Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω τοτε πηρα το grafts 2 ευρω με μια προσφορα που ετρεχε αν το εκλεινες για ενα χρονικο διαστημα.
6800 με βγηκε αλλα με παζαρι το πηγα 6400 δηλαδη 1,88 το grafts.
Τοτε αποτι θυμαμε ειχε 2,20 το grafts με strip σε κανονικη τιμη.
Εγω αυτην την στιγμη μιλαω με τα τωρινα δεδομενα που καποιος με strip μπορει να παρει με 2 ευρω η εστω με 2,20 στην h*c.
Kαι κατι ακομη εαν εγω παω εξωτερικο θα χρειαστω και για αεροπορικα και νομιζω και για Hotel.Οποτε ανεβαινει και αλλο το ποσο.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Λοιπον θα γινω λιγο Μικες τωρα και θα ρωτησω.(Σορρυ Μικε ΟΚ? κανεις πολλες φορες θεμα την τιμη γιαυτο)
Εκανα strip 3400 grafts και πληρωσα 6400 ευρω.
Ο φιλος μας yorkinfan εβαλε 3500 grafts και πληρωσε 11.800 ευρω.
Δηλαδη 5400 ευρω παραπανω απο εμενα.
Το αποτελεσμα του ισως να ειναι ιδιο και με το δικο μου η το δικο μου τελικα να ειναι και καλυτερο.
Εχουμε καιρο ακομη να το δουμε αυτο.
Εγω αυτη την στιγμη αν δωσω 5400 ευρω με strip δηλαδη τα παραπανω λεφτα που εδωσε ο φιλος μας θα εχω λυση σχεδον θελω να πιστευω οριστικα το προβλημα μου.
Οι γιατροι περνουν εκει (Καναδα,Βελγιο κτλ) περισσοτερα λεφτα λογο ανεβασμενων μισθων αλλα το αποτελεσμα ισως να ειναι το ιδιο και με της h*c ?

Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό το ερώτημα, η αγορά είναι ελεύθερη και μπορεί ο καθένας να κάνει τις επιλογές του.
Τα παραπάνω χρήματα δεν σου εξασφαλίζουν απαραίτητα και καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά αρκετές φορές είναι ενδεικτικά της ικανότητας του γιατρού. Αν θέλεις χειρούργο παγκόσμιας φήμης θα τον πληρώσεις.
Αυτό που σου δίνουν τα περισσότερα χρήματα είναι περισσότερες πιθανότητες να μην χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο στο τέλος.
Είναι κάποια πράγματα που δεν συγκρίνονται ούτε εύκολα ούτε άμεσα: Ο Feller είχε 9 (ολογράφως: εννέα) βοηθούς στο χειρουργείο, o Rahal μόνο που δεν σε απολυμαίνει από πάνω μέχρι κάτω πριν μπεις μέσα, σύγκρινε τα αυτά με τους (κρεοπώλες) επαγγελματίες της Ελλάδας και τα πράγματα γίνονται πιο φανερά.
Όσον αφορά την ιστορία του μικε, είναι από τις σπάνιες περιπτώσεις στις μμ που πήρε αυτό ακριβώς που πλήρωσε, ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
H αγορα ειναι ελευθερη σιγουρα.
Σιγουρα οι πιθανοτητες εκει που δινεις τα περισσοτερα ειναι με το μερος σου.
Αλλα εδω μιλαμε μπορει να φτασουμε διπλασιες τιμες απο της κυπρου και ισως να παρουμε το ιδιο αποτελεσμα αλλα ισως ενα τσικ καλυτερο να γινει στο εξωτερικο.(Καναδα,Βελγιο,Αμερικη κτλ.)
Και δεν σε συγκρινω την ελληνικη αλλα δεν εβαλα μεσα και την αλλη κυπριακη κλινικη.
Μιλαω συγκεκριμενα για την h*c που πλεον δειχνει καλες δουλειες και δεν βλεπουμε παραπονα.Ποσο χαλια να παει μια επεμβαση της h*c? Θελω να πω οτι εαν πας ελλαδα η στην αλλη κυπριακη πλεον ισως εχεις ενα ρισκο.
Η*c εχεις ρισκο?
Ο Μικες μας λεει δινουμε πολλα λεφτα στην κυπρο.Ναι μεν αλλα η διαφορα στο αποτελεσμα Κυπρου-Ελλαδας εχει διαφορες μεγαλες στο αποτελεσμα.
Οι διαφορες h*c με τις αλλες? Το οτι στην h*c δεν τους ντυνουν σαν αστροναυτες?
Εκανε κανεις θεμα περι μολυνσης εκει?
Σκεφτικο μου παντα....
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ πάλι νομίζω όσο απέχει η Ελλάδα απο την Κύπρο, τόσο απέχει η Κύπρος απο γιατρούς τύπου Χάσον, Ραχάλ, Λορέντζο, Μπισάνγκα, Φέλερ κτλ. Μεγαλύτερες πυκνότητες ίσως, φυσικότητα, ελαχιστοποίηση ρίσκου μη φύτρωσης. Value for money φυσικά η Κύπρος, αλλά αν δεν σου κάτσει;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και καλή επιτυχία στον φίλο για να μην ξεχνιόμαστε, μεγάλο το πρόβλημα του αλλά αρκετά τα grafts για το πρώτο μισό (εννοείτε θα χρειαστεί άλλη μια για πλήρη κάλυψη και ένα fue μετά για refinements) και ωραία και η δουλειά!!! Φυσικά τρελό το ποσό σαν κόστος... αλλά αν βγούν όλα χαλάλι, που σίγουρα όλα τέλεια θα πάνε τόσο επαγγελματισμό!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτο που νομιζω εγω οτι οσο απεχει η ελλαδα απο κυπρο κ κυπρος απεχει πολυ λιγοτερο απο το εξωτερικο.
Και τα χρηματα φυσικα απεχουν κατα πολυ περισσοτερο στο εξωτερικο αποσο Ελλαδας-Κυπρου σε συγκριση.
Οκ εγω δεν εχω ασχοληθει ποτε με ξενα φορουμ γιατι βαριεμε.Οτι διαβαζω ειναι απο το δικο μας.
Η κυπρος αν δεν σου κατσει μιλαμε για την μια απο τις 2 κλινικες.
Γιατι στην αλλη πιστευω η πιθανοτητες να μην σου κατσει ειναι πολυ ελαχιστες.
Αν κανω κατι λαθος ας με διορθωσετε.
 

Δημητρης38

Active Member
Την Στριπ/τομη βλεπω την εφτασε μεχρι τον κροταφο ομως ε ?
Δειχνει καλη δουλεια... τα λεφτα ομως πολλα.... τα κενα θελω να πιστευω γινανε γιατι υπαρχουν μαμα τριχες μεσα... ο Γιατρος θα κριθει εκ του αποτελεσματος με την φυτρωση και την εικονα που θα υπαρξει !!!
Αυτος ειναι απο τους καλυτερους στον κοσμο ? Για να δουμε ....


Απο εμενα καλη επιτυχια φιλε, μακαρι να εχεις το αποτελεσμα που εσυ επιθυμεις !!!!!!!
 

yorkifun

Active Member
Και καλή επιτυχία στον φίλο για να μην ξεχνιόμαστε, μεγάλο το πρόβλημα του αλλά αρκετά τα grafts για το πρώτο μισό (εννοείτε θα χρειαστεί άλλη μια για πλήρη κάλυψη και ένα fue μετά για refinements) και ωραία και η δουλειά!!! Φυσικά τρελό το ποσό σαν κόστος... αλλά αν βγούν όλα χαλάλι, που σίγουρα όλα τέλεια θα πάνε τόσο επαγγελματισμό!!!
Σε ευχαριστω πολυ! Η αλήθεια ειναι οτι ο επαγγελματισμός θα κριθεί απο το αποτέλεσμα Αλλα μεχρι να παει κατι στραβά εχω θετική σκέψη:)
 

yorkifun

Active Member
Την Στριπ/τομη βλεπω την εφτασε μεχρι τον κροταφο ομως ε ?
Δειχνει καλη δουλεια... τα λεφτα ομως πολλα.... τα κενα θελω να πιστευω γινανε γιατι υπαρχουν μαμα τριχες μεσα... ο Γιατρος θα κριθει εκ του αποτελεσματος με την φυτρωση και την εικονα που θα υπαρξει !!!
Αυτος ειναι απο τους καλυτερους στον κοσμο ? Για να δουμε ....


Απο εμενα καλη επιτυχια φιλε, μακαρι να εχεις το αποτελεσμα που εσυ επιθυμεις !!!!!!!
Σε ευχαριστω πολυ. Πολλα τα λεφτά όντως..τωρα μένει να δούμε αν ισχύει οτι πληρώνεις παίρνεις...η τουλάχιστον δεν παίρνεις κατι λιγότερο...θα δείξει εδω θα είμαστε να κρίνουμε το αποτέλεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
Λοιπον θα γινω λιγο Μικες τωρα και θα ρωτησω.(Σορρυ Μικε ΟΚ? κανεις πολλες φορες θεμα την τιμη γιαυτο)
Εκανα strip 3400 grafts και πληρωσα 6400 ευρω.
Ο φιλος μας yorkinfan εβαλε 3500 grafts και πληρωσε 11.800 ευρω.
Δηλαδη 5400 ευρω παραπανω απο εμενα.
Το αποτελεσμα του ισως να ειναι ιδιο και με το δικο μου η το δικο μου τελικα να ειναι και καλυτερο.
Εχουμε καιρο ακομη να το δουμε αυτο.
Εγω αυτη την στιγμη αν δωσω 5400 ευρω με strip δηλαδη τα παραπανω λεφτα που εδωσε ο φιλος μας θα εχω λυση σχεδον θελω να πιστευω οριστικα το προβλημα μου.
Οι γιατροι περνουν εκει (Καναδα,Βελγιο κτλ) περισσοτερα λεφτα λογο ανεβασμενων μισθων αλλα το αποτελεσμα ισως να ειναι το ιδιο και με της h*c ?
Φιλε μου καλα κανείς και λες για την τιμή...η αλήθεια ειναι οτι τα λεφτά ειναι πολλα!! Κακά τα ψέματα σχεδόν 15.000$ και αν κάποιος είχε και έξοδα να έρθει εδω και ξενοδοχεία το ποσο θα ηταν ακομα μεγαλύτερο...αξίζει;; Πραγματικά δεν μπορω να απαντήσω! Απλά μπορω να επισημάνω 2,3 πραγματάκια...

1) πηγα σε 4 ραντεβού στην Νεα Υόρκη και μίλησα και με κανα 2 ακομα στο τηλ...η τιμή πάνω κάτω ηταν ίδια! Απο την βοσλευ που λένε οτι ειναι το χασάπικο της Αμερικής μεχρι παγκόσμιας φήμης γιατρούς η διαφορα ηταν μεχρι 1000$..η διαφορα ειναι οτι ο ένας σε παίρνει επιτόπου για ραντεβού και ο "καλός" ας πούμε εχει μετα απο 6 μήνες! (Εγω έπεσα σε περίοδο γιορτών και μου ειπε οτι 100% τέτοια εποχή κάποιος θα ακυρώσει) αυτο σημαίνει οτι γενικά "καλός" "κακός" εχει ας πούμε μια τιμη η αγορά...που αυτο αν το σκεφτείς λογικά ειναι καλο για κάποιον που μένει μόνιμα εδω...

2)όπως επισημάνει και ένα παιδί είχε και 9 άτομα προσωπικό για το δικό μου case!! Θα μου πεις τωρα ας μην τα είχε και ας πλήρωνα τα μισά λεφτά...οκ δεν μπορω να σου απαντήσω τι διαφορα θα είχε αν ηταν ας πούμε 6 άτομα και πλήρωνα 3000$ λιγότερα...αλλα αυτο που θελω να τονίσω σε αυτο ειναι οτι δεν πήρε απλά τα λεφτά να παλεύει 15 ωρες πάνω απο το κεφάλι μου αυτός και μια βοηθός...ένιωσα οτι δούλεψε για εμένα πολύς κόσμος για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα..!
 

tropheus

Well-Known Member
...
Αυτο που νομιζω εγω οτι οσο απεχει η ελλαδα απο κυπρο κ κυπρος απεχει πολυ λιγοτερο απο το εξωτερικο.
...

O Feller για παράδειγμα σε μια μεταμόσχευση έχει 9 βοηθούς. Ο Erdogan (που χρεώνει με ποσά ίδια με την Κύπρο) σου επιβάλει να φοράς ποδονάρια πριν καν μπεις στο κτήριο που στεγάζεται η κλινική...

