Ngl, dr. hasson, fut, 4400 grafts, 20/11/09

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

και μερικες ακομα...
 

Συνημμένα

  • IMG_0245.JPG
    IMG_0245.JPG
    998.5 KB · Προβολές: 272

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Ωραίος NGL, αν και φαίνετε η ουλή ελαφρά (δεξιά και αριστερά ψηλά) αλλά δεν έχεις κλείσεις ούτε δυο μήνες, οπότε έχεις καιρό. Στην κορυφή βλέπω νέες μικρές τρίχες να υποθέσω είναι από τις μεταμοσχευμένες και όχι από τις παλιές. Επίσης όπως είπα και στον Πάνο αν γίνεται τράβα μια και από μπροστά. Ξέρω νωρίς είναι απλώς θέλω να δω την εξέλιξη από περίεργα (γιατί ποτέ δεν ξέρεις ο Καναδάς κοντά είναι)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL καλη ανάρρωση φίλε και καλά αποτελέσματα σου ευχομαι. σαν πολύ δεν σου πείραν απο το scal ρε συ?
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

geo φαινεται ελαφρα η κοκκινιλα οχι η ουλη.τα μαλλια στο πλαι ομως παρα παρα πολυ κοντα ,σχεδον scalp, και οι φωτο επιτηδες τραβηγμενες απ τα 15 εκατοστα και με φως να πεφτει πανω απ το μισο μετρο.στο ενα μετρο δεν φαινεται ουτε η κοκκινιλα φιλε,πολυ καλη δουλεια.απλα προσπαθησα να τονισω την κατασταση.
μην ξεχνας οτι εχω και sockloss γυρω απ την ουλη....
οι τριχες που βλεπεις ειναι απ τις παλιες και μαλιστα ειχα sockloss και στις παλιες που επανερχονται σιγα σιγα..
φωτο θα βαλω αν και απ τις μεταμοσχευμενες εχουν μεινει καμια 100στη.

no more loss να σαι καλα..
για το scalp που λες,ναι προσπαθησε να παρει οσο το δυνατο περισσοτερα αν σκεφτεις οτι πισω δεν μπορουσε να δουλεψει παραπανω λογω της προηγουμενης επεμβασης...
αν δεν ειχαν επεμβει εδω στην ελλαδιτσα,αυτη τη στιγμη θα μιλαγαμε για νουμερα κοντα στα 6000+....
παντως οσοι εχουν κανει προηγουμενη επεμβαση σιγουρα το στριπ ειναι μεγαλο...το ιδιο ισχυει με τα περισσσοτερα παιδια απο δω μεσα που εχω δει απο κοντα..σημασια εχει ομως no more loss οτι μετα απο 4-5 μηνες το δερμα και το κεφαλι ειναι οπως πριν..
αν δεν κανω λαθος και του comb ομως ειναι παρομοιο το scar..
 

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Mια χαρά είσαι NGL, σε μερικούς μήνες που θα φύγει η κοκκινίλα δε θα φαίνεται τίποτα.

αν δεν κανω λαθος και του comb ομως ειναι παρομοιο το scar..

Εννοείς αν εκτείνεται τόσο στα πλάγια? Αν ναι πράγματι, έτσι είναι, έχει μήκος περίπου 30 εκ. Όταν μιλάμε για μάξιμουμ grafts, δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

πολυ καλα NGL.......φαινεται λιγο η ουλη εξ αιτιας της κοκκινιλας βασικα και οχι λογω του κενου.......αρα σε 3-4 μηνες θα εισαι και εσυ κομπλε απο ουλη......μηνα τον μηνα αλλαζει πολυ η κατασταση παντος γενικα απ οτι βλεπω.......
τον πρωτο μηνα εγω ας πουμε οταν τα ειχα ενα ποντο κ κατι φαινοταν η ουλη....και τωρα εναμησι μηνα μετα φαινεται με πολυ μεγαλη δυσκολια στον μισο ποντο......εστρωσε πολυ η δουλεια......η κοκκινιλα ειναι το προβλημα τελικα με τις ουλες απ οτι βλεπω εγω.....οταν φυγει αυτη οσο μεγαλο και να ειναι το στριπ αν εχεις κανει τριχοφυτικ μπορεις να κοβεις το μαλλι τουλαχιστον στα 7 χιλιοστα ανετα νομιζω.......
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

comb είπε:
Εννοείς αν εκτείνεται τόσο στα πλάγια? Αν ναι πράγματι, έτσι είναι, έχει μήκος περίπου 30 εκ. Όταν μιλάμε για μάξιμουμ grafts, δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.

αυτο ακριβως εννοω..
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

panos1982 είπε:
πολυ καλα NGL.......φαινεται λιγο η ουλη εξ αιτιας της κοκκινιλας βασικα και οχι λογω του κενου.......αρα σε 3-4 μηνες θα εισαι και εσυ κομπλε απο ουλη......μηνα τον μηνα αλλαζει πολυ η κατασταση παντος γενικα απ οτι βλεπω.......
τον πρωτο μηνα εγω ας πουμε οταν τα ειχα ενα ποντο κ κατι φαινοταν η ουλη....και τωρα εναμησι μηνα μετα φαινεται με πολυ μεγαλη δυσκολια στον μισο ποντο......εστρωσε πολυ η δουλεια......η κοκκινιλα ειναι το προβλημα τελικα με τις ουλες απ οτι βλεπω εγω.....οταν φυγει αυτη οσο μεγαλο και να ειναι το στριπ αν εχεις κανει τριχοφυτικ μπορεις να κοβεις το μαλλι τουλαχιστον στα 7 χιλιοστα ανετα νομιζω.......

ετσι ακριβως φιλε πανο
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

μερικες φωτογραφιες απ την κατασταση των μαλλιων στις 7.5 εβδομαδες..
τα μαλλια ειναι στον 1 ποντο και κατι περιπου...
ειμαι χειροτερα απ οτι ημουν πριν την επεμβαση εξαιτιας του sockloss...
ευτυχως σταδιακα επανερχονται οι παλιες τριχες...
απ τις νεες υπαρχουν ελαχιστες που δεν επεσαν...
 

Συνημμένα

  • IMG_0260.JPG
    IMG_0260.JPG
    983 KB · Προβολές: 311
  • IMG_0263.JPG
    IMG_0263.JPG
    922.7 KB · Προβολές: 325

geofish

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Ok, ευχαριστώ NGL,
Να ρωτήσω κάτι άλλο NGL αλλά και τα άλλα παιδία. Η κοινωνική σας ζωή πως είναι τώρα. Δουλεύετε, σας σχολιάζουν, βγαίνετε έξω, φοράτε καπέλο.
Να υποθέσω ότι αγαπάτε το φόρουμ και σας βλέπω συνέχεια εδώ μέσα και όχι γιατί ντρέπεστε να βγείτε έξω (χαχαχα, πλάκα κάνω)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

geofish είπε:
Ok, ευχαριστώ NGL,
Να ρωτήσω κάτι άλλο NGL αλλά και τα άλλα παιδία. Η κοινωνική σας ζωή πως είναι τώρα. Δουλεύετε, σας σχολιάζουν, βγαίνετε έξω, φοράτε καπέλο.
Να υποθέσω ότι αγαπάτε το φόρουμ και σας βλέπω συνέχεια εδώ μέσα και όχι γιατί ντρέπεστε να βγείτε έξω (χαχαχα, πλάκα κάνω)

οχι ολα ειναι κανονικοτατα...
τουλαχιστον εγω δεν εχω βαλει ουτε μια μερα καπελο.
ενταξει υπαρχει ακομα η κοκκινιλα ,που ομως εξω φαινεται πολυ λιγοτερο απ οτι εδω,καθως και η ''αγρια'' hairline εξαιτιας της που για καπιον που ξερει θα καταλαβει οτι εχει παιξει κατι αλλα ειναι κι αυτο μεσα στο παιχνιδι της υπομονης...
δεν μπορουμε να τα θελουμε κι ολα δικα μας...
παντως κανεις μα κανεις φιλος δεν εχει παρει πρεφα το παραμικρο.κανα δυο μου ειπαν οτι εχουν αραιωσει τα μαλλια μου.τιποτα αλλο...
 

geofish

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
παντως κανεις μα κανεις φιλος δεν εχει παρει πρεφα το παραμικρο.κανα δυο μου ειπαν οτι εχουν αραιωσει τα μαλλια μου.τιποτα αλλο...

Στην περίπτωση αυτή, οτι το συγκεκριμένο σχόλιο θα είχε την θετική του πλευρά δεν το περίμενα ποτέ. ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
[quote author=geofish link=topic=1301.msg23684#msg23684 date=1263663675]

Στην περίπτωση αυτή, οτι το συγκεκριμένο σχόλιο θα είχε την θετική του πλευρά δεν το περίμενα ποτέ. ;D

ελα ντε.αντε πες τους για shockloss.κινεζικα... :)
[/quote]

NGL sry φιλε μου αλλα εισαι πισω..........εγω το shockloss τους το εχω μαθει απ εξω και ανακατοτα.....αχ0χα0χα00χα........
ΟΚ να πω λιγο τα δικα μου......με περνει ετσι????
οταν γυρισα απο Καναδα ηξεραν μονο 4-5 φιλοι μου τι εχω κανει.....οι αλλοι οχι......και την τριτη τεταρτη μερα......με βλεπει το βραδι που πηγαμε για ποτο ενας φιλοσ που δεν του χα πει τι εκανα, με ξυρισμενο κεφαλι.....φοραγα καπελο, αλλα μες το αμαξι το ειχα βγαλει.....(και ο κακομοιρος νομιζε οτι εχω καποια βαρια ασθενεια ετσι που με ειδε) και ντρεποταν να με ρωτησει γιατι εκοψα τα μαλλια.....του το ειπα μετα αργοτερα και κοντεψε να με πλακωσει στο ξυλο.........
κατα τα αλλα για 2 μηνες εβγαινα συνεχεια με καπελο εξω........και μερικοι ντρεποντουσαν να ρωτησουν εμενα και ρωταγαν την αδερφη μου γιατι φοαρει ο πανος καπελο συνεχεια τον τελευταιο καιρο κτλ κτλ......και τους ελεγε απο αποψη γιατι του αρεσει το σπορ στυλ.........αλλα τωρα ειμαι ενταξει και κατα 90% ειμαι οπως πριν απλα εχω λιγο shockloss μπροστα........

NGL καινουργια τριχα βλεπεις ρε φιλε?????γιατι εγω βλεπω μια στην αθηνα και μια στην θεσασλονικη να βγαινουν.......
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

panos1982 είπε:
NGL καινουργια τριχα βλεπεις ρε φιλε?????γιατι εγω βλεπω μια στην αθηνα και μια στην θεσασλονικη να βγαινουν.......

μια στην αθηνα και μια στο λονδινο κι εγω..... :D
εγω την πρωτη εβδομαδα μεχρι να βγαλω τα staples δεν βγηκα καθολου εξω...
μετα λιγο dermatch πισω και χαλαρα και η δουλεια και ολα...απεφευγα να πιω μεχρι και τον πρωτο μηνα ,χωρις συγκεκριμενο λογο.καλο μου εκανε .εχασα και κανα 4αρι κιλα..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

τι θα γινει θα βγουνε εκεινα τα grafts?? τι θα κανουνε????? να ξερεις παντος οτι αν ως τον 4-5 μηνα δεν εχουν βγει ειναι σκουρα τα πραγματα.......οχι για να σε αγχωσω αλλα απ οτι εχω δει εγω σε οσους στο 5ο μηνα δεν ειχαν βγει πολλα.....το αποτελεσμα δεν ηταν και το καλυτερο γενικα.......
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

panos1982 είπε:
τι θα γινει θα βγουνε εκεινα τα grafts?? τι θα κανουνε????? να ξερεις παντος οτι αν ως τον 4-5 μηνα δεν εχουν βγει ειναι σκουρα τα πραγματα.......οχι για να σε αγχωσω αλλα απ οτι εχω δει εγω σε οσους στο 5ο μηνα δεν ειχαν βγει πολλα.....το αποτελεσμα δεν ηταν και το καλυτερο γενικα.......

μπα μην το λες..υπαρχουν περιπτωσεις που μετα τον 5ο παιρνουν μπρος..
 
Μπλουζα