DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

DoctorWho

Well-Known Member
Έρχεται τη Δευτέρα ανάρτηση με νέο κούρεμα στο οποίο έχω κουρεψει και πολύ κοντό το μαλλί στη δοτρια αλλά και τα peaks. Απλώς δεν είχα ως τώρα γύρω μου κάποιον που να ξέρει για την επέμβαση ώστε να με βγάλει. Θα έχουμε όμως είτε αύριο είτε Δευτέρα!
no informed doctor who? How's the hair?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έχεις συνηθίσει να κάνεις το γνωστό χτένισμα ,όλα μπροστά για να καλύψεις κροτάφους και temples..(το γνωρίζω,το κάνω χρόνια..) αλλά τώρα δεν πρέπει..πρέπει να τα χτενίζεις με την φορά τους,όπως πρέπει .κάτι με μπερδεύει με την φορά στα temples σου..η είναι από το χτένισμα ,η είναι λόγω ισπανουλη...
Screenshot_2022-10-17-10-48-58-324_com.android.chrome.jpg
 

seeker

Verified MM member
Γενικα σουπερ. Τα temples σαν να ειναι ενα τσακ πιο μακρια η' φταιει που ειναι η τριχα κατσαρη ακομα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν χρειαζόταν να βάζεις τα χέρια στα μαλλιά γιατί δεν βλέπουμε το σύνολο. Κάνε ένα χτένισμα προς τα πίσω-δεξιά ή αριστερά όπως σου αρέσει (όπως περίπου σου λέει ο Αεράτος) να φανεί η hairline καλύτερα. Για τα temples μην ασχολείστε ακόμα, θέλουν χρόνο να στρώσει η τρίχα. Τα 2-τριχα δεν είναι πρόβλημα στα temples υπάρχουν και στα φυσικά.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Έχεις συνηθίσει να κάνεις το γνωστό χτένισμα ,όλα μπροστά για να καλύψεις κροτάφους και temples..(το γνωρίζω,το κάνω χρόνια..) αλλά τώρα δεν πρέπει..πρέπει να τα χτενίζεις με την φορά τους,όπως πρέπει .κάτι με μπερδεύει με την φορά στα temples σου..η είναι από το χτένισμα ,η είναι λόγω ισπανουλη...
Προβολή συνημμένου 53755
Όχι η αλήθεια είναι δεν τα χτενίζω δεν τα κάνω τίποτα, είναι έτσι από το μπάνιο, τα ανακατεύω μόνο. Θέλω να τα μακρύνω τα πάνω βασικά οπότε δεν τα ενοχλώ. Να δοκιμάσω με πηλό να τα στεριωσω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
όχι επειδή έπρεπε τα πλάγια να φτάνουν μέχρι πιο πάνω, έχει αφήσει ένα κομμάτι που έπρεπε να είναι κουρεμένο
 

DoctorWho

Well-Known Member
όχι επειδή έπρεπε τα πλάγια να φτάνουν μέχρι πιο πάνω, έχει αφήσει ένα κομμάτι που έπρεπε να είναι κουρεμένο
Χμμ εννοείς σαν το τσουλούφι που αφήνουμε λίγο μακρύτερο για να καλύψει το καραφλακι? Δεν ξέρω ίσως φαίνεται έτσι στη φώτο...

Έβαλα πηλό για να μείνουν πίσω τα μαλλιά διότι με χτένισμα απλώς δεν γίνεται ακόμα επειδή δεν είναι αρκετά μακριά. Πείτε μου αν είναι εντάξει έτσι κι αν θέλετε να αφαιρέσω κάποια από τις προηγούμενες που έβαλα ή να τις κρατήσω όλες μαζί..
 

DoctorWho

Well-Known Member
Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημένος από την φυσικότητα αν και με παρατηρητικότητα στα peaks φαίνεται μια διαφορά σε αυτό το μήκος με τα φυσικά, ίσως λόγω πάχους τρίχας ή επειδή δεν έχουν στρώσει ακόμα... Από κοντά είναι σίγουρα καλύτερα από ότι στις φωτός. Λίγο ο ένας κρόταφος έχει μια καμπυλότητα που θα προτιμούσα να είναι πιο ίσιος για να δίνει καλύτερα την εντύπωση φυσικά τετράγωνης hairline, αλλά διυλιζω τον κονωπα σε σχέση με πριν νιώθω άλλος άνθρωπος. Ίσως εάν μείνω σταθερός ως τα 30-35 να σκεφτώ για κάποιο touchup να την κλείσω λίγο ακόμα αν και φοβάμαι ότι έχοντας πετύχει φυσική hairline καλό θα ήταν να μην παίξω άλλο μαζί της στο μέλλον.. για την ώρα νιώθω πολύ ωραία και ανυπομονώ να μακρύνω το μαλλί για να δοκιμάσω κουρέματα που λόγω της καράφλας που ξεκίνησε από μικρός δεν μπόρεσα να κάνω ποτέ.. στους 10-12 μήνες θα ήθελα αν γίνεται να βάλω και ένα βίντεο πέραν των φωτογραφιών.. συνεχίζουμε δυνατά
 

Troufas

Active Member
Οι τελευταίες φωτο με τον πηλο ανεδειξαν νομιζω το αποτέλεσμα.

Ο σχεδιασμός και η φυσικότητα στη hairline είναι πολύ υψηλού επιπέδου! Κερδίσες τουλάχιστον 10 χρονια (παρότι πολυ μικρος). Βοηθάνε και τα χαρακτηριστικά σου (χαμηλή αντίθεση χρώματος μαλλιού κ δέρματος) κ κανονική προς λεπτή τρίχα.

Αν δώσει στον αριστερό κρόταφο λίγο ακόμα, θα μιλάμε για κορυφαίο αποτέλεσμα κ από τις λίγες περιπτώσεις που ξεμπερδεύει κάποιος με 1 επέμβαση.

Τα peaks όντως "χτυπάνε" λίγο στις φωτογραφίες, λόγω πιο σκουρου χρώματος και φαίνονται λίγο άναρχα. Ο σχεδιασμός του δεξιου επισης μ αρεσει λίγο περισσότερο απο το αριστερό. Από κοντά πιθανότατα να φαινονται καλύτερα, όπως αναφέρεις. Ίσως με λίγο πιστολακι για στρωσιμο της φοράς τους κ με μισή σκάλα πιο κοντο κούρεμα σε σχέση με τα υπόλοιπα θα φαίνονταν πιο σβησμενα/ομογενοποιημενα. Βασίζομαι βέβαια και σε αυτό π λέει ο @CVIAL ότι τα peaks ολοκληρώνονται στο 12μηνο, οπότε πιθανοτατα θα βελτιωθούν.

Συνολικά στα μάτια μου ειναι ενα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα @DoctorWho.
Επειδη εχουμε κοινα χαρακτηριστικά, εάν κάποιος μ εξασφαλίζε ότι μετα απο μια επεμβαση θα έπαιρνα αντίστοιχο αποτέλεσμα, θα το δεχόμουν με χαρά!

Να το χαίρεσαι με υγεία!
 

DoctorWho

Well-Known Member
Οι τελευταίες φωτο με τον πηλο ανεδειξαν νομιζω το αποτέλεσμα.

Ο σχεδιασμός και η φυσικότητα στη hairline είναι πολύ υψηλού επιπέδου! Κερδίσες τουλάχιστον 10 χρονια (παρότι πολυ μικρος). Βοηθάνε και τα χαρακτηριστικά σου (χαμηλή αντίθεση χρώματος μαλλιού κ δέρματος) κ κανονική προς λεπτή τρίχα.

Αν δώσει στον αριστερό κρόταφο λίγο ακόμα, θα μιλάμε για κορυφαίο αποτέλεσμα κ από τις λίγες περιπτώσεις που ξεμπερδεύει κάποιος με 1 επέμβαση.

Τα peaks όντως "χτυπάνε" λίγο στις φωτογραφίες, λόγω πιο σκουρου χρώματος και φαίνονται λίγο άναρχα. Ο σχεδιασμός του δεξιου επισης μ αρεσει λίγο περισσότερο απο το αριστερό. Από κοντά πιθανότατα να φαινονται καλύτερα, όπως αναφέρεις. Ίσως με λίγο πιστολακι για στρωσιμο της φοράς τους κ με μισή σκάλα πιο κοντο κούρεμα σε σχέση με τα υπόλοιπα θα φαίνονταν πιο σβησμενα/ομογενοποιημενα. Βασίζομαι βέβαια και σε αυτό π λέει ο @CVIAL ότι τα peaks ολοκληρώνονται στο 12μηνο, οπότε πιθανοτατα θα βελτιωθούν.

Συνολικά στα μάτια μου ειναι ενα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα @DoctorWho.
Επειδη εχουμε κοινα χαρακτηριστικά, εάν κάποιος μ εξασφαλίζε ότι μετα απο μια επεμβαση θα έπαιρνα αντίστοιχο αποτέλεσμα, θα το δεχόμουν με χαρά!

Να το χαίρεσαι με υγεία!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Θεωρώ επίσης ότι τα peaks σε πιο μακριά όπου θα μπορούν να χτενιστουν και άρα να μπουν σε φόρμα θα φαίνονται καλύτερα, αλλά ναι για την ώρα είναι κάπως κατσαρά και άναρχα.
 

oreo

Well-Known Member
Το τσουλούφι στην μέση ήταν το υπερατού που έσωσε την παρτίδα. Ουσιαστικά χτίζει την έκβαση της μετ. Αν και λίγα τα g/m2 σε κενή περιοχή, ο πολύ καλός λόγος υπερίσχυσε των αδυναμιών και με την πάροδο του χρόνου και την πάχυνση θα δείξει ακόμα καλύτερα. Εδώ η φυσικότητα είναι εξαιρετική και αν βγάλεις απο την εξίσωση την τωρινή αδυναμία των temporal peaks να εναρμονιστούν με την hairline δεν δύναται κάποιος να καταλάβει οτι έκανες μετ.
Κέρδισες όντως χρόνια, ειδικά στην ηλικία σου το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί ως προς τα μαλλιά είναι το style πoυ θα δώσεις.
 

vagosx

Well-Known Member
Doctor Who νομίζω ότι έχει πάει αρκετά καλά
ωστόσο με τις συγκεκριμένες φωτο ούτε το πως πήγε η φύτευση μπορούμε να καταλάβουμε ούτε και τη φυσικότητα.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Doctor Who νομίζω ότι έχει πάει αρκετά καλά
ωστόσο με τις συγκεκριμένες φωτο ούτε το πως πήγε η φύτευση μπορούμε να καταλάβουμε ούτε και τη φυσικότητα.
Έχω βάλει παρά πολλές φωτό. Για ποιο λόγο δεν μπορούμε να το καταλάβουμε αυτό? Έχεις δει τις τελευταίες μου προσθήκες?
 

splittinghairs

New Member
I have put many photos. Why can't we understand this? Have you seen my latest additions?
Doctor Who, the result is very good. The clay hair style suits you very well and makes you look young.



the temple points will always look slightly different when cut close, as they come from a different part of the head. But they still look really good and frame the face well.
 
Μπλουζα