Από εκεί και πέρα τι σύγκριση να κάνει κάποιος;
Για τα διαλύματα φύλαξης που χρησιμοποιεί ο καθένας;
Για το χρόνο που τα μοσχεύματα βρίσκονται έξω από το σώμα όταν έχεις 1 βοηθό ή στην καλύτερη 2;;;
Για βοηθούς που ακόμα και άρρωστοι με γρίπη βρίσκονται πάνω από το χειρουργημένο σου κεφάλι με χιλιάδες τρύπες ανοιχτές χωρίς μάσκα;;;
Για το ότι με 1 μόνο εργαλείο κόβουν μονότριχα - δίτριχα κτλ;;
Και πολλά άλλα που μόνο αν τα ζήσεις από κοντά ή το ψάξεις θα μάθεις...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλά τα λές τροφέα, και μακάρι όλες οι κλινικές να τηρούσαν ίδιους κανόνες με φέλερ. Όμως στην Ελλάδα της κρίσης και των μισθών των 400 ευρώ, ποιός θα δώσει σχεδόν 12000 ευρώ για μια επέμβαση? Ειναι ανέφικτο. Γίνεται πλέον σπορ για κροίσους. Δυστυχώς η υπερβατικά ποιοτική μεταμόσχευση ειναι ανέφικτη για τον μέσο καταναλωτή. Το καλό πληρώνεται, γιαυτό και υπάρχουν και διαβαθμίσεις της ποιότητας με αντίστοιχες κλιμακώσεις τιμής. Οτι πληρώνεις παίρνεις αν πας στον κατάλληλο. Εμείς εδώ στο φόρουμ εκτός απο το να ψάχνουμε ποιός ειναι ο καλύτερος - ακριβότερος αλλά και ποιός ο χειρότερος για να το αποφεύγουμε, πρέπει να βρούμε και τις χρυσές τομές ή αλλιώς value for money επιλογές.
 

Stripar

Established Member
O Feller για παράδειγμα σε μια μεταμόσχευση έχει 9 βοηθούς. Ο Erdogan (που χρεώνει με ποσά ίδια με την Κύπρο) σου επιβάλει να φοράς ποδονάρια πριν καν μπεις στο κτήριο που στεγάζεται η κλινική...

Από εκεί και πέρα τι σύγκριση να κάνει κάποιος;
Για τα διαλύματα φύλαξης που χρησιμοποιεί ο καθένας;
Για το χρόνο που τα μοσχεύματα βρίσκονται έξω από το σώμα όταν έχεις 1 βοηθό ή στην καλύτερη 2;;;
Για βοηθούς που ακόμα και άρρωστοι με γρίπη βρίσκονται πάνω από το χειρουργημένο σου κεφάλι με χιλιάδες τρύπες ανοιχτές χωρίς μάσκα;;;
Για το ότι με 1 μόνο εργαλείο κόβουν μονότριχα - δίτριχα κτλ;;
Και πολλά άλλα που μόνο αν τα ζήσεις από κοντά ή το ψάξεις θα μάθεις...

Σωστός!...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Thanks για τις απαντησεις.
Δεν θελω να κουρασω αλλο.
Οντως dance αυτες οι τιμες ειναι απαγορευμενες για ελληνες και γιαυτο ψαχνουμε το ιδανικοτερο πακετο συνδιασμο αποτελεσματος αλλα και χρηματων.
Εχω ποτε δεν θα ειχα καταφερει να κανω σε τετοιους γιατρους.
Εδω ακομη και στην κυπρο που εκανα εχω αλλα 2 χρονια σχεδον για το δανειο να ξεπληρωσω.
Πηρα 5 χρονια δανειο.
 

yorkifun

Active Member
Thanks για τις απαντησεις.
Δεν θελω να κουρασω αλλο.
Οντως dance αυτες οι τιμες ειναι απαγορευμενες για ελληνες και γιαυτο ψαχνουμε το ιδανικοτερο πακετο συνδιασμο αποτελεσματος αλλα και χρηματων.
Εχω ποτε δεν θα ειχα καταφερει να κανω σε τετοιους γιατρους.
Εδω ακομη και στην κυπρο που εκανα εχω αλλα 2 χρονια σχεδον για το δανειο να ξεπληρωσω.
Πηρα 5 χρονια δανειο.
Φίλε μου δεν κουραζεις καθόλου...πρέπει να λέγονται όλες οι απόψεις...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να σε καλα.Αναμενουμε update.
Eλπιζουμε να μας ενημερωνεις γιατι πολλους ενδιαφερει.
 

yorkifun

Active Member
Θα υπάρχει τακτικά ενημέρωση...οχι καθημερινή γιατι δεν αλλάζει κατι μέρα με την μέρα...εκτός αν θέλει κάποιος να μάθει κατι η να με ρωτήσει κατι...απο τωρα και για ενα χρόνο δεσμεύομαι οτι θα ενημερώνω για το αποτέλεσμα είτε καλο είτε κακό!
 
Μπλουζα