Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mετα το 10 μηνα η ποιοτητα και η υφη σιγουρα θα αλλαξει και θα ειναι πιο ευκολοχτενιστα.
Εισαι ευχαριστημενος εως τωρα με το αποτελεσμα yorkifun?
Tην Hairline βλεπω λιγο αραιη αλλα πιστευω να δωσει και αλλο και μακαρι να δωσει.
Σε κανα 2 μηνες θα το δουμε καλυτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Φίλε yorkifun θα σε στεναχωρήσω αλλά για 6μηνο το αποτέλεσμα που έχεις δεν είναι το αναμενόμενο (3500grafts)
Το σημαντικότερο για μένα είναι οτι δεν έχεις ένα φυσικό αποτέλεσμα ....
 

zotrix

Active Member
Σιγουρα έχει να δώσει και άλλο μετά το 6μηνο. Επίσης συγχαρητηρια για τις ειλικρινείς φωτογραφίες που δείχνουν ακριβώς τη πυκνότητα σου yorkifun.

Πάντως αν σε έναν από τους καλύτερους γιατρούς του κόσμου έχεις ένα κάπως 'αραιό' αποτέλεσμα στο 6μηνο με 3500 grafts, αμφιβάλλω πολύ για κάποια 'φοβερά' αποτελέσματα που βλεπω εδώ μέσα, κυρίως από Κύπρο... Και δεν εννοώ αναγκαστικά ότι έχουν βάλει τόπικ κλπ κάποιοι για να κοροιδέψουν. Μπορεί απλά να είναι τραβηγμένες οι φωτογραφίες υπό τέτοιες συνθήκες φωτισμού ή γωνίας, για να ακούσουν καλά σχόλια και να ανέβουν ψυχολογικά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Λοιπον ας μιλησουμε λιγο ξεκαθαρα τωρα γιατι τα πηρα λιγο.
Εβαλα 3400 grafts στην h*c και πληρωσα 6400 ευρω και εχω πανω απο 100 φωτος στο νημα μου με πολλες συνθηκες φωτισμου και περα απο αυτο με εχουν δει αρκετα παιδια απο κοντα και ο kappa.
Ο φιλος μας εβαλε 3500grafts και εδωσε 11,800 ευρω σε εναν απο τους καλυτερους γιατρους.
Ε λοιπον το δικο μου αποτελεσμα το βλεπω πολυ καλυτερο απο του φιλου μας χωρις να θελω να στεναχωρησω καποιον και μακαρι να δωσει και αλλο το αποτελεσμα του.
Στην πρωτη σελιδα εδω στο νημα του φιλου yorkifun ειχα πει καποια πραματα που τελικα δεν με διαψευδουν.
Τα πιο ειληκρινεις μελη εδω μεσα ειναι τις h*c κανουμε τα παντα να βοηθησουμε και μας την λετε και απο πανω.ΕΕΕΕ Οχιιι....
 

yorkifun

Active Member
Eίπα από την πρώτη στιγμή δεν με ενδιαφέρει να διαφημίσω κανέναν που πληρώνεται πολύ καλά..
Oύτε μου δάνεισε ούτε μου χάρισε κανείς τίποτα..οπότε το να βγάζω στραβές φωτό για να παραπλανήσω εσάς ποιον κοροϊδεύω αλήθεια..? εξάλλου κακά τα ψέματα μιλάμε για απόσταση και οικονομική και χιλιομετρική τέτοια που όσο καλός η κακός είναι κάποιος θα το σκεφτεί και 2 και 3 φορές παραπάνω για να έρθει εδώ..

Aπό εκεί και πέρα πως αισθάνομαι εγώ..?
Eγώ βλέποντας τον εαυτό μου έχει αλλάξει τόσο πολύ που ακόμα είμαι στα μέλια που λέμε και δεν ξέρω αν είμαι αντικειμενικός για να πω αυτή τη στιγμή την άποψη μου..από εκεί που δεν είχα μαλλιά χτενίζομε ρε παιδιά..μιλάμε για τεράστια διαφορά..προφανώς και θα ήθελα κάτι περισσότερο αλλά όπως είπα από την αρχή στους 12 μήνες θα κάνω ταμείο που θα μου έχει περάσει και ο ενθουσιασμός και θα έχω πιο καθαρή σκέψη..

