αποτυχια μεταμοσχευσης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
meandros είπε:
με αφορμη την παραθεση που εκανε ο τροφεας για τον bissanga,ηθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι παλαιοτερα ο εν λογω γιατρος συνεργαζοταν με ελληνικη κλινικη?

Όχι. Στην Κύπρο ήταν σε γνωστή κλινική.
 

tropheus

Well-Known Member
Το Bissanga τον ανέφερα ως υπόδειγμα σωστού επαγγελματία στον οποίο χρωστάνε πάρα πολλά (η μάλλον όλα) οι Κυπριακές κλινικές καθώς τους μετέδωσε την τεχνογνωσία του.
Δυστυχώς όμως μετά την απομάκρυνση του Bissanga από το νησί και καθώς περνούσε ο καιρός οι κλινικές έριξαν σταδιακά τα υψηλότατα αυτά standard με φυσικό επακόλουθο την πτώση της ποιότητας και των αποτελεσμάτων τους.
Είναι δύσκολο να φτάσεις στην κορυφή (και θέλει και τύχη) αλλά είναι ακόμα πιο δύσκολο να κρατηθείς εκεί.
Κρίμα...
 

meandros

Member
αυτο που λες τροφεα για μεταφορα τεχνογνωσιας,οι κλινικες αν θυμαμαι καλα ελεγαν οτι προηλθε απο τον
cole
 

meandros

Member
αυτο με την συνεργασια με ελλαδα το βρηκα σε μια παλια συζητηση του φορουμ,αλλα μαλλον καποιο μπερδεμα θα υπηρχε για τον αν ηταν ελλαδα η κυπρο

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-118-page-2.html
 

tropheus

Well-Known Member
Οχι δεν έγινε μπέρδεμα. Τότε ο Bissanga ήταν στη D*I της Κύπρου που μετά άλλαξε όνομα κλπ. κλπ..

Αλλά μικρή σημασία έχει πλέον...
 

tropheus

Well-Known Member
Υ.Γ:Μάντεψε @Tropheus ποιός είναι ο υποφαινόμενος και πού!.

Stripar, αλήθεια ήσουν έτσι μόνο και μόνο για να βλέπεις τι γίνεται;;;

Μαγική εικόνα :O
 

Stripar

Established Member
tropheus είπε:
Υ.Γ:Μάντεψε @Tropheus ποιός είναι ο υποφαινόμενος και πού!.

Stripar, αλήθεια ήσουν έτσι μόνο και μόνο για να βλέπεις τι γίνεται;;;

Μαγική εικόνα :O


Ακριβώς!!!

Και βλέπεις απο την μέση και απάνω μόνο...ούτε τα αποστειρωμένα γάντια βλεπεις , ούτε τα ποδονάρια και άλλα...

Και πρίν μπώ στην αίθουσα μου κάνανε χίλιες δύο ερωτήσεις όπως άν είμαι άρρωστος , άν πέρνω κάποια αγωγή-φάρμακα άν έχω λυποθιμικές τάσεις και άλλα!.

Όπως και όταν κατά τη διάρκεια του χειρουργίου ο σκούφος μου πήγαινε πιό πίσω , ή μάσκα μου πιό κάτω με παρατηρούσαν να τα επαναφέρω στη σωστή τους θέση!.

Τι να λέμε τώρα...μια εικόνα χίλιες λέξεις!


tropheus είπε:
Είναι δύσκολο να φτάσεις στην κορυφή (και θέλει και τύχη) αλλά είναι ακόμα πιο δύσκολο να κρατηθείς εκεί.

+1
 

athenian

Well-Known Member
Δεν νομιζω παντως για την μη φυτρωση να φταιει τοσο η υγειηνη.Μαλλον φταιει η λαθος εξαγωγη,λογικα τραυματιζονται τα μοσχευματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Bissanga, Rahal και όλοι οι κορυφαίοι έχουν δεδομένες συνθήκες χειρουργείου και φυσικά είναι πολύ καλοί γιατροί. Και δεν είναι καθόλου υπερβολή οι συνθήκες που θέλουν και πρέπει να επικρατούν μέσα στο χειρουργείο.
Γιατί όσο καλός και αν είσαι οι μικρομολύνσεις από τη μη τήρηση των κανόνων οδηγεί με βεβαιότητα σε απώλειες...
Και πληρωωωωωωωωνει ο μ@λaκ@σ (εγώ και εσύ)
 
Παιδιά με έχει ανησυχήσει και μένα αυτό το Νήμα και έχω επικοινωνήσει με την κλινική αλλά μου είπαν ότι αυτά που λέγονται δεν είναι αλήθεια και ότι ούτε υπάρχει περιστατικό που να μην έχουν φυτρώσει τα μαλλιά και ότι ούτε έχουν πει σε κάποιον ότι τα έχει απορρίψει ο οργανισμός.

