μινοξιδιλη σε χαπι

FreeThinker

Well-Known Member
Ενημερώνω πως έκλεισα 2 γεμάτους μήνες oral minox 2.5 mg και αναφέρω τα εξής:

1) Καμία παρενέργεια τύπου ζάλης, κόπωσης ή οτιδήποτε καρδιακό

2)Υπερτρίχωση στο πρόσωπο και όχι στα μαλλιά ακόμα (είναι νωρίς)

Συγκεκριμένα velus hairs γύρω από τα μάτια και στα μάγουλα. Ήταν εμφανές μόνο σε εμένα όταν κοιταζόμουν κοντά στον καθρέφτη και έκατσα και τις έβγαλα με τσιμπιδάκι. Δε μπορώ να πω ότι ήταν ευχάριστη διαδικασία. Θα δώσω 2 ή 4 μήνες ακόμα ίσως να κλείσω εξάμηνο και αν δε δω καμία σοβαρή διαφορά στο μαλλί (όχι απλά χνουδάκι στους κρόταφους) θα την κόψω γιατί δεν αξίζει καθόλου να εντάξω νέα ρουτίνα με το τσιμπιδάκι στη ζωή μου.

Είναι γελοίο για πενιχρά αποτελέσματα να δημιουργήσεις νέα προβλήματα. Ίδωμεν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Σημαντικός λόγος για αυτό δεν την προτιμάω γιατί δημιουργεί υπερτριχωση στο σώμα και αν λύσουμε ένα θέμα ανοίγουμε άλλο
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δεν λέει κάτι καινούριο το άρθρο. Και δυστυχώς από ανέκδοτα περιστατικά στο reddit βλέπω οι περισσότεροι να μιλάνε για υπερτρίχωση - όπως κι εγώ, χωρίς σοβαρή διαφορά στο μαλλί
 

SAK

New Member
Εγω εχω πολυ καλα αποτελεσματα φουλ φυτρες σε 2 με 3 μηνες απο την στιγμη που ξεκινας. Κ απαλλαχτηκα κ απο τις λοσιον, πολυ σημαντικο να μην κυκλοφορω σαν ποντικος. Απλα εμενα ο γιατρος με εβαλε σταδιακα.. πρωτα πηρα 1,5- 2 (δεν θυμαμαι ακριβως) κ αφου ειδαμε οτι δεν με επηρεζει το χαπι πηγα στα 2,5. Έπισης πολλες φορες εχω ξεχαστει κ εχω παρει 2 χαπια μεσα στην μερα κ δεν εχω παθει κατι. Αν τα ξεκινησεια δλδ τσεκαρε πβς θα εισαι με την πιεση σου.. ή εαν εχεις καποια παρενεργεια. Εγω την μονη παρενεργεια που εχω ειναι οτι εβγαλα παραπανω τριχες σε προσωπο κ χερια αλλα κλαιν! Τωρα θα πρεπει να ψαξω να βρω γιατρο να μου δωσει συνταγη να δοκιμασω αυτο το φαρμακειο που λετε… γιατι οντως με γδερνουν ( κ την συνταγη την δινει κατευθειαν ο γιατρος στο δικο μου φαρμακειο επομενως… δεν την εχω στα χερια μου)

Καλημέρα, μπορείτε να μου πείτε κάποιον δερματολογό που να γραφει oral μινοξιδιλη; Αθήνα ιδανικά.

Ευχαριστώ
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδια νομιζω οτι παρατηρειτε λεπτομερειες που δε τις παρατηρουσατε παλιοτερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα παίδες, να γράψω και εγώ την προσωπική εμπειρία μου συνοπτικότατα με την οραλ μινοξ μιας και είμαι από τους παλαιότερους ( νομίζω ) που τη λαμβάνουν εντός φόρουμ σε μορφή χαπιού. Το λοιπόν.... καμία διαφορά με την τοπική απλά γλιτώνεις την ταλαίπα με τα βγάλε μπήξε δείξε του αφρού/υγρού. Ευχαριστώ για τα τρία μιλισεκοντ προσοχής.

Υ.Γ. Το παραπάνω αφορά το τι βλέπω σε ΕΜΕΝΑ.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραίος φιλαρακι!Είδες καμία διάφορα όσο αφορά τις τριχες στο πρόσωπο κ στο σώμα?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Απολύτως τίποτα. Είναι στιγμές που νιώθω ότι και οι τρίχες στο κεφάλι κρατιούνται πλέον εξ'ολοκλήρου από τη φίνα. Έχω σκεφτεί να την κόψω σιγά σιγά αλλά δε θέλω να ρισκάρω.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Απολύτως τίποτα. Είναι στιγμές που νιώθω ότι και οι τρίχες στο κεφάλι κρατιούνται πλέον εξ'ολοκλήρου από τη φίνα. Έχω σκεφτεί να την κόψω σιγά σιγά αλλά δε θέλω να ρισκάρω.
Εφοσον δεν σε ενοχλεί κρατα την είναι ακόμα ένα όπλο στην μάχη που δινουμε... εγώ σκεφτομαι για οραλ πλέον
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εφοσον δεν σε ενοχλεί κρατα την είναι ακόμα ένα όπλο στην μάχη που δινουμε... εγώ σκεφτομαι για οραλ πλέον
Μεταμοσχευμένος και με φίνα δε βλέπω κανένα λόγο γενικά για μινοξ σε οποιαδήποτε μορφή πόσο μάλλον οραλ. Εκτός αν θες τρίχες στη φάτσα...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μεταμοσχευμένος και με φίνα δε βλέπω κανένα λόγο γενικά για μινοξ σε οποιαδήποτε μορφή πόσο μάλλον οραλ. Εκτός αν θες τρίχες στη φάτσα...
Ξέρεις μπορεί να έχεις δίκιο απλά φοβάμαι να την σταματήσω καθώς μπορεί να έχει βοηθήσει στο μπουστάρισμα του αποτελέσματος και μπορεί να χάσει έδαφος αν την κόψω!Τα σκέφτομαι όλα και έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια!Σίγουρα φίνα κρατάω......
 

David155

Member
Ξέρεις μπορεί να έχεις δίκιο απλά φοβάμαι να την σταματήσω καθώς μπορεί να έχει βοηθήσει στο μπουστάρισμα του αποτελέσματος και μπορεί να χάσει έδαφος αν την κόψω!Τα σκέφτομαι όλα και έχω μπερδευτεί είναι η αλήθεια!Σίγουρα φίνα κρατάω......
Μην την κόψεις.Θα αρχίσεις να αραιώνεις και είναι κρίμα μετα απο τόση προσπάθεια
 
Μπλουζα