DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τωρα είδα τις 2 τελευταίες φώτο. H φυσικότητα είναι όντως άριστη. Αν πάρεις άλλο ένα 20-25% στην κόκκινη περιοχή (κάτι που είναι πολύ πιθανό γιατί υπάρχει πολύ μαύρο "στίγμα" στην περιοχή όπως φαίνεται στις φώτο) θα μιλάμε για τοπ τοπ αποτέλεσμα δεδομένου ότι η περιοχή ήταν εντελώς άδεια.

drwho1.png

drwho2.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Doctor Who, the result is very good. The clay hair style suits you very well and makes you look young.



the temple points will always look slightly different when cut close, as they come from a different part of the head. But they still look really good and frame the face well.
My dear friend, can you write in Greek?
 

splittinghairs

New Member
Doctor Who, the result is very good. The clay hair style suits you very well and makes you look young.



the temple points will always look slightly different when cut close, as they come from a different part of the head. But they still look really good and frame the face well.
Doctor Who, το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Το στυλ μαλλιών με τον πηλό σου ταιριάζει πολύ και σε κάνει να φαίνεσαι νέος. (νεα is for female :)).



τα σημεία των κροτάφων θα φαίνονται πάντα ελαφρώς διαφορετικά όταν κόβονται κοντά, καθώς προέρχονται από διαφορετικό μέρος του κεφαλιού. Αλλά εξακολουθούν να φαίνονται πολύ καλά και πλαισιώνουν καλά το πρόσωπο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

IoannisG

Active Member
Πολύ καλό το αποτέλεσμα σου, να το χαίρεσαι.. μπροστά πλέον, αλλος άνθρωπος κ το μόνο που απομένει αν θα βελτιωθεί κ άλλο η μια πλευρά, πολύ πιθανό. Για τα temples, ας περιμένουμε γιατί όπως έχει ξαναπεί @CVIAL θέλει 12 μηνο.. well done doctor who
 

DoctorWho

Well-Known Member
Dr Who ολα αυτα τα χρονια που παιρνεις φινα εχεις δει να χανεις καθολου εδαφος;
Πολύ καλή ερώτηση. Νομίζω πως έχω χάσει λίγο έδαφος σε σχέση με το πώς ξεκίνησα στα 19 μου. Μπορείς να δεις και το αρχικό μου νήμα (έχω λινκ στο πρώτο ποστ αυτού του νήματος, όπου έχω φωτό από την ημέρα που ξεκίνησα φίνα και μετά από ένα έτος). Ρώτησα το Λορέντζο αν θα χρειαστεί να κλιμακωσω θεραπεία βάζοντας και Ντούτα μέσα και Μ είπε ότι ο ίδιος δεν βλέπει κάποια σοβαρή επιδείνωση.. σε κάθε περίπτωση έχω καλή καβαντζα αν χρειαστούν touchups.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Καλησπέρα, μόλις ενημέρωσα το νήμα με φωτό από τους 8.5 περίπου μήνες. Υπάρχουν γενικά κάποιες αδυναμίες στους κροτάφους αλλά είναι άνευ σημασίας και παραμένω ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Ακόμα και τα τριγωνακια από κοντά φαίνονται πλέον πολύ καλά, στη φωτό ξεχωρίζουν από τα φυσικά αλλά ίσως φτιάξουν και εκεί στους επόμενους μήνες. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τη νέα εικόνα και ίσως κάποια στιγμή σκεφτώ κάποιο touchup για περαιτέρω βελτίωση/κλείσιμο της hairline αλλά αυτό αν γίνει θα είναι μετά από άλλα 2 χρονια...
 

aeratos28

Just aeratos
Λίγο πιο πάνω στο νημα,εκεί που έχει κυκλώσει ο cvial,φαινοσουν πολύ καλύτερος...
Μήπως πρέπει λίγο κοντύτερο κουρεμα.στο μήκος αυτό ,τώρα φαίνεσαι αρκετά πιο αραιός.ειδικα κροταφοι
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα, μόλις ενημέρωσα το νήμα με φωτό από τους 8.5 περίπου μήνες. Υπάρχουν γενικά κάποιες αδυναμίες στους κροτάφους αλλά είναι άνευ σημασίας και παραμένω ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Ακόμα και τα τριγωνακια από κοντά φαίνονται πλέον πολύ καλά, στη φωτό ξεχωρίζουν από τα φυσικά αλλά ίσως φτιάξουν και εκεί στους επόμενους μήνες. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος με τη νέα εικόνα και ίσως κάποια στιγμή σκεφτώ κάποιο touchup για περαιτέρω βελτίωση/κλείσιμο της hairline αλλά αυτό αν γίνει θα είναι μετά από άλλα 2 χρονια...
Δεν χρειάζεσαι τίποτα περαιτέρω, το μονο που προσωπικά δεν μου αρέσει είναι τα τριγωνακια που τα περίμενα καλύτερα από Λορενζο και απ ότι βλέπω τα ξυριζεισ λιγο αριστερα , δεν αποκλείεται να φτιάξουν το επόμενο διάστημα όπως είπες.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ενώ παρατηρώντας στον καθρέφτη ακόμα και κάτω από έντονο τεχνητό φως (πόσο μάλλον σε φυσικό φως) δεν βλέπω κάτι που να με ενοχλεί, οι κοντινές φωτογραφίες με το κινητό μου μοιάζουν να αναδεικνύουν πολύ κατώτερο το αποτέλεσμα με αυτό που βλέπω εγώ. Ίσως παρατηρώντας έντονα να δω πχ μια συγκριτικά αραιοτερη εικόνα σε σχέση με το τσουλούφι αλλά μιλάμε για πολύ μεγάλη λεπτομέρεια που δεν θεωρώ ότι φαίνεται από κάποιον που με προσέχει και κι αν γνωρίζει σχετικά. Το ίδιο ισχύει και για τα τριγωνακια, η αλήθεια είναι ότι ο κουρέας από μόνος του έκοψε ένα σημείο παραπάνω θέλοντας να δώσει κάποιο σχήμα το οποίο δεν μου άρεσε και για αυτό τα αφήνω. Ενδεχομένως το πιο κοντό μαλλί να αναδεικνύει καλύτερα το μαλλί μου, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω να το μακρύνω αρκετά για την ώρα. Για την ακρίβεια μετά το πρώτο κούρεμα τον 4ο μήνα δεν έχω πειράξει καθόλου τα πάνω και κουρευω μόνο τα γύρω γύρω. Αν δω ότι μακραινοντας το μαλλί δεν μου αρέσει, φαίνεται πιο αραιό ή οτιδήποτε θα το κόψω. Ωστόσο χρωστάω στον εαυτό μου την προσπάθεια γιατί ενώ ήθελα, δεν μπόρεσα να έχω ποτέ μακρύ μαλλί... Στην τελευταία μου παρουσίαση πάντως θα ήθελα να δοκιμάσω ένα βίντεο αλλά και μια certified φωτογράφιση από τον cvial. Κάθε σχόλιο ωστόσο είναι καλοδεχούμενο. Εγώ ωστόσο αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ βελτιωμένη την εικόνα μου και αυτό εκλαμβάνω και τον περίγυρο μου που ξέρει οπότε συνολικά είμαι ικανοποιημένος πολύ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Σίγουρα έχει αλλάξει η εικόνα σου προς το καλύτερο, όπως είμαι σίγουρος ότι από κοντά το αποτέλεσμα θα φαίνεται πολύ ανώτερο από αυτό που αποτυπώνεται στις συγκεκριμένες φώτος.
Αλλά νομίζω ότι στις περιοχές που σου χει κυκλώσει ο CVIAL παλιότερα (αν και το αποτέλεσμα ακόμα δεν είναι τελικό), στον αριστερό κρόταφο κυρίως, χρειάζεται ίσως ένα μικρό touchup
 

DoctorWho

Well-Known Member
Σίγουρα έχει αλλάξει η εικόνα σου προς το καλύτερο, όπως είμαι σίγουρος ότι από κοντά το αποτέλεσμα θα φαίνεται πολύ ανώτερο από αυτό που αποτυπώνεται στις συγκεκριμένες φώτος.
Αλλά νομίζω ότι στις περιοχές που σου χει κυκλώσει ο CVIAL παλιότερα (αν και το αποτέλεσμα ακόμα δεν είναι τελικό), στον αριστερό κρόταφο κυρίως, χρειάζεται ίσως ένα μικρό touchup
Έτσι κι αλλιώς σε εναμησι μήνα θα στείλω φωτό και στον Λορέντζο οπότε αναλόγως τι θα μου συστήσει θα κινηθώ. Δεν έχω κάποια αντίρρηση αν πρόκειται ειδικά για αξύριστο touchup...
 

vagosx

Well-Known Member
Doctor συνολικά πολύ καλο αποτέλεσμα.
Κάποιοι έχουν στο μυαλό τους τις τελείως ωραιοποιημένες καταστάσεις, οι οποίες όσοι έχουμε εμπειρία ξέρουμε πως προκύπτουν (κατάλληλες γωνιες λήψης στις φωτο, κατάλληλος φωτισμός, πιθανως μπόλικη κάρβουνοσκονη, κλπ.).
Σε κάθε περίπτωση πάντως επειδή υστερεί λίγο ο αριστερός κροτάφος νομίζω ότι το συγκεκριμένο κούρεμα δεν βοηθάει, δοκίμασε λίγο πιο κοντό το μαλλί πάνω.
Καλή συνέχεια και ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω με @vagosx. To προηγούμενο χτένισμα/κούρεμα στις φώτο που έβαλες τον προηγούμενο μήνα είναι το ιδανικότερο για σένα. Σε αυτό το μήκος/χτενισμα το μάτι πέφτει συνήθως στην πιο άδεια περιοχή που είναι η βαση του αριστερού κρόταφου και το κάνει πιο έντονο.
 

witcher

Well-Known Member
Πολύ Ωραίο αποτέλεσμα φαίνεται, να το χαίρεσαι φιλε... Αλλαξε πολύ η εικόνα σου προς το καλύτερο. Αυτό που ίσως χρειαστείς ειναι ενα μικρό touch up στον αριστερό κρόταφο και θα το ολοκληρώσεις.
 

Kostas97

Well-Known Member
Doctor αφου εχεις φτασει στην πηγη, εαν χρειαστει ενα μικρο touch-up μη διαστασεις να το κανεις, ποσο μαλλον ακουρευτο. Τα καλυτερα χρονια βρισκονται μπροστα!!!! :D
Ευχομαι αλλαγες μονο προς το καλυτερο στη μετ σου!!
 

oreo

Well-Known Member
Κάποιοι έχουν στο μυαλό τους τις τελείως ωραιοποιημένες καταστάσεις, οι οποίες όσοι έχουμε εμπειρία ξέρουμε πως προκύπτουν (κατάλληλες γωνιες λήψης στις φωτο, κατάλληλος φωτισμός, πιθανως μπόλικη κάρβουνοσκονη, κλπ.).
Τι εννοείς ? Υπάρχουν τόσοι διαφορετικοί παράγοντες που κρίνουν την τελική εικόνα.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Γενικώς παίζει ρόλο και το styling πέρα από το μήκος. Τα δικά μου μαλλιά όταν μετά το ντουζ τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους χάνουν πολύ σε όγκο και στη συγκεκριμένη φωτό ήμουν σε άλλο σπίτι και έβαλα διαφορετικό προϊόν πηλού για το styling. Το ιδανικότερο χτένισμα γίνεται με αφρό λίγο μετά το μπάνιο και στέγνωμα πιστολάκι που δίνει μεγάλο όγκο και ένα συγκεκριμένο πηλό της wella τα οποία συνδυαστικά δίνουν μεγάλη αίσθηση καλύτερης πυκνότητας. Σε κάθε περίπτωση τώρα που ξεκίνησα να το μακραίνω θα το συνεχίσω. Άλλωστε αν δω ότι δεν μου βγαίνει το κούρεμα είναι το πιο εύκολο πράγμα. Επίσης έτσι βλέπουμε και τα αδύναμα σημεία!
 

Gianney

Well-Known Member
Ποια προϊόντα χρησιμοποιείς γενικά; αφρό ποιον εννοείς;
Γενικώς παίζει ρόλο και το styling πέρα από το μήκος. Τα δικά μου μαλλιά όταν μετά το ντουζ τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους χάνουν πολύ σε όγκο και στη συγκεκριμένη φωτό ήμουν σε άλλο σπίτι και έβαλα διαφορετικό προϊόν πηλού για το styling. Το ιδανικότερο χτένισμα γίνεται με αφρό λίγο μετά το μπάνιο και στέγνωμα πιστολάκι που δίνει μεγάλο όγκο και ένα συγκεκριμένο πηλό της wella τα οποία συνδυαστικά δίνουν μεγάλη αίσθηση καλύτερης πυκνότητας. Σε κάθε περίπτωση τώρα που ξεκίνησα να το μακραίνω θα το συνεχίσω. Άλλωστε αν δω ότι δεν μου βγαίνει το κούρεμα είναι το πιο εύκολο πράγμα. Επίσης έτσι βλέπουμε και τα αδύναμα σημεία!
 
Μπλουζα