Αν υπάρχει κάτι ας μπουν φωτογραφίες και να το δούμε
 

tropheus

Well-Known Member
heraklistang είπε:
...έχω επικοινωνήσει με την κλινική αλλά μου είπαν ότι αυτά που λέγονται δεν είναι αλήθεια...

Ποια είναι αυτά που λέγονται και δεν είναι αλήθεια;;;

Το να ισοπεδώνουμε τα πάντα και να λέμε "αυτά που λέγονται δεν είναι αλήθεια" είναι πολύ εύκολο.
Ποια συγκεκριμένα δεν είναι αλήθεια;;;

heraklistang είπε:
...και ότι ούτε υπάρχει περιστατικό που να μην έχουν φυτρώσει τα μαλλιά...

Δε νομίζω ότι στα παγκόσμια χρονικά των μεταμοσχεύσεων μαλλιών να υπάρχει περιστατικό που να μη φύτρωσαν μαλλιά. Σίγουρα πάντα κάτι φυτρώνει.
Το θέμα είναι το ποσοστό φύτρωσης κάθε φορά.

heraklistang είπε:
...και ότι ούτε έχουν πει σε κάποιον ότι τα έχει απορρίψει ο οργανισμός.

Είναι αλήθεια ότι η συγκεκριμένη κλινική που αναφέρεσαι δεν έχει πει (ή τουλάχιστόν δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου) ότι δε φύτρωσαν μαλλάκια γιατί τα απέρριψε ο οργανισμός.
 

gkast

Active Member
tropheus είπε:
heraklistang είπε:
...έχω επικοινωνήσει με την κλινική αλλά μου είπαν ότι αυτά που λέγονται δεν είναι αλήθεια...

Ποια είναι αυτά που λέγονται και δεν είναι αλήθεια;;;

Το να ισοπεδώνουμε τα πάντα και να λέμε "αυτά που λέγονται δεν είναι αλήθεια" είναι πολύ εύκολο.
Ποια συγκεκριμένα δεν είναι αλήθεια;;;

heraklistang είπε:
...και ότι ούτε υπάρχει περιστατικό που να μην έχουν φυτρώσει τα μαλλιά...

Δε νομίζω ότι στα παγκόσμια χρονικά των μεταμοσχεύσεων μαλλιών να υπάρχει περιστατικό που να μη φύτρωσαν μαλλιά. Σίγουρα πάντα κάτι φυτρώνει.
Το θέμα είναι το ποσοστό φύτρωσης κάθε φορά.

heraklistang είπε:
...και ότι ούτε έχουν πει σε κάποιον ότι τα έχει απορρίψει ο οργανισμός.

Είναι αλήθεια ότι η συγκεκριμένη κλινική που αναφέρεσαι δεν έχει πει (ή τουλάχιστόν δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου) ότι δε φύτρωσαν μαλλάκια γιατί τα απέρριψε ο οργανισμός.
+10000000000000
 

Flosk

Well-Known Member
meandros είπε:
αυτο που λες τροφεα για μεταφορα τεχνογνωσιας,οι κλινικες αν θυμαμαι καλα ελεγαν οτι προηλθε απο τον
cole
Βρηκα αυτα και τα επισυναπτω :

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-126495-page-9-category-0-order-time.html


http://www.hairtransplants-hdc.com/lang-en/Dr-Cole-in-Cyprus/pageid-356/


Tropheus σου εχω στειλει ενα μειλ ακομη σε περιπτωση που δεν το εχεις αντιληφθει. Αν εχεις χρονο τσεκαρε το.. περιμενω σχολια
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
meandros είπε:
αυτο που λες τροφεα για μεταφορα τεχνογνωσιας,οι κλινικες αν θυμαμαι καλα ελεγαν οτι προηλθε απο τον
cole
Βρηκα αυτα και τα επισυναπτω :

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-126495-page-9-category-0-order-time.html


http://www.hairtransplants-H*C.com/lang-en/Dr-Cole-in-Cyprus/pageid-356/

Στο πρώτο link είναι η αναφορά κάποιου μέλους ενώ στο δεύτερο δε βλέπω να γίνεται κάποια αναφορά στο Bisanga.

Στο σύντομο βιογραφικό του Bisanga στο site του ΕΔΩ αναφέρει ότι δούλεψε μαζί με τους Dr. Paul Rose, Dr. Cole, Dr. Leavitt, and Dr. Hartford, Dr Ziering στην Αμερική.

