Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

Νικολας νικ

Well-Known Member
ελα Χριστέ και Παναγία, απλά είπα ότι κάποιοι για να ανέβουν ψυχολογικά ίσως ανεβάζουν φωτογραφίες που τους κάνουν να δείχνουν λίγο καλύτερα και μου την έπεσαν 2-3 λες και έβρισα ή δεν και ξέρω και εγώ τι. Τι να πεις... Καλά, ξεχάστε ότι είπα.
Φιλε ζοτριξ κουβεντα κανουμε δεν εγινε κατι κακο, και καλα κανεις και λες ελευθερα αυτο που θες δεν γινεται να συμφωνουμε παντα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
Yorki
δεν περιμενα κατι παραπανω απ αυτο που βλεπω....
ο καθενας εστιαζει εκει που θελει κ λεει το μακρυ κ το κοντο του...
Βλεπει το δεντρο που θελει αυτος κ οχι το δασος....
ανηκεις στα ατομα που ειναι απ τους τελευταιους που κρινονται καταλληλοι για μμ. Τι θελω να πω ? Οτι εισαι ενα ορθανοιχτο νοργουντ 5 με πλαινα εξ ισου κατεβασμενα δεν βοηθανε κ σε ολη την επιφανεια αυτη τα φυσικα σου ειναι ελαχιστα...σχεδον ανυπαρκτα...το μονο θετικο ειναι οτι το ειναι ψηλα ακομα κ δεν εχει κατεβει προς τα πισω πολυ....
Για μενα θα επρεπε αφου αποφασισες να δωσεις λεφτα να πας στον hasson μιας κ ειναι ο καταλληλοτερος για περιπτωσεις σαν τη δικη σου...θα σου εκανε μια συντηρητικη hairline κ μια ανεκτη πυκνωση σε ολο το κεφαλι κ φυσικα θα σου εβγαζε μεγαλυτερο αριθμο grafts...κατι που το χρειαζοσουν...
θα αφησω το τι θα επρεπε κ θα ερθω στα γεγονοτα...
η επεμβαση σου ειναι απολυτα επιτυχημενη κ οι θυλακες εχουν φυτρωσει ολοι κανονικα....αυτο σημαινει επιτυχια...
απο κει κ περα ηταν αναμενομενο να μην εχεις τη πυκνοτητα που αναζητουν μερικοι διοτι ο γιατρος δε σου εκανε dense pack οποτε αδικως τη ψαχνουν....σου εκανε μια μετρια καλυψη κ προσπαθησε να κανει spread τα 3500 θυαλακια σε μια πολυ μεγαλη περιοχη κ να καλυψει οσο μεγαλυτερη εκταση μπορει με μια οσο το δυνατον επαρκη πυκνοτητα γινεται....
το μονο μη ρεαλιατικο για μενα ειναι οτι επρεπε να σου κρατησει λιγο πιο ψηλα τη hairline κ να διαθεσει αυτα τα θυλακια για να πυκνωσει το ολο κεφαλι επιπλεον...στην εκανε αρκετα επιθετικη για τα χαρακτηρηστικα που εχεις κ αυτο εχει σαν αποτελεσμα να απωλεσεις πυκνοτητα μιας κ οι θυλακες μοιραστηκαν σε μεγαλυτερη επιφανεια...για να ειχες ενα οπτικα καλο κ σχετικα πυκνο αποτελεσμα θα επρεπε να βαλεις πανω απο 6500 θυλακες...οποτε καταλαβαινεις οτι οι 3500 δε μπορουν να δωσουν κατι παραπανω απ αυτο που φαινεται αλλα ειναι επιτυχια το οτι εχπυν φυτρωσει κ δε χαθηκαν.....απο δω κ περα κι εφ οσων μπηκες στο χορο κ τον χωρο των μμ πρεπει να πας να κανεις παλι κι αλλες μμ να δωσεις κι αλλο ρεαλισμο στο αποτελεσμα κ αλλη πυκνοτητα με νεα επεμβαση...αυτος ειναι ο δρομος....
επειδη τα λεφτα στο φελλερ οντως ειναι πολλα κ επειδη πλεον οι επομενες επεμβασεις σου θα ειναι για ενισχυση πυκνοτητας κ οχι για σχηματισμο hairline ειναι ανωφελο να δωσεις λεφτα παλι σε εναν ακριβο γιατρο για να δουλεψει για πυκνωση....πρεπει να βρεις εναν γιατρο που απλα θα ειναι προσιτος σε τιμη πλεον κ απλα θα κανει τους θυλακες που θα μπουν να φυτρωσουν τιποτα παραπανω....η κυπρος φανταζει καλυτερη επιλογη για την 2η σου μμ...αλλα κ καποιες αλλες εξ ισου πιο οικονομικες κλινικες με καλα αποτελεσματα υπαρχουν αρκετες....

