αποτυχια μεταμοσχευσης

killer

New Member
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση καπιος που κανει μεταμοσχευση σε καλη κλινικη να μην βγουνε τιποτα λογω του οτι τα απορριψε ο οργανισμος του?? μονο κατι τριχουλες? και μιλω για προσφατη μεταμοσχευση,2 χρονια πριν...
ακουσα κατι τετοιο κουφο σημερα απο γνωστο για καποιο που ξερει οτι εκανε χωρις επιτυχια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
killer είπε:
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση καπιος που κανει μεταμοσχευση σε καλη κλινικη να μην βγουνε τιποτα λογω του οτι τα απορριψε ο οργανισμος του?? μονο κατι τριχουλες? και μιλω για προσφατη μεταμοσχευση,2 χρονια πριν...
ακουσα κατι τετοιο κουφο σημερα απο γνωστο για καποιο που ξερει οτι εκανε χωρις επιτυχια
Ναι εαν την έχεις κάνει στο κορωπί ....υπάρχει πιθανότητα :m02:
 

killer

New Member
gkast είπε:
killer είπε:
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση καπιος που κανει μεταμοσχευση σε καλη κλινικη να μην βγουνε τιποτα λογω του οτι τα απορριψε ο οργανισμος του?? μονο κατι τριχουλες? και μιλω για προσφατη μεταμοσχευση,2 χρονια πριν...
ακουσα κατι τετοιο κουφο σημερα απο γνωστο για καποιο που ξερει οτι εκανε χωρις επιτυχια
Ναι εαν την έχεις κάνει στο κορωπί ....υπάρχει πιθανότητα :m02:
οχι ρε φιλε μιλαω για γνωστη εταιρια,να μην λεμε ονοματα τωρα, με πολυ καλα αποτελεσματα.. υπαρχει αυτη η περιπτωση περι οργανισμου? δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι επειδη το αποτελεσμα ηταν μηδαμινο
 

gkast

Active Member
killer είπε:
gkast είπε:
killer είπε:
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση καπιος που κανει μεταμοσχευση σε καλη κλινικη να μην βγουνε τιποτα λογω του οτι τα απορριψε ο οργανισμος του?? μονο κατι τριχουλες? και μιλω για προσφατη μεταμοσχευση,2 χρονια πριν...
ακουσα κατι τετοιο κουφο σημερα απο γνωστο για καποιο που ξερει οτι εκανε χωρις επιτυχια
Ναι εαν την έχεις κάνει στο κορωπί ....υπάρχει πιθανότητα :m02:
οχι ρε φιλε μιλαω για γνωστη εταιρια,να μην λεμε ονοματα τωρα, με πολυ καλα αποτελεσματα.. υπαρχει αυτη η περιπτωση περι οργανισμου? δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι επειδη το αποτελεσμα ηταν μηδαμινο
Έλα πες μας την αλήθεία που πήγες και την έκανες.....:ears:
 

killer

New Member
John_John1 είπε:
ε πες μας ρε killer την κλινικη.

για την HDC μιλαω john που ξερουν τι κανουνε και εχουν πολυ καλα αποτελεσματα σαν και το δικο σου..για αυτο εκλεισα και εγω εκει αλλα πως γινεται αυτο με το να μην βγουν καθολου τα μοσχευματα,μονο κατι τριχουλες?


gkast είπε:
killer είπε:
gkast είπε:
killer είπε:
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση καπιος που κανει μεταμοσχευση σε καλη κλινικη να μην βγουνε τιποτα λογω του οτι τα απορριψε ο οργανισμος του?? μονο κατι τριχουλες? και μιλω για προσφατη μεταμοσχευση,2 χρονια πριν...
ακουσα κατι τετοιο κουφο σημερα απο γνωστο για καποιο που ξερει οτι εκανε χωρις επιτυχια
Ναι εαν την έχεις κάνει στο κορωπί ....υπάρχει πιθανότητα :m02:
οχι ρε φιλε μιλαω για γνωστη εταιρια,να μην λεμε ονοματα τωρα, με πολυ καλα αποτελεσματα.. υπαρχει αυτη η περιπτωση περι οργανισμου? δεν ξερω τι αλλο μπορει να ειναι επειδη το αποτελεσμα ηταν μηδαμινο
Έλα πες μας την αλήθεία που πήγες και την έκανες.....:ears:

φιλε εγω ακομη να κανω και εκλεισα να κανω με hdc σε 1 μηνα , γι αυτο ανησυχω και σας ρωταω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aρα την εκανε πριν 2 χρονια σαν και μενα.
Τι να πω εγω τα μονα αποτελεσματα που εχω δει απο την κλινικη ειναι εδω μεσα και στην σελιδα τους.
Μπορει και να εχει γινει αυτο που λες.Το καλυτερο ηταν αν ηξερε το παιδι το φορουμ να μπει να τοποθετηθει και αυτος.
Χιλια δυο μπορει να παιξαν ρολο.Αλλα και να μην βγει τριχα?
 

killer

New Member
John_John1 είπε:
Aρα την εκανε πριν 2 χρονια σαν και μενα.
Τι να πω εγω τα μονα αποτελεσματα που εχω δει απο την κλινικη ειναι εδω μεσα και στην σελιδα τους.
Μπορει και να εχει γινει αυτο που λες.Το καλυτερο ηταν αν ηξερε το παιδι το φορουμ να μπει να τοποθετηθει και αυτος.
Χιλια δυο μπορει να παιξαν ρολο.Αλλα και να μην βγει τριχα?

αυτο απορω και εγω και αναρωτιουμαι αν παιζει τοσο μεγαλο ρολο ο οργανισμος του καθενος σε μια μεταμοσχευση και αν τα δεχεται η οχι
θα προσπαθησω να επικοινωνησω με αυτον που εκανε τη μεταμοσχευση για να μαθω περισσοτερα..παντως αγχωθηκα πολυ μετα απο αυτο που εμαθα γιατι ποτε δεν ξερεις ,μπορει να μου συμβει και εμενα τ ιδιο και μετα αστα να πανε
αν ξερει οποιοσδηποτε κατι σε σχεση με οργανισμος και απορριψη μοσχευματων καλο θα ηταν να μας πει και μας τι γινεται
 

Stripar

Established Member

Οργανισμος και απορριψη μοσχευματων


Ωραίο θέμα για νήμα-προς συζήτηση!

Γιατί δεν το ανοίγεις @killer?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτη η καραμελα τα απερριψε ο οργανισμος μηπως απο παλια κρατει οταν οι κλινικες εδιναν αυτην την δικαιολογια τοτε σε μια αποτυχημενη επεμβαση?
Γιατι πιστευω οι παλιοτεροι που εχουν κανει αποτυχημενη μεταμοσχευση το λενε αυτο.
Αλλα εδω μιλαμε πριν 2 χρονια.
 

killer

New Member
Stripar είπε:

Οργανισμος και απορριψη μοσχευματων


Ωραίο θέμα για νήμα-προς συζήτηση!

Γιατί δεν το ανοίγεις @killer?

Λες ε? να μας λυσουν και την απορια οι παλιοτεροι


John_John1 είπε:
Αυτη η καραμελα τα απερριψε ο οργανισμος μηπως απο παλια κρατει οταν οι κλινικες εδιναν αυτην την δικαιολογια τοτε σε μια αποτυχημενη επεμβαση?
Γιατι πιστευω οι παλιοτεροι που κανουν μεταμοσχευση το λενε αυτο.
Αλλα εδω μιλαμε πριν 2 χρονια.

john αυτο ακριβως σκεφτηκα και εγω οτι αυτα ηταν μονο πιο παλια, αλλα μετα μου ειπε οτι ηταν πριν 2 χρονια και μετα τα εμεινα,δεν ηξερα τι να απαντησω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
killer είπε:
Stripar είπε:

Οργανισμος και απορριψη μοσχευματων


Ωραίο θέμα για νήμα-προς συζήτηση!

Γιατί δεν το ανοίγεις @killer?

Λες ε? να μας λυσουν και την απορια οι παλιοτεροι


John_John1 είπε:
Αυτη η καραμελα τα απερριψε ο οργανισμος μηπως απο παλια κρατει οταν οι κλινικες εδιναν αυτην την δικαιολογια τοτε σε μια αποτυχημενη επεμβαση?
Γιατι πιστευω οι παλιοτεροι που κανουν μεταμοσχευση το λενε αυτο.
Αλλα εδω μιλαμε πριν 2 χρονια.

john αυτο ακριβως σκεφτηκα και εγω οτι αυτα ηταν μονο πιο παλια, αλλα μετα μου ειπε οτι ηταν πριν 2 χρονια και μετα τα εμεινα,δεν ηξερα τι να απαντησω



Δεδομένου ότι την τρέχουσα περίοδο έχουμε αρκετά μέλη που έχουν κάνει μτχ σε διάφορες κλινικές και δέν τους έχουν βγεί όλα τα μοσχέματα ή τους έχουν βγεί και έχουν ξαναπέσει , και οι κλινικές τους "ταίζουν"σανό"...

Θεωρώ είναι το σωστό timing & θέμα προς συζήτηση!.
 

giwrgos athina

Active Member
Εγω νομιζω πως ειναι θεμα γιατρου και οχι οργανισμου....Αυτα ειναι δικαιολογιες για τις κλινικες σε περιπτωσης αποτυχιας
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ειναι αποτελέσμα και των 2 παραμέτρων, δηλαδή και να τηρηθεί αυστηρά το πρωτόκολλο και να ειναι δεκτικός ο οργανισμός. Ξαφνικά αρχίζει όμως και τίθεται απο ολοένα και περισσότερα άτομα η μονιμότητα των υποτιθέμενων νέων μαλλιών εν αμφιβόλω και αρχίζω και τρομάζω και εγώ. Μήπως τελικά ειναι μόνιμα μόνο αν παίρνεις σκληρά φάρμακα?
 

gkast

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Εγώ νομίζω ειναι αποτελέσμα και των 2 παραμέτρων, δηλαδή και να τηρηθεί αυστηρά το πρωτόκολλο και να ειναι δεκτικός ο οργανισμός. Ξαφνικά αρχίζει όμως και τίθεται απο ολοένα και περισσότερα άτομα η μονιμότητα των υποτιθέμενων νέων μαλλιών εν αμφιβόλω και αρχίζω και τρομάζω και εγώ. Μήπως τελικά ειναι μόνιμα μόνο αν παίρνεις σκληρά φάρμακα?

Για ποιοια πρωτόκολλα μιλάς όπως εξετάσεις αίματος και έγινε γαργάρα....
και δεν μπορώ να ακουώ για φάρμακα ... εαν σταματήσεις την ΄φινα μετα απο κανα χρόνο θα αρχίσεις την κάτω βόλτα...
Αρα πα'ιρνεις ένα φάρμακό που δεν ξέρεις σε βάθος χρόνου τη παρενέργεια μπορει να σου βγάλει..
Φαρμακό αλλα καρτ...για να έχω μαλλιά συγν'ωμη δεν θα πάρω ,,,
 

tropheus

Well-Known Member
Αν και είμαι στην παραλία σε διακοπές με γαργαλάει το χέρι μου να πω μερικά πράγματα τα οποία είναι καλό να ειπωθούν.

Ο Bissanga όταν κάνει μια μεταμόσχευση ακολουθεί το εξής πρωτόκολλο όσο αφορά καθαρά τα του χειρουργείου.
Όλοι που βρίσκονται μέσα φοράνε :
-φόρμες χειρουργείου
-ποδονάρια
Οι γιατροί και οι placers επιπλέον φοράνε πάντα :
-γάντια
-σκούφο
-μάσκα στο πρόσωπο

Ο χώρος είναι αποστειρωμένος, δεν υπάρχουν αντικείμενα άσχετα με το χειρουργείο πχ κινητά τηλέφωνα

Απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους χόρους.
Οι ομιλίες στο χειρουργείο περιορίζονται μόνο στα απαραίτητα για τη διαδικασία...

Στη διαδικασία δε συμμετέχουν άτομα που είναι άρρωστα, κρυομένα κτλ.

Ποιος από εμάς είδαμε να τηρούνται αυτοί οι κανόνες;;;; Για φέρτε στο μυαλό σας τη διαδικασία...

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!!! Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΡΑΞΗ!!!
 

Stripar

Established Member
tropheus είπε:
Αν και είμαι στην παραλία σε διακοπές με γαργαλάει το χέρι μου να πω μερικά πράγματα τα οποία είναι καλό να ειπωθούν.

Ο Bissanga όταν κάνει μια μεταμόσχευση ακολουθεί το εξής πρωτόκολλο όσο αφορά καθαρά τα του χειρουργείου.
Όλοι που βρίσκονται μέσα φοράνε :
-φόρμες χειρουργείου
-ποδονάρια
Οι γιατροί και οι placers επιπλέον φοράνε πάντα :
-γάντια
-σκούφο
-μάσκα στο πρόσωπο

Ο χώρος είναι αποστειρωμένος, δεν υπάρχουν αντικείμενα άσχετα με το χειρουργείο πχ κινητά τηλέφωνα

Απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους χόρους.
Οι ομιλίες στο χειρουργείο περιορίζονται μόνο στα απαραίτητα για τη διαδικασία...

Στη διαδικασία δε συμμετέχουν άτομα που είναι άρρωστα, κρυομένα κτλ.

Ποιος από εμάς είδαμε να τηρούνται αυτοί οι κανόνες;;;; Για φέρτε στο μυαλό σας τη διαδικασία...

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!!! Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΡΑΞΗ!!!



Κάτι αντίστοιχο εννοεί ο @Tropheus...

https://imageshack.com/i/paRO1KpRj

Υ.Γ:Μάντεψε @Tropheus ποιός είναι ο υποφαινόμενος και πού!.
 

gkast

Active Member
Stripar είπε:
tropheus είπε:
Αν και είμαι στην παραλία σε διακοπές με γαργαλάει το χέρι μου να πω μερικά πράγματα τα οποία είναι καλό να ειπωθούν.

Ο Bissanga όταν κάνει μια μεταμόσχευση ακολουθεί το εξής πρωτόκολλο όσο αφορά καθαρά τα του χειρουργείου.
Όλοι που βρίσκονται μέσα φοράνε :
-φόρμες χειρουργείου
-ποδονάρια
Οι γιατροί και οι placers επιπλέον φοράνε πάντα :
-γάντια
-σκούφο
-μάσκα στο πρόσωπο

Ο χώρος είναι αποστειρωμένος, δεν υπάρχουν αντικείμενα άσχετα με το χειρουργείο πχ κινητά τηλέφωνα

Απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους χόρους.
Οι ομιλίες στο χειρουργείο περιορίζονται μόνο στα απαραίτητα για τη διαδικασία...

Στη διαδικασία δε συμμετέχουν άτομα που είναι άρρωστα, κρυομένα κτλ.

Ποιος από εμάς είδαμε να τηρούνται αυτοί οι κανόνες;;;; Για φέρτε στο μυαλό σας τη διαδικασία...

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!!! Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΡΑΞΗ!!!



Κάτι αντίστοιχο εννοεί ο @Tropheus...

https://imageshack.com/i/paRO1KpRj

Υ.Γ:Μάντεψε @Tropheus ποιός είναι ο υποφαινόμενος και πού!.
Αντε και γιατρός .....
 

Stripar

Established Member
George...μεγαλώσαμε!

Αλλιώς μτχ για όλα τα ταλαιπωρημένα παιδιά με 0.5 το Graft...επιπέδου εξωτερικού!

Τώρα Back to reality :s

Y.Γ:Περιμένω νέα σου για το θέμα μας
 

meandros

Member
με αφορμη την παραθεση που εκανε ο τροφεας για τον bissanga,ηθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι παλαιοτερα ο εν λογω γιατρος συνεργαζοταν με ελληνικη κλινικη?
 
Μπλουζα