μινοξιδιλη σε χαπι

Jason000

New Member
καλησπερα,πηρα λοιπον την αποφαση και πηγα σε γιατρο για να μου δωσει μια θεραπεια.πηγα σε γνωστη κλινικη και μου προτεινε μινοφιδιλη χαπι(επειδη εχω σμυγματορροιδικη δερματιτιδα)+ βιταμινη εσκαρπε (η καπως ετσι την ειπε,χαχχαχχα).1ον τι γνωμη εχετε για μινοξιδιλη χαπι(ειδα σε ενα αλλο ποστ καποιος μιλουσε για παρενεργειες) και για αυτη τη βιταμινη τι ξερουμε?ευχαριστω πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

David155

Member
καλησπερα,πηρα λοιπον την αποφαση και πηγα σε γιατρο για να μου δωσει μια θεραπεια.πηγα σε γνωστη κλινικη και μου προτεινε μινοφιδιλη χαπι(επειδη εχω σμυγματορροιδικη δερματιτιδα)+ βιταμινη εσκαρπε (η καπως ετσι την ειπε,χαχχαχχα).1ον τι γνωμη εχετε για μινοξιδιλη χαπι(ειδα σε ενα αλλο ποστ καποιος μιλουσε για παρενεργειες) και για αυτη τη βιταμινη τι ξερουμε?ευχαριστω πολυ
Σε ποια κλινικη πηγες;
 

montecristo

Well-Known Member
Φίλε μια χαρά είναι η μινοξιδιλη σε χάπι. καλύτερη από τοπική και ξεκινάς με 2.5mg και μετά Αμα θες το κανεις 5mg τη μέρα.
 

Jason000

New Member
Φίλε μια χαρά είναι η μινοξιδιλη σε χάπι. καλύτερη από τοπική και ξεκινάς με 2.5mg και μετά Αμα θες το κανεις 5mg τη μέρα.
ναι 2.5 μ ειπε.σιγουρα δεν εχεις την ταλαιπρια του βαζε καθε μερα στο κεφαλι 2 φορες ,και σε μεναπου ηδη λαδωνουν σε 2 μερες αν εβαζα και αφρο θα γινοταν βαλτος το κεφαλι μου.εχεις δοκιμασει σε χαπι?
 

montecristo

Well-Known Member
ναι 2.5 μ ειπε.σιγουρα δεν εχεις την ταλαιπρια του βαζε καθε μερα στο κεφαλι 2 φορες ,και σε μεναπου ηδη λαδωνουν σε 2 μερες αν εβαζα και αφρο θα γινοταν βαλτος το κεφαλι μου.εχεις δοκιμασει σε χαπι?
Ναι είναι λίγο ταλαιπωρία η τοπική με τα λαδώματα κτλπ..ο αφρός δεν λαδώνει όμως…δεν έχω δοκιμάσει χάπι αλλά βλέπω το προτείνουν πολλοί γιατροί γενικά τελευταία και λένε ότι είναι πιο αποτελεσματικό από την τοπική
 

Giannhs78

New Member
Καλησπέρα ! Ο Γιατρός που μου έκανε την μεταμόσχευση πριν μερικές μέρες μου πρότεινε να παίρνω σε χάπι 5mg και την πήρα ..έβαζα την τοπική πρωί-βράδυ 6 ψεκασμοί την καθε φορα .άρα θα κάνει την ίδια δουλειά αν όχι καλύτερη από την τοπική .
Πάρεμιπτοτοντος ανέβασα νήμα για την μεταμόσχευση με φωτό..έμεινε 30 λεπτά πάνω μετά την κατέβασαν και τώρα 20 μέρες περιμένει έγκριση.είναι ένα θέμα που πρέπει να κοιτάχθει στο site από τους υπεύθυνους.
Καληνύχτα σας .
 

