αποτυχια μεταμοσχευσης

Flosk

Well-Known Member
Φανταζομαι πως καποιος θα του το ειχε μετεφερει και του Dance και απλα θελω να δω αν παιζει εσκεμενη δυσφημιση οχι ομως προερχομενη απο τον Dance..
Πανο σε ευχαριστω για την απαντηση. Στην H*C δεν σου εδιναν την δυνατοτητα να τα μετρησεις με εναν τετοιο τροπο οταν εκανα εγω. Εγω απλα τους εμπιστευτηκα και δεν υπαινισομαι το οτιδηποτε αλλα θεωρω οτι τα click ειναι απαραιτητα ακομα και οταν υπαρχει εμπιστοσυνη. Αλλωστε εμπιστοσυνη δειχνει κανεις οταν σε επιλεγει για να αφησει τα χρηματα του. Ολο το υπολοιπο ειναι τυφλη εμπιστοσυνη.. που πρεπει να ειναι κανεις πολυ αγαθος , πολυ γνωστος ή απλα αναγκασμενος για να δειξει σε τετοιες περιπτωσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Συμφωνω σε οσα λες Flosk,
και αλλωστε στην τελικη ειναι πελατειακες σχεσεις και ο καθε πελατης δλδ εμεις θα πρεπει να νιωθουμε οτι πηραμε αυτο που πληρωσαμε...
περαν δλδ του αποτελεσματος αν θα ειναι αυτο που επιθυμουμε η οχι πρεπει να αισθανομαστε κ οτι μας προσεχουν κ δε μας βλεπουν σαν $ και μονο....
Το κλικερ οπως ειπες κ εσυ ειναι κατι φθηνο κ σχετικα αξιοπιστο...κ προσφερει κ μια ασφαλεια στον πελατη για τον αριθμο...
εμενα ας πουμε ο hasson στην αρχη μου εκανε 2000 τρυπες...
μετα απο λιγο μου εκανε αλλες 500
και στο τελος μου εκανε οσες ειχαν απομεινει....
αυτο γινοταν γιατι οι γυναικες στα μηχανηματα διαχωριζαν τους θυλακες κ δεν ειχαν απ την αρχη τον ακριβη αριθμο των μοσχευματων....οποτε στην αρχη μου εκανε τις 2000 ωπες που ηξερε οτι σιγουρα ειχα παραπανω θυλακες...και μετα καναμε διαλλειμα...οταν οι κοπελες του ειπαν εχουμε φτασει στους 2500 θυλακες τοτε ο haason μου εκανε αλλες 500....και μετα απο λιγο που τελειωσαν του ειπαν τον τελικο αριθμο κ μου τις εκανε ολες...και να αναφερω οτι εκτος απο εμενα που παταγα τα κλικ μετραγε κ ο hasson απο μεσα του καθως τις εκανε κ καθε λιγο ρωτουσε για να διασταυρωνουμε αν εχουμε τον ιδιο αριθμο....


επισης να αναφερω οτι ειχα παθει μολυνση 20 μερες μετα το χειρουργειο κ εμεινα ευχαριστημενος κ στην φροντιδα που μου ειχαν δειξει τοτε για την καταπολεμηση της σε καθημερινη βαση...
 

Panos1982

Well-Known Member
το 60 ειναι για οσους πανε να κανουν dense pack στην hairline...
πιο πισω σιγουρα ειναι χαμηλοτερη....κοντα στο 40-45
αλλα εγω δουλεψα στο μπροστινο κομματι του κεφαλιου στο ημικυκλιο της hairline και προσωρησα σε βαθος προς το middle γυρο στους 6-7 ποντους...ειχα και αρεκτα φυσικα μαλλια ενοειται προς τα πισω και εκανα πυκνωση τους...αρα μου εβαζε οσα χρειαζοταν η καθε περιοχη κ αναλογα τα ποσα φυσικα ειχα.....το 60 αφορα την περιοχη εξω εξω κατα την κατασκευη της hairline που δεν ειχα καθολου δικα μου μαλλια...
 