Nα υπενθυμίσω ότι δεν κάνω καμιά απολύτως θεραπεία..ούτε καν χρήση κάποιου ειδικού σαμπουάν για τριχόπτωση..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σιγουρα δεν εχεις να κερδισεις τπτ για τους λογους που λες γιατι ειναι και μακρια αλλα και οικονομικο το θεμα να παει καποιος.Εγω θα στεναχωριομουν πραγματικα αν εβλεπα ενα αποτελεσμα στα ιδια grafts πιο φτωχο απο μενα και ξεροντας οτι καποιος εδωσε ενα τοσο μεγαλο ποσο και σε εναν απο τους καλους γιατρους.
Δεν μου καθετε καλα.
 

yorkifun

Active Member
Σιγουρα δεν εχεις να κερδισεις τπτ για τους λογους που λες γιατι ειναι και μακρια αλλα και οικονομικο το θεμα να παει καποιος.Εγω θα στεναχωριομουν πραγματικα αν εβλεπα ενα αποτελεσμα στα ιδια grafts πιο φτωχο απο μενα και ξεροντας οτι καποιος εδωσε ενα τοσο μεγαλο ποσο και σε εναν απο τους καλους γιατρους.
Δεν μου καθετε καλα.

Δεν θέλω να πω ότι το αποτέλεσμα μου είναι καλό η κακό..προσωπικά είπα αυτό που βλέπω αυτή τη στιγμή στον καθρέφτη είναι καινούργιο για εμένα..βασικά με γύρισε πίσω αρκετά χρόνια..σε πιο ευχάριστες στιγμές με τον καθρέφτη μου..

Aπό εκεί και πέρα ανοίγουμε τεράτια κουβέντα που δεν έχει ούτε αρχή ούτε τέλος..είπα και από την αρχή εδώ οι τιμές πάνω κάτω με μικρές διαφορές παίζουν στα ίδια επίπεδα είτε Bosley είτε Feller πληρώνεις το ίδιο κουστουμάκι..
υπάρχει εντελώς διαφορετική προσέγγιση, μισθολόγια κτλ που δεν αναλύονται τώρα αλλά όλα αυτά καθορίζουν την τιμή τις αγοράς..
O Feller αν ήταν στην Eλλάδα δεν θα μπορούσε να ζητήσει τα ίδια λεφτά..αμφιβάλλει κανείς για αυτό..?

Nομίζω για εσένα αυτό ήταν το αποτέλεσμα..και μπορεί να έχεις δίκιο..εγώ θα περιμένω λίγους μήνες ακόμα και μετά θα κάνω ταμείο:)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οχι εχεις ακομη να δωσεις σαν αποτελεσμα σε κανα διμηνο τουλαχιστον θα ειναι καλυτερα.
Και συγνωμη για το υφος μου αλλα πιο πολυ απαντουσα στο zotrix που λεει δεν βαζουμε ειλικρηνεις φωτογραφιες και ετσι συγκρινα μετα και εγω το αποτελεσμα το δικο σου με το δικο μου.
Να ξερεις ευχομαι τα καλυτερα και θα θελα να το δω σαν αποτελεσμα καλυτερο απο το δικο μου ειληκρινα.
Αυτοι που χαιρονται για τα χαλια αποτελεσματα πιστεψε με κανουν μπαμ.
 