Antonis80

Member
Πάρεμιπτοτοντος ανέβασα νήμα για την μεταμόσχευση με φωτό..έμεινε 30 λεπτά πάνω μετά την κατέβασαν και τώρα 20 μέρες περιμένει έγκριση.είναι ένα θέμα που πρέπει να κοιτάχθει στο site από τους υπεύθυνους.
Καληνύχτα σας .
ξαναφτιάξε νεο νήμα φιλε..και ο @dogal ειχε το ιδιο θέμα με σένα, έκανε μια παρουσίαση και βγηκε υπό έγκριση και μετά έφτιαξε νέο νήμα και ολα κομπλέ...κάνε αντιγραφή επικόλληση αυτά που έγραψες στο νήμα σου σε νέο νήμα..έχει συμβεί και σε άλλα μέλη αυτό...Πρέπει να γράψεις κάποια μηνύματα πριν κάνεις τη παρουσίαση και να μην ειναι το πρώτο σου μήνυμα η παρουσίαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giannhs78

New Member
Με το χάπι όμως παιδιά δεν υπάρχει η πιθανότητα υπερτρίχωσης στο σώμα ή στο πρόσωπο?
Λογικά ναι .αλλά όχι κάτι τρομερό νομίζω .έπαιρνα χαπι μινοξιδιλη 2 μήνες πριν την μεταμόσχευση
ξαναφτιάξε νεο νήμα φιλε..και ο @dogal ειχε το ιδιο θέμα με σένα, έκανε μια παρουσίαση και βγηκε υπό έγκριση και μετά έφτιαξε νέο νήμα και ολα κομπλέ...κάνε αντιγραφή επικόλληση αυτά που έγραψες στο νήμα σου σε νέο νήμα..έχει συμβεί και σε άλλα μέλη αυτό...Πρέπει να γράψεις κάποια μηνύματα πριν κάνεις τη παρουσίαση και να μην ειναι το πρώτο σου μήνυμα η παρουσίαση.
θα το ξαναφτιάξω .δεν το ήξερα αυτό .
Σε ένα moderator που έστειλα πρόσωπικο μήνυμα δεν καταδέχτηκε να μου εξηγήσει καν..δεν απάντησε δηλαδή
 

Jason000

New Member
Με το χάπι όμως παιδιά δεν υπάρχει η πιθανότητα υπερτρίχωσης στο σώμα ή στο πρόσωπο?
εχω αραια γενια και τπτ τρομερο στο σωμα οποτε αντε να με κανει σαν τον μεσο ελληνα.αν δω πολλη τριχα παω για lazer στην πλατη,χαχαχαχαχα
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δυστυχώς βλέπω πως η πλειοψηφία του φόρουμ έχει παραιτηθεί να συζητάει για θεραπείες -όχι απολύτως άδικα- και ασχολείται μόνο με μεταμοσχεύσεις. Κι εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κάνω, αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 1 μήνα oral minox 2.5 mg και προσεύχομαι. Το hype γύρω από την oral minox ξεκίνησε λίγο παραπάνω από 1 χρόνο, είναι αποδεδειγμένο ότι λειτουργεί τουλάχιστον όσο η τοπική μινοξ ή και καλύτερα, και μου κάνει εντύπωση που ελάχιστα μέλη έχουν γράψει δημόσια ότι έχουν δοκιμάσει και αν είχαν αποτελέσματα. Οι υπόλοιποι?
 

Harris_G

Well-Known Member
Δυστυχώς βλέπω πως η πλειοψηφία του φόρουμ έχει παραιτηθεί να συζητάει για θεραπείες -όχι απολύτως άδικα- και ασχολείται μόνο με μεταμοσχεύσεις. Κι εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κάνω, αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 1 μήνα oral minox 2.5 mg και προσεύχομαι. Το hype γύρω από την oral minox ξεκίνησε λίγο παραπάνω από 1 χρόνο, είναι αποδεδειγμένο ότι λειτουργεί τουλάχιστον όσο η τοπική μινοξ ή και καλύτερα, και μου κάνει εντύπωση που ελάχιστα μέλη έχουν γράψει δημόσια ότι έχουν δοκιμάσει και αν είχαν αποτελέσματα. Οι υπόλοιποι?
Δυστυχως ολοι οι Ελληνες και κατ'επεκταση αυτοι που ασχολουνται με το φορουμ, νομιζουν οτι ειναι προικισμενοι Ταυροι παραγωγης πηχτου σπερματος που αμα πανε με γυναικα θα της κανουν τρίδυμα σε ένα βράδυ. Ας ξεστραβωθούν λιγο όμως απο το ναρκισισμό τους αν θελουν να δουν προκοπη στην κεφαλή τους γιατι στο Ισπανικο φορουμ αν δε κανεις ενεση ντουταστεριδης στο μετωπο δε σου βγαζει confirmation το συστημα για να κανεις account
 

Jason000

New Member
Δυστυχώς βλέπω πως η πλειοψηφία του φόρουμ έχει παραιτηθεί να συζητάει για θεραπείες -όχι απολύτως άδικα- και ασχολείται μόνο με μεταμοσχεύσεις. Κι εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κάνω, αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 1 μήνα oral minox 2.5 mg και προσεύχομαι. Το hype γύρω από την oral minox ξεκίνησε λίγο παραπάνω από 1 χρόνο, είναι αποδεδειγμένο ότι λειτουργεί τουλάχιστον όσο η τοπική μινοξ ή και καλύτερα, και μου κάνει εντύπωση που ελάχιστα μέλη έχουν γράψει δημόσια ότι έχουν δοκιμάσει και αν είχαν αποτελέσματα. Οι υπόλοιποι?
γι αυτο ξεκινησα μινο μπας και δεν χρειαστω την μεταμοσχευση, αν και εχω χασει ξεκαθαρα μαλλια,αν σταματησει εδω οκ,δνε θα μπω στον κοπο.ευτυχως δεν εχω ακομα hairline vegetta
 

LoverBoy

Well-Known Member
Δυστυχώς βλέπω πως η πλειοψηφία του φόρουμ έχει παραιτηθεί να συζητάει για θεραπείες -όχι απολύτως άδικα- και ασχολείται μόνο με μεταμοσχεύσεις. Κι εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κάνω, αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 1 μήνα oral minox 2.5 mg και προσεύχομαι. Το hype γύρω από την oral minox ξεκίνησε λίγο παραπάνω από 1 χρόνο, είναι αποδεδειγμένο ότι λειτουργεί τουλάχιστον όσο η τοπική μινοξ ή και καλύτερα, και μου κάνει εντύπωση που ελάχιστα μέλη έχουν γράψει δημόσια ότι έχουν δοκιμάσει και αν είχαν αποτελέσματα. Οι υπόλοιποι?
Η μινοξιδίλη απο στόματος φίλε μου σου παρουσίασε κάποια παρενέργεια?Λένε για ταχυκαρδίες κτλ....Ρωτάω γιατί ψήνομαι να ξεκινήσω να κόψω την τοπική δλδ και να μπω σε οραλ
 

Gianney

Well-Known Member
καλησπερα,πηρα λοιπον την αποφαση και πηγα σε γιατρο για να μου δωσει μια θεραπεια.πηγα σε γνωστη κλινικη και μου προτεινε μινοφιδιλη χαπι(επειδη εχω σμυγματορροιδικη δερματιτιδα)+ βιταμινη εσκαρπε (η καπως ετσι την ειπε,χαχχαχχα).1ον τι γνωμη εχετε για μινοξιδιλη χαπι(ειδα σε ενα αλλο ποστ καποιος μιλουσε για παρενεργειες) και για αυτη τη βιταμινη τι ξερουμε?ευχαριστω πολυ
Φιναστεριδη δεν ξέρει;
 

FreeThinker

Well-Known Member
Η μινοξιδίλη απο στόματος φίλε μου σου παρουσίασε κάποια παρενέργεια?Λένε για ταχυκαρδίες κτλ....Ρωτάω γιατί ψήνομαι να ξεκινήσω να κόψω την τοπική δλδ και να μπω σε οραλ
Τώρα που έχω κλείσει 1 μήνα, μπορώ να πω με σιγουρία ότι δεν έχω παρενέργειες. Τις πρώτες 2 εβδομάδες ένιωθα μάλλον ψυχολογικά κάτι περίεργα στο στήθος μου, πήγα σε καρδιολόγο και μου είπε φυσικά ότι δεν έχω τίποτα, μου έκανε καρδιογράφημα και όλα καλά. Εννοείται συζητήσαμε για τη μινοξιδίλη, γνώριζε ότι χρησιμοποιείται πλέον από το στόμα για τριχόπτωση και δε θεωρεί ότι υπάρχει πρόβλημα να παίρνω γιατί είναι πολύ χαμηλή δόση. Είπε ότι και τα 5 mg τα θεωρεί ασφαλή δοσή ειδικά για 28χρονο χωρίς νοσήματα. Ο γιατρός ήταν νέος 40 χρονών, οπότε λογικό που ήταν αρκετά ενημερωμένος για το θέμα.

Η συμβουλή μου είναι να πας σ έναν καρδιολόγο να σ εξετάσει αν θες να είσαι τυπικός. Θα ηρεμήσεις κι εσύ δηλαδή, όπως ηρέμησα κι εγώ, κι ας είναι περιττό στις μικρές ηλικίες. Τη μετά covid εποχή ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να έχει συμβεί στο σώμα σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα