DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Screenshot_2022-06-10-21-48-37-429_com.miui.gallery.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι..τα 120 τετραγωνικά που δουλευτηκαν που είναι σε φωτό..γτ αυτό που έχει δείξει είναι τεμποραλς και α ζώνη ,κροταφακια με hairline..αυτά πόσα είναι σε έκταση όλα μαζί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει ποστάρει φώτο μετά την επέμβαση που φαίνονται τα 120cm2. Οι άδειες περιοχές δηλαδή τα κροταφάκια και τα temporal μόνο κατ’εκτίμηση μπορούμε να πούμε το εμβαδόν τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν κάνεις λίγο υπομονή μπορεί να έχω την εμβαδομέτρηση.
 

aeratos28

Just aeratos
Το λύκειο τελείωσα και αυτό επειδή δεν με άφηναν οι καθηγητές λόγω του οτι με συμπαθούσαν cvial..άμα μου βάζεις κάτω εμβαδομετρησεις και τέτοια,παθαίνω ευλογιά των πιθήκων..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εντάξει μια εικόνα είναι σε διαφάνεια με τετραγωνάκια για να μετράς εύκολα.
 

aeratos28

Just aeratos
Έτσι,να μιλάς απλά..να βγάλει πόρισμα ο αερατος από εμβαδομετρησεις κτλ..έλα Παναγία μου..!!γτ από τις φωτό φαίνεται μόνο οι κροταφοι hairline και temporal να έχουν δουλευτεί και προσπαθούσα να δω που έχουν μπει τα 2600..και στις τωρινές φωτό μόνο αυτά φαίνονται πάλι.
Εντάξει μια εικόνα είναι σε διαφάνεια με τετραγωνάκια για να μετράς εύκολα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Έτσι,να μιλάς απλά..να βγάλει πόρισμα ο αερατος από εμβαδομετρησεις κτλ..έλα Παναγία μου..!!γτ από τις φωτό φαίνεται μόνο οι κροταφοι hairline και temporal να έχουν δουλευτεί και προσπαθούσα να δω που έχουν μπει τα 2600..και στις τωρινές φωτό μόνο αυτά φαίνονται πάλι.
Περίπου αυτό είναι το εμβαδόν, έχω και μια φωτό που αποτελεί σχεδίαση αυτής της επιφάνειας σε τετραγωνάκια του 1cm2. Στις άδειες περιοχές μπήκαν κυρίως τα μοσχεύματα κ αραιά προς τα πίσω.. στη μέση γραμμή μπήκαν ελάχιστα ωστόσο συμπεριλαμβάνεται στην επιφάνεια της ληπτριας...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220611_152456.jpg
    IMG_20220611_152456.jpg
    355.2 KB · Προβολές: 74

aeratos28

Just aeratos
Στο σχήμα αυτό,το κόκκινο,πόσα grafts τοποθετήθηκαν?μήπως γνωρίζεις?αν έχει αναφερθεί πάλι σορυ..
IMG_20220611_153036.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Γτ πέραν του κόκκινου σχήματος,θεωρώ αμελητέα εντελώς την ποσότητα των grafts που μπήκαν,επίσης δεν δουλευτηκε καν όλη η περιοχή αυτή.ειναι εμφανως μικρότερη
 

DoctorWho

Well-Known Member
Γτ πέραν του κόκκινου σχήματος,θεωρώ αμελητέα εντελώς την ποσότητα των grafts που μπήκαν,επίσης δεν δουλευτηκε καν όλη η περιοχή αυτή.ειναι εμφανως μικρότερη
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα νούμερα για τις επιμέρους περιοχές. Ο cvial έκανε μια ενδιαφέρουσα ανάλυση με βάση μεγεθυμένες φωτογραφίες από τις εμπρόσθιες περιοχές (αυτές που φάγανε τα περισσότερα grafts) κ βρήκε λόγους της τάξης του 3.5+ μετρώντας με το χέρι τα grafts που μπήκαν σε κάθε τριγωνάκι και αφαιρώντας τα από το γνωστό σύνολο των μονοτριχων κ διτριχων που αναφέρονται στα στατιστικά. Συμφωνώ ότι έξω από την περιοχή που σχεδιασες μπήκαν αμελητέα grafts, ωστόσο τυπικά οφείλει να συμπεριληφθεί στη μετρούμενη επιφάνεια της ληπτριας. Για τον λόγο αυτό βέβαια τα οποία στατιστικά στοιχεία λαμβάνουν υπόψη τη συνολική επιφάνεια της ληπτριας δεν έχουν αξία.. (όπως το CV value)
 

DoctorWho

Well-Known Member
Γτ πέραν του κόκκινου σχήματος,θεωρώ αμελητέα εντελώς την ποσότητα των grafts που μπήκαν,επίσης δεν δουλευτηκε καν όλη η περιοχή αυτή.ειναι εμφανως μικρότερη
Βλέπεις κιόλας ότι η συνολική επιφάνεια που δουλευτηκε αφορά και κατά το μεγαλύτερο μέρος της περιοχή γεμάτη με μαλλιά. Τώρα για ποιο λόγο έγινε αυτό? Υποθέτω για καλύτερο δέσιμο των φυτεμένων με τις απειραχτες περιοχές και για στήριξη περιοχών που ίσως προοδευτικά χάσουν λίγο έδαφος πρώτες συν τω χρόνω και παρά τη λήψη φινας..
 

Συνημμένα

  • IMG_20220611_154303.jpg
    IMG_20220611_154303.jpg
    318.6 KB · Προβολές: 60

aeratos28

Just aeratos
Ναι επειδή δεν υπάρχουν συγκεκριμένα νούμερα έχω μπερδευτει εγώ..γτ έτσι,δεν μπορεί να γραφτεί 121cm με density 37..κατάλαβες πως το λέω?ας πούμε hairline κτλ δουλευτηκε αν δεν κάνω λάθος 39? Και λίγο πίσω 37? Ίσως λανθανω τώρα.
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα νούμερα για τις επιμέρους περιοχές. Ο cvial έκανε μια ενδιαφέρουσα ανάλυση με βάση μεγεθυμένες φωτογραφίες από τις εμπρόσθιες περιοχές (αυτές που φάγανε τα περισσότερα grafts) κ βρήκε λόγους της τάξης του 3.5+ μετρώντας με το χέρι τα grafts που μπήκαν σε κάθε τριγωνάκι και αφαιρώντας τα από το γνωστό σύνολο των μονοτριχων κ διτριχων που αναφέρονται στα στατιστικά. Συμφωνώ ότι έξω από την περιοχή που σχεδιασες μπήκαν αμελητέα grafts, ωστόσο τυπικά οφείλει να συμπεριληφθεί στη μετρούμενη επιφάνεια της ληπτριας. Για τον λόγο αυτό βέβαια τα οποία στατιστικά στοιχεία λαμβάνουν υπόψη τη συνολική επιφάνεια της ληπτριας δεν έχουν αξία.. (όπως το CV value)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτά τα στατιστικά σε περιοχές που δεν είναι άδειες ή που περιλαμβάνουν περιοχές με πολύ διαφορετικές πυκνότητες δεν έχουν πολύ μεγάλη αξία. Το 37 δεν έχει σχέση με την μέση πυκνότητα αλλά με την πυκνότητα που μετρήθηκε με μικροφώτο και αφορά στις περισσότερες περιπτώσεις περιοχές που έχουν την μεγαλύτερη πυκνότητα εμφύτευσης.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτά τα 37 και γενικά όλο το κομμάτι που δουλευτηκε με παρόμοια πυκνότητα πόσο είναι?γτ έτσι όπως είναι γραμμένο,καταλαβαίνει κανείς πως δουλευτηκε μια περιοχή 121 cm με 37 πυκνότητα ..και τα κουκιά δεν βγαίνουν..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό είναι αυτό που λες, μπορεί να ερμηνευτεί λάθος, αν προσέξεις όμως δεν λέει average real desnsity. Σου επαναλαμβάνω γιατί ξέρω πως βγαίνει αυτό το report. Το 37 ΔΕΝ είναι η μέση πυκνότητα αλλά η πυκνότητα της περιοχής που γίνεται η φωτογράφηση. Γενικά σε τέτοιες περιοχές αν εξαιρέσεις κάποια κενά σημεία, τα στατιστικά δεν έχουν μεγάλη αξία.
 
Μπλουζα