Bobby, 7-8 June 2023, 3.601 grafts, Dr. Jose Lorenzo

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Ήσουν λογικά μια μέρα post op.
Δεν ξέρω αν μετράει
Τότε θα με μπέρδεψες με άλλον λόγω του μήκους των μαλλιών μου……:p:p:pΠλάκα πλάκα θα πρέπει να ήταν την δεύτερη μέρα της ΜΜ μου (είχα διήμερη) οπότε το μισό κεφάλι (μπροστά) ήταν άδειο…..:p:p:p:p:p εκτός αν όντως με είδες Παρασκευή που είχα έρθει για τσεκ και λούσιμο δότριας.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Placeholder Πορεία Finasteride




Πάνω δεξιά οι μήνες από λήψη φίνας (οι αρνητικοί αριθμοί σημαίνουν πριν την έναρξη λήψης)
Ωραία παρουσίαση της πορείας και της αποτελεσματικότητας της φίνας. Είσαι από τις περιπτώσεις που μέχρι και τα 2+ χρόνια η φίνα βελτίωνε συνεχώς το top και το back.
Πολύ ωραία και η μουσική υπόκρουση!
 

bobby

Well-Known Member
Καλά μαλλιά συναγωνιστή :)
Ευχαριστώ φίλε! Υπομονή θέλει τώρα μέχρι το χριστουγεννιάτικο ρεβεγιόν….. :p :p :p :p :p :p εκεί (ελπίζω αν πάνε όλα καλά) να κάνουμε εμφάνιση με pompadour…….:p:p:p:p
Μάκρυνε το και εσύ να γίνεις σαν το avatar σου!!!!!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Bobby Φιλαράκι μου εμείς με μια εβδομάδα διαφορά κάναμε την ΜΜ και περνάμε μαζί τα ίδια!τελειώνει η άχαρη περίοδος και απο εδώ και πέρα θα γίνεις τούμπανο!!!!Κάθε μέρα που θα περνάει και θα βλέπουμε νέα τριχάκια!!!Με το καλό φιλαράκι μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλημέρα!

Έπεσε το πρώτο κούρεμα (μόνο δότρια) με μηχανή (στους 2 μήνες και 2 ημέρες) στην τελευταία σκάλα.

Δεν μπορώ να τις βάλω στο placeholder 2ου μήνα γιατί ξεπερνάω τον μέγιστο αριθμό αρχείων (10)…. Οπότε τις βάζω εδώ.

Εγώ δεν μπορώ να διακρίνω ότι έγινε εξαγωγή από την δότρια (white dots ή κάτι άλλο) και η δότρια είναι πολύ καλά ομογενοποιημένη, δεν ξέρω τι λέτε εσείς. Το ίδιο έκανε εντύπωση και στον κουρέα μου, που έχει κουρέψει αρκετά κεφάλια με ΜΜ και μου το είπε και εκείνος. (Cheers Lorena!!!!!)

Άρα θεωρώ ότι ένας από τους στόχους (καλή διαχείριση δότριας) επετεύχθη!

Άντε να φυτρώσει το «χωράφι» να δούμε και τους λοιπούς στόχους…..
 

Συνημμένα

  • IMG_1700.jpeg
    IMG_1700.jpeg
    354.7 KB · Προβολές: 109
  • IMG_1706.jpeg
    IMG_1706.jpeg
    980.8 KB · Προβολές: 100
  • IMG_1690.jpeg
    IMG_1690.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 116
  • IMG_1716.jpeg
    IMG_1716.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 115

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα!

Έπεσε το πρώτο κούρεμα (μόνο δότρια) με μηχανή (στους 2 μήνες και 2 ημέρες) στην τελευταία σκάλα.

Δεν μπορώ να τις βάλω στο placeholder 2ου μήνα γιατί ξεπερνάω τον μέγιστο αριθμό αρχείων (10)…. Οπότε τις βάζω εδώ.

Εγώ δεν μπορώ να διακρίνω ότι έγινε εξαγωγή από την δότρια (white dots ή κάτι άλλο) και η δότρια είναι πολύ καλά ομογενοποιημένη, δεν ξέρω τι λέτε εσείς. Το ίδιο έκανε εντύπωση και στον κουρέα μου, που έχει κουρέψει αρκετά κεφάλια με ΜΜ και μου το είπε και εκείνος. (Cheers Lorena!!!!!)

Άρα θεωρώ ότι ένας από τους στόχους (καλή διαχείριση δότριας) επετεύχθη!

Άντε να φυτρώσει το «χωράφι» να δούμε και τους λοιπούς στόχους…..
Πάνω φιλαράκι μου Μπόμπυ καθόλου?Ούτε με ψαλίδι?Εγώ 2 φορές τα έχω κουρέψει επάνω!Μακραίνουν γρήγορα μάλλον λόγω μινο
 

bobby

Well-Known Member
Πάνω φιλαράκι μου Μπόμπυ καθόλου?Ούτε με ψαλίδι?Εγώ 2 φορές τα έχω κουρέψει επάνω!Μακραίνουν γρήγορα μάλλον λόγω μινο
Όχι, καθόλου. Εγώ δεν παίρνω μινο, μόνο βιταμίνες. Επίσης δεν ξέρω πόσο κοντά σου τα έκοψαν στην ΜΜ εμένα πάντως ήταν με σκάλα 0, τώρα είναι 2-2,5 πόντους.
 

montecristo

Well-Known Member
Υπομονή σε ενα μηνα θα ξεκινησει και η φύτρωση...Νομίζω Γενικά τα dots στις μεταμοσχεύσεις αρχίζουν και φαίνονται το 12μηνο και σε πιο κοντό κούρεμα της δότριας, δηλαδή ξύρισμα χωρίς σκάλα πάνω στη μηχανή.
 

bobby

Well-Known Member
Πιθανώς να φαίνεται μόνο έτσι. Ξύρισμα πάντως έτσι όπως το λες (δηλαδή ξυράφι και όχι μηχανή χωρίς σκάλα) δεν έχω κάνει ποτέ και μάλλον δεν πρόκειται να κάνω ποτέ. Σε αυτό το ελάχιστο μήκος (1-2mm) που είναι τώρα πάντως είναι ομοιόμορφη η δότρια και δεν μου χτυπάει κάτι άσχημα στο μάτι.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Όχι, καθόλου. Εγώ δεν παίρνω μινο, μόνο βιταμίνες. Επίσης δεν ξέρω πόσο κοντά σου τα έκοψαν στην ΜΜ εμένα πάντως ήταν με σκάλα 0, τώρα είναι 2-2,5 πόντους.
Και εμένα με την 0 με κούρεψαν αλλά πιστεύω έχει να κάνει με την Μινοξιδίλη και μακραίνουν γρήγορα με αποτέλεσμα να τα έχω κουρέψει ήδη 2 φορές μέσα σε 2 μήνες με ψαλίδι τα πάνω!Βέβαια είναι και οι βιταμίνες και γενικά εγώ κουρεύομαι μια φορά το μήνα γιατί μεγαλώνουν εύκολα!
 

montecristo

Well-Known Member
Πιθανώς να φαίνεται μόνο έτσι. Ξύρισμα πάντως έτσι όπως το λες (δηλαδή ξυράφι και όχι μηχανή χωρίς σκάλα) δεν έχω κάνει ποτέ και μάλλον δεν πρόκειται να κάνω ποτέ. Σε αυτό το ελάχιστο μήκος (1-2mm) που είναι τώρα πάντως είναι ομοιόμορφη η δότρια και δεν μου χτυπάει κάτι άσχημα στο μάτι.
εννοώ με κούρεμα δότριας τύπου fade θα φαίνονται τα dots...δηλαδή χαμηλά κάτω τελείως ξυρισμένο στα 0 χιλιοστά και ανεβαίνει όσο πάει προς τα πάνω στα 2 χιλιοστά, όπως φαινεται παρακάτω.

a2fc9ce69f7bf777c50986a8df4365e6.jpg
 

bobby

Well-Known Member
Κάποια στιγμή θα το επιχειρήσω αλλά να έχει φυτρώσει καλά το «χωράφι» πάνω πρώτα….:):):):) Τότε θα δούμε αν έχω white dots ή όχι.
 

Marios1982

Well-Known Member
Και εμένα με την 0 με κούρεψαν αλλά πιστεύω έχει να κάνει με την Μινοξιδίλη και μακραίνουν γρήγορα με αποτέλεσμα να τα έχω κουρέψει ήδη 2 φορές μέσα σε 2 μήνες με ψαλίδι τα πάνω!Βέβαια είναι και οι βιταμίνες και γενικά εγώ κουρεύομαι μια φορά το μήνα γιατί μεγαλώνουν εύκολα!
Ερωτηση περί βιταμινών. Είναι καλό να παίρνονται συνεχώς; Πρέπει να γίνονται διαλείμματα ενδιάμεσα; Η είναι απλα για μια συγκεκριμένη περίοδο και μετά στοπ;
 
Μπλουζα