Αλλά και πάλι δε βρίσκω κάποιο ενδιαφέρον στο θέμα. Εμας το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει. Τα υπόλοιπα είναι για τα πουλάνε οι εταιρείες στους αδαείς...


Flosk είπε:
Tropheus σου εχω στειλει ενα μειλ ακομη σε περιπτωση που δεν το εχεις αντιληφθει. Αν εχεις χρονο τσεκαρε το.. περιμενω σχολια

Flosk δε μου έχει έρθει κάτι στο e-mail μου... Έλεγξε το πάλι.
 

Flosk

Well-Known Member
Ελα ρε και συ εχεις γινει πολυ καχυποπτος :) Οριστε αλλα που βρηκα :

http://www.coleinstruments.com/cole-instruments-demo-hdc-cyprus-dr-cole (και μετα πατα εκει που λεει Cole Instruments Demonstration in HDC Clinic, Cyprus)

http://www.hairsite.com/hdc-hair-transplant.htm (κοιτα στα τελευταια αποτελεσματα της σελιδας,φαινεται σαν να δουλυει για αυτους οπως και ο Γε****ου καποτε)


Φυσικα και μας ενδιαφερει το αποτελεσμα, απλα το θεωρησα λιγο ανακριβες γιαυτο το κατεθεσα.


Κα οπως ειπες την ιδια μερα το δυσκολο ειναι να παραμεινεις στην κορυφη.. Συμφωνω 100%


Το μαιλ στο ξαναστειλα αλλα παιζει να το ειχες δει και να θεωρησες οτι δεν χρηζει σχολιων. Σε αυτο αναφερομουν αν δεν το ειχες λαβει παντως


Κανε και κανα μπανιο για τους ταλαιπωρους που ειναι Αθηνα..
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
Ελα ρε και συ εχεις γινει πολυ καχυποπτος :) Οριστε αλλα που βρηκα :

http://www.coleinstruments.com/cole-instruments-demo-H*C-cyprus-dr-cole (και μετα πατα εκει που λεει Cole Instruments Demonstration in H*C Clinic, Cyprus)

http://www.hairsite.com/H*C-hair-transplant.htm (κοιτα στα τελευταια αποτελεσματα της σελιδας,φαινεται σαν να δουλυει για αυτους οπως και ο Γε****ου καποτε)
....
Κανε και κανα μπανιο για τους ταλαιπωρους που ειναι Αθηνα..

Δεν αμφισβητώ ότι ο Cole πήγε στην HDC αλλά όλα αυτά τα link είναι από το πρόσφατο παρελθόν (2011-2012) που ξεκίνησε και η συνεργασία Cole-H*C.
O Bisanga δεν κολάει καθώς έφυγε πολύ πιο πριν από την H*C.

Όσο για τα μπάνια άστα. Γύρισα χθες το βράδυ :(
Ευτυχώς όμως ξαναφεύγω σε 10 μέρες :21m:
 

Flosk

Well-Known Member
Ρε συ γιατι δεν μπορουμε να συννενοηθουμε.. Tο κανω copy paste απο το link που ανεβασα πριν :

Recently, Dr. Cole visited HDC in Cyprus to allow the staff physicians there to experience the new items available from Cole Instruments. Dr. Cole originally trained the staff at HDC in both FUE and strip surgery in 2003. Since this time, HDC has done a wonderful job and produced many outstanding results for their patients.

Dr. Cole demonstrated his new Power Cole Isolation Device, PCID, along with his new line of punches. The staff physicians were able to see the advantages of the punches Dr. Cole manufactures along with the speed and accuracy of the PCID. Dr. Cole easily extracted grafts on a patient using the 0.85 mm punch set at a 2.3 mm depth. The patient had a previous strip procedure at another clinic and desired to fill the area in with additional hair, as well as treat the unsightly strip scar.

Dr. Cole then discussed the advantages of sharp punches over dull punches along with the theories behind FUE harvesting of grafts with minimal transection. The staff was very pleased with the sharp, thin walls of Dr. Cole’s punches. They immediately ordered 30 punches for use on their patients.


Τωρα οσον αφορα τον Bisanga αφου το 2005 δουλευε συμφωνα με το 2ο link που σου εστειλα για την H*C εχοντας και φωτο με το λογοτυπο της κλινικης, θεωρητικα θα ηταν και αυτος αυτος μαθητευομενος του Cole το 2003. Μαλιστα αυτο το ανεφερε παλι σε ενα ξενο σαιτ καποιο μελος αλλα φυσικα δεν μπορει να αποδειχθει μονο απο αυτο.


Εγω το πουλι.. Αν φυγω μετα τις 15, μεχρι στιγμης μονο μπανιο στον ιδρωτα κανω!
 
Μπλουζα