Flosk

Well-Known Member
Έχουμε δει σίγουρα καλύτερα αποτελέσματα στο 6μηνο αλλα εχει μερικούς μήνες ακόμη για να δώσει το αποτέλεσμα σου Yorkifun. Το θέμα ειναι να είσαι εσύ πάνω απο όλα ευχαριστημένος. Επισης οι Φωτο ειναι πολύ τίμιες και δεν προσπαθείς να κρύψεις κάτι (το επαινώ εγώ αυτό γιατι δεν είθισται)! Το γεγονός πως δεν κανείς θεραπεία με φάρμακα ειναι επισης κάτι που δεν δίνει το extra boost που βλέπουμε απο αλλα παιδιά. Υπομονή λίγους μήνες ακόμη Yorkifun. Καλή συνέχεια στην πορεία, εύχομαι το συνολικό αποτέλεσμα να σε δικαιώσει..
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Το αποτελεσμα του yorki ειναι πολυ καλο για εξαμηνο και χαιρομαι που αυτος ειναι αυχαριστημενος με τον εαυτο του διοτι αυτο και το ζητουμενο, στην πορεια η τριχα του θα δειξει καλυτερα και θα εχει καλο αποτελεσμα. Παιδια μην ξεχνατε πως ηταν πριν κανει μμ!! Και τα 3500 γκραφτς που εβαλε ηξερε οτι θα καλυπταν μερος του προβληματος δεν θα γινοταν τουμπανο τωρα οσο αφορα τη σχεση αποδοσης τιμης ο τζον τζον εκανε καλυτερο αποτελεσμα με την ιδια τεχνικη και λιγοτερα λεφτα ...το σημαντικο ειναι οτι και οι δυο ειδαν τον εαυτο τους να αλλαζει προς το καλυτερο
Φιλε zotrix το σχολιο σου δε μου αρεσε και αυτο γιατι ο φελλερ και κανεις φελλερ δεν αποτελει μετρο συγκρισης των μμ με καμια κλινικη χαμηλοτερου κοστους το θεμα εδω για εμας τα φτωχαδακια ειναι το value for money και η κυπριακη που αναφερεις το εχει
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω λεω να περιμενει κανα 2μηνο ακομα...μπορει καποια να αργησαν να παρουν μπρος...και να μην ξεχναμε οτι η μμ ειναι ρισκο..ακομα και στον θεο να πας υπαρχει περιπτωση να παρεις μετριο αποτελεσμα
εχουμε προσφατα νεα απο την αποτυχια του ραχαλ που τον ξεκανε τον αλλον και αραιωσε σε ολλο το κεφαλι και αλλο ενα εντελως αποτυχημενο που σχεδον δεν βγηκε τιποτα απο τον μπισαγκα...ειναι καταγεγραμενα καπου εδω μεσα στο φορουμ..ειδικα του μπισαγκα ηταν να βαρας το κεφαλι σου στο τοιχο!!!υπομονη και θα κρινουμε σε λιγους μηνες οριστικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Αυτα τα 2 περιστατικα του Ραχαλ και του Μπισανγκα που υπαρχουν για να τα δω ρε Poseidonas77 ;
Δεν νομιζω πως τα εχω τσεκαρει..
 

poseidonas77

Well-Known Member
τωρα μου βαζεις δυσκολα...τα ειχαμε ποσταρει εδω μεσα ..ειναι απο αλλο φορουμ
μαλιστα στο θεμα με την αποτυχημενη του μπισαγκα ειχε ποσταρει και ενας αλλος που εκανε την ιδια εποχη και εκανε παραπονα οτι ειχε και αυτος αποτυχια....
θα ψαξω μηπως βρω κατι...παντως λεω αληθεια...το συζηταγαμε καποια στιγμη εδω μεσα
νομιζω ο δημητρης τα ειχε ποσταρει...
 

yorkifun

Active Member
Οχι εχεις ακομη να δωσεις σαν αποτελεσμα σε κανα διμηνο τουλαχιστον θα ειναι καλυτερα.
Και συγνωμη για το υφος μου αλλα πιο πολυ απαντουσα στο zotrix που λεει δεν βαζουμε ειλικρηνεις φωτογραφιες και ετσι συγκρινα μετα και εγω το αποτελεσμα το δικο σου με το δικο μου.
Να ξερεις ευχομαι τα καλυτερα και θα θελα να το δω σαν αποτελεσμα καλυτερο απο το δικο μου ειληκρινα.
Αυτοι που χαιρονται για τα χαλια αποτελεσματα πιστεψε με κανουν μπαμ.

