Bobby, 7-8 June 2023, 3.601 grafts, Dr. Jose Lorenzo

bobby

Well-Known Member
:):):).δλδ το TDC ειναι ποσα μπορουν να εξαχθουν απο την δοτρια για να φαινεται ακομα η δοτρια πυκνη αν καταλαβα καλα ε;Το CV 5,4 τι σημαινει ετσι περιληπτικα αν μπορεις να μου πεις για να μπορεσω να διαβασω και τον δικο μου πινακα.
CV = πάχος τρίχας (σε μm) X αριθμό graft ανα cm2 (graft/cm2) X τρίχες ανα graft (λόγος τρίχες/graft).

Αν είναι από 5,4 και πάνω δεν φαίνεται δέρμα με μαλλί μετρίου μήκους (πόσο μακρύ ακριβώς δεν ξέρω…)

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Κάλιο αργά παρά ποτέ. Και εγώ πολύ αργά ξεκίνησα…. Έπρεπε 10 χρόνια πριν να είχα ξεκινήσει…. Αυτά είναι τα λάθη που οφείλονται στην άγνοια….. Έχω προμήθεια από Αμερική 360 χαπια που λήγουν τον Νοέμβριο. Στην Ελλάδα δεν έχω αγοράσει ακόμα… Proscar θα αγοράσω αν δεν έχουν ότι έχουν, δεν παίζει ρόλο η μάρκα η δραστική ουσία μόνο. Τα γενόσημα με τα original δεν έχουν διαφορά.
Οκ Φιλαράκι μου!Θα ρωτήσω και την Φαρμακοπειό μου για τα γενόσημα που λες και αν είναι θα ξεκινήσω με χαμηλή δόση και ο θεός βοηθός!Αν δω περενέργεια θα τα κόψω!Χαμηλή δόση είναι 1,25mg μέρα παρα μέρα σωστά?
 

bobby

Well-Known Member
Οκ Φιλαράκι μου!Θα ρωτήσω και την Φαρμακοπειό μου για τα γενόσημα που λες και αν είναι θα ξεκινήσω με χαμηλή δόση και ο θεός βοηθός!Αν δω περενέργεια θα τα κόψω!Χαμηλή δόση είναι 1,25mg μέρα παρα μέρα σωστά?
Άλλοι παίρνουν 0,5 την ημέρα άλλοι ένα ολόκληρο χάπι την εβδομάδα. Εγώ για ευκολία 1.25 μέρα παρα μέρα θα έπαιρνα.
 

bobby

Well-Known Member
Bobby καλή φύτρωση, αν και τα είπαμε και από κοντά με πόνο, ταλαιπωρία και κεφάλια γεμάτα τρύπες( όχι από spice 1000:D:D), γευματίζοντας chicken bowl υπο την παρουσία νεαρών κορασίδων , εύχομαι να πας κοντά στο 100%. Βλέπω έχεις λάβει ήδη στατιστικά και λοιπό υλικό, πως τα κατάφερες και μεις είμαστε ακόμα στην αναμονή.
Όλα καλά θα πάνε! Θετική ενέργεια! Αν δεν πάνε καλά και με τον Χοσέ με ποιον θα πάνε? Πρώτη μέρα δουλειά σήμερα με το "ανανεωμένο καλοκαιρινό κούρεμα"....... :p :p :p :p :p :p Alien Nation style.........o_Oo_Oo_Oo_Oo_O
 

aeratos28

Just aeratos
Έλα ρε,δεν είχα γράψει στο νήμα σου τις ευχές μου .Μπαμπη,και δημόσια,εύχομαι ότι καλύτερο με την επέμβαση σου,υπομονή τώρα μόνο..αλλά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός..εγώ κοντεύω τους 8 μήνες ήδη και χαμπάρι δεν έχω πάρει
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ πήγα δουλειά πρώτη μέρα σήμερα με το «καινουργιο» κούρεμα….. :p :p :p :p :p αφού δεν έχω κακάδια και δεν είμαι κόκκινος σαν καρπούζι αλλά ελαφρά ροζ, Κλάιν μάιν. Εγώ το μόνο που φοβόμουν μετά την ΜΜ ήταν μήπως είμαι σαν γίδι… αφού το κεφάλι είναι καθαρό ας είναι και καραφλό, χέστηκα….σε 5 μήνες θα τα ξαναπούμε για μαλλί….μην σου πω μου αρέσει το buzzcut (έχω ωραίο σχήμα κεφαλιού), αλλά βέβαια δεν έκανα ΜΜ για να τα έχω έτσι…..
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εγώ πήγα δουλειά πρώτη μέρα σήμερα με το «καινουργιο» κούρεμα….. :p :p :p :p :p αφού δεν έχω κακάδια και δεν είμαι κόκκινος σαν καρπούζι αλλά ελαφρά ροζ, Κλάιν μάιν. Εγώ το μόνο που φοβόμουν μετά την ΜΜ ήταν μήπως είμαι σαν γίδι… αφού το κεφάλι είναι καθαρό ας είναι και καραφλό, χέστηκα….σε 5 μήνες θα τα ξαναπούμε για μαλλί….μην σου πω μου αρέσει το buzzcut (έχω ωραίο σχήμα κεφαλιού), αλλά βέβαια δεν έκανα ΜΜ για να τα έχω έτσι…..
Για καλοκαίρι τελικά είναι το καλύτερο κούρεμα!Κοιμάσαι ξυπνάς και φεύγεις!Ούτε χτένα ούτε λακ!:cool:
 

Marios1982

Well-Known Member
Εγώ πήγα δουλειά πρώτη μέρα σήμερα με το «καινουργιο» κούρεμα….. :p :p :p :p :p αφού δεν έχω κακάδια και δεν είμαι κόκκινος σαν καρπούζι αλλά ελαφρά ροζ, Κλάιν μάιν. Εγώ το μόνο που φοβόμουν μετά την ΜΜ ήταν μήπως είμαι σαν γίδι… αφού το κεφάλι είναι καθαρό ας είναι και καραφλό, χέστηκα….σε 5 μήνες θα τα ξαναπούμε για μαλλί….μην σου πω μου αρέσει το buzzcut (έχω ωραίο σχήμα κεφαλιού), αλλά βέβαια δεν έκανα ΜΜ για να τα έχω έτσι…..
Ξέρουμε αν στο κοντό κούρεμα θα φαίνονται έντονα τα dots? Γενικά υπάρχει κάποιο κούρεμα που να ταιριάζει σε κοντό χωρίς να φαίνεται; Ίσως σε χαμηλό ύψος;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Ξέρουμε αν στο κοντό κούρεμα θα φαίνονται έντονα τα dots? Γενικά υπάρχει κάποιο κούρεμα που να ταιριάζει σε κοντό χωρίς να φαίνεται; Ίσως σε χαμηλό ύψος;
Να μην φαίνεται απολύτως τίποτα είναι χλωμό….3600 και κανά διχίλιαρο στην επόμενη 5600 οπωσδήποτε θα φαίνεται αραίωση. Αλλά αν κάνει καλή ομογενοποίηση (που το team του Λορεντζο το κάνει - αυτός δεν βγάζει) κρατώντας κάποιους κανόνες (έχουν να κάνουν με γεωμετρία και έχουν χιλιοειπωθεί νομίζω στο φορουμ) το αποτέλεσμα δεν «φωνάζει» ΜΜ ούτε τα dots είναι τόσο ενφανή. Σε κάτω από 0,5 νομίζω φαίνονται έτσι και αλλιώς φαίνονται … μεγάλο ρόλο παίζει το δέρμα τι contrast θα κάνει η επουλωμένη πληγή με το λοιπό δέρμα. Αν εκεί είσαι τυχερός τότε και με πολύ κοντό δεν θα φαίνεται έντονα… θα δούμε.
 