Flosk

Well-Known Member
Αα οκ γιατι αλλιως θα ηταν τρελο. Στην κλινικη που εκανα εγω μου ειπαν για 70 μπροστα και 45-50 πιο πισω που ομως δεν εφτασε το 95% σε φυτρωση τελικα οπως εσενα.
 

Bouklas

Well-Known Member
Panos1982 είπε:
Μιας κ ειχα παει σε τετοιους γιατρους για οσους δε με ξερουν κ συγκεκριμενα στο Hasson πριν 5 χρονια...
Τo μετεγχειρητικο επιπεδο ειναι καλο αλλα φιλε μπουκλα μη τρελενεσαι, πιο σημαντικο αλλωστε ειναι το επιπεδο που υπαρχει κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι εκει κρινονται σχεδον ολα...!!!
Αλλωστε κανεις δε σε κραταει για μετεγχειρητικη φροντιδα...εισαι ελευθερος να φυγεις οποτε θελεις μετα την επεμβαση...οι γιατροι σου προτεινουν μια minimum παραμονη για 3 ημερες ετσι ωστε να ειναι ασφαλη τα θυλακια κατα την μεταφορα σου πισω στο σπιτι μηπως χτυπησεις η τραυματιστεις πουθενα κτλπ κτλπ...γιατι τις πρωτες 3 μερες τα θυλακια κ το δερμα ειναι νωπο κ ειναι πολυ ευαισθητα κ μπορουν ακομα κ να βγουν απο το κεφαλι....απο κει και περα αν θελεις φευγεις κ την επομενη μερα του χειρουργειου απλα σου λενε να προσεχεις....σου δινουν επισης καποιες οδηγιες υγιεινης κ φροντιδας του κεφαλιου που θα πρεπει να ακολουθησεις τις πρωτες μερες , και ειδικα τις πρωτες 10 γιατι μετα την 10η μερα τα θυλακια θεωρουνται πλεον ασφαλη !!! Αν ομως αποφασισεις να μεινεις εσυ εκει για 10 η 15 μερες φυσικα και οι γιατροι σου προτεινουν να πηγαινεις καθε μερα ετσι ωστε να βλεπουν την εξελιξη σου να φροντιζουν το δερμα σου κ να σε λουζουν αυτοι οι ιδιοι κ να σου βγαλουν κ τα κακαδια την 10-12η ημερα...δεν θελουν πολυ φιλοσοφια ομως ολα αυτα...απλα να ειμαστε πολυ τρυφεροι με την περιοχη ειναι αρκετο κ φυσικα να ακολουθουμε οτι μας εχουν πει...ενοοω οτι αυτα μπορουμε να τα κανουμε κ μονοι μας δεν ειναι κατι ιδιαιτερο...

Τελος οσων αφορα την καταμετρηση των μοσχευματων...στον hasson συγκεκριμενα εγινε με κλικερ...εχουμε μια συσκευη δηλαδη στο χερι μας κ καθε τρυπα που κανει ο γιατρος παταμε κι ενα κλικ...εγω πατησα 3220 κλικ τοτε κ θυμαμαι την αισθηση ευφοριας καθε φορα που παταγα κλικ γιατι ηξερα οτι καθε κλικ ειναι κ ενας θυλακας που θα βγαλει τριχες...
γενικα ενιωθα την αισθηση ευφοριας κατα το χειρουργειο....και ακομα κι αυτο παιδια να ξερετε οτι παιζει ρολο...αν εισαι αγχωμενος κ πιεσμενος κ φοβασαι κτλπ...ισως να κανει κακο..ακομα κ στην φυτρωση...αλλα μην το αναλυσουμε αυτο παραπανω...θα βγουμε εκτος...απλα κρατηστε μονο το οτι χρειαζεται να ειστε χαλαροι κατα το χειρουργειο κ να περιμενετε τα καλυτερα με χαρα κ καλη αυρα κ ψυχολογια...αυτο κ μονο θα βοηθησει τις νεες τριχες να βρεθουν σε ενα φιλικο κ προσφορο περιβαλλον καλης υποδοχης :)

Κατάλαβα, απλά φιλε θεώρησα και αυτή την λεπτομέρεια ακόμα ένα + στην ποιότητα μιας τέτοιας κλινικής. Όπως και αυτό το minimum των 3 ημερών για να μην γίνει καμια στραβή ή αλλα 1002 κατά το ταξίδι της επιστροφής, πολύ σημαντικό αυτό. Εγώ έφυγα την επομενη μέρα.


Για τα click που λες φιλε είναι άραγε ένας τόσο αξιόπιστος τρόπος? Ας πούμε ότι κανόνισες 3000 grafts, εσύ και ο γιατρός πατήσατε 3.000 click's που αντιστοιχούν σε 3.000 τρύπες. Πως ξέρεις ότι μπήκαν σε όλες grafts? Όλη αυτή η τραυματισμένη περιοχή μέχρι να επουλωθεί, να καθαριστεί και να πάρει ξανά τα πάνω της δεν αφήνει σε κάποιον να αντιληφθεί κάτι έτσι δεν είναι?
 

Δημητρης38

Active Member


Bouklas είπε:
Panos1982 είπε:
Μιας κ ειχα παει σε τετοιους γιατρους για οσους δε με ξερουν κ συγκεκριμενα στο Hasson πριν 5 χρονια...
Τo μετεγχειρητικο επιπεδο ειναι καλο αλλα φιλε μπουκλα μη τρελενεσαι, πιο σημαντικο αλλωστε ειναι το επιπεδο που υπαρχει κατα την διαρκεια της επεμβασης γιατι εκει κρινονται σχεδον ολα...!!!
Αλλωστε κανεις δε σε κραταει για μετεγχειρητικη φροντιδα...εισαι ελευθερος να φυγεις οποτε θελεις μετα την επεμβαση...οι γιατροι σου προτεινουν μια minimum παραμονη για 3 ημερες ετσι ωστε να ειναι ασφαλη τα θυλακια κατα την μεταφορα σου πισω στο σπιτι μηπως χτυπησεις η τραυματιστεις πουθενα κτλπ κτλπ...γιατι τις πρωτες 3 μερες τα θυλακια κ το δερμα ειναι νωπο κ ειναι πολυ ευαισθητα κ μπορουν ακομα κ να βγουν απο το κεφαλι....απο κει και περα αν θελεις φευγεις κ την επομενη μερα του χειρουργειου απλα σου λενε να προσεχεις....σου δινουν επισης καποιες οδηγιες υγιεινης κ φροντιδας του κεφαλιου που θα πρεπει να ακολουθησεις τις πρωτες μερες , και ειδικα τις πρωτες 10 γιατι μετα την 10η μερα τα θυλακια θεωρουνται πλεον ασφαλη !!! Αν ομως αποφασισεις να μεινεις εσυ εκει για 10 η 15 μερες φυσικα και οι γιατροι σου προτεινουν να πηγαινεις καθε μερα ετσι ωστε να βλεπουν την εξελιξη σου να φροντιζουν το δερμα σου κ να σε λουζουν αυτοι οι ιδιοι κ να σου βγαλουν κ τα κακαδια την 10-12η ημερα...δεν θελουν πολυ φιλοσοφια ομως ολα αυτα...απλα να ειμαστε πολυ τρυφεροι με την περιοχη ειναι αρκετο κ φυσικα να ακολουθουμε οτι μας εχουν πει...ενοοω οτι αυτα μπορουμε να τα κανουμε κ μονοι μας δεν ειναι κατι ιδιαιτερο...

Τελος οσων αφορα την καταμετρηση των μοσχευματων...στον hasson συγκεκριμενα εγινε με κλικερ...εχουμε μια συσκευη δηλαδη στο χερι μας κ καθε τρυπα που κανει ο γιατρος παταμε κι ενα κλικ...εγω πατησα 3220 κλικ τοτε κ θυμαμαι την αισθηση ευφοριας καθε φορα που παταγα κλικ γιατι ηξερα οτι καθε κλικ ειναι κ ενας θυλακας που θα βγαλει τριχες...
γενικα ενιωθα την αισθηση ευφοριας κατα το χειρουργειο....και ακομα κι αυτο παιδια να ξερετε οτι παιζει ρολο...αν εισαι αγχωμενος κ πιεσμενος κ φοβασαι κτλπ...ισως να κανει κακο..ακομα κ στην φυτρωση...αλλα μην το αναλυσουμε αυτο παραπανω...θα βγουμε εκτος...απλα κρατηστε μονο το οτι χρειαζεται να ειστε χαλαροι κατα το χειρουργειο κ να περιμενετε τα καλυτερα με χαρα κ καλη αυρα κ ψυχολογια...αυτο κ μονο θα βοηθησει τις νεες τριχες να βρεθουν σε ενα φιλικο κ προσφορο περιβαλλον καλης υποδοχης :)

Κατάλαβα, απλά φιλε θεώρησα και αυτή την λεπτομέρεια ακόμα ένα + στην ποιότητα μιας τέτοιας κλινικής. Όπως και αυτό το minimum των 3 ημερών για να μην γίνει καμια στραβή ή αλλα 1002 κατά το ταξίδι της επιστροφής, πολύ σημαντικό αυτό. Εγώ έφυγα την επομενη μέρα.


Για τα click που λες φιλε είναι άραγε ένας τόσο αξιόπιστος τρόπος? Ας πούμε ότι κανόνισες 3000 grafts, εσύ και ο γιατρός πατήσατε 3.000 click's που αντιστοιχούν σε 3.000 τρύπες. Πως ξέρεις ότι μπήκαν σε όλες grafts? Όλη αυτή η τραυματισμένη περιοχή μέχρι να επουλωθεί, να καθαριστεί και να πάρει ξανά τα πάνω της δεν αφήνει σε κάποιον να αντιληφθεί κάτι έτσι δεν είναι?

Οταν διαβασα αυτο που εγραψε για τα κλικ και το οτι εκανε επαληθευση με τον Γιατρο να μαθουν αν μετρανε σωστα.... πραγματικα γελασα !!!
Την αισθηση ευφοριας την ενοιωθες απο την μεθη που σου χορηγησε ο Αναισθησιολογος και οχι απο τα κλικ για τις τρυπες που σου ανοιγαν !!!

Τα ποσοστα φυτρωσης εμενα δεν μου λενε τιποτα.
Θα προτιμουσα να ξερω ποσα μοσχευματα μπηκαν πραγματικα και να μου πουνε την αληθεια !!!
 

Flosk

Well-Known Member
Και τι τα κανουν ρε παιδια οταν τα βγαλουν; Τα τρωνε; Ειπαμε.. Μη ριχνουμε τοσο το επιπεδο
 

Flosk

Well-Known Member
Και τι παιζουν θεατρο οι γιατροι; Κανουν κλικ και γελανε απο μεσα τους; Αν εχεις κανει μεταμοσχευση καταλαβαινεις ποτε σου παιρνουν μοσχευμα πιστεψε με Δημητρη. Η αναισθησια φτανει μεχρι ενα σημειο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Flosk είπε:
Και τι τα κανουν ρε παιδια οταν τα βγαλουν; Τα τρωνε; Ειπαμε.. Μη ριχνουμε τοσο το επιπεδο

Εντάξει δεν πιστεύω ότι το ρίχνουμε, μιλάμε για κάτι υποθετικό, ΕΑΝ συμβαίνει, και με ποιον τρόπο μπορούμε να έχουμε μια αξιόπιστη απάντηση. Εγώ τον πιστεύω τον Πάνο ότι έτσι έγινε, μέτραγε ο γιατρός και βγήκε ακριβώς ο αριθμός. Άλλο όμως η τιμιότητα του γιατρού, αξιόπιστη απάντηση υπάρχει?
Μάλλον όχι.
 

Flosk

Well-Known Member
Κατανταει αρρωστημενο μετα. Ενταξει να εισαι απατεωνας και χωρις ελεγχο μετα απο 10 ωρες δουλειας να κλεβεις 300-400 grafts. Αλλα ο αλλος να ειναι κορυφη, να δουλευει 10 ωρες και παραλληλα να παιζει θεατρο ειναι κομματακι απιθανο..
 

Bouklas

Well-Known Member
Flosk είπε:
Και τι παιζουν θεατρο οι γιατροι. Κανουν κλικ και γελανε απο μεσα τους; Αν εχεις κανει μεταμοσχευση καταλαβαινεις ποτε σου παιρνουμ μοσχευμα πιστεψε με Δημητρη. Η αναισθησια φτανει μεχρι ενα σημειο..
Εγώ μέτραγα και τις 2 μέρες από μέσα μου. Την πρώτη μέρα μου βγήκαν πολύ λιγότερα τα grafts, την δεύτερη πολλά περισσότερα. Και ερωτώ, πως μπορεί να καταλάβει κάποιος ποτε βγαίνει ένα graft? Έχω την εντύπωση πως δεν βγαίνουν όλα με την πρώτη "φτυαριά", έτσι χάνεις το μέτρημα με την πραγματικότητα.
Ξαναλέω δεν ρίχνω το επίπεδο σε τίποτα, είναι σκέψεις που μοιραζόμαστε, αν δεν τα έλεγα εδώ δεν θα μπορούσα να τα πω πουθενά αλλού. Από την στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος να αποδείξουν τα μοσχεύματα που βάζουν είναι λογικές οι απορίες.


Flosk είπε:
Κατανταει αρρωστημενο μετα. Ενταξει να εισαι απατεωνας και μετα απο 10 ωρες δουλειας να κλεβεις 300-400 grafts. Αλλα ο αλλος να ειναι κορυφη, να δουλευει 10 ωρες και παραλληλα να παιζει θεατρο ειναι κομματακι απιθανο..
Εγώ σου λέω ότι είναι όλοι αστερια (ας πούμε), κανεις δεν κλέβει, ισα ισα μας βάζουν και περισσότερα για να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα. Αποδείξεις όμως δέν υπάρχουν.
 

Panos1982

Well-Known Member
Bouklas είπε:
Για τα click που λες φιλε είναι άραγε ένας τόσο αξιόπιστος τρόπος? Ας πούμε ότι κανόνισες 3000 grafts, εσύ και ο γιατρός πατήσατε 3.000 click's που αντιστοιχούν σε 3.000 τρύπες. Πως ξέρεις ότι μπήκαν σε όλες grafts? Όλη αυτή η τραυματισμένη περιοχή μέχρι να επουλωθεί, να καθαριστεί και να πάρει ξανά τα πάνω της δεν αφήνει σε κάποιον να αντιληφθεί κάτι έτσι δεν είναι?

Κλικ δεν εκανε ο γιατρος μονο εγω εκανα.
εγω ειχα κανονησει 3000 θυλακες κ τοσους πληρωσα αλλα μπηκανε 3200...τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω :)
Δεν γνωριζω αν μπηκαν σε ολες τις ωπες θυλακες απλα ανεφερα τον τροπο με τον οποιο γινεται η καταμετρηση στον hasson,
αλλα δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν μπηκαν τοσοι διοτι οπως προειπα συνενοουνταν με τις κοπελες για το ποσα θυλακια εχουν βγει κ αναλογα ανοιγε τις τρυπες ο hasson...τωρα τι να πω τα θυλακια δεν τα μετρησα ο ιδιος ενα προς ενα αλλα θελω να πιστευω οτι οι κοπελες οταν ελεγαν 3200 ελεγαν αληθεια....( αν εχει συνενοηθει ο γιατρος με τις κοπελες να λενε 300 η 500 ας πουμε παραπανω απ οτι εχουν στα χερια τους για να κλεβουν ενταξει παμε στις υποθεσεις μετα...δε μπορω να το ξερω...απλα ελπιζω οτι δεν συμβαινει )


Δημητρης38 είπε:
Οταν διαβασα αυτο που εγραψε για τα κλικ και το οτι εκανε επαληθευση με τον Γιατρο να μαθουν αν μετρανε σωστα.... πραγματικα γελασα !!!
Την αισθηση ευφοριας την ενοιωθες απο την μεθη που σου χορηγησε ο Αναισθησιολογος και οχι απο τα κλικ για τις τρυπες που σου ανοιγαν !!!

Τα ποσοστα φυτρωσης εμενα δεν μου λενε τιποτα.
Θα προτιμουσα να ξερω ποσα μοσχευματα μπηκαν πραγματικα και να μου πουνε την αληθεια !!!

Χαιρομαι που γελασες Δημητρη...το γελοιο κανει καλο....
Αν θες να γελασεις λιγο ακομα....εχω την αισθηση οτι με ρωταγε ανα 200 θυλακες αν θυμαμαι καλα....

Τωρα για την αισθηση ευφοριας κ το τι ενιωθα σε καθε φαση της επεμβασης κ για ποιον λογο ασε να απανταω εγω καλυτερα νομιζω ειμαι ο πιο καταλληλος....
 

Bouklas

Well-Known Member
Panos1982 είπε:
Κλικ δεν εκανε ο γιατρος μονο εγω εκανα.
εγω ειχα κανονησει 3000 θυλακες κ τοσους πληρωσα αλλα μπηκανε 3200...τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω :)
Δεν γνωριζω αν μπηκαν σε ολες τις ωπες θυλακες απλα ανεφερα τον τροπο με τον οποιο γινεται η καταμετρηση στον hasson,
αλλα δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν μπηκαν τοσοι διοτι οπως προειπα συνενοουνταν με τις κοπελες για το ποσα θυλακια εχουν βγει κ αναλογα ανοιγε τις τρυπες ο hasson...τωρα τι να πω τα θυλακια δεν τα μετρησα ο ιδιος ενα προς ενα αλλα θελω να πιστευω οτι οι κοπελες οταν ελεγαν 3200 ελεγαν αληθεια....( αν εχει συνενοηθει ο γιατρος με τις κοπελες να λενε 300 η 500 ας πουμε παραπανω απ οτι εχουν στα χερια τους για να κλεβουν ενταξει παμε στις υποθεσεις μετα...δε μπορω να το ξερω...απλα ελπιζω οτι δεν συμβαινει )
Και εγώ αυτό πιστεύω, ότι μπήκανε όχι μονο όσα συμφωνήσατε αλλα και 200 που ανέφερες. Σε τι θα συνέφερε μια κλινική να βάλει λιγότερα? Δεν είναι ότι κάνει καλο μονο σε σένα αλλα και σε αυτούς τους ιδιους. Η προσπάθεια τους για πολλά και καλά αποτελέσματα ισοδυναμεί με καλύτερη διαφήμιση. Σαφώς και υπολογίζουν ότι μπορεί να μην φτάσει στο 100% η επιτυχία, πως κάποια ελάχιστα χαθούν, ο ρόλος του shock loss (αφού δεν περνουν όλοι φίνα), έτσι εάν έβαζαν και λιγότερα θα παίζανε ρίσκο ένα πολύ καλο αποτέλεσμα να βγει μέτριο? Δεν το νομίζω.

Εκείνοι που ίσως το κάνουν θα είναι κάποιες κλινικές που δεν καταλαβαίνουν χριστό, όχι οι σοβαρές. Σε αυτές άραγε εμπιστεύεσαι τα click και τις οπές που μέτρησες? Θέλω να καταλήξω ότι δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση για κάτι που πληρώνεις τόσο ακριβά. Κάτσε και σκέψου, υπάρχει συναλλαγή στις μέρες μας που να σκάσεις τόσα λεφτά και να μην ξέρεις τι έχεις αγοράσει ή να μην μάθεις τι είχες πάρει στο 100%? Εγώ δεν βρίσκω.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
nucky είπε:
το στριπ έχει μεγαλύτερο ποσοστό επιβίωσης μοσχευμάτων (κατά μέσο όσο) καλύτερη ποιότητα μοσχευμάτων ( πιο χοντρές τρίχες ) , είναι πάντα εντός ασφαλούς ζώνης και είναι μονόδρομος ειδικά για μεγάλα NW. Υπαρχουν και περιπτώσεις που δεν είναι κατάλληλες για FUE λόγω transection . Στο γεγονός οτι είναι φθηνότερο και χρειάζεται λιγότερο χρόνο και λιγότερες επεμβάσεις δεν μπάινω καν . Γεγονός είναι το μεγαλύτερο διάστημα επουλωσης της δότριας και η ουλή , που όμως με τις σύγχρονες μεθόδους ραφής είναι ελάχιστη και φαίνεται μόνο σε πολύ κοντά μαλλιά , με ένα SMP δε πάπαλα . Τα έχουμε συζητήσει με επιχειρήματα ,δεν θα επανέλθω , όποιος ενδιαφέρεται ψάχνει .

Συμφωνουμε φιλε.Στον μονο που διαφωνουμε ειναι η τομη.Οσο καλη κ να ειναι φαινεται.Και δυστυχως εμεις οι μελλοντικοι φαλακροκεφαλοι θα χρειαστει να ξυριστουμε καποια στιγμη οπωσδηποτε και θα φαινεται απο χιλιομετρα.Και φυσικα η fue εχει πολυ πιο γρηγορη επουλωση.Αν ειναι μαγκας ο γιατρος fue δαγκωτο απο εμενα.Για τις τιμες παντως την εχω πει την αποψη μου και θα την ξαναπω.Ελλαδα κ Κυπρο εχουν ριξει τις τιμες τους και δεν υπαρχει λογος για εξωτερικο απο την στιγμη που οι διαφορες ειναι μικρες -πλεον.
 

nucky

Active Member
Κατά τη , γνώμη μου μια καλή τομή με τριχοφύτικ κλόζουρ ή πως το λένε αφήνει τόσο μικρή ουλή , που σε περίπτωση ξυρίσματος καλύπτεται με SMP . Βέβαια παίζει ρόλο και ο εκάστοτε οργανισμός στην επούλωση.

Πάντως μη θεωρείς δεδομένο οτι όλοι πάμε για ξύρισμα .


α , και , αν πας για μελλοντικό ξύρισμα , τότε μάλλον πας για βαρβάτο NW και αν πας για βαρβάτο NW η safe zone της FUE δεν φτάνει ούτε για ζήτω. Εκτός και αν σε ενδιαφέρει μόνο μια δυνατή χέρλαιν


...επίσης , κάλυψη τομής μπορεί να γίνει και με FUE μόνο επί της τομής
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Παιδες καλησπερα. Βρισκομαι Μυκονο μεχρι τις 29 για διακοπες και δεν μπαινω πολυ μεσα. Αναφορικα με το θεμα του Χασον επειδη αναφερθηκε το ονομα μου απο τον φλοσκ, να αναφερω οτι δεν εχω καταρχας προσωπικη εμπειρια και ουδεποτε ειπα κατι κακο η εχω κακη γνωμη για την κλινικη αυτη. Ισα ισα για εξωτερικο ηταν η βασικη μου προτιμηση. Οτι ειχα αναφερει στον φλοσκ ηταν μια μεμονωμενη εικασια που ειχα κανει απο διαβασμα στο ιντερνετ, ο φιλος πανος μονο καλα λογια μου ειχε πει. Τα οσα ειχα διαβασει ηταν απο το φορουμ μας. Ο hairlosscursed καπου ειχε γραψει απο την εμπειρια του πως ηταν μετρια ευχαριστημενος και αμφεβαλε αν του εβαλαν οσα του ειπαν. Επισης αν ψαξετε καπου ειχε ειπωθει πως τεμαχιζονται τα μοσχευματα και ετσι βγαινουν περισσοτερα. Μια σκεψη ειχα κανει μήπως στην κλινικη αυτη επιδιωκουν μεγαλα session πρωτον για να πετυχαινουν καλυτερα αποτελεσματα και δευτερον επειδη ο χρονος τοποθετησης φανταζει μικρος. Αυτο + τα γραφομενα του προαναφερομενου + την εξαφανιση μελων οπως speedy κτλ.
 
Μπλουζα