DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

oreo

Well-Known Member
Φωτογραφίες 8ου μήνα (+10 ημέρες) σε εξωτερικό χώρο (συννεφιασμένος καιρός)
Θα μπορούσες κάποια στιγμή να βάλεις ανάλογες φωτογραφίες με τον 3ο και 4ο μήνα κάθως και μια πανοραμική με τραβηγμένα τα μαλλιά πίσω, μιας και αυτές είναι ενδεικτικές αλλά δεν δείχνουν ακριβώς την κατάσταση ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Γενικώς παίζει ρόλο και το styling πέρα από το μήκος. Τα δικά μου μαλλιά όταν μετά το ντουζ τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους χάνουν πολύ σε όγκο και στη συγκεκριμένη φωτό ήμουν σε άλλο σπίτι και έβαλα διαφορετικό προϊόν πηλού για το styling. Το ιδανικότερο χτένισμα γίνεται με αφρό λίγο μετά το μπάνιο και στέγνωμα πιστολάκι που δίνει μεγάλο όγκο και ένα συγκεκριμένο πηλό της wella τα οποία συνδυαστικά δίνουν μεγάλη αίσθηση καλύτερης πυκνότητας. Σε κάθε περίπτωση τώρα που ξεκίνησα να το μακραίνω θα το συνεχίσω. Άλλωστε αν δω ότι δεν μου βγαίνει το κούρεμα είναι το πιο εύκολο πράγμα. Επίσης έτσι βλέπουμε και τα αδύναμα σημεία!
Εγω αντι για πυλο βαζω πουδρα , μετα το μπανιο τι αφρο χρησιμοποιεις για το χτενισμα;
 

DoctorWho

Well-Known Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ανανέωσα το νήμα με τις φωτό των 10 μηνών που κατά τον Λορέντζο αντικατοπτρίζουν το τελικό αποτέλεσμα φυτρωσης. Αναμένω σχόλια και feedback!
 

DoctorWho

Well-Known Member
Λόγω μιας ιδιαίτερα μεταβατικής περιόδου στα επαγγελματικά μου έχω λίγο παραμελήσει το φόρουμ θα επανέλθω ωστόσο και ως προς το δικό μου αποτέλεσμα με φωτό και ένα βίντεο επιπλέον κάποια απ τις επόμενες εβδομάδες
 

tasos33

Well-Known Member
Φυσικοτατο αποτέλεσμα και η πυκνότητα δείχνει άψογη για τα 2600 graft που έβαλες. Με Το δεξί τρίγωνο τι γίνεται?
Εσύ πως το βλέπεις το αποτέλεσμα?
 

vagosx

Well-Known Member
Doctor, προφανώς άλλος άνθρωπος, μικροαστόχιες υπάρχουν, όπως μειωμένη φυτρωση στον έναν τουλάχιστο κρόταφο, λίγο είναι καπως τα temples, αλλά σε γενικές γραμμές πολύ καλά, φυσικότητα και άριστη διαχείριση δότριας.

Ταπεινή μου άποψη κούρεψε τα τσουλουφια, ούτε σου πάνε, ούτε αναδεικνύουν το αποτέλεσμα.
Ακόμη και αν με πιο κοντό μαλλί χάνεις σε κάλυψη, επειδή δεν είχες τεράστιο πρόβλημα και σε γενικές γραμμές καλύφθηκε, νομίζω ότι το κοντό μαλλί κολακεύει πολύ περισσότερο τη μεταμόσχευση σου.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Φυσικοτατο αποτέλεσμα και η πυκνότητα δείχνει άψογη για τα 2600 graft που έβαλες. Με Το δεξί τρίγωνο τι γίνεται?
Εσύ πως το βλέπεις το αποτέλεσμα?
Στη φωτογραφία φαίνεται λίγο πιο σκούρο, από κοντά στον καθρέφτη δεν βλέπω καποια διαφορά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη νέα εικόνα και ελπίζω να τη διατηρήσω με συνέχιση εννοείται φινας..
 

DoctorWho

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ. Τα τσουλούφια δεν τα αφήνω για να καλύψω κάτι, είδα άλλωστε το μαλλί μου και στον 6ο περίπου μήνα με μέτριο μήκος που μου πήγε πολύ αλλά ήθελα να δοκιμάσω να μακρύνω γενικώς το μαλλί και υπάρχει αυτό το ενδιάμεσο awkward stage του να μακραίνεις το μαλλί όπου δεν φαίνεται να στρώνει καλά. Θα δοκιμάσω να το μακρύνω κι άλλο για καθαρά στυλιστικους λόγους και γιατί λόγω της καραφλας δεν μπόρεσα να απολαύσω μακρύ μαλλί, οπότε ίσως τώρα να έχω αυτή τη δυνατότητα. Κι αν εν τέλει δεν μου πάει είτε ως στυλ, είτε λόγω πυκνότητας μαλλιού απλώς θα το κουρεψω, αυτό είναι το μόνο εύκολο.
Doctor, προφανώς άλλος άνθρωπος, μικροαστόχιες υπάρχουν, όπως μειωμένη φυτρωση στον έναν τουλάχιστο κρόταφο, λίγο είναι καπως τα temples, αλλά σε γενικές γραμμές πολύ καλά, φυσικότητα και άριστη διαχείριση δότριας.

Ταπεινή μου άποψη κούρεψε τα τσουλουφια, ούτε σου πάνε, ούτε αναδεικνύουν το αποτέλεσμα.
Ακόμη και αν με πιο κοντό μαλλί χάνεις σε κάλυψη, επειδή δεν είχες τεράστιο πρόβλημα και σε γενικές γραμμές καλύφθηκε, νομίζω ότι το κοντό μαλλί κολακεύει πολύ περισσότερο τη μεταμόσχευση σου.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Να και μια καινούργια φωτογραφία βιογραφικού που βγήκε με επαγγελματική κάμερα σε εξωτερικό χώρο!
 

Συνημμένα

  • IMG_20230108_194958.jpg
    IMG_20230108_194958.jpg
    238 KB · Προβολές: 245

Marios1982

Well-Known Member
Καλησπέρα. Πρόσθεσα κάποιες φωτογραφίες με βρεγμένα μαλλιά που μου ζήτησε ο Λορέντζο (σε εσωτερικό χώρο).
Παίχτη το αποτέλεσμα σου είναι απλα απίθανο!!! Πάω να δω φωτό έχοντας ήδη στο μυαλό μου ότι το βρεγμένο μαλλί θα σε εκθέσει κ όμως ούτε καν φάνηκε ότι έχεις κάνει μμ. Πιο πολύ ένα έμπειρο μάτι να το πιάσει στο στεγνό παρά στο βρεγμένο που λέει ο λόγος. Απίθανη δουλειά να το χαίρεσαι. Ελπίζω κ εγώ για ένα πανομοιότυπο αποτέλεσμα καθώς έχουμε pattern που μοιάζει κ θέλω κ κροτάφους επίσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Doctor κροτίδα είσαι, πολύ δυνατός, να το χαίρεσαι.
Σε συνδυασμό με τη φίνα που παίρνεις ήδη χρόνια τώρα, υπολογίζω να ξαναασχολήθεις μετά τα 35.
 

vagosx

Well-Known Member
Μπορεί να μην ξανασχοληθεί και ποτε.
Όταν έχεις φτιάξει τη μόστρα που είναι η hairline σου, τότε μετά από χρόνια και λίγο να υποχωρήσει το πισω κομμάτι δεν σε ενδιαφέρει και τόσο γιατί η εικόνα σου από μπροστά δηλαδη αυτό που βλέπεις εσυ και οι υπόλοιποι σαν εικόνα θα είναι πολύ καλο.
Έπειτα μην κοιτατε που αυτά τα χρόνια ο Cvial τους έχει φτιάξει με το να κάνουν consaltutiοn με Lorenzo στο σπίτι τους καθώς και την επέμβαση στο σπίτι τους, αν δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα κατά τη γνώμη μου ούτε το 2 τοις εκατό από αυτούς που έκαναν με το Lorenzo δεν θα είχαν κάνει την επέμβαση μαζί του.
Λαμπάδα στο Cvial
 

Gianney

Well-Known Member
Τζετ έγινε ο γιατρος , και με τη φίνα δε θα ξανασχοληθεί μέχρι τα 35-40.
Όντως πολύ καλός,νομίζω είπε σκέφτονταν για ντούτα αλλά έχει να μπει από Ιουνίου βλέπω.. Ωραίος σχεδιασμός, θυμίζει λίγο αερατος και ξεφεύγει από τον κλασικό σχεδιασμό που κάνει ο λορεν
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όντως πολύ καλός,νομίζω είπε σκέφτονταν για ντούτα αλλά έχει να μπει από Ιουνίου βλέπω.. Ωραίος σχεδιασμός, θυμίζει λίγο αερατος και ξεφεύγει από τον κλασικό σχεδιασμό που κάνει ο λορεν
Εδώ όπως πάμε θα μπούμε ντούτα εμείς πριν το γιατρό..χαχα
 
Μπλουζα