JimKan1

Well-Known Member
Ξέρουμε αν στο κοντό κούρεμα θα φαίνονται έντονα τα dots? Γενικά υπάρχει κάποιο κούρεμα που να ταιριάζει σε κοντό χωρίς να φαίνεται; Ίσως σε χαμηλό ύψος;
σε κατω απο 1η σκαλα φαινονται οτι και να κανεις, αν εχει γινει σωστη δουλεια ομως με την 1η σκαλα και πανω δεν πρεπει να φαινεται.

οπως ειπε και ο μπομπυ αν εχεις πολυ λευκο δερμα και ανοιχτη τριχα πχ ισως τη γλυτωνεις και με 0,5
 

aeratos28

Just aeratos
Μπάμπη ,η πυκνότητα hairline πόση είναι σε κενά σημεία που δούλεψε μπροστά,πόση πυκνότητα το δούλεψε?
 

bobby

Well-Known Member
Περιμένω να ποστάρει ο @CVIAL τις μετρήσεις που κάναμε αλλά λόγω λεπτής τρίχας και φουλ τριτριχα όταν θα ανεβάσει τα νούμερα θα πέσει σούσουρο…….δεν θυμάμαι ακριβώς λόγω του ενθουσιασμού μου από αυτά που έβλεπα, μέτραγα και άκουγα…..Το μόνο νούμερο που θυμάμαι το είπα στην προηγούμενη σελίδα και το ξαναπαραθέτω:

«Ενδεικτικά θα πω (αν θυμάμαι καλά) ότι στο forelock μέτρησε 17 Graft (μαμά και εκ την ΜΜ) σε 0,26cm2 οπότε αν κάνεις την αναγωγή είναι 65,38 graft/cm2...... Αλλά για τις μετρήσεις όπως είπα θα τα πει ο αγαπητός @CVIAL.»
 

tasos33

Well-Known Member
σε κατω απο 1η σκαλα φαινονται οτι και να κανεις, αν εχει γινει σωστη δουλεια ομως με την 1η σκαλα και πανω δεν πρεπει να φαινεται.

οπως ειπε και ο μπομπυ αν εχεις πολυ λευκο δερμα και ανοιχτη τριχα πχ ισως τη γλυτωνεις και με 0,5
Περι white dots. Δοτρια με αφαιρεμενα 3000 graft πέρυσι και έτοιμη να δώσει αλλά 3000...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-06-19-21-23-45-377_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-06-19-21-23-45-377_com.miui.gallery.jpg
    909 KB · Προβολές: 85

aeratos28

Just aeratos
Όχι ρε τι 65?σε hairline?πολύ δύσκολα.. Σε 70 τετρ 3000 grafts βάλατε.λογος να είσαι πόσο υπολογιζεις? 2.7.-2.8? Καλά είσαι ..πάλι καλά δεν είχες τεμποραλς να φτιάξεις και κράτησες ψηλά τον λόγο σου
Περιμένω να ποστάρει ο @CVIAL τις μετρήσεις που κάναμε αλλά λόγω λεπτής τρίχας και φουλ τριτριχα όταν θα ανεβάσει τα νούμερα θα πέσει σούσουρο…….δεν θυμάμαι ακριβώς λόγω του ενθουσιασμού μου από αυτά που έβλεπα, μέτραγα και άκουγα…..Το μόνο νούμερο που θυμάμαι το είπα στην προηγούμενη σελίδα και το ξαναπαραθέτω:

«Ενδεικτικά θα πω (αν θυμάμαι καλά) ότι στο forelock μέτρησε 17 Graft (μαμά και εκ την ΜΜ) σε 0,26cm2 οπότε αν κάνεις την αναγωγή είναι 65,38 graft/cm2...... Αλλά για τις μετρήσεις όπως είπα θα τα πει ο αγαπητός @CVIAL.»
 
Μπλουζα