Alexskg, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3601 grafts, 11-12/03/2022 (1st operation)

alexskg

Verified MM member
Προφανώς και η αφαίρεση g μαμά ή μεταμοσχευμένων δεν αφήνει σημάδι αλλά καλό είναι να περιμένεις πρώτα την φύτρωση, να δεις πως θα είσαι με μακρύ μαλλί και να μην επηρεάζεσαι από τις προτιμήσεις του καθενός. Μπορείς να κάνεις touchup στην hairline στην δεύτερη μμ, αλλά μην παίρνεις αποφάσεις εκ θερμώ. Περίμενε πρώτα.
Συμφωνώ απόλυτα. Καμία απόφαση εν θερμώ. Σε κάθε περίπτωση περιμένω το αποτέλεσμα στους 5-6 μήνες και αναλόγως βλέπω πως θα κινηθώ. Για μένα το βασικό είναι η κάλυψη, με μήκος. τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες σ αυτή τη φάση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και όπως έχω πει σε όλους όσους έχουν 2μμ καλό είναι να ξεκινάνε από μπροστά έτσι ώστε στην 2η να κάνουν και ότι touch up χρειάζονται στην hairline που είναι ο καθρέπτης. Για αυτό η 2η πρέπει να γίνεται μετά από 10 μήνες για να έχεις την τελική εικόνα.
 

giannis1991

Well-Known Member
Αλεξ μην ακους προς το παρον τίποτα... Στοίχημα ότι και να διορθώσεις κάτι θα είναι πολυ μικρό!!! Εδώ είμαστε!
 

aeratos28

Just aeratos
Φιλαράκι μην ακούς ούτε εμένα ούτε άλλους.οπως σου είπε και ο cvial,ο καθένας λέει τα δικά του,ανάλογα τις προτιμήσεις του..δεν έχει να λέει κάτι αυτό.πιθανοτατα μόλις μακρύνει το μαλλί να μην φαίνεται τπτ από αυτά που συζητάμε και να σου δημιουργούμε άθελά μας άγχος.
Συμφωνώ απόλυτα. Καμία απόφαση εν θερμώ. Σε κάθε περίπτωση περιμένω το αποτέλεσμα στους 5-6 μήνες και αναλόγως βλέπω πως θα κινηθώ. Για μένα το βασικό είναι η κάλυψη, με μήκος. τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες σ αυτή τη φάση.
 

Greg83

Member
Μια τέτοια μικρή αλλάγη, γίνεται στην δεύτερη μμ? Ή η μετατόπιση των grafts από την μύτη θα αφήσει σημάδι?

Τώρα φίλε alex συζητάμε την λεπτομέρεια της λεπτομέρειας, οπότε μην τρελαίνεσαι :) Και όπως πολύ σωστά μου επισήμανε ο μοντ αν πάει πιο πάνω η μύτη της hairline, θα αυξηθεί η απόσταση περίπου στα 8.5cm και επομένως θα χάσεις σε φυσικότητα. Υπομονή λοιπόν και θα δεις πως όταν φυτρώσουν τα μαλλιά δεν θα σε νοιάζουν αυτά που συζητάμε τώρα.
 

seeker

Verified MM member
Προφανώς και η αφαίρεση g μαμά ή μεταμοσχευμένων δεν αφήνει σημάδι αλλά καλό είναι να περιμένεις πρώτα την φύτρωση, να δεις πως θα είσαι με μακρύ μαλλί και να μην επηρεάζεσαι από τις προτιμήσεις του καθενός. Μπορείς να κάνεις touchup στην hairline στην δεύτερη μμ, αλλά μην παίρνεις αποφάσεις εν θερμώ. Περίμενε πρώτα.
Γιατί τόσο προφανές; Τι διαφορά έχει από την αφαίρεση στη δότρια που έχει πιθανότητα να φαίνεται μετά σαν white dot;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί μιλάμε για ελάχιστες τρίχες και ολική αποψίλωση, το white dot φαίνεται white γιατί είναι ανάμεσα σε μαύρες τρίχες
 

alexskg

Verified MM member
Καλημέρα. Ανέβασα κι εγώ με τη σειρά μου τις φωτογραφίες με την κατάσταση μου 1 μήνα μετά την επέμβαση. Σε γενικές γραμμές όλα κυλούν ομαλά. Τα περισσότερα μεταμοσχευμένα έχουν πέσει και έχω μπεί στην άχαρη φάση. Μετά το κούρεμα νομίζω οτι είναι πιο ομοιογενής/φυσιολογική η εικόνα μου.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Καλημέρα. Ανέβασα κι εγώ με τη σειρά μου τις φωτογραφίες με την κατάσταση μου 1 μήνα μετά την επέμβαση. Σε γενικές γραμμές όλα κυλούν ομαλά. Τα περισσότερα μεταμοσχευμένα έχουν πέσει και έχω μπεί στην άχαρη φάση. Μετά το κούρεμα νομίζω οτι είναι πιο ομοιογενής/φυσιολογική η εικόνα μου.
Πήρες τα γύρω γύρω μόνο με μηχανή ή και τα πάνω λίγο?
 

Αthens2021

Active Member
Καλη φυτρωση παιδια ! Υπαρχει καμμια ενδειξη/προγραμματισμος για το ποτε μπορει να υπαρξει επισκεψη/consultations του Lorenzo ξανα στην Αθηνα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία @alexskg με τον γιατρό που εμπιστεύτηκες νομίζω είναι δεδομένη. Μια απορία έχω σου σύστησε να βάλει μηχανή στη δότρια μετά τον 1ο μήνα;
 

alexskg

Verified MM member
Οπως έγραψε και ο cvial, ο γιατρος στις μετεγχειρητικες οδηγίες επιτρέπει την χρηση clippers στην δοτρια μετά από 30 ημέρες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Στην πρώτη μμ είχα κουρεψει δοτρια με μηχανή 3 χιλιοστά αν θυμάμαι καλά στις 15 μέρες...
Αλλά είχα πάει σε ένα μέλος από εδώ που χειρίστηκε και σωστά και με προσοχή το θέμα...αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα γενικότερα...
 

alexskg

Verified MM member
Καλησπερα, εχω ενημερώσει το νημα με φωτογραφιες τριμήνου. Νομιζω οτι η φυτρωση εχει ξεκινήσει. Κάθε σχόλιο, ευπροσδεκτο. Ευχαριστω
 

Marios1982

Well-Known Member
Είπαμε δεν παίζει με την δότρια. Μέχρι 40% (το πολύ) και τέλος. Ειδικά αν έχεις και 2η μμ. Γιατί ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια. Αυτή είναι η φιλοσοφία του για αυτό δεν θα δεις ποτέ κατεστραμμένες δότριες ή δεν θα δεις να σου πει έχεις 6000g και μετά από μια super giga session με 4000g να βρεθείς σχεδόν χωρίς απόθεμα. Δεν το διαπραγματεύεται, δεν το κάνει.Όποιος θέλει να του πάρει με την μια το 60% της δότριας πάει αλλού.
Δηλαδή αν έχεις δότρια 6.000 μπορεί να σου βάλει μέχρι 2400 τριχοθυλάκια;
 
Μπλουζα