Υ.Γ αν δε θελεις να προβεις σε 2η μμ τοτε για μενα ειναι καλυτερα να δωσεις ενα κοντο κουρεμα στα μαλλια για να δειχνουν πιο ομοιομορφα κ πιο γερα....γτ οσο τα αφηνεις να μακραινουν τοσο χτυπαει πιο εντονα η ελειψη πυκνοτητας που επαναλαμβανω ειναι απολυτος φυσιολογικη να υπαρχει...
Συγχαρητηρια για το αποτελεσμα ολοι οι θυλακες φυτρωσαν εχεις ξεκινησει καλα κ ελπιζω αν πας για 2η να ειναι εξ ισου επιτυχημενη με την πρωτη σε φυτροτικοτητα κυριως κ μετα σε οπτικο αποτελεσμα που σιγουρα χρειαζεσαι μια 2η για να στο δωσει....

Kάποια στιγμή σήμερα σκεπτόμενος κάποια σχόλια είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως με έχει τυφλώσει ο ενθουσιαμός και δεν βλέπω ότι έχω ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα..
Mετά γύρναγα πίσω και έβλεπα τις φωτογραφίες μου προ μεταμόσχευσης και έλεγα δεν μπορεί να είμαι τόσο επηρεασμένος..έχω μαλλιά εκεί που δεν υπήρχε ούτε μισή τριχουλα..

θα έρθει η ώρα να κάνω ολοκληρωμένο ταμείο και χωρίς τόσο ενθουσιασμό αλλα είμαι σίγουρος ότι αν δεν αλλάξει κάτι πολύ δραματικά προς το κακό δεν είναι αποτυχημένη η μεταμόσχευση μου..
Mπορεί να μην άξιζε τα τόσα λεφτά η μπορεί κάποιος άλλος να έκανε κάτι καλύτερο..αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αποτυχία..από εκεί και πέρα δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα σου..αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι όσο ψαγμένος όσο εσύ..

Aυτό που μπορώ να προσθέσω και να βοηθήσει ίσως με κάποιες απορίες αν και ήμουν σίγουρος ότι κάπου το είπα στην αρχή είναι ότι το σχέδιο είναι να γίνουν δυο εγχειρησεις..η μια αυτή που έγινε και ακόμα μια μετά από περίπου 15 με 18 μήνες για να ενισχύσει το αποτέλεσμα..
O γιατρός από την πρώτη στιγμή μου είπε μια κουβέντα..ένα σπίτι δεν φτιάχνεται όλο σε μια βραδιά..έχεις μια απίστευτη δότρια περιοχή οπότε έχεις επιλογές..(αν έχεις και γερό πορτοφόλι θα είσαι ο καλύτερος πελάτης..αυτό δεν το είπε βεβαια αλλα εννοείτε)
Oπότε τώρα που πήγα να με δει πως πάω..μου είπε ότι η δότρια μου εξακολουθεί να είναι τρομερή οποτε μπορώ να κάνω ότι του ζητήσω..πύκνωση και κροουν και να περισσεύει ακόμα μαλλί για τουλάχιστον 3 επεμβάσεις..ok δεν σκοπεύω να φτάσω μέχρι εκεί ούτε οικονομικά αλλα και ούτε χειρουργικά..αλλα μια ακόμα θα την κάνω σίγουρα..το που δεν ξέρω ακόμα αλλα σίγουρα θα εξαρτηθεί από το τελικό αποτέλεσμα που θα έχω.
 

gkast

Active Member
Kάποια στιγμή σήμερα σκεπτόμενος κάποια σχόλια είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως με έχει τυφλώσει ο ενθουσιαμός και δεν βλέπω ότι έχω ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα..
Mετά γύρναγα πίσω και έβλεπα τις φωτογραφίες μου προ μεταμόσχευσης και έλεγα δεν μπορεί να είμαι τόσο επηρεασμένος..έχω μαλλιά εκεί που δεν υπήρχε ούτε μισή τριχουλα..

