Alexskg, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3601 grafts, 11-12/03/2022 (1st operation)

aeratos28

Just aeratos
Αν πρακτικά ,μπορεί να γίνει αυτό που θέλεις στο μέλλον,οκ..αν όχι,αναλόγως και το μ
Θα συμφωνήσω. Όπως του mod τότε έτσι και εμένα τώρα η μύτη βρίσκεται στα 5.4 - 5.5 . Μελλοντικά δεν ξέρω πόσο θα ανέβει και που θα κάτσει αλλά ξεψαχνίζω τα νήματα και τα φόρουμς γιατί νομίζω βάσει κεφαλιού δεν θα μου πήγαινε με τίποτα ανέβασμα της hairline πάνω από 1 εκατοστό. Μαξ δηλαδή μελλοντικά να την πήγαινα 6,5 αν έχανα ότι έχω. Πιο πίσω με καμία παναγία. Από μικρός η hairline μου ήταν ευθεία στα 5,5 cm ( αντε τα κροταφια στα 6 ) . Επειδή το κεφάλι μου είναι τετράγωνο και δίνει αρκετό όγκο στο πλάτος και όχι στο ύψος εύχομαι μελλοντικά να μπορώ να υποστηρίξω τη χερλαιν που σου είπα φίλε...

εγεθος της αραίωσης,τότε φιλαράκι,αναγκάζεσαι για συμβιβασμούς..κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις.ολα δικά σου...ΔΕΝ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν πρακτικά ,μπορεί να γίνει αυτό που θέλεις στο μέλλον,οκ..αν όχι,αναλόγως και το μ


εγεθος της αραίωσης,τότε φιλαράκι,αναγκάζεσαι για συμβιβασμούς..κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις.ολα δικά σου...ΔΕΝ.
Γι αυτό χαπακωνόμαστε μπρο... Για να το φέρουμε όσο περισσότερο γίνεται στα μέτρα μας...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μιας και κάνουμε ωραία κουβέντα θα ποστάρω μια νεανική δικιά μου για να καταλάβουμε πως φαίνεται μια καραμπινάτη τριγωνική με ψηλούς κροτάφους από εμπρός και από πάνω. Όπως βλεπεις από πάνω λόγω τόξου του μαλλιού το τρίγωνο έχει γίνει πλέον καμπύλο. Ζητώ συγγνώμη από τον φίλο αλλά θα είναι χρήσιμο και για τον ίδιο. Θεωρώ ότι αν όλα πάνε καλά κάπως έτσι θα φαίνεται (του εύχομαι και καλύτερα βέβαια).

d1.jpg


d2.jpg
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μιας και κάνουμε ωραία κουβέντα θα ποστάρω μια νεανική δικιά μου για να καταλάβουμε πως φαίνεται μια καραμπινάτη τριγωνική με ψηλούς κροτάφους από εμπρός και από πάνω. Όπως βλεπεις από πάνω λόγω τόξου του μαλλιού το τρίγωνο έχει γίνει πλέον καμπύλο. Ζητώ συγγνώμη από τον φίλο αλλά θα είναι χρήσιμο και για τον ίδιο. Θεωρώ ότι αν όλα πάνε καλά κάπως έτσι θα φαίνεται (του εύχομαι και καλύτερα βέβαια).

Προβολή συνημμένου 47316

Προβολή συνημμένου 47317
Η μύτη της hairline όπως είπες είναι στα 5,5. Το κλείσιμο των κροτάφων όμως σε εκατοστά περίπου τι differential έχει από το κέντρο των φρυδιών ; Να σε πηγαίνει ως τα 7 ; Γενικά το '' αποδεκτό '' ( αν υπάρχει πάντα ) διαφοράς απόστασης μεταξύ του κέντρου της hairline και της γωνίας των κροτάφων πόσο είναι στο περίπου ;
 

