Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aeratos αν με βοηθαει κατι σε αυτα που περνω το πολυ να ειναι η φινα και αυτη ειναι finar,γεννοσημο που πιστευω δεν δινει την δυναμη του proscar Και propecia εξου και οι διαφορες στις παρενεργειες.Να πω ξανα οτι με την φινα απο τοτε που εκανα μεταμοσχευση και αρχισα να περνω δεν ειδα εξτρα μαλλια στο κεφαλι μου λογο φινας.
Αν κρατησε καποια μαμα μαλλια ισως αλλα και παλι δε το ξερουμε σιγουρα.
Απο κει και περα δεν βαζω rogain.Και το δαφνελαιο που βαζω φορα την βδομαδα ακομη και αυτο ψυχολογικο ειναι οπως και η βιοτινη που δεν την περνω συστηματικα.Δηλαδη εχει 2 μηνες που με τελιωσε και ακομη δεν αγορασα.
Και το fungoral οποτε θυμαμαι το βαζω και αυτο.
Περιμενω λιγο ακομη κατι που θελω και σκεφτομαι να την κοψω και αυτην.Εκει θα πεχτουν ολα και θα δουμε τι γινεται.
Κατα ταλλα εδω και 3 χρονια ειμαι σταθερος στο μαλλι και νομιζω λιγο στο crown Μου εχασα εδαφος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ναι ρε συ john Συμφωνώ με αυτά που λες.δεν είπα ότι από την φίνα έχεις αυτό το αποτέλεσμα,εννοείται!!νομίζω πάντως ότι είσαι ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα αν όχι το καλύτερο που έχω δει..βάση φωτογραφιών πάντα και σε σχέση με τα αλλά αποτελέσματα είσαι άλλο επίπεδο man
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλο ειναι με σχεση το πριν πως ημουνα.Αλλα εχω τα θεματακια μου και γω.
Εως τωρα καλα παω σταθερα.Ο χρονος θα δειξει.
Καληνυχτα!!!
 

yorkifun

Active Member
yorkifun πραγματικά βλέπω ένα αρκετά καλό και άκρως φυσικό αποτέλεσμα και βέβαια χωρίς παρουσία boost από φινες κτλ..καταρχήν είσαι πολύ σωστος (για εμένα πάντα) που δεν παίρνεις τπτ.. σίγουρα χρειάζεται λίγο καιρό ακόμα για να δείξει το 100%..πρέπει να συνεχίσεις οπωσδήποτε όπως έχεις πει και εσύ και αλλά παιδιά για πύκνωση μπροστά και γέμισμα πίσω..πάντως αν δέχεσαι και μια σύγκριση με ίδιο περίπου περιστατικό με το δικό σου,για τον John john λέω,πιστεύω πως είναι καλύτερο το αποτέλεσμα του..βέβαια αυτος κανει και θεραπειες,φινα κτλ οποτε εχει αυτο το εξτρα boost που εσυ δεν εχεις και για εμενα καλως κανεις που δεν παιρνεις..έχεις και δρόμο ακομα μέχρι να κλείσει χρόνο ,καλή συνεχεια
καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ..το θέμα του να πάρω κάτι η όχι δεν είναι θέμα σωστού η λάθους αλλα τρόπου επιλογής ζωής..όχι ότι έχω επιλέξει να κάνω την υγιεινή ζωή..αντιθέτως κρεπαλιαζο όσο δεν πάει:p απλά έχω αποφασίσει όσο μπορώ στην ζωή μου να μην πάρω ούτε ασπιρίνη όταν είμαι άρρωστος..οπότε δεν θα έπαιρνα σε καμιά περίπτωση για τα μαλλιά..δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις συγκρίσεις και μακάρι όλοι να έχουν μια επιτυχημένη επέμβαση! απλά θεωρώ ότι ο καθένας μας είναι διαφορετικός και είναι λίγο δύσκολο να κάνουμε συγκρίσεις..αλλά κανένα πρόβλημα δέχομαι την γνώμη σου:)
 

Δημητρης38

Active Member
Γιορκι εγινες μαλλιας και μας ξεχασες μου φαινεται...
Πως παμε με την επεμβαση ? Η φυτρωση συνεχιζεται ή φτασαμε στο τελος ?
Περιμενουμε ενημερωση και update με φωτογραφιες ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Yorki
δεν περιμενα κατι παραπανω απ αυτο που βλεπω....
ο καθενας εστιαζει εκει που θελει κ λεει το μακρυ κ το κοντο του...
Βλεπει το δεντρο που θελει αυτος κ οχι το δασος....
ανηκεις στα ατομα που ειναι απ τους τελευταιους που κρινονται καταλληλοι για μμ. Τι θελω να πω ? Οτι εισαι ενα ορθανοιχτο νοργουντ 5 με πλαινα εξ ισου κατεβασμενα δεν βοηθανε κ σε ολη την επιφανεια αυτη τα φυσικα σου ειναι ελαχιστα...σχεδον ανυπαρκτα...το μονο θετικο ειναι οτι το κροουν ειναι ψηλα ακομα κ δεν εχει κατεβει προς τα πισω πολυ....
Για μενα θα επρεπε αφου αποφασισες να δωσεις λεφτα να πας στον hasson μιας κ ειναι ο καταλληλοτερος για περιπτωσεις σαν τη δικη σου...θα σου εκανε μια συντηρητικη hairline κ μια ανεκτη πυκνωση σε ολο το κεφαλι κ φυσικα θα σου εβγαζε μεγαλυτερο αριθμο grafts...κατι που το χρειαζοσουν...
θα αφησω το τι θα επρεπε κ θα ερθω στα γεγονοτα...
η επεμβαση σου ειναι απολυτα επιτυχημενη κ οι θυλακες εχουν φυτρωσει ολοι κανονικα....αυτο σημαινει επιτυχια...
απο κει κ περα ηταν αναμενομενο να μην εχεις τη πυκνοτητα που αναζητουν μερικοι διοτι ο γιατρος δε σου εκανε dense pack οποτε αδικως τη ψαχνουν....σου εκανε μια μετρια καλυψη κ προσπαθησε να κανει spread τα 3500 θυαλακια σε μια πολυ μεγαλη περιοχη κ να καλυψει οσο μεγαλυτερη εκταση μπορει με μια οσο το δυνατον επαρκη πυκνοτητα γινεται....
το μονο μη ρεαλιατικο για μενα ειναι οτι επρεπε να σου κρατησει λιγο πιο ψηλα τη hairline κ να διαθεσει αυτα τα θυλακια για να πυκνωσει το ολο κεφαλι επιπλεον...στην εκανε αρκετα επιθετικη για τα χαρακτηρηστικα που εχεις κ αυτο εχει σαν αποτελεσμα να απωλεσεις πυκνοτητα μιας κ οι θυλακες μοιραστηκαν σε μεγαλυτερη επιφανεια...για να ειχες ενα οπτικα καλο κ σχετικα πυκνο αποτελεσμα θα επρεπε να βαλεις πανω απο 6500 θυλακες...οποτε καταλαβαινεις οτι οι 3500 δε μπορουν να δωσουν κατι παραπανω απ αυτο που φαινεται αλλα ειναι επιτυχια το οτι εχπυν φυτρωσει κ δε χαθηκαν.....απο δω κ περα κι εφ οσων μπηκες στο χορο κ τον χωρο των μμ πρεπει να πας να κανεις παλι κι αλλες μμ να δωσεις κι αλλο ρεαλισμο στο αποτελεσμα κ αλλη πυκνοτητα με νεα επεμβαση...αυτος ειναι ο δρομος....
επειδη τα λεφτα στο φελλερ οντως ειναι πολλα κ επειδη πλεον οι επομενες επεμβασεις σου θα ειναι για ενισχυση πυκνοτητας κ οχι για σχηματισμο hairline ειναι ανωφελο να δωσεις λεφτα παλι σε εναν ακριβο γιατρο για να δουλεψει για πυκνωση....πρεπει να βρεις εναν γιατρο που απλα θα ειναι προσιτος σε τιμη πλεον κ απλα θα κανει τους θυλακες που θα μπουν να φυτρωσουν τιποτα παραπανω....η κυπρος φανταζει καλυτερη επιλογη για την 2η σου μμ...αλλα κ καποιες αλλες εξ ισου πιο οικονομικες κλινικες με καλα αποτελεσματα υπαρχουν αρκετες....

Υ.Γ αν δε θελεις να προβεις σε 2η μμ τοτε για μενα ειναι καλυτερα να δωσεις ενα κοντο κουρεμα στα μαλλια για να δειχνουν πιο ομοιομορφα κ πιο γερα....γτ οσο τα αφηνεις να μακραινουν τοσο χτυπαει πιο εντονα η ελειψη πυκνοτητας που επαναλαμβανω ειναι απολυτος φυσιολογικη να υπαρχει...
Συγχαρητηρια για το αποτελεσμα ολοι οι θυλακες φυτρωσαν εχεις ξεκινησει καλα κ ελπιζω αν πας για 2η να ειναι εξ ισου επιτυχημενη με την πρωτη σε φυτροτικοτητα κυριως κ μετα σε οπτικο αποτελεσμα που σιγουρα χρειαζεσαι μια 2η για να στο δωσει....

Μακράν ο καλύτερος σχολιασμός αυτής της περίπτωσης. Αντικειμενικός και τεκμηριωμένος. Να συμπληρώσω και εγώ 2-3. Φίλε Yorkifun, από τη μακρινή Αυστραλία σου εύχομαι τα καλύτερα. Προσωπικά πιστεύω ότι θα χρειαστείς 8000+ graft για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, άρα μία και κάτι ακόμα επέμβαση. Πιθανόν είναι αυτός και ο λόγος που ο Feller σε ανέλαβε μόνο με strip, η εκτέλεση του οποίου (με αυτά που είδαμε) είναι για Οscar! Ο λόγος που θες τόσα (πέραν αυτών που είπε ο panos για "ανοιγμένο" 5αρι) είναι η μικρή (κάτω του μέσου όρου) διάμετρος της τρίχας σου. Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον Feller (αν δεν το ξέρεις ήδη) και να μας το γράψεις. Επίσης η λήπτρια περιοχή είναι 100+ cm2, άρα 35(-) graft/cm2 πυκνότητα που δεν είναι καθόλου dense. Από τον τρόπο τοποθέτησης των graft είναι προφανής η στρατηγική του γιατρού να "επιστρέψει" και να πυκνώσει παντού και μόνο έτσι πρέπει να την σχολιάσουμε. Το να συγκρίνουμε δε ανόμοιες περιπτώσεις χωρίς να αναφερόμαστε σε ίδιες επιφάνειες, διαμέτρους τρίχας και λοιπά χαρακτηριστικά, αλλά και μεθοδολογία γιατρού, νομίζω ότι είναι ανούσιο και καθόλου χρήσιμο.
 

yorkifun

Active Member
Γιορκι εγινες μαλλιας και μας ξεχασες μου φαινεται...
Πως παμε με την επεμβαση ? Η φυτρωση συνεχιζεται ή φτασαμε στο τελος ?
Περιμενουμε ενημερωση και update με φωτογραφιες ;)
δεν ξέρω αν έγινα αλλά σίγουρα αισθάνομαι ότι είμαι:p
καλά πάμε..δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια αν έχει αλλάξει κάτι..θα βγάλω καμιά φωτογραφία να δούμε..προσπάθησα να βγάλω όταν κουρεύτηκα την ουλή όπως είχα πει αλλά απέτυχα να την βρω και εγώ και ο κουρέας μου..οπότε για αυτό ανέβαλα λίγο την ενημέρωση..έλεγα μήπως ενημέρωνα στον χρόνο που είναι στις 8 δεκεμβρίου..αλλά θα βάλω και καμιά ενδιάμεσα..
 

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε ασε την ουλη.. μια χαρα δουλεια εγινε πισω.. το θεμα ειναι να δουμε πως παει η φυτρωση. και πως εξελισεται
 

dimitris50423

Well-Known Member
Λιγο επιθετικο φανηκε το μηνυμα μου. πισω στο στριπ απο οτι εχω δει ισως να εχεις και το καλυτερο κλεισιμο σε στριπ. αν παει και η φυτρωση οπως την θες θα ειναι μεγαλη επιτυχια.. ευχομαι τα καλυτερα yorki. περιμενουμε εξελιξεις. ;-)
 

yorkifun

Active Member
Μακράν ο καλύτερος σχολιασμός αυτής της περίπτωσης. Αντικειμενικός και τεκμηριωμένος. Να συμπληρώσω και εγώ 2-3. Φίλε Yorkifun, από τη μακρινή Αυστραλία σου εύχομαι τα καλύτερα. Προσωπικά πιστεύω ότι θα χρειαστείς 8000+ graft για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, άρα μία και κάτι ακόμα επέμβαση. Πιθανόν είναι αυτός και ο λόγος που ο Feller σε ανέλαβε μόνο με strip, η εκτέλεση του οποίου (με αυτά που είδαμε) είναι για Οscar! Ο λόγος που θες τόσα (πέραν αυτών που είπε ο panos για "ανοιγμένο" 5αρι) είναι η μικρή (κάτω του μέσου όρου) διάμετρος της τρίχας σου. Καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον Feller (αν δεν το ξέρεις ήδη) και να μας το γράψεις. Επίσης η λήπτρια περιοχή είναι 100+ cm2, άρα 35(-) graft/cm2 πυκνότητα που δεν είναι καθόλου dense. Από τον τρόπο τοποθέτησης των graft είναι προφανής η στρατηγική του γιατρού να "επιστρέψει" και να πυκνώσει παντού και μόνο έτσι πρέπει να την σχολιάσουμε. Το να συγκρίνουμε δε ανόμοιες περιπτώσεις χωρίς να αναφερόμαστε σε ίδιες επιφάνειες, διαμέτρους τρίχας και λοιπά χαρακτηριστικά, αλλά και μεθοδολογία γιατρού, νομίζω ότι είναι ανούσιο και καθόλου χρήσιμο.
σε ευχαριστώ πολύ CVIAL..
Aυστραλία μόνιμα?
Eπειδή δεν ήμουν πολύ τις λεπτομέρειας(το αντίθετο από εσένα..παρακολουθώ την δική σου και πραγματικά είσαι τρομερά αναλυτικώς) να ρωτήσω πυκνότητες και τα σχετικά δεν μπορώ να σου πω πολλά αν και ο γιατρός ήθελε να μου δώσει όλες τις πληροφορίες..θυμάμαι όμως στην κουβέντα του να μου επιβεβαιώνει αυτό που fantazomoun για την τρίχα μου ότι είναι πολύ λεπτή..επίσης την τελευταία φορά που με είδε που ήταν στους 6 μήνες επιμένει στην αρχική του άποψη ότι θέλω ακόμα μια για να τελειώσω..από την αρχή μου είχε ξεκαθαρίσει ότι με μια θα αλλάξει η εικόνα μου πάρα μα πάρα πολύ..αλλά θα χρειαστώ δυο για να φτιάξει αυτά που θέλει..έχουμε ραντεβού στους 12 μήνες πάλι για να δει πως πάω και να σχεδιάσουμε την επόμενη μέρα..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι μόνιμα, για δουλειές ειμαι εδώ, το υποπτεύτηκα απο τις φωτο... η πολύ λεπτή τρίχα δεν βοηθάει δυστυχώς για αυτό και θες τόσα graft ειναι τεράστια η διαφορά για αυτό και ο feller σου λέει με FUE δεν υπαρχει περίπτωση, πάντως για μάθε για την διάμετρο αν μπορεις γιατι έχει ενδιαφέρον....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστή ερώτηση. Σε περιπτώσεις όπως του φιλου όπου λόγω τρίχας θα χρειαστεί πολλά graft (εγώ λεω 8000) και με δεδομένο οτι ειναι εντελώς "ανοιχτός" στα πλαγιά η FUT υπερτερεί της FUE γιατι προσφέρει ποιοτικά (3,4τριχα) και πολλά graft (αφού τα παίρνει όλα) απο την μεσαία πίσω περιοχή που ειναι σιγουρα safe. Στην FUE δεν θα μπορούσε να γίνει αυτό στην ίδια περιοχή αφού πρεπει οπωσδήποτε να αφήσεις grafts για να καλύψεις τις τρύπες που ανοίγεις. Βέβαια μπορεις να καλύψεις αυτη την διαφορά πηγαίνοντας στα πλαγιά, που όμως δεν ειναι σιγουρα safe και στην συγκεκριμένη περίπτωση ακόμα λιγότερο. Επίσης ειναι δεδομένο οτι σε στριπ μπορεις να κανείς extraction 3500-5000 εύκολα σε 1 session αρα με 2 session μπορεις να πάρεις τα 8000 ενώ με FUE θα ήθελες 3-4 με 6 μήνες διαφορά για να προστατεύσεις την donor area. Επίσης η FUT, γενικά μιλώντας -στους πολύ καλούς γιατρούς δεν ισχύει- έχει καλύτερο yield που σιγουρα το θες όταν είσαι στα όρια της εξάντλησης της δοτριας. Τελος όσο και αν ακούγεται περίεργο 8000 τρύπες θα ήταν μεγαλύτερη επιβάρυνση απο οτι τα αντίστοιχα strip


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

gkast

Active Member
Σωστή ερώτηση. Σε περιπτώσεις όπως του φιλου όπου λόγω τρίχας θα χρειαστεί πολλά graft (εγώ λεω 8000) και με δεδομένο οτι ειναι εντελώς "ανοιχτός" στα πλαγιά η FUT υπερτερεί της FUE γιατι προσφέρει ποιοτικά (3,4τριχα) και πολλά graft (αφού τα παίρνει όλα) απο την μεσαία πίσω περιοχή που ειναι σιγουρα safe. Στην FUE δεν θα μπορούσε να γίνει αυτό στην ίδια περιοχή αφού πρεπει οπωσδήποτε να αφήσεις grafts για να καλύψεις τις τρύπες που ανοίγεις. Βέβαια μπορεις να καλύψεις αυτη την διαφορά πηγαίνοντας στα πλαγιά, που όμως δεν ειναι σιγουρα safe και στην συγκεκριμένη περίπτωση ακόμα λιγότερο. Επίσης ειναι δεδομένο οτι σε στριπ μπορεις να κανείς extraction 3500-5000 εύκολα σε 1 session αρα με 2 session μπορεις να πάρεις τα 8000 ενώ με FUE θα ήθελες 3-4 με 6 μήνες διαφορά για να προστατεύσεις την donor area. Επίσης η FUT, γενικά μιλώντας -στους πολύ καλούς γιατρούς δεν ισχύει- έχει καλύτερο yield που σιγουρα το θες όταν είσαι στα όρια της εξάντλησης της δοτριας. Τελος όσο και αν ακούγεται περίεργο 8000 τρύπες θα ήταν μεγαλύτερη επιβάρυνση απο οτι τα αντίστοιχα strip


Sent from my iPhone using Tapatalk
To θέμα ειναι ποιος κάνει στριπ ....που μπορει να τον ακουμπας στον ώμο φιλικά και αυτος να πονάει ...(μου το έχει πει φιλος που έχει κάνει στριπ) και έκανε δυο χρόνια να συνέλθει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To θέμα ειναι ποιος κάνει στριπ ....που μπορει να τον ακουμπας στον ώμο φιλικά και αυτος να πονάει ...(μου το έχει πει φιλος που έχει κάνει στριπ) και έκανε δυο χρόνια να συνέλθει.
Συμφωνώ gkast, εξάλλου ως γνωστόν ούτε και εγώ ειμαι υπέρ του στριπ. Υπάρχουν και πολλά μειονεκτήματα όπως και αυτό που αναφέρεις. Πρεπει όμως να είμαστε αντικειμενικοί και να τα λέμε όλα και εδώ ειναι μια τέτοια περίπτωση...
 

poseidonas77

Well-Known Member
ερωτηση τι πυκνοτητα πρεπει να εχουμε ζωνη α για να μην φαινομαστε αραιοι ακομα και σε υψηλο φωτισμο? 50?55-60??κατανοω οτι παιζει ρολο η τριχα..απλα ρωταω στο περιπου
θενξ
 

yorkifun

Active Member
να τονίσω ότι ο Feller ήταν ξεκάθαρος..αν ήθελα FUE δεν με αναλάμβανε..και αυτό δεν ήταν ψαρωτικό..όταν πήρα απόφαση να κάνω μεταμόσχευση δεν ήθελα να ακούω καν για strip..αλλά όπως λέμε ποτέ μην λες ποτέ..μου εξήγησε κάποια πράγματα μου ανέλυσε το πρόβλημα και μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα ότι ήταν η καλύτερη περίπτωση για εμένα..επίσης σημαντικό ρόλο έπαιξε ένα γεγονός που μου έδειξε όχι ότι είναι φιλάνθρωπος και το κάνει για την καλή του την καρδιά..αλλά είχε,έχει και υπολογίζει ότι θα έχει τόση δουλειά που πλέον μπορεί να αποφασίζει ποίες περιπτώσεις θα έχουν την επιτυχία που φαντάζεται(εννοείτε ότι υπάρχουν παράγοντες που μπορεί να πέσει έξω)..εμένα με είδε ότι είμαι με το μισό πόδι αλλού από την στιγμή που δεν μου έκανε FUE αλλά δεν ίδρωσε το αυτί του..τώρα κατόπιν εορτής δεν ξέρω πως θα ήμουν με FUE αλλά δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι γιατί είμαι ευχαριστημένος και χωρίς προβλήματα με ουλές κτλ..αν είχα πρόβλημα μπορεί να έλεγα άλλα:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ερωτηση τι πυκνοτητα πρεπει να εχουμε ζωνη α για να μην φαινομαστε αραιοι ακομα και σε υψηλο φωτισμο? 50?55-60??κατανοω οτι παιζει ρολο η τριχα..απλα ρωταω στο περιπου
θενξ

ΟΚ, θεωρώντας μια μέση διαμέτρου τρίχα και λοιπά χαρακτηριστικά, ο αριθμός που ζητάς είναι 60graft/cm2 στην hairline, αλλά το πιό σημαντικό είναι να γίνει άμεσα transition (πιθανώς και στο 1-1,5 cm) και ιδιαίτερα στο forelock, δηλαδή στο κέντρο της hairline, με πολύτριχα σε επαρκή πυκνότητα (και όχι φυσικά 60 graft/cm2 αλλά λίγο μικρότερη) έτσι ώστε το σύνολο των τριχών εκεί (και όχι των graft) να είναι μεγαλύτερο από το σύνολο των τριχών στην hairline. Όσο μεγαλύτερη είναι αυτή η διαφορά τόσο πιο πολύ θα δίνεται η μεγαλύτερη αίσθηση της συνολικής πυκνότητας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
να τονίσω ότι ο Feller ήταν ξεκάθαρος..αν ήθελα FUE δεν με αναλάμβανε..και αυτό δεν ήταν ψαρωτικό..όταν πήρα απόφαση να κάνω μεταμόσχευση δεν ήθελα να ακούω καν για strip..αλλά όπως λέμε ποτέ μην λες ποτέ..μου εξήγησε κάποια πράγματα μου ανέλυσε το πρόβλημα και μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα ότι ήταν η καλύτερη περίπτωση για εμένα..επίσης σημαντικό ρόλο έπαιξε ένα γεγονός που μου έδειξε όχι ότι είναι φιλάνθρωπος και το κάνει για την καλή του την καρδιά..αλλά είχε,έχει και υπολογίζει ότι θα έχει τόση δουλειά που πλέον μπορεί να αποφασίζει ποίες περιπτώσεις θα έχουν την επιτυχία που φαντάζεται(εννοείτε ότι υπάρχουν παράγοντες που μπορεί να πέσει έξω)..εμένα με είδε ότι είμαι με το μισό πόδι αλλού από την στιγμή που δεν μου έκανε FUE αλλά δεν ίδρωσε το αυτί του..τώρα κατόπιν εορτής δεν ξέρω πως θα ήμουν με FUE αλλά δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι γιατί είμαι ευχαριστημένος και χωρίς προβλήματα με ουλές κτλ..αν είχα πρόβλημα μπορεί να έλεγα άλλα:)

Έτσι πρέπει να κάνουν οι σωστοί γιατροί. Να μην έχουν ταμπού και να προτείνουν την σωστότερη θεραπεία ανάλογα με την περίπτωση του καθένα αφού θα κριθούν εκ του αποτελέσματος και όχι αν ικανοποίησαν τα "γουστα" του πελάτη
 
Μπλουζα