Ngl, dr. hasson, fut, 4400 grafts, 20/11/09

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Αυτό το choi implanter έχει αποδειχθεί τόσες φορές οτι κάνει κακό στο yield και ακόμα υπάρχουν γιατροί που όχι μόνο το χρησιμοποιούν αλλά το διαφημίζουν ως την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

Η κλωνοποίηση μαλλιών όταν και αν πραγματοποιηθεί θα γίνεται ως εξής: Θα αφαιρούνται 100-200 θύλακες από τη δότρια με τις κλασσικές μεθόδους, και θα κλωνοποιούνται στο εργαστήριο για να φυτευθούν κανόνικά όπως γίνεται σήμερα. Ετσι λύνεται οριστικά το βασικό προβλημα της μεταμόσχευσης που είναι το συγκεκριμένο μέγεθος της δότριας περιοχής. Με απεριόριστα μοσχεύματα θα μπορείς να κάνεις ο,τι θες.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
[quote author=aleksandros link=topic=1301.msg21810#msg21810 date=1260816225]
Pano η ουλη πισω φαινεται ?
Πως τα πας!


pano....? :( :( :mad:
[/quote]

χαχα.....εμενα λεει.....!!!! ελα αλεξ....μια χαρα ειναι η ουλη φιλε.....το μαλλι μου ειναι περιπου στον ενα ποντο και η ουλη δε φιανεται καθολου......αλλα δε μου αρκει.....δε θελω να φαινεται ουτε στον μισο ποντο.....θα φτιαξει κι αλλο η ουλη με τον καιρο η θα μεινιε οπως ειναι τωρα???? αυτο μαλλον ο comb ξερει να το απαντησει καλυτερα......
Που λες NGL δε χρειαζεται να σου πω καλη επιτυχια κτλ.....γιατι στην τυχη ειλικρινα πιστευω πολυ λιγο......εμεις φτιαχνουμε την τυχη μας.....και εχεςι κανει σωστη κινηση συνεπως και η τυχη θα ειναι με το μερος σου.....Εμεις αλλωστε τα χουμε πει κι απο π.μ.......
Θα σου πω καλο κουραγιο φιλε ομως γιατι οι επομενοι μηνες μετα το χειρουργειο ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολοι.....και αγχωτικοι.....γιατι περιμενεις τα αποτελεσματα....ο καιρος δε περναει.....η κατασταση του κεφαλιου ειναι ψιλοαστα να πανε....δεν εισαι για να κυκλοφορεις και πολυ......και αν εχεις και εναν ομαρ να σε αγχωνει καθε τρεις και λιγο......αστα να παν στο διαλο.....αχαχαχα.......αλλα οκ τι να κανουμε.......υπομονη τωρα και.....τα καλυτερα ερχονται.......!!!!!

Αντε καλο yield rate ευχομαι να εχουμε......και ο αη βασιλης να μας κανει δωρο ενα κεφαλι με μαλλιααααα......... :) :)
 
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
[quote author=marmaromenos link=topic=1301.msg21790#msg21790 date=1260798897]
ΝGL μπραβο φιλε μου.σου ευχομαι καλα αποτελεσματα..τελειος!!!!!

να σαι καλα φιλε μαρμαρωμενε.περιμενουμε τωρα.μακαρι να πανε ολα καλα.
αντε και στα δικα σου. :D
[/quote]

Αν όλα πάνε καλα το 2010 θα ειναι η χρονια μου. :tease:
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

φιλε πανο εχεις απολυτο δικιο.
την τυχη μας εμεις την φτιαχνουμε ως εκει που μπορουμε.
καναμε την κινηση μας σ οτι καλυτερο υπαρχει θεωρητικα και περιμενουμε.
αντε να δουμε τον αη βασιλη τι θα φερει... :)
εγω το θεμα που εχω ειναι με το παλιο στριπ,που πρεπει να μακρυνουν τα μαλλια.αυτο προεχει φιλε..το καλυπτω με τιποτα dermatch αλλα αν δεν μακρυνουν δεν νοιωθω ανετα να κυκλοφορω περα δωθε.
να σε ρωτησω κατι κι εσενα και τον comb.. ποτε αρχισατε να χρησιμοποιειτε μινοξιδιλη και fungoral ακριβως?
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

aleksandros είπε:
NGL εσυ πρηστικες μετα την επεμβαση η οχι?
την τριτη ημερα ειχα εντονο πρηξιμο κατω απ το ματι το οποιο εξαφανιστηκε μετα απο δυο ημερες.γενικα, πρηξιματακια στο προσωπο ειχα μεχρι και την 7η- 10η μερα,οχι τιποτα ιδιαιτερο-το πρωι μετα τον υπνο κυριως, που εξαφανιστηκαν τις επομενες ημερες.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL είπε:
εγω το θεμα που εχω ειναι με το παλιο στριπ,που πρεπει να μακρυνουν τα μαλλια.αυτο προεχει φιλε..το καλυπτω με τιποτα dermatch αλλα αν δεν μακρυνουν δεν νοιωθω ανετα να κυκλοφορω περα δωθε.
να σε ρωτησω κατι κι εσενα και τον comb.. ποτε αρχισατε να χρησιμοποιειτε μινοξιδιλη και fungoral ακριβως?

δεν εχω ασχοληθει με το dermatch.....αλλα μου φαινεται θα το χρησιμοποιησω (μιας και θελω το μαλλι στα πλαγια πολυ κοντο) οχι ακομα βεβαια......δε το αντεχω ειδη τωρα που ειναι ενα ποντο....μου φαινεται τραγικο.....!!!!
εγω μινοξιδιλη δεν εχω και ουτε προκειται να χρησιμοποιησω......αλλα μπορεις να βαλεις 2-3 βδομαδες μετα την επεμβαση αν θες......fungoral δεν κανει και δε ξερω το γιατι.....και ουτε το ποτε μπορεις......εγω οταν ημουν στον 1 μηνα ρωτησα το χασσον κ μου ειπε οχι ακομα......θα τον ξαναρωτησω βεβαια για το ποτε μπορω να το ξανααρχισω.......
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

panos1982 είπε:
εγω μινοξιδιλη δεν εχω και ουτε προκειται να χρησιμοποιησω......αλλα μπορεις να βαλεις 2-3 βδομαδες μετα την επεμβαση αν θες......fungoral δεν κανει και δε ξερω το γιατι.....και ουτε το ποτε μπορεις......εγω οταν ημουν στον 1 μηνα ρωτησα το χασσον κ μου ειπε οχι ακομα......θα τον ξαναρωτησω βεβαια για το ποτε μπορω να το ξανααρχισω.......

κι εγω μινοξιδιλη δεν εχω βαλει ακομα.θα ξεκινησω στον μηνα οταν εχει ολοκληρωθει το shedding απ τα νεα grafts.fungoral αν δεν κανω λαθος χρησιμοποιει ο comb,οποτε καλο θα ηταν να μας πει ποτε αρχισε να το χρησιμοποιει..
 

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Eγώ ngl, ξεκίνησα minoxidil στον 1.5 μηνα περίπου, ενώ fungoral δεν χρησιμοποιησα για 3-4 μηνες, γενικά δε θα έλεγα οτι είμαι τακτικός χρηστης του, όποτε μου θυμηθεί λούζομαι και με αυτό.

Πάνο πιστεύω η ουλή θα βελτιωθεί κι άλλο, γιατί θα πάρει με τον καιρό περισσότερο το χρώμα του δέρματος. Η δική μου ήταν σχετικά κόκκινη μέχρι και τους 4-5 μήνες. Επίσης αν έχεις έστω και λίγο shock loss θα επανέλθει σταδιακά και θα την καλύψει, αν και όταν σε είδα, δεν είχες καθόλου. Πιστεύω η ουλή σου θα είναι αόρατη, νομίζω σε γενικές γραμμές και σε χαμηλά σχετικά νουμερα μοσχευμάτων όπως τα δικά σου δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για την ουλή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

comb είπε:
Eγώ ngl, ξεκίνησα minoxidil στον 1.5 μηνα περίπου, ενώ fungoral δεν χρησιμοποιησα για 3-4 μηνες, γενικά δε θα έλεγα οτι είμαι τακτικός χρηστης του, όποτε μου θυμηθεί λούζομαι και με αυτό.

comb ουτε εγω θελω να το ρισκαρω τωρα ,γι αυτο και δεν εχω χρησιμοποιησει τιποτα αλλο εκτος απο φινα.το δερμα του κεφαλιου οπως και να το κανουμε τραβηξε ζορι ,κι επειδη και η μινοξιδιλη και η κετοκοναζολη ειναι θεραπειες αιχμης,θελω να εφαρμοστουν οταν το δερμα του κεφαλιου αρχιζει να γυριζει στα προηγουμενα επιπεδα απο καθε αποψη.ακομα υπαρχει η κοκκινιλα που σημαινει οτι ειναι ακομα ευαλωτο σε ερεθισμους.που να χρησιμοποιησεις τωρα μινοξ και fungoral?
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Εγω που ειχα ρωτησει τον Τζο μου ειχε πει Φουνγκοραλ και μινοξιδιλ στο 20ημερο το οποιο και ξεκινησα...
Σπυρο και υπολοιπα μελη διορθωστε με αν κανω λαθος
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Hairlosscursed είπε:
Εγω που ειχα ρωτησει τον Τζο μου ειχε πει Φουνγκοραλ και μινοξιδιλ στο 20ημερο το οποιο και ξεκινησα...
Σπυρο και υπολοιπα μελη διορθωστε με αν κανω λαθος

βρε καλως τον,δε κοιμασαι? ;D
πως με βλεπεις να μας πεις..
 

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Γενικά μετά τις 2-3 εβδομάδες δεν υπάρχει πρόβλημα ό,τι και να χρησιμοποιήσεις. Βεβαια στα πλαίσια της κοινής λογικής, δηλαδή θα έλεγα να αρχισει κανείς τα τοπικά όταν νιώσει πως το δέρμα του έχει επανέλθει, οπως είπε και ο ngl. Ο Πάνος για παράδειγμα που πέρασε μια μόλυνση, καλό θα ήταν να αποφύγει τα τοπικά μέχρι να περάσει ή κάποιος με πιο ευαίσθητο δέρμα.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Διαβαστε αυτο.....


Use of topical minoxidil as a possible adjunct to hair transplant surgery.

Twelve patients, aged 21 to 60 years, with varying Hamilton classifications of androgenetic alopecia (male pattern baldness) were treated with a 3% solution of topical minoxidil. Therapy began 48 to 72 hours after hair transplant surgery. Two patients demonstrated hair growth in the grafts without the shedding that usually occurs 2 to 4 weeks after surgery. (In untreated patients after hair transplant surgery, regrowth begins 3 to 5 months after surgery, after the shedding period.) A review of the literature--and personal discussions with surgeons whose hair transplant experience spans 25 years--revealed no evidence of a similar report. In addition, two of the remaining 10 patients had regrowth less than 4 weeks after postsurgical telogen effluvium. Neither patient age nor number of grafts transplanted played a predictive role. The location of the operative procedure also failed to predict, or preclude, successful regrowth. Topical minoxidil may be an important adjunctive therapy during the recuperative period in patients who have undergone hair transplant surgery. Carefully controlled studies are needed to substantiate this preliminary observation.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

εννοειτε αυτο που λες ...οταν εγω ξεκινησα οι ερεθισμοι ειχαν φυγει και δεν ετσουξα καν...ελπιζω να ειναι οκ...
 

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Το σίγουρο είναι πως το μινοξ κακό δεν κάνει, αλλά 48 με 72 ώρες μετά θεωρώ οτι είναι ρίσκο. Εξάλλου μιλάει για τοπικό δλμ 3%, ίσως κάποια ειδική φόρμουλα για την έρευνα, ενώ εμείς έχουμε το μινοξ της αγοράς με αλκοολ και προπυλενογλυκόλη, τα οποία δεν γνωρίζω τι περιβάλλον δημιουργούν για τα μοσχεύματα.

Οκ είσαι hairlosscursed, μην ανησυχείς.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL τις ειδα φιλε..... ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!....σου εκανε καταπληκτικο coverege....καλα αποτελεσματα...σου ευχομαι οτι καλυτερο
 
Μπλουζα