φίλε μου μην μου λες συγγνώμη..από την στιγμή που εκτίθεμαι σε ένα forum..περιμένω να ακούσω και τα καλά και τα κακά..δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα:)
 

yorkifun

Active Member
Έχουμε δει σίγουρα καλύτερα αποτελέσματα στο 6μηνο αλλα εχει μερικούς μήνες ακόμη για να δώσει το αποτέλεσμα σου Yorkifun. Το θέμα ειναι να είσαι εσύ πάνω απο όλα ευχαριστημένος. Επισης οι Φωτο ειναι πολύ τίμιες και δεν προσπαθείς να κρύψεις κάτι (το επαινώ εγώ αυτό γιατι δεν είθισται)! Το γεγονός πως δεν κανείς θεραπεία με φάρμακα ειναι επισης κάτι που δεν δίνει το extra boost που βλέπουμε απο αλλα παιδιά. Υπομονή λίγους μήνες ακόμη Yorkifun. Καλή συνέχεια στην πορεία, εύχομαι το συνολικό αποτέλεσμα να σε δικαιώσει..


έχω κάτι φωτογραφίες που αν τις βάλω θα πάρο 1000 like και θα πλέξουμε το εγκώμιο του πόσο καλός είναι ο Feller και μπλα μπλα..είπα από την αρχή ότι δεν μου χάρισε κανείς τίποτα και το ίδιο θα κάνω και εγώ..προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος με την αλλαγή μου και επίσης περιμένω να δω και την συνέχεια..να ξεφουσκώσει και λίγο η χαρά για να μπορέσω να δω καθαρότερα το αποτέλεσμα και να το κρίνω πιο αντικειμενικά..
 

yorkifun

Active Member
Το αποτελεσμα του yorki ειναι πολυ καλο για εξαμηνο και χαιρομαι που αυτος ειναι αυχαριστημενος με τον εαυτο του διοτι αυτο και το ζητουμενο, στην πορεια η τριχα του θα δειξει καλυτερα και θα εχει καλο αποτελεσμα. Παιδια μην ξεχνατε πως ηταν πριν κανει μμ!! Και τα 3500 γκραφτς που εβαλε ηξερε οτι θα καλυπταν μερος του προβληματος δεν θα γινοταν τουμπανο τωρα οσο αφορα τη σχεση αποδοσης τιμης ο τζον τζον εκανε καλυτερο αποτελεσμα με την ιδια τεχνικη και λιγοτερα λεφτα ...το σημαντικο ειναι οτι και οι δυο ειδαν τον εαυτο τους να αλλαζει προς το καλυτερο
Φιλε zotrix το σχολιο σου δε μου αρεσε και αυτο γιατι ο φελλερ και κανεις φελλερ δεν αποτελει μετρο συγκρισης των μμ με καμια κλινικη χαμηλοτερου κοστους το θεμα εδω για εμας τα φτωχαδακια ειναι το value for money και η κυπριακη που αναφερεις το εχει

πραγματικά με εκφράζεις σε αυτές τις γραμμές..!
 

gkast

Active Member
πραγματικά με εκφράζεις σε αυτές τις γραμμές..!
Ετσι έιναι απο την στιγμή που εσυ νιώθεις όμορφα όλα τα αλλα περισσέυουν ...
Κάθε μεταμοσχευση έιναι διαφορετική και παιζουν πολλα ρόλο για ένα σουπερ αποτέλεσμα
 

zotrix

Active Member
ελα Χριστέ και Παναγία, απλά είπα ότι κάποιοι για να ανέβουν ψυχολογικά ίσως ανεβάζουν φωτογραφίες που τους κάνουν να δείχνουν λίγο καλύτερα και μου την έπεσαν 2-3 λες και έβρισα ή δεν και ξέρω και εγώ τι. Τι να πεις... Καλά, ξεχάστε ότι είπα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Yorki
δεν περιμενα κατι παραπανω απ αυτο που βλεπω....
ο καθενας εστιαζει εκει που θελει κ λεει το μακρυ κ το κοντο του...
Βλεπει το δεντρο που θελει αυτος κ οχι το δασος....
ανηκεις στα ατομα που ειναι απ τους τελευταιους που κρινονται καταλληλοι για μμ. Τι θελω να πω ? Οτι εισαι ενα ορθανοιχτο νοργουντ 5 με πλαινα εξ ισου κατεβασμενα δεν βοηθανε κ σε ολη την επιφανεια αυτη τα φυσικα σου ειναι ελαχιστα...σχεδον ανυπαρκτα...το μονο θετικο ειναι οτι το κροουν ειναι ψηλα ακομα κ δεν εχει κατεβει προς τα πισω πολυ....
Για μενα θα επρεπε αφου αποφασισες να δωσεις λεφτα να πας στον hasson μιας κ ειναι ο καταλληλοτερος για περιπτωσεις σαν τη δικη σου...θα σου εκανε μια συντηρητικη hairline κ μια ανεκτη πυκνωση σε ολο το κεφαλι κ φυσικα θα σου εβγαζε μεγαλυτερο αριθμο grafts...κατι που το χρειαζοσουν...
θα αφησω το τι θα επρεπε κ θα ερθω στα γεγονοτα...
η επεμβαση σου ειναι απολυτα επιτυχημενη κ οι θυλακες εχουν φυτρωσει ολοι κανονικα....αυτο σημαινει επιτυχια...
απο κει κ περα ηταν αναμενομενο να μην εχεις τη πυκνοτητα που αναζητουν μερικοι διοτι ο γιατρος δε σου εκανε dense pack οποτε αδικως τη ψαχνουν....σου εκανε μια μετρια καλυψη κ προσπαθησε να κανει spread τα 3500 θυαλακια σε μια πολυ μεγαλη περιοχη κ να καλυψει οσο μεγαλυτερη εκταση μπορει με μια οσο το δυνατον επαρκη πυκνοτητα γινεται....
το μονο μη ρεαλιατικο για μενα ειναι οτι επρεπε να σου κρατησει λιγο πιο ψηλα τη hairline κ να διαθεσει αυτα τα θυλακια για να πυκνωσει το ολο κεφαλι επιπλεον...στην εκανε αρκετα επιθετικη για τα χαρακτηρηστικα που εχεις κ αυτο εχει σαν αποτελεσμα να απωλεσεις πυκνοτητα μιας κ οι θυλακες μοιραστηκαν σε μεγαλυτερη επιφανεια...για να ειχες ενα οπτικα καλο κ σχετικα πυκνο αποτελεσμα θα επρεπε να βαλεις πανω απο 6500 θυλακες...οποτε καταλαβαινεις οτι οι 3500 δε μπορουν να δωσουν κατι παραπανω απ αυτο που φαινεται αλλα ειναι επιτυχια το οτι εχπυν φυτρωσει κ δε χαθηκαν.....απο δω κ περα κι εφ οσων μπηκες στο χορο κ τον χωρο των μμ πρεπει να πας να κανεις παλι κι αλλες μμ να δωσεις κι αλλο ρεαλισμο στο αποτελεσμα κ αλλη πυκνοτητα με νεα επεμβαση...αυτος ειναι ο δρομος....
επειδη τα λεφτα στο φελλερ οντως ειναι πολλα κ επειδη πλεον οι επομενες επεμβασεις σου θα ειναι για ενισχυση πυκνοτητας κ οχι για σχηματισμο hairline ειναι ανωφελο να δωσεις λεφτα παλι σε εναν ακριβο γιατρο για να δουλεψει για πυκνωση....πρεπει να βρεις εναν γιατρο που απλα θα ειναι προσιτος σε τιμη πλεον κ απλα θα κανει τους θυλακες που θα μπουν να φυτρωσουν τιποτα παραπανω....η κυπρος φανταζει καλυτερη επιλογη για την 2η σου μμ...αλλα κ καποιες αλλες εξ ισου πιο οικονομικες κλινικες με καλα αποτελεσματα υπαρχουν αρκετες....

Υ.Γ αν δε θελεις να προβεις σε 2η μμ τοτε για μενα ειναι καλυτερα να δωσεις ενα κοντο κουρεμα στα μαλλια για να δειχνουν πιο ομοιομορφα κ πιο γερα....γτ οσο τα αφηνεις να μακραινουν τοσο χτυπαει πιο εντονα η ελειψη πυκνοτητας που επαναλαμβανω ειναι απολυτος φυσιολογικη να υπαρχει...
Συγχαρητηρια για το αποτελεσμα ολοι οι θυλακες φυτρωσαν εχεις ξεκινησει καλα κ ελπιζω αν πας για 2η να ειναι εξ ισου επιτυχημενη με την πρωτη σε φυτροτικοτητα κυριως κ μετα σε οπτικο αποτελεσμα που σιγουρα χρειαζεσαι μια 2η για να στο δωσει....
 
Μπλουζα