θα έρθει η ώρα να κάνω ολοκληρωμένο ταμείο και χωρίς τόσο ενθουσιασμό αλλα είμαι σίγουρος ότι αν δεν αλλάξει κάτι πολύ δραματικά προς το κακό δεν είναι αποτυχημένη η μεταμόσχευση μου..
Mπορεί να μην άξιζε τα τόσα λεφτά η μπορεί κάποιος άλλος να έκανε κάτι καλύτερο..αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αποτυχία..από εκεί και πέρα δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα σου..αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι όσο ψαγμένος όσο εσύ..

Aυτό που μπορώ να προσθέσω και να βοηθήσει ίσως με κάποιες απορίες αν και ήμουν σίγουρος ότι κάπου το είπα στην αρχή είναι ότι το σχέδιο είναι να γίνουν δυο εγχειρησεις..η μια αυτή που έγινε και ακόμα μια μετά από περίπου 15 με 18 μήνες για να ενισχύσει το αποτέλεσμα..
O γιατρός από την πρώτη στιγμή μου είπε μια κουβέντα..ένα σπίτι δεν φτιάχνεται όλο σε μια βραδιά..έχεις μια απίστευτη δότρια περιοχή οπότε έχεις επιλογές..(αν έχεις και γερό πορτοφόλι θα είσαι ο καλύτερος πελάτης..αυτό δεν το είπε βεβαια αλλα εννοείτε)
Oπότε τώρα που πήγα να με δει πως πάω..μου είπε ότι η δότρια μου εξακολουθεί να είναι τρομερή οποτε μπορώ να κάνω ότι του ζητήσω..πύκνωση και κροουν και να περισσεύει ακόμα μαλλί για τουλάχιστον 3 επεμβάσεις..ok δεν σκοπεύω να φτάσω μέχρι εκεί ούτε οικονομικά αλλα και ούτε χειρουργικά..αλλα μια ακόμα θα την κάνω σίγουρα..το που δεν ξέρω ακόμα αλλα σίγουρα θα εξαρτηθεί από το τελικό αποτέλεσμα που θα έχω.
Προχωρα μπροστα φίλε yorkifun έσυ έκανες οτι καλύτερο στον εαυτό σου πηγαινοντας σε ένα κορυφαίο γιατρό .
Σιγουρα θέλει δουλειά αλλα δεν γίνετε απο την μια μέρα στην αλλη σε τόση μεγάλη έκταση αραιώσης να βγέι το σουπερ αποτέλεσμα και χωρις το boost της φίνας....
Και έγω στην αρχή ημουν αρνητικός στο αποτέλεσμα σου ... αλλα απο τα λεγόμενα του νικ πρέπει να ήμαστε ρεαλιστες και όχι ισοπεδωτικοι ... κάθε περίπτωση έιναι διαφορετικη
 

yorkifun

Active Member
Γεια σας και πάλι..λοιπόν τα πράγματα από την τελευταία φορά δεν μπορώ να πω ότι έχουν αλλάξει πολύ..θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλη επιτυχία στην φύτρωση αλλά σε καμιά περίπτωση επαρκή πύκνωση για να πω ότι εγώ τελείωσα τις μεταμοσχεύσεις και έχω ένα τέλειο αποτέλεσμα..σίγουρα η εικόνα μου έχει αλλάξει 1000% και αυτό με ευχαριστεί απίστευτα..υπάρχει μια ικανοποιητική hairline εκεί που ήταν κρανίου τόπος.

Bάζω κάποιες φώτο παραπλανητικές..και τις γνωστές τίμιες..θα λείψω για 2 μήνες περίπου..οπότε για φωτογραφικό update τα λέμε από τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου..καλό καλοκαίρι σε όλους εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχετε οι φρέσκο-μεταμοσχευμενοι:)

50o951.jpg


21siua.jpg


23uc2mw.jpg


eu29es.jpg


2ymw36o.jpg


2py0ux3.jpg


o0uec5.jpg


wwcbo0.jpg


21nmf7c.jpg


2qtcqcy.jpg


300gvfb.jpg


2iiu5bl.jpg
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω βλεπω διαφορα απο τις προηγουμενες φωτο που ανεβασες παντως Yorkifun. Νομιζω θα πας περιφημα. Απλα ρε συ μη βγαζεις σκοτεινες.
 

yorkifun

Active Member
Kαλησπέρα σε όλοι την παρέα:)

Eπιστροφή από διακοπές και μιας και είμαι στον 8o μηνα πλέον ας κάνω έναν απολογισμό..

Πριν 8 μήνες αποφάσισα να κάνω και εγώ μεταμόσχευση μαλλιών για να αλλάξω την εικόνα μου και στην πραγματικότητα αλλα και στις φωτογραφίες..έτσι μετά από δικη σας βοήθεια κατέληξα στο συγκεκριμένο γιατρό..το αποτέλεσμα νομίζω ότι μας δικαιώνει..η εικόνα μου έχει αλλάξει 1000%..τουλάχιστον στα δικά μου ματια αλλα και των γύρω μου βλέπουν τεραστια διαφορα προς το καλύτερο..να προσθέσω ότι και βεβαια με νοιάζει η εικόνα μου και για αυτό προχώρησα σε μεταμόσχευση..αλλα δεν είμαι φανατισμένος με αυτην ..δεν πήρα κανένα βοήθημα ούτε φυσικό ούτε χημικό..δεν πρόσεξα την διατροφή μου η τον ύπνο μου και γενικά δεν άλλαξα τις κακές συνήθειες η την καθημερινότητα μου μετά την μεταμόσχευση..

Oταν γύρισα Eλλάδα δεν είχα πει ούτε στους γονείς μου ότι έκανα μεταμόσχευση..ήθελα να δω πραγματικές αντιδράσεις και σχόλια..αυτοί που με ήξεραν καλά εννοείτε ότι κατάλαβαν ότι κάτι έχω κάνει γιατί η εικόνα μου ήταν εντελώς διαφορετική..άτομα που δεν με ήξεραν πολύ καλά με ρώταγαν τι έχω αλλάξει και φαίνομαι πολύ καλύτερος..τώρα που γύρισα πάλι Aμερική και κυκλοφορώ χωρίς καπέλο πλέον τα άτομα που δεν με ήξεραν πολύ καλά μου λένε ότι σε ανανέωσε η Eλλάδα και φαίνεσαι τέλεια..όταν κοιτάω παλιές φωτογραφίες μου(πριν 1χρόνο τόσο παλιές) νομίζω ότι βλέπω τον ευατό μου στο μέλλον μετά από 10 χρονια..δεν μπορώ να πιστέψω ποσο διαφορετικός φαίνομαι..είμαι πολύ ευχαριστημένος που πήρα την απόφαση να το κάνω..
κάποια στιγμή μόλις κλείσω τον χρόνο θα κανονίσω ακόμα μια να κλείσω το πίσω μέρος και να γεμίσω τα μπροστά....ο γιατρός μου είπε ότι έχω περιθώριο ακόμα για 5 μεταμοσχεύσεις αλλά δεν πιστεύει ότι θα χρειαστώ περισσότερο από 2 μαζί με την πρώτη..θα δούμε..

Aργότερα μέσα στην μέρα θα βάλω κάποιες φωτογραφίες που είναι τραβηγμένες στο διάστημα που έλειπα σε διαφορα σημεία..θα βάλω και μερικές πριν την μεταμόσχευση που έχουν τραβηχτεί τυχαία σε διαφορες εκδρομές αλλα και μετά την μεταμόσχευση το ίδιο τυχαίες.
 

Δημητρης38

Active Member
yorki μου αρεσει παρα πολυ το αποτελεσμα σου ειδικα στην τελευταια φωτο.
Δειχνει πολυ φυσικο και η διαφορα με το πριν ειναι τεραστια.
Αν θελεις βγαλε μια πανοραμικη φωτο να δουμε ολη την επιφανεια.

Παντως αν μπορεις να κανεις αλλες 5 επεμβασεις, κρινοντας το αποτελεσμα της 1ης... ενταξει εσυ το ελυσες το προβλημα σου.
Αλλοιμονο σε εμας δηλαδη που σακατευτηκαμε στους Ελληνες γδαρτες ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Με γεια σου yorki!! Τα εχω ξαναγραψει για το πριν κ το μετα επεμβασης...οι εικονες απλα ειναι αλλου ατομου, αν μπορεις κ αντεχεις οικονομικα κανε οπωσδηποτε κ δευτερη!!
 

geeorgee

Active Member
Πολυ καλος.Και εχεις βαλει τις βασεις για να μπορεσεις με καποια συμπληρωματικη αν
θελησεις να φτασεις σε ενα πραγματικα πολυ καλο αποτελεσμα
Πιστευω οτι θα δικαιωθεις απο την επιλογη που εκανες.
 

poseidonas77

Well-Known Member
τωρα εξηγειται γιατι ο φελερ προτιμησε αυτη την στρατηγικη..το αποτελεσμα ειναι ομοιομορφο Α-Β
ζωνη χωρις να δινεται περισοτερη βαση σε μια απο τις 2 ζωνες...εαν τα εριχνε τα περισσοτερα α ζωνη θα βλεπαμε hairline μπετον-αρμε αλλα αποκει και πισω ψιλοκαμενη γη...
ενοειται γιορκι χρειαζεσαι μια πυκνωση και μια τριτη για μπιφτεκι και καθαρισες οριστικα....
δεν υπαρχει κανενας λογος να αλαξεις γιατρο....τωρα φενεται καθαρα οτι πετυχες φυτρωση πανω απο 90% και χωρις φαρμακα πραμα που σημαινει οτι ο φελερ εκανε πολυ καλα τη δουλεια του
 

yorkifun

Active Member
τωρα εξηγειται γιατι ο φελερ προτιμησε αυτη την στρατηγικη..το αποτελεσμα ειναι ομοιομορφο Α-Β
ζωνη χωρις να δινεται περισοτερη βαση σε μια απο τις 2 ζωνες...εαν τα εριχνε τα περισσοτερα α ζωνη θα βλεπαμε hairline μπετον-αρμε αλλα αποκει και πισω ψιλοκαμενη γη...
ενοειται γιορκι χρειαζεσαι μια πυκνωση και μια τριτη για μπιφτεκι και καθαρισες οριστικα....
δεν υπαρχει κανενας λογος να αλαξεις γιατρο....τωρα φενεται καθαρα οτι πετυχες φυτρωση πανω απο 90% και χωρις φαρμακα πραμα που σημαινει οτι ο φελερ εκανε πολυ καλα τη δουλεια του
σύμφωνα με τον feller θέλω μια ακόμα..προσωπικά δεν αγχώνομαι ακόμα..απολαμβάνω την νέα μου εμφάνιση και μόλις κλείσω χρόνο θα πάω να με δει να βγάλουμε πλάνο..
 

salonikios30

Active Member
σημασια εχει να ειναι καποιος ικανοποιημενος.ισως εγω προσωπικα εγω δεν ημουν!προχωρα για δευτερη κ ευχομαι τα καλυτερα!
 

Δημητρης38

Active Member
σημασια εχει να ειναι καποιος ικανοποιημενος.ισως εγω προσωπικα εγω δεν ημουν!προχωρα για δευτερη κ ευχομαι τα καλυτερα!

Το αποτελεσμα θεωρειται επιτυχημενο με μετρο συγκρισης το πως ηταν πριν την επεμβαση και τα αποτελεσματα πολλων αλλων κλινικων με τον ιδιο αριθμο μοσχευματων. Πριν την επεμβαση ηταν αδειος, ενω τωρα εχει μαλλακια (και οχι τριχες που φυτευουν στην Ελλαδα)

Προσωπικα ομως θεωρω τα χρηματα παρα πολλα.
Ο φιλος μας πληρωσε 14.500 δολαρια.
Αν σκεφτουμε οτι θελει αλλες 2 επεμβασεις για να εχει ενα πολυ ομορφο αποτελεσμα θα πρεπει να πληρωσει συνολο 45.000 δολαρια.
 

gkast

Active Member
Είναι όντως πολλά χρήματα αλλα ήταν δική του επιλογή να πάει Αμερική σε έναν πολύ καλό γιατρό και να ξοδέψει αυτό το ποσό ...και καλά έκανε το παληκάρι .
Εκεί που θα έκανε μια αγορά για κανα αυτοκίνητο το επένδυσε στο μαλλί .....με την μόνη διαφορά το μαλλί θα μείνει ενώ το αυτοκίνητο σε ένα χρόνο θα έχει χάσει το μισό της αξίας του....άρα έκανε ο καλύτερο
 

Δημητρης38

Active Member
Είναι όντως πολλά χρήματα αλλα ήταν δική του επιλογή να πάει Αμερική σε έναν πολύ καλό γιατρό και να ξοδέψει αυτό το ποσό ...και καλά έκανε το παληκάρι .
Εκεί που θα έκανε μια αγορά για κανα αυτοκίνητο το επένδυσε στο μαλλί .....με την μόνη διαφορά το μαλλί θα μείνει ενώ το αυτοκίνητο σε ένα χρόνο θα έχει χάσει το μισό της αξίας του....άρα έκανε ο καλύτερο

Μακαρι να ειναι οπως το γραφεις ... αλλα εισαι τοσο σιγουρος οτι σε βαθος χρονου το μαλλι θα μεινει ?
Γιατι εγω που εκανα μ/μ πριν 20 χρονια ζητημα να κρατησα το 40% απο αυτο που εβαλα.
Αν εγω ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση και συνεβη μονο σε εμενα τοτε ναι ειναι μια προσωπικη επενδυση η μ/μ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα