Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

yorkifun

Active Member
Μικρό update..
Είμαι στην 3 μέρα από την μ/μ...το πρώτο βράδυ την έβγαλα με μισό χαπάκι για τον πόνο και όπως ακριβώς μου είπε ο γιατρός το επόμενο πρωί θα είμαι μια χαρά και έτσι και έγινε..παίρνω την αντιβίωση μου δυο φορές την μέρα και τίποτα άλλο για 7 ημέρες..μετά από εκεί δεν θα παίρνω απολύτως τίποτα.

Μέχρι στιγμής έχω κάνει δυο λουσιματα (χωρίς να αγγίξω την περιοχή και χωρίς πίεση)
Την Παρασκευή μου είπε να λούσο τα μαλλιά μου κανονικά με αρκετή δύναμη...μου έδειξε στο χέρι μου πόσο δυνατά να το κάνω...Μετά το λούσιμο θα βάλω και φωτογραφία.

Σε γενικές γραμμές δεν έχω πόνο δεν έχω τραβήγματα δεν έχω πρηστει δεν έχω υγρά περίεργα ούτε στην δοτρια ούτε στην ληπτρια περιοχή... Λίγο φαγούρα στα ράμματα και λίγο στην ληπτρια αλλά όχι τρελα πράγματα...οπότε μέχρι τώρα πάμε χωρίς παρατράγουδα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Λοιπον θα γινω λιγο Μικες τωρα και θα ρωτησω.(Σορρυ Μικε ΟΚ? κανεις πολλες φορες θεμα την τιμη γιαυτο)
Εκανα strip 3400 grafts και πληρωσα 6400 ευρω.
Ο φιλος μας yorkinfan εβαλε 3500 grafts και πληρωσε 11.800 ευρω.
Δηλαδη 5400 ευρω παραπανω απο εμενα.
Το αποτελεσμα του ισως να ειναι ιδιο και με το δικο μου η το δικο μου τελικα να ειναι και καλυτερο.
Εχουμε καιρο ακομη να το δουμε αυτο.
Εγω αυτη την στιγμη αν δωσω 5400 ευρω με strip δηλαδη τα παραπανω λεφτα που εδωσε ο φιλος μας θα εχω λυση σχεδον θελω να πιστευω οριστικα το προβλημα μου.
Οι γιατροι περνουν εκει (Καναδα,Βελγιο κτλ) περισσοτερα λεφτα λογο ανεβασμενων μισθων αλλα το αποτελεσμα ισως να ειναι το ιδιο και με της h*c ?
Καταρχας ευχομαι στον φιλο τα καλυτερα που μαλλον θα τα εχει.Φιλε john john συμφωνω σε πολλα απο αυτα που λες.Βλεπω μια καλη δουλεια με εμφαση στην hairline στην οποια η πυκνωση φαινεται μεγαλυτερη απο οτι στο crown αλλα τα λεφτα που δαπανηθηκαν εκει κατα την αποψη μου θα μπορουσαν να δαπανηθουν κ εδω η στην Κυπρο σε 2 μεταμοσχευσεις(ακομα κ 3 ισως),κατι που θα χρειαστει κ ο φιλος για να βελτιωσει στο μεγιστο την κατασταση του.Καμια σχεση οι μισθοι εκει κ εδω.Περα απο αυτο το οποιο το βλεπω απο την δικη μου σκοπια κ με βαση τα δικα μου οικονομικα δεδομενα θελω να δω σε βαθος χρονου το αποτελεσμα αν κ λογικα θα ειναι αρκετα καλο.καλη επιτυχια. κ παλι.
 

yorkifun

Active Member
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου..

Θα μπορούσα και Ελλάδα και Κύπρο και σε διάφορες άλλες χώρες όμως να ξέρεις για εδώ το ποσο αυτό είναι φυσιολογικό και πάνω κάτω το ίδιο με όλες τις κλινικές...οπότε το μόνο που έπρεπε να σκεφτώ είναι ποιον γιατρό να διαλέξω...πήγα σε 4 και μίλησα και με δυο στο τηλ και άκουσα σχεδόν από όλους μια διαφορετική προσέγγιση...επέλεξα αυτών που μου τα είπε πιο χύμα και δεν μου "χάιδεψε τα αυτιά" ***
Αν άρχιζα το ψάξιμο και Ελλάδα Κύπρο θα τα έκανα σαλάτα στο μυαλό μου...θα έπρεπε να το ανέβαλα για να γυρίσω Ελλάδα οπότε όπως καταλαβαίνεις μπλέξιμο...δεν λέω δεν με χαλάει να είχα στην τσέπη μου + 5000-6000€ αλλά μιας και δεν ήταν το πρόβλημα μου τόσο πολύ τα λεφτά αποφάσισα να μην το ψάξω άλλο...


*** εδώ και κάποια χρόνια που είχε μπει στο μυαλό μου η μ/μ με σταματαγε η ιδέα του στριπ...τώρα λοιπόν που το FUE έχει κερδίσει έδαφος και γενικά βλέπω Ελλάδα Κύπρος σχεδόν μόνο έτσι κάνουν μ/μ είχα αρχίσει και το έβλεπα ζεστά το θέμα...έτσι λοιπόν ξεκίνησα εδώ να το ψάχνω...ξέρεις τη μου είπε ο φελερ;
Δεν σε αναλαμβάνω αν θες μόνο με FUE...μου εξήγησε αρνητικά θετικά και μου είπε μπορώ να πάω όπου αλλού θέλω αλλά αυτός δεν μου κάνει FUE.. Και ρωτάω εγώ τώρα...περισσότερα λεφτά δεν θα έδινα ; Ναι!
Είχε να χάσει κάτι από εμένα; Εκτός από το να με χάσει από πελάτη; Μήπως δεν ξέρει να κάνει FUE;
Ο άνθρωπος δεν με παζαρεύει...ξεκάθαρα πράγματα..όταν τον ρώτησα αν έχει κάποιο πλάνο με πληρωμές όπως έχουν όλοι εδώ ξέρεις τη μου απάντησε; Φίλε αυτά είναι για να παίρνω εγώ τα λεφτά μου και αλλά τόσα αυτοί...δεν αξίζει μάζεψε τα λεφτά αστο για ένα δυο χρόνια μετά και έλα πάλι...

Προς θεού έτσι δεν λέω ότι είναι Άγιος και το κάνει για χάρη μας... Απλά όπως λέει και αυτός λεφτά και δουλειά έχει μέχρι να πεθάνει..άρα μπορώ πλέον να επιλέγω το καλύτερο για τον πελάτη και το όνομα μου...

Αλλά μέχρι στιγμής αυτά ειναι λόγια..θα δούμε και από πράξεις αν με δικαιώσει το αποτέλεσμα...
 

poseidonas77

Well-Known Member
και εγω εαν δεν ειχα οικονομικο προβλημα το ιδιο θα εκανα...καλυτερα να τον εχεις και κοντα να βλεπει την εξελιξη σου και καλυτερα ψυχολογικα για σενα θα ελεγα
@κυκλοφορει ενα βιντεακι δικο του στο youtube που αναφερεται στο σοκλος
εαν δε βαριεται καποιος ας μας περιγραψει σε γενικες γραμμες τι λεει
ευχαριστω
 

yorkifun

Active Member
Εν συντομία λέει ότι ειναι πολύ σπάνιο το μόνιμο σοκλος.. Συνήθως μετά από 6 μήνες με 1,5 χρόνο βγαίνουν πάλι τα μαλλιά... Τώρα αν ειναι μόνιμο την εκατσες:p
Ο λόγος που γίνεται το σοκλος ειναι γιατί όταν ανοίγεις νέες τρύπες αλλάζεις την κυκλοφορία του αίματος στης υπάρχουσες τρίχες με αποτέλεσμα να παθαίνουν σοκλος...οπότε όταν αυτός βλέπει μια συγκεκριμένη πυκνότητα (που δεν εξηγεί πόσο ειναι αυτή) δεν κάνει χειρουργείο...έδωσε ένα παράδειγμα για αυτούς που χάνουν τα μαλλιά τους σαν μοικανα ότι συνήθως έχουν αρκετή πυκνότητα στο κέντρο και χτίζει πάντα γύρω από το κέντρο γιατί συνήθως τέτοιες περιπτώσεις δίνουν σοκλος.Αυτα στο περίπου:)
 

yorkifun

Active Member
Καλησπέρα και πάλι:) πρώτο λούσιμο με πίεση και τρίψιμο σήμερα και μικρό φωτογραφικό update από την ουλή με λιγότερα αίματα και 2 φωτό από λήπτρια..

l9qx1.jpg


14m8012.jpg


mhg8ex.jpg


259akbd.jpg
 

Flosk

Well-Known Member
Εμένα μου φαίνεται ότι έχει γίνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά εδώ. Και η τομή θα ειναι σούπερ ..
 
Καλή επιτυχία φίλε μου.πολύ καλή επιλογή από αυτα που ξέρουμε για τον συγκεκριμένο γιατρό.όλα να πάνε όπως τα περιμένεις
 

yorkifun

Active Member
Εμένα μου φαίνεται ότι έχει γίνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά εδώ. Και η τομή θα ειναι σούπερ ..
Αν συνεχίσει έτσι που δεν βλέπω τον λόγο ξαφνικά να χειροτερέψει νομίζω οτι για 4η μέρα ειναι πολυ καλή η τομή...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
Όντως πολύ καθαρή δουλειά & με ωραίες "φορές"...!!!

Άν κάτι θα άλλαζα , τί 3500 τί 4000 να έμπαιναν και 500 στο middle B προς crown
Αν σου δείξω αρχικό σχεδιασμό δεν ηταν να φτάσουμε ούτε μεχρι εκει που πήγαμε...απλά επειδή ηταν περισσότερα τα μοσχεύματα απο όσα περίμενε πήγε πιο πίσω..Στα αρχικά πλάνα ηταν να γίνει μια συμπληρωματική οταν το αποτέλεσμα θα ειναι τελικό και θα ξέρουμε ακριβώς πως θα ειναι το καλύτερο να κινηθούμε...γενικά ηταν κατα του "χτίζουμε" τα παντα σε μια μέρα...και ήθελε να χτίσουμε μια δυνατή hairline για αρχή που δεν υπήρχε καθόλου...σωστό λάθος πραγματικά δεν ξερω..απο την στιγμή που τον επέλεξα και τον εμπιστευτικά μεχρι να με διάψευση τον ακούω..
 

Stripar

Established Member
Αν σου δείξω αρχικό σχεδιασμό δεν ηταν να φτάσουμε ούτε μεχρι εκει που πήγαμε...απλά επειδή ηταν περισσότερα τα μοσχεύματα απο όσα περίμενε πήγε πιο πίσω..Στα αρχικά πλάνα ηταν να γίνει μια συμπληρωματική οταν το αποτέλεσμα θα ειναι τελικό και θα ξέρουμε ακριβώς πως θα ειναι το καλύτερο να κινηθούμε...γενικά ηταν κατα του "χτίζουμε" τα παντα σε μια μέρα...και ήθελε να χτίσουμε μια δυνατή hairline για αρχή που δεν υπήρχε καθόλου...σωστό λάθος πραγματικά δεν ξερω..απο την στιγμή που τον επέλεξα και τον εμπιστευτικά μεχρι να με διάψευση τον ακούω..

Προβλέπω ότι θα έχεις ένα SUPER αποτέλεσμα!...
 

traccas

Active Member
Την τομή με δυσκολία την καταλαβαίνω ρε φίλε μπράβο και σε σένα και στο γιατρό. Πολύ γρήγορα καθάρισες σχεδόν και με τα κακαδάκια. Εγώ είχα καθαρίσει τη 10η μέρα. Τελικά άλλοι γιατροί λένε να τα τρίβεις από νωρίς, άλλοι λίγο αργότερα, άλλοι λένε να μην τα ακουμπάς για 15 μέρες. Μάλλον τελικά οι 3 πρώτες μέρες είναι οι πιο κρίσιμες και τις υπόλοιπες προσέχουμε τελείως επικουρικά.
 

yorkifun

Active Member
Την τομή με δυσκολία την καταλαβαίνω ρε φίλε μπράβο και σε σένα και στο γιατρό. Πολύ γρήγορα καθάρισες σχεδόν και με τα κακαδάκια. Εγώ είχα καθαρίσει τη 10η μέρα. Τελικά άλλοι γιατροί λένε να τα τρίβεις από νωρίς, άλλοι λίγο αργότερα, άλλοι λένε να μην τα ακουμπάς για 15 μέρες. Μάλλον τελικά οι 3 πρώτες μέρες είναι οι πιο κρίσιμες και τις υπόλοιπες προσέχουμε τελείως επικουρικά.
Όπως ακριβώς τα λες..ειχα διαβάσει τόσα πολλα για το θέμα λούσιμο και ποτε γίνεται...μολις μου ειπε σε 4μερες πλένεις δυνατά τρόμαξα..!
 

yorkifun

Active Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Μικρή ενημέρωση..εχθές έβγαλα τα ράμματα..ο γιατρός μου είπε ότι είχα κάνει πολύ καλή δουλειά στον καθαρισμό και μονο 1 στους 6 τρίβουν τόσο δυνατά από την αρχή όπως τους λέει(η καρδιά μου ξέρει πόσο δύσκολα έβαζα τόσο δύναμη από την 3 μέρα)..

Από εδώ και πέρα δεν μου έδωσε καμία ειδική οδηγία..μου είπε να κάνω ότι έκανα πριν την μεταμόσχευση..τον ρώτησα για κούρεμα γυμναστική κτλ..και μου είπε ότι θέλω όποτε το θέλω..μου έδωσε το κινητό του για αν τον χρειαστώ κάτι..και ανανεώσαμε το ραντεβού μας σε 6 μήνες..πήγα για κούρεμα και τα πήρα όλα με την μηχανή στην σκάλα 2..ανεβάζω δυο φωτογραφίες από την τομή.

6qk84j.jpg


167vzua.jpg
 

yorkifun

Active Member
Mια μικρή ενημέρωση και από εμένα..

Σήμερα είμαι στους 3 μήνες..μέχρι τώρα νομίζω ότι όλα έχουν πάει καλά..έχω αρχίσει και βλέπω πολλές πολλές τριχούλες να εμφανίζονται..ειδικά σε σημεία που δεν είχα καθόλου μαλλί πριν μου φαίνεται τόσο περίεργο..

H τομή δεν με πονάει καθόλου..και κούρεμα σκάλα 3 δεν φαίνεται απολύτως τίποτα όσο περνάει ο καιρός θα πάω στη 2 να δω..

Στην λήπτρια βγαίνουν λίγα σπυράκια που και που..αλλά δεν έχω πόνους φαγούρες η κάτι ενοχλητικό..

Nα θυμίσω ότι δεν κάνω απολύτως καμία φαρμακευτική θεραπεία η να προσέχω τη διατροφή μου..ξενύχτι mc donalds και άγιος ο θεός που λένε:p

θα ενημερώσω με φωτογραφικό υλικό στους 4 μήνες..
 
Μπλουζα