aeratos28

Just aeratos
Πρόσεξε τώρα,οπτικά,σε αυτή τη φώτο ,έχει κρυφτεί κάθε τριγωνικό σχήμα.λιγο σγουρό το μαλλί,φούσκωσε μπροστά δεν φαίνεται τπτ.ουτε κροταφοι ούτε τπτ..εγώ ξέρεις τι βλέπω και με χαλάει με τα τριγωνικά?σε βίντεο που παίζει χτένισμα live,,μόλις ανακατευτούν τα μαλλιά,ξεπροβάλλουν οι κροταφοι φουλ..έντονα.δλδ σε φυσική κίνηση έξω,αν φυσάει,και είναι λίγο μακρύ το μαλλάκι θα φαίνεται από απόσταση ο τριγωνικός σχεδιασμός.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μύτη της hairline όπως είπες είναι στα 5,5. Το κλείσιμο των κροτάφων όμως σε εκατοστά περίπου τι differential έχει από το κέντρο των φρυδιών ; Να σε πηγαίνει ως τα 7 ; Γενικά το '' αποδεκτό '' ( αν υπάρχει πάντα ) διαφοράς απόστασης μεταξύ του κέντρου της hairline και της γωνίας των κροτάφων πόσο είναι στο περίπου ;
8.5
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πρόσεξε τώρα,οπτικά,σε αυτή τη φώτο ,έχει κρυφτεί κάθε τριγωνικό σχήμα.λιγο σγουρό το μαλλί,φούσκωσε μπροστά δεν φαίνεται τπτ.ουτε κροταφοι ούτε τπτ..εγώ ξέρεις τι βλέπω και με χαλάει με τα τριγωνικά?σε βίντεο που παίζει χτένισμα live,,μόλις ανακατευτούν τα μαλλιά,ξεπροβάλλουν οι κροταφοι φουλ..έντονα.δλδ σε φυσική κίνηση έξω,αν φυσάει,και είναι λίγο μακρύ το μαλλάκι θα φαίνεται από απόσταση ο τριγωνικός σχεδιασμός.

Now you are cooking. Ξέρεις ποιό είναι το μύστικό? Αυτό που είπες: "φούσκωσε"¨. Όλη η μαγκιά για να δείξει καλά είναι ο όγκος, δηλαδή να έχεις πολλές τρίχες. 'Αμα κάνεις τριγωνικό χωρίς όγκο έχασες.
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι αλλά είπα και το σγουρό όμως πέραν του φουσκωσε.σε περιπτώσεις με ίσια η ελαφρως σπαστη,εκεί τι γίνεται που δεν φουσκώνουν?και απλά όσο μακραίνει πατηκωνετε?
Now you are cooking. Ξέρεις ποιό είναι το μύστικό? Αυτό που είπες: "φούσκωσε"¨. Όλη η μαγκιά για να δείξει καλά είναι ο όγκος, δηλαδή να έχεις πολλές τρίχες. 'Αμα κάνεις τριγωνικό χωρίς όγκο έχασες.
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως παρατηρώ σε πολλα περιστατικά του Lorenzo και στο YouTube και αλλού , παίζει πολύ με το τριγωνικό σχήμα ίσως είναι έτσι η φιλοσοφία του
 

aeratos28

Just aeratos
Όντως ισχύει αυτό..το θέμα είναι να συμφωνεί και ο πελάτης με αυτό..αν δεν συμφωνεί,υπάρχει περιθώριο καταρχήν συζήτησης για αλλαγή σχεδιασμού? Και αν υπάρχει αυτό,προσαρμόζεται ο Ντοκ στα θέλω του πελάτη από τη στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα να γίνει από θέμα δοτριας-ληπτριας
Πάντως παρατηρώ σε πολλα περιστατικά του Lorenzo και στο YouTube και αλλού , παίζει πολύ με το τριγωνικό σχήμα ίσως είναι έτσι η φιλοσοφία του

κτλ κτλ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Όντως ισχύει αυτό..το θέμα είναι να συμφωνεί και ο πελάτης με αυτό..αν δεν συμφωνεί,υπάρχει περιθώριο καταρχήν συζήτησης για αλλαγή σχεδιασμού? Και αν υπάρχει αυτό,προσαρμόζεται ο Ντοκ στα θέλω του πελάτη από τη στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα να γίνει από θέμα δοτριας-ληπτριας


κτλ κτλ
Ναι έτσι είναι άντε εδώ όπως λέει ο μοντ είναι έτσι η ανατομία του φίλου που δεν το επιτρέπει.Η πλειοψηφία μαζί και εγώ βλέπω δεν θέλουν τριγωνική χερλαιν ,και ο @vlafo νομίζω είχε πει για τον σχεδιασμό του Λορέντζο ότι δεν είναι του γούστου του
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όντως ισχύει αυτό..το θέμα είναι να συμφωνεί και ο πελάτης με αυτό..αν δεν συμφωνεί,υπάρχει περιθώριο καταρχήν συζήτησης για αλλαγή σχεδιασμού? Και αν υπάρχει αυτό,προσαρμόζεται ο Ντοκ στα θέλω του πελάτη από τη στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα να γίνει από θέμα δοτριας-ληπτριας


κτλ κτλ

100%. Επειδή έχω ζήσει από κοντά όλες τις μμ η τακτική είναι πάντα η ίδια. Χάραξη της hairline πατώντας στο σχήμα της νεανικής. Για αυτό σε όλους λέει ανασηκώσετε τα φρύδια να φανεί που είναι ο μετωπιαίος μυς κλπ, κλπ. Από εκεί και πέρα αν κάποιος πάει με το δικό του θέλω, το οποίο μπορεί φυσικά να υλοποιηθεί ,το κάνει. Παράδειγμα ο Ιούλιος ο οποίος πήγε με τα γνωστά σκιτσακια, τα φωτογράφισε και του τα υλοποίησε και μάλιστα κατά την χάραξη άφησε τον Ιούλιο να κάνει και τος δικές του παρατηρήσεις/διορθώσεις. Δεν έχει κανένα κόλλημα σε αυτό το θέμα, ούτε επιμένει στο σχήμα εκτός και αν είναι κάτι παράλογο ή δεν τον παίρνει η δότρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Πήγαινε στην προηγούμενη σελίδα ,να δεις μια φωτό που ανέβασα..το σχεδιασμό και δίπλα το αποτέλεσμα .πιστεύω είναι ο ιδανικότερος με διαφοροποιήσεις στον καθένα βέβαια.
Ναι έτσι είναι άντε εδώ όπως λέει ο μοντ είναι έτσι η ανατομία του φίλου που δεν το επιτρέπει.Η πλειοψηφία μαζί και εγώ βλέπω δεν θέλουν τριγωνική χερλαιν ,και ο @vlafo νομίζω είχε πει για τον σχεδιασμό του Λορέντζο ότι δεν είναι του γούστου του
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι συμφωνώ 10000 έχει κοντά δοτρια

Είπαμε δεν παίζει με την δότρια. Μέχρι 40% (το πολύ) και τέλος. Ειδικά αν έχεις και 2η μμ. Γιατί ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια. Αυτή είναι η φιλοσοφία του για αυτό δεν θα δεις ποτέ κατεστραμμένες δότριες ή δεν θα δεις να σου πει έχεις 6000g και μετά από μια super giga session με 4000g να βρεθείς σχεδόν χωρίς απόθεμα. Δεν το διαπραγματεύεται, δεν το κάνει.Όποιος θέλει να του πάρει με την μια το 60% της δότριας πάει αλλού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πήγαινε στην προηγούμενη σελίδα ,να δεις μια φωτό που ανέβασα..το σχεδιασμό και δίπλα το αποτέλεσμα .πιστεύω είναι ο ιδανικότερος με διαφοροποιήσεις στον καθένα βέβαια.

Περιμένω το ίδιο σχήμα στην φώτο του φίλου έδω. Πιάσε δουλειά :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι αλλά είπα και το σγουρό όμως πέραν του φουσκωσε.σε περιπτώσεις με ίσια η ελαφρως σπαστη,εκεί τι γίνεται που δεν φουσκώνουν?και απλά όσο μακραίνει πατηκωνετε?

Το μαλλί μου δεν είναι σγουρό είναι ελαφρώς σπαστό. Απλά φουσκώνει γιατί δεν είναι λιπαρό είναι ξηρό. Τα λιπαρά πατικώνονται.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι έτσι είναι άντε εδώ όπως λέει ο μοντ είναι έτσι η ανατομία του φίλου που δεν το επιτρέπει.Η πλειοψηφία μαζί και εγώ βλέπω δεν θέλουν τριγωνική χερλαιν ,και ο @vlafo νομίζω είχε πει για τον σχεδιασμό του Λορέντζο ότι δεν είναι του γούστου του
Δεν είναι θέμα γούστου Γιάννη μόνο.
Αν κάνεις κάτι διαφορετικό από αυτό που είχες σαν φυσικό σου,(αν τα έχεις δότρια γιατί αλλιώς είναι υπό συζήτηση) αλλάζειςόλη τη φυσιογνωμία σου.Αν έκανα εγώ αυτό,θα ήμουν άλλος άνθρωπος με άλλο κεφάλι,συν το γεγονός πως το συγκεκριμένο όπως έχω πει προδίδει από χλμ μμ,όσο και να καλυφτεί από τα μαλλιά.
Αν τα κόψεις ειδικά και κοντά όπως τα έχω εγώ τώρα,τότε είναι ηλίου φαεινότερο.
Αυτό για εμένα ήταν αδιαπραγμάτευτο και αν μου την κάνανε έτσι,πολύ απλά δεν θα προχωρούσα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι έτσι είναι άντε εδώ όπως λέει ο μοντ είναι έτσι η ανατομία του φίλου που δεν το επιτρέπει.Η πλειοψηφία μαζί και εγώ βλέπω δεν θέλουν τριγωνική χερλαιν ,και ο @vlafo νομίζω είχε πει για τον σχεδιασμό του Λορέντζο ότι δεν είναι του γούστου του

Η απάντηση που σου έδωσε ο vlafo είναι η σωστή. Αν ξεφύγεις από την δικιά σου ρισκάρεις. Η φύση σου έδωσε μια hairline για να ταιριάζει στο πρόσωπο σου. Εξάλλου αυτό λέει σε όσους τον ρωτάνε στα cons. Προσπαθώ να μιμηθώ την φυσική με τους περιορισμούς φυσικά που σου θέτει η δότρια κλπ κλπ. Για αυτό πάντα ξεκινά από τον σχεδιασμό της φυσικής νεανικής hairline.
 

alexskg

Verified MM member
Σχετικα με τον σχεδιασμό της hairline τα πραγματα είναι οπως τα περιεγραψε ο @CVIAL. Ο γιατρος μου ζητησε να σηκωσω τα φρυδια και σχεδιασε πανω στην original hairline.

Η αλήθεια είναι οτι δεν υπηρχε εκτενής συζητηση πανω στην hairline και σ'αυτο ευθυνομαι και εγω μιας και δεν επεμεινα να παρουμε τον χρόνο μας. Σχεδιαστηκε ενω ειχα ηδη ξαπλώσει για τος εισαγωγές και την ειδα εκεινη την ωρα στον καθρέφτη και προχωρησαμε. Η αληθεια ειναι οτι κι εγω ειχα στο μυαλο μου κατι πιο round αλλά δεν ξερω κατα ποσο ηταν εφικτό/βέλτιστο.

Θεωρω ότι οσο περνανε οι μέρες και την βλέπω δεν μου φαινεται ασχημη και θεωρω οτι με μακρυ μαλλί θα ειναι μια χαρά.

Θεωρω οτι θα ειχε ενδιαφερον να ποσταρω καο την hairline που μου είχε σχεδιάσει ο erdogan οταν πήγα για consultation προ ενος έτους στην Κωνσταντινούπολη.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220324-094946_Gmail.jpg
    Screenshot_20220324-094946_Gmail.jpg
    465.8 KB · Προβολές: 118
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα