Ngl, dr. hasson, fut, 4400 grafts, 20/11/09

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Πανο ετσι που καταντησαμε μεχρι και το ταξι υπολογιζω :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
ΝGL οκ το ειδα τα εχεις γραψει αναλυτικα.
Ευχομε να δεις αυτο που επιθυμεις.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

aleksandros είπε:
Πανο ετσι που καταντησαμε μεχρι και το ταξι υπολογιζω :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.

καλα καλα........μη το γελας καθολου.........30-40 δολλαρια την ημερα για ταξι χαλαγα.........μου φυγε το κλαπετο......
απο φαγητο αν δε ξερεις που να πας θα πεινασεις.....ολο κατι μπιχλιμπιδια τρωνε εκει....δε ξερουν να φανε......αν δεν πας σε ελληνικου τυπου η στα keg δε προκειτε να φας........μονο οι ελληνες και οι τουρκοι ξερουν να τρωνε γενικα απ οτι εχω δει ως τωρα........
καναδοι,αγγλοι,γαλλοι.ισπανοι,ιταλοι,κινεζοι και γερμανοι......καμμια τυχη με το φαγητο.........
Φτιαξε μπολικα κεφτεδακια απ το σπιτι αν ειναι να κατσεις καιρο γιατι δε σε βλεπω καλα........ :D :D :D
 

panmar

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ngl καλή επιτυχία να έχεις φίλε!
σου εύχομαι τα καλλίτερα

είδα τις φωτό και το scar πρέπει να είναι πάνω από 30 εκ. ίσως 32-33.
αν δεν σου κάνει κόπο προσπάθησε να το μετρήσεις με μια μεζούρα και να μας πεις.

πάντως ένα πράγμα που με προβλημάτισε λίγο και μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε,
είναι ότι στα πλάγια ανεβαίνει πολύ ψηλά, σε περιοχή μη σταθερής τριχοφυίας.

απο ότι έχω διαβάσει, πολλοί γιατροί το αποφεύγουν αυτό για πολλούς λόγους.
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

panmar είπε:
ngl καλή επιτυχία να έχεις φίλε!
σου εύχομαι τα καλλίτερα

είδα τις φωτό και το scar πρέπει να είναι πάνω από 30 εκ. ίσως 32-33.
αν δεν σου κάνει κόπο προσπάθησε να το μετρήσεις με μια μεζούρα και να μας πεις.

πάντως ένα πράγμα που με προβλημάτισε λίγο και μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε,
είναι ότι στα πλάγια ανεβαίνει πολύ ψηλά, σε περιοχή μη σταθερής τριχοφυίας.

απο ότι έχω διαβάσει, πολλοί γιατροί το αποφεύγουν αυτό για πολλούς λόγους.

να σαι καλα φιλε..
το strip ειναι 35 εκ.
η περιοχη αυτη ειναι απολυτου σταθερης τριχοφυιας σε μενα..
ειμαι ''προγραμματισμενος'' για nw5 με ''ψηλα'' τα πλαινα ,ακομα κι αν δεν εκανα τιποτα απολυτως..οχι για παραπανω...τα τσεκαρει απο 100 μεριες κατι τετοια ο hasson φιλε panmar...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ελα μαστορααα.....
να σου πω εσυ που τα ξερεις.....
το ντερματς.....αν το βαλεις το καλοκαιρι που πας στην παραλια βγαινει οταν πεφτεις στο νερο??? γιατι κοβω το μαλλι πολυ κοντο και αν βραχουν θα φαινετε η ουλη μαλλον και ψηνομαι να εχω ενα ντερματς καλου κακου....
κοιτουσα τα χρωματα και αυτο που μας κανει νομιζω ειναι το dark brown ετσι δεν ειναι??? ειναι ιδιο με το χρωμα του μαλλιου μου αυτο, παρα το καταμαυρο....εσυ πιο περνεις???

Επισης κανε και κανα update τωρα που εκλεισες τους τρεις να δουμε πως πας.....
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Panos1982 είπε:
ελα μαστορααα.....
να σου πω εσυ που τα ξερεις.....
το ντερματς.....αν το βαλεις το καλοκαιρι που πας στην παραλια βγαινει οταν πεφτεις στο νερο??? γιατι κοβω το μαλλι πολυ κοντο και αν βραχουν θα φαινετε η ουλη μαλλον και ψηνομαι να εχω ενα ντερματς καλου κακου....
κοιτουσα τα χρωματα και αυτο που μας κανει νομιζω ειναι το dark brown ετσι δεν ειναι??? ειναι ιδιο με το χρωμα του μαλλιου μου αυτο, παρα το καταμαυρο....εσυ πιο περνεις???

Επισης κανε και κανα update τωρα που εκλεισες τους τρεις να δουμε πως πας.....

πανουλη dark brown να παρεις ,οχι μαυρο!δεν φευγει με τον νερο ,παρα μονο με σαμπουαν...ΜΟΝΟ ΣΤΟ SCAR ομως,πανω απαγορευεται...
αν και δε νομιζω οτι θα το χρειαστεις,ειναι πολυ καλη η ουλη σου και εισαι μολις στους 4 μηνες..
θα κανω update στους 3,5 μηνες...τωρα αρχιζω και βλεπω τριχουλες μικρες κι οσο παει μαυριζει περισσοτερο το κεφαλι μου...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ok dark brown....το ξερω οτι ειναι καλη η ουλη αλλα στο νερο δε ξερω τι γινεται....ασε να χω ενα να υπαρχει.....μη τρεχω τελευταια στιγμη......
το ξερω οτι ειναι νωρις σχετικα αλλα μη νομιζεις.....εγω τις διαφορες με το ματι πλεον δε μπορω να τις καταλαβω....γιατι εχουν βγει μερικες κ αν βγει και καμμια ακομα αναμσεσα δε την περνω χαμπαρι ευκολα....ενοειται οτι κοιταζομαι καθε μερα 100 φορες ετσι....δεν φημιζομαι για την πρατηριτηκοτητα μου ομως.....ενω μεσα απ τις φωτογραφιες απ τον ενα μηνα στον αλλο τις καταλαβαινω καλυτερα πλακα πλακα.....
Θα βαλω κι εγω φωτο σε μια βδομαδα για τον 4ο....θα προσπαθησω να βαλω πολυ καλες φωτο.....
 

omar77

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

πανο δεν ανεβαινεις πανω σ/κ?
Ngl την ουλη σου πως την βλεπεις? ποσο κοντα μπορεις να ταχεις? εμενα τωρα καλυφτηκε γυρω στον 1 ποντο και κατι δεν το χω τσεκαρει καλα ακομα και εχω και λιγο shockloss ακομα, ο hasson μου ειπε στους 6 μηνες βλεπεις τι γινεται
 

omar77

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

omar77 είπε:
πανο δεν ανεβαινεις πανω σ/κ?
Ngl την ουλη σου πως την βλεπεις? ποσο κοντα μπορεις να ταχεις? εμενα τωρα καλυφτηκε γυρω στον 1 ποντο και κατι δεν το χω τσεκαρει καλα ακομα και εχω και λιγο shockloss.
ο hasson μου ειπε στους 6 μηνες βλεπεις τι γινεται
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

τωρα η εγω τα βλεπω διπλα απ τα ουισκια......η εσυ δε ξερεις τι γραφεις.....!!!!
λες να ανεβω το σαββατο βολτα??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

omar77 είπε:
πανο δεν ανεβαινεις πανω σ/κ?
Ngl την ουλη σου πως την βλεπεις? ποσο κοντα μπορεις να ταχεις? εμενα τωρα καλυφτηκε γυρω στον 1 ποντο και κατι δεν το χω τσεκαρει καλα ακομα και εχω και λιγο shockloss ακομα, ο hasson μου ειπε στους 6 μηνες βλεπεις τι γινεται

omar η ουλη γινεται ολο και καλυτερη...σιγα σιγα επειδη εχω κι εγω sockloss , αρχιζει κι επανερχεται το μαλλι γυρω γυρω.
λοιπον εκανα μια βλακεια στο κουρεμα με την μηχανη και αναγκαστηκα σχεδον να τα ξυρισω στο πλαι...λοιπον αν και στα 30 εκατοστα με φως πανω και με την κοκκινιλα να μην εχει φυγει ακομα,και με λιγο sockloss γυρω γυρω φαινεται λιγο σαν μια μικρη γρατζουνια...
εξω που βγηκα ,κανεις δεν πηρε ειδηση το παραμικρο απ την παρεα ουτε κανεις απ τους δικους μου..
παντως μην ανησυχεις πιστευω οτι και πολυ κοντα θα μπορεις να τα κοβεις και τιποτα δεν θα φαινεται...κι εγω παντως τωρα αρχιζω κι επανερχομαι..σε μερικα σημεια ειχα πολυ sockloss...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1301.msg29772#msg29772 date=1269208580]
4 μηνες ngl....μη μας ξεχασεις...... ;D

οχι γιαννη ,εννοειται!τα χω κανει p@ut@na με τις φωτογραφικες αλλα αυτες τις μερες θ ανεβασω.. ;)
[/quote]

ενταξει δεν πειραζει...κανε δουλεια σου και οταν μπορεσεις βαλε...... ;)
 

PKK

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Είμαι καινούργιος και σας παρακολουθώ συμπάσχοντας.
Μπράβο για το κουράγιο σας που κάνατε το βήμα και εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα.

Προσπαθώ να καταλάβω τα διάφορα στάδια μετά το εγχείρημα.
Δεν μπορεί να αποφύγει κάνεις το ξύρισμα; Ξέρω ότι κάποιοι δε σε ξυρίζουν (εκτός από τα λεφτά :) ).
Πότε μπορείς να επιστρέψεις στη δουλεία χωρίς να καταλάβει κανείς ότι έχεις κάνει κάτι;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ngl τι εγινε ρε ψηλε???? κουμπωσε καμμια φωτο εδω περα να δουμε τι γινεται.......
 

dk

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Nα ρωτησω καποια πραγματακια?
Λιγη υπομονη ετσι?Γιατι δεν ξερω τους ορους

1. Λετε ολοι για shockloss και shedding. Αν εχω καταλαβει καλα το shockloss ειναι τριχες που πεφτουν εκει που ειχες μαλλια και σου πηραν το στριπ αλλα ξαναβγαινουν?Και shedding ειναι οτι χανεις καποια απο τα μοσχευματα?
Το ερωτημα ειναι...εχω μπερδευτει, το shadding οπως ειχα καταλαβει ειναι οκ, χανεις ενα αριθμο μοσχευματων και τελος. Μικρο ομως. Εσυ ομως ρε μαγκες λετε για 6000 και 4000 μοσχευματα και σας εμειναν 100 τριχες?Τι νοημα εχει?ΞΕΡΩ οτι καποια μαλακια εχω πει αλλα προσπαθω να εντοπισω τι μαλακια εχω πει λογω αγνοιας :) :) :)

2. Ο Πανος νομιζω και ενα αλλο παιδι λενε "οι γνωστοι δεν καταλαβαν" και μου ειπαν "αραιωνει το μαλλι σου"(σορρυ αν κανω λαθος Πανο και δεν εισαι εσυ αλλα 2 το βραδυ που να γυρνας σελιδες πισω). Ποτς γκενεν αυτο?
Αφενως τι δεν καταλαβαν?Οι γνωστοι δεν θα ειδαν εστω κοκκινιλα στα καραφλα σημεια? Κατι θα καταλαβαν. Οχι τριχες αλλα ουτε κενο.
Επισης επειδη προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως εχει παιξει...τι nw ησασταν οταν ξεκινουσατε?Γιατι ετσι που τα λετε καταλαβαινω οτι ειχατε μια ελαφρια αραιωση τυπου nw1 αντε 2 και γινατε 0, τσαλικης κι ετσι :)
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Panos1982 είπε:
ngl τι εγινε ρε ψηλε???? κουμπωσε καμμια φωτο εδω περα να δουμε τι γινεται.......
πανο είμαι για Πάσχα εκτός Αθηνών ρε φίλε και βλέπω μέσω κινητού.λοιπόν έχω τραβήξει και στους 3.5 και στους 4 μήνες φωτο αλλά ρε φίλε όπως έχω πει και στον γιαννη13 έχω χάσει το καλώδιο μεταφοράς της ψηφιακής.στην ανάγκη όταν επιστρέψω μετά το Πάσχα θ αγοράσω καινούριο και θα τις ανεβασω .έχω δει διάφορα αλλά όχι τρελλα πράγματα.πιατευω βέβαια ότι είναι αρκετά νωρίς ακόμα.ΕΣΥ φίλε;για πες λίγο αναλυτικότερα σε τι φάση είσαι στους 5 τι βλέπεις και τι περιμένεις;
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

dk είπε:
Nα ρωτησω καποια πραγματακια?
Λιγη υπομονη ετσι?Γιατι δεν ξερω τους ορους

1. Λετε ολοι για shockloss και shedding. Αν εχω καταλαβει καλα το shockloss ειναι τριχες που πεφτουν εκει που ειχες μαλλια και σου πηραν το στριπ αλλα ξαναβγαινουν?Και shedding ειναι οτι χανεις καποια απο τα μοσχευματα?
Το ερωτημα ειναι...εχω μπερδευτει, το shadding οπως ειχα καταλαβει ειναι οκ, χανεις ενα αριθμο μοσχευματων και τελος. Μικρο ομως. Εσυ ομως ρε μαγκες λετε για 6000 και 4000 μοσχευματα και σας εμειναν 100 τριχες?Τι νοημα εχει?ΞΕΡΩ οτι καποια μαλακια εχω πει αλλα προσπαθω να εντοπισω τι μαλακια εχω πει λογω αγνοιας :) :) :)

2. Ο Πανος νομιζω και ενα αλλο παιδι λενε "οι γνωστοι δεν καταλαβαν" και μου ειπαν "αραιωνει το μαλλι σου"(σορρυ αν κανω λαθος Πανο και δεν εισαι εσυ αλλα 2 το βραδυ που να γυρνας σελιδες πισω). Ποτς γκενεν αυτο?
Αφενως τι δεν καταλαβαν?Οι γνωστοι δεν θα ειδαν εστω κοκκινιλα στα καραφλα σημεια? Κατι θα καταλαβαν. Οχι τριχες αλλα ουτε κενο.
Επισης επειδη προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως εχει παιξει...τι nw ησασταν οταν ξεκινουσατε?Γιατι ετσι που τα λετε καταλαβαινω οτι ειχατε μια ελαφρια αραιωση τυπου nw1 αντε 2 και γινατε 0, τσαλικης κι ετσι :)

shockloss ναι αυτο ειναι.....το shedding ειναι οταν μετα την μεταμοσχευση σου πεφτουν ολες οι μικρες τριχες απο τα μοσχευματα αλλα μετα απο μηνες βγαινουν κανονικα.....
εννοειται για καποιες μερες θα φορας καπελο για να μην καταλαβουν και δεν ξερω μετα απο ποσες μερες αρχιζει να μη φαινεται......

τελος ο πανος ειχε οπισθοχωρησει η hairline του την οποια κατεβασε και ειχαν αδειασει οι κροταφοι του οπου εβαλε και εκει αρκετα μοσχευματα......ηταν nw2 περιπου....ο ngl ηταν nw5 περιπου και αναμενουμε τωρα να δουμε ενα μερος του αποτελεσματος......
 
Μπλουζα