DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Μια χαρα ειναι και η κοκκινιλα...Τωρα για ντουτα κτλπ νομιζω ειναι υπερβολικη η χρηση της...Γενικα μιλαω και ποσο μαλλον σε σενα...
Εννοειται οτι υπαρχει στρες...Αν παρατηρησεις τις πρωτες μερες οι τριχες δεν μεγαλωναν γρηγορα ακομα και στη δοτρια αναμεσα στα γκραφτ που μας πηρε ο γιατρος...Ακομα και αυτα γιατρευονται ακομα...Εχουν ενα σοκ...
Το ειχα παρατηρησει και στην προηγουμενη μτχ μου που παρθηκαν μοσχευματα μονο απο την δεξια μερια...Η αριστερη που δεν αγγιχτηκε τα μαλλια μεγαλωναν πιο γρηγορα και φαινονταν πιο ''ζωντανα''...
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ευχαριστώ. Για την κοκκινίλα όπως με είχε συμβουλέψει ο Λορέντζο ξεκίνησα χθες να βαζω 99,9% τζελ αλόης.. Για την ώρα περνάω τη φάση του ασχημόπαπου..
 

giannis1991

Well-Known Member
Το ελεγαν και οι οδηγιες οτι αν μας ενοχλει η κοκκινιλα να βαλουμε αλοη στη ληπτρια μετα το μηνα...
Ποια αλοη πηρες?
 

DoctorWho

Well-Known Member
Το ελεγαν και οι οδηγιες οτι αν μας ενοχλει η κοκκινιλα να βαλουμε αλοη στη ληπτρια μετα το μηνα...
Ποια αλοη πηρες?
το είχα διαβάσει γενικώς και το ρώτησα στον λορέντζο προεχειρητικά και το επιβεβαίωσε. Πήρα μια τυχαία από τα hondos center. Δεδομένου ότι είναι υποτίθεται 99,9% αλόη υποθέτω ότι δεν θα έχει διαφορά ποιά θα πάρεις...
 

DoctorWho

Well-Known Member
@DoctorWho χρησιμοποιείς ακόμα μινοξ ή την σταμάτησες εντελώς?
την εχω σταματήσει εδώ και 1-2 χρόνια. Το ανέφερα και στον Λορέντζο και συμφώνησε ότι είναι χάσιμο χρημάτων. Εγώ διαφωνώ, νομίζω ότι ειδικά για γυναίκες, ή για περιπτώσεις που έχουμε αραιές (αλλά όχι τελείως άδειες) περιοχές έχει νόημα να δοκιμαστεί Χ1 την ημέρα. Προσωπικά έβαζα μίνοξ για 1 χρόνο πριν αρχίσω φίνα και δεν είδα βελτίωση, αντιθέτως.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Καλησπέρα, ενημέρωσα το νήμα με τις φωτογραφίες του 2ου μήνα. Τα σχετικά σχόλια και εικόνες στην αρχή του νήματος (στα placeholders)
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατρέ μου,κυλάνε ήρεμα τα πράγματα ..δεν θυμάμαι αν στο έχω πει,αλλά ίσως ο καλύτερος σχεδιασμός του λορετζο είσαι .δεν τριγωνιζεις πουθενά ,έχει δώσει σωστή καμπυλότητα στο hairline και έχει σχεδιάσει επίσης πολύ ωραία τα temporals .από τις λίγες hairline που μου αρέσουν..τα μάτια μου πάνω σου είναι να ξέρεις για να δω την εξέλιξη...;)
 

seeker

Verified MM member
Έτοιμος να κάνεις τσαφ σε ένα μήνα τέτοια μέρα φαίνεσαι. Τα μαλλιά θα τα πάρεις πάνω; Θα φαίνεται περίεργο αρκετά για 2-3 μήνες νομίζω το κούρεμα αν οχι.
 

vagosx

Well-Known Member
Doctor Who, δεν ξέρω ποσό σε βοήθησε το φόρουμ, αλλά για τόσο μικρός έχεις ακολουθήσει πραγματικά αριστοτεχνικό τρόπο στην αντιμετώπιση της ΑΓΑ.
Πρώτα απ όλα έβαλες πολύ γερά θεμέλια ξεκινώντας έγκαιρα, πολύ μικρος θα έλεγα και με full δόση, την καλύτερη δυνατή θεραπεία που έχει υπάρξει μέχρι σήμερα στην καταπολέμηση της ΑΓΑ.
Στη συνέχεια και σε μια πολύ καλή ηλικία κατεμε, δεδομένου ότι περνεις φίνα, διάλεξες έναν εκ των κορυφαίων παγκοσμίως γιατρών για να φτιάξεις την κορνίζα του προσώπου τη hairline και μάλιστα παρά πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου μπήκατε και στα temporal peaks που θα δέσει ολοκληρωτικά το αποτέλεσμα.
Εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχην, καλή συνέχεια.

ΥΓ. Σε περίπτωση λήψης φίνας τα 26 με 27 προσωπικά τα θεωρώ πολύ σωστή ηλικία για μμ και για χτίσιμο κυρίως hairline καθώς θεωρώ ότι η φίνα στη συντριπτική πλειονότητα προστατεύει, και είναι εξαιρετικά χρόνια για τη ζωή ενος ανθρώπου για να τα περνά κανείς με σκόρο φαγωμένη hairline όταν υπάρχει δυνατότητα να φτιάχτει όπως πρέπει και μαζί να φτιάξει και την ψυχολογία ενός νέου ανθρώπου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Doctor Who, δεν ξέρω ποσό σε βοήθησε το φόρουμ, αλλά για τόσο μικρός έχεις ακολουθήσει πραγματικά αριστοτεχνικό τρόπο στην αντιμετώπιση της ΑΓΑ.
Πρώτα απ όλα έβαλες πολύ γερά θεμέλια ξεκινώντας έγκαιρα, πολύ μικρος θα έλεγα και με full δόση, την καλύτερη δυνατή θεραπεία που έχει υπάρξει μέχρι σήμερα στην καταπολέμηση της ΑΓΑ.
Στη συνέχεια και σε μια πολύ καλή ηλικία κατεμε, δεδομένου ότι περνεις φίνα, διάλεξες έναν εκ των κορυφαίων παγκοσμίως γιατρών για να φτιάξεις την κορνίζα του προσώπου τη hairline και μάλιστα παρά πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου μπήκατε και στα temporal peaks που θα δέσει ολοκληρωτικά το αποτέλεσμα.
Εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχην, καλή συνέχεια.

ΥΓ. Σε περίπτωση λήψης φίνας τα 26 με 27 προσωπικά τα θεωρώ πολύ σωστή ηλικία για μμ και για χτίσιμο κυρίως hairline καθώς θεωρώ ότι η φίνα στη συντριπτική πλειονότητα προστατεύει, και είναι εξαιρετικά χρόνια για τη ζωή ενος ανθρώπου για να τα περνά κανείς με σκόρο φαγωμένη hairline όταν υπάρχει δυνατότητα να φτιάχτει όπως πρέπει και μαζί να φτιάξει και την ψυχολογία ενός νέου ανθρώπου.
Προσυπογράφω.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Έτοιμος να κάνεις τσαφ σε ένα μήνα τέτοια μέρα φαίνεσαι. Τα μαλλιά θα τα πάρεις πάνω; Θα φαίνεται περίεργο αρκετά για 2-3 μήνες νομίζω το κούρεμα αν οχι.
Μου είπε να μην βάλω μηχανή στη ληπτρια για 5 μήνες οπότε θα αποδεχτώ την εικόνα του ασχημοπαπου για ένα διάστημα. Για έναν άσχετο ίσως φαίνεται απλώς ως κάποιος που αραιώνει στους κροτάφους... Σίγουρα καλύτερο από το κενό+ ερυθρότητα ως τώρα.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ναι κ;ι μάλιστα είπα στον Λορέντζο να συζητήσουμε αν θα χρειαστεί να κλιμακώσω λίγο τη θεραπεία βάζοντας μια φορά τη βδομάδα ντουτα και είπαμε θα το συζητήσουμε μετά το 6μηνο. Έχω την εντύπωση ότι στα 7 χρονια που παίρνω φίνα έχω χάσει έδαφος με πολύ αργό Ρυθμό. Βέβαια βάση των μετρήσεων έχω μετά τα 2600 που έβαλα τώρα άλλα 8000 καβαντζα για filler operations αν χρειαστεί. Κατά τα άλλα η ενημέρωση είναι δυνατό όπλο και θεωρώ τον εαυτό μου από τις δύσκολες περιπτώσεις (λόγω ηλικίας έναρξης και κληρονομικού ιστορικού) οπότε αν βγω κερδισμένος θα αποτελέσω και έναν δυναμικό πήχη για το που βρίσκεται η επιστήμη του τώρα απέναντι στη μάχη με την ΑΓΑ.
Doctor Who, δεν ξέρω ποσό σε βοήθησε το φόρουμ, αλλά για τόσο μικρός έχεις ακολουθήσει πραγματικά αριστοτεχνικό τρόπο στην αντιμετώπιση της ΑΓΑ.
Πρώτα απ όλα έβαλες πολύ γερά θεμέλια ξεκινώντας έγκαιρα, πολύ μικρος θα έλεγα και με full δόση, την καλύτερη δυνατή θεραπεία που έχει υπάρξει μέχρι σήμερα στην καταπολέμηση της ΑΓΑ.
Στη συνέχεια και σε μια πολύ καλή ηλικία κατεμε, δεδομένου ότι περνεις φίνα, διάλεξες έναν εκ των κορυφαίων παγκοσμίως γιατρών για να φτιάξεις την κορνίζα του προσώπου τη hairline και μάλιστα παρά πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου μπήκατε και στα temporal peaks που θα δέσει ολοκληρωτικά το αποτέλεσμα.
Εύχομαι να σου πάνε όλα κατευχην, καλή συνέχεια.

ΥΓ. Σε περίπτωση λήψης φίνας τα 26 με 27 προσωπικά τα θεωρώ πολύ σωστή ηλικία για μμ και για χτίσιμο κυρίως hairline καθώς θεωρώ ότι η φίνα στη συντριπτική πλειονότητα προστατεύει, και είναι εξαιρετικά χρόνια για τη ζωή ενος ανθρώπου για να τα περνά κανείς με σκόρο φαγωμένη hairline όταν υπάρχει δυνατότητα να φτιάχτει όπως πρέπει και μαζί να φτιάξει και την ψυχολογία ενός νέου ανθρώπου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι κ;ι μάλιστα είπα στον Λορέντζο να συζητήσουμε αν θα χρειαστεί να κλιμακώσω λίγο τη θεραπεία βάζοντας μια φορά τη βδομάδα ντουτα και είπαμε θα το συζητήσουμε μετά το 6μηνο. Έχω την εντύπωση ότι στα 7 χρονια που παίρνω φίνα έχω χάσει έδαφος με πολύ αργό Ρυθμό. Βέβαια βάση των μετρήσεων έχω μετά τα 2600 που έβαλα τώρα άλλα 8000 καβαντζα για filler operations αν χρειαστεί. Κατά τα άλλα η ενημέρωση είναι δυνατό όπλο και θεωρώ τον εαυτό μου από τις δύσκολες περιπτώσεις (λόγω ηλικίας έναρξης και κληρονομικού ιστορικού) οπότε αν βγω κερδισμένος θα αποτελέσω και έναν δυναμικό πήχη για το που βρίσκεται η επιστήμη του τώρα απέναντι στη μάχη με την ΑΓΑ.
Όντως όπως τα λες φίλε @DoctorWho .
Η περίπτωση σου και το πλάνο σου είναι ιδιαίτερης σημασίας.
Με φίνα και με ακόμη 8000 στη δότρια, νομίζω μπορείς να κάνεις πάρα πολλά.
Καλή επιτυχία ξανά που τη θεωρώ δεδομένη.
 

oreo

Well-Known Member
Ναι κ;ι μάλιστα είπα στον Λορέντζο να συζητήσουμε αν θα χρειαστεί να κλιμακώσω λίγο τη θεραπεία βάζοντας μια φορά τη βδομάδα ντουτα και είπαμε θα το συζητήσουμε μετά το 6μηνο. Έχω την εντύπωση ότι στα 7 χρονια που παίρνω φίνα έχω χάσει έδαφος με πολύ αργό Ρυθμό. Βέβαια βάση των μετρήσεων έχω μετά τα 2600 που έβαλα τώρα άλλα 8000 καβαντζα για filler operations αν χρειαστεί. Κατά τα άλλα η ενημέρωση είναι δυνατό όπλο και θεωρώ τον εαυτό μου από τις δύσκολες περιπτώσεις (λόγω ηλικίας έναρξης και κληρονομικού ιστορικού) οπότε αν βγω κερδισμένος θα αποτελέσω και έναν δυναμικό πήχη για το που βρίσκεται η επιστήμη του τώρα απέναντι στη μάχη με την ΑΓΑ.
Μου αρέσει και εμένα ο σχεδιασμός, ελπίζω η τελική εικόνα να κάνει ωραίο blend in με το τσουλούφι. Στις φωτογραφίες της δότριας δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι σοκλος (στο κέντρο της) ή αποχρωματισμός λόγω φωτός. 8000 g ακόμα μου μοιάζει υπερβολή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον αποχρωματισμός γιατί βλέπω άσπρο μαλλί αλλά καλό είναι να βάλει καλύτερες για να είμαστε βέβαιοι.
 

Gianney

Well-Known Member
Πολύ ωραίος ο σχεδιασμός όντως.Θα πας περίφημα.Να σε ρωτήσω μιας και βλέπω πολλούς τους απασχολούν οι εξετάσεις για χρήση φίνας,εσυ που απο μικρός μπήκες στην φίνα και ίσως και ντούτα δεν σου είπε ο Λορέντζο για εξετάσεις να κάνεις ούτε ότι χρειάζονται σωστά;
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτό είναι fibrin γιατρέ, δηλαδή μια ινώδης, μη σφαιρική πρωτεΐνη που εμπλέκεται στην πήξη του αίματος. Σχηματίζεται από τη δράση της θρομβίνης πρωτεάσης στο ινωδογόνο, η οποία την προκαλεί να πολυμεριστεί. Το πολυμερισμένο ινώδες, μαζί με τα αιμοπετάλια, σχηματίζει αιμοστατικό πώμα ή θρόμβο πάνω σε ένα σημείο πληγής που έχεις στο δέρμα σου από το implanter. Εντελώς φυσιολογικό και αναμενόμενο.
Πω πω !
Μόνο ο γιατρός σε κατάλαβε :p

Καλή συνέχεια @DoctorWho και καλή επιτυχία.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Θα βγάλω καλύτερες φωτός της δοτριας στις επόμενες ημέρες. Ο Λορέντζο μου απάντησε ότι οι μικρές τριχουλες που φαίνονται ακόμα στη ληπτρια είναι μεταμοσχευμενα μαλλιά που δεν έχουν πέσει ακόμα και πρέπει να τα αφαιρέσω με twizzers καθώς στους δύο μήνες τα νέα μαλλιά δεν έχουν αρχίσει να βγαίνουν. Είχατε κι εσείς αντίστοιχη εμπειρία?
 
Μπλουζα