Τζελ φιναστεριδης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

E="Νικολας νικ, post: 142702, member: 19356"]Εγω δεν εχω κατι νεοτερο αλλα εχω γραψει οτι πληροφορια ειχα εως τωρα, περιμενω ενα mail βεβαια απο χρηστη του τζελ (απο τον χασσον) ο οποιος ειπε οτι θα με ενημερωσει στο εξαμηνο για τα παντα δηλ κοστος θεραπειας,αποτελεσματικοτητα και τυχον παρενεργειες οποτε αναμενω...[/QUOTE]
Γιατι να μην το κάνουμε μονοί μας δηλαδη?
Να πάμε εκεί οποίος θελει στην ασλκηπιου 144 στο Φαρμακειο του Παπαιωαννου και μπορεί να το φτιαξει με ζελ αλόης για καλλυντικά και τα αλλα συστατικα που αναφέρονται.
Και για σένα Νικολά αλλά για καθέ ενα που έχει θέμα με την reductase χρειαζεται και γκίγκο βιλομπα που ανοίγει το κυκλοφοριακό για να περάσει το αίμα στα τρυχοθυλακια.
 

lalakis

Active Member
Αμα ηταν ετσι οπως τα λες μεψτι εμου οηλ ολοι θα παιρναν αυτο και οχι τη φινα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αμα ηταν ετσι οπως τα λες μεψτι εμου οηλ ολοι θα παιρναν αυτο και οχι τη φινα
και ομως το emu oil θα δουλεψει πολυ περισσοτερο απο την τοπικη φινα,βασικα τα αντιανδογονα δεν δουλευουν τοπικα για να λεμε και του στραβου το δικιο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δηλαδη το εμου οηλ ειναι για να χτυπα τις παρενεργειες της φινα;
οχι,το emu oil δουλευει τοπικα αλλα η φινα οχι.
εγω βαζω στοιχηματακι οτι αν ξεκινησουν 10 μελη τωρα εμου και αλλοι 10 τοπικη φινα το εμου θα βγει με διαφορα καλυτερο.
 

poseidonas77

Well-Known Member
σας βαζω ενα ποστ απο εναν χρηστη τζελ φινας σε ξενο φορουμ

"I recieved this about 3 weeks ago. I did get sides unfortunetly. I have never used fin before but my erections were weaker, I found it harder to come during sex and my semen was watery plus I think there was about 3 times as much semen
yes.gif
. I dropped from 1ml every day to about 1/3ml and continued testing my sides went away. I think the concentration is much too high. 2.5% is 25mg per ml which is 25 times the minimum amount of fin known to cause sides. This is ment to be an efficentive vechicle to deliver small amounts of fin to the follicule so why use so much.

On the plus side when I had the sides from the topical drug my scalp felt super calm and free from inflammation, but it was going systemic so no big surprise there.
 

tasos33

Well-Known Member
παντως για οτιδηποτε εχει να κανει με την τριχα δεν αναφερει τιποτα,αν και τρεις βδομαδες ειναι λιγο,αν οντως ισχυουν τα 25Mg per ml τοτε μιλαμε για τρομακτικη ποσοτητα φινας, που σημαινει πως μαλλον δεν ειναι σιγουροι για το οχημα τους η ειναι βεβαιοι πως αυτη η ποσοτητα δεν περναει στο αιμα η και αυτοι πανε ψαχνοντας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kap 142776 είπε:
και ομως το emu oil θα δουλεψει πολυ περισσοτερο απο την τοπικη φινα,βασικα τα αντιανδογονα δεν δουλευουν τοπικα για να λεμε και του στραβου το δικιο
To emu oil δουλευει για σένα Καππά που εχεις θέμα με την αφυδρογοναση (17b hsd) οπως και το παληκαρι που είδε φοβερά αποτελεσματα. Και δεν θα βοηθησεις τους αλλους γιατι δεν επιδραση ουτε στις ρεντουκτασες ούτε στην αρωματαση.
Τι μονη επιδραση που μπορεί να έχουν σβήνει τοις ριτυδες στο λαιμό, για οποίον εχει .
Το σπουδαίο είναι οτι βρήκα φοβερή ποιότητα ατο λαδί αυτό στη Βιοτοια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
To emu oil δουλευει για σένα Καππά που εχεις θέμα με την αφυδρογόνωση (17b hsd) οπως και το παληκαρι που είδε φοβερά αποτελεσματα. Και δεν θα βοηθησεις τους αλλους γιατι δεν επιδραση ουτε στις ρεντουκτασες ούτε στην αρωματαση.
Τι μονη επιδραση που μπορεί να έχουν σβήνει τοις ριτυδες στο λαιμό, για
που το ξερεις οτι εχω θεμα με την αφυδρογονωση?
 
Οι ορμόνες είναι σαν τον βηχα, το χρήμα, ή τον ερωτα, δηλ.δεν μπορούν να κρυφτούν γιατί έχουν Πόλυ συγκεκριμένη επίδραση στην συμπεριφορά των ανθρώπων. Στην Αμερικη μάλλιστα με ενα ερωτηματολόγιο σου βρίσκουν γρήγορα γρηγορα τα επίπεδα των όρμων σου.
Επειδη έχω Επαγγελματικό Συνεργάτη ακριβως με θέμα στο ίδιο ένζυμο, ξέρω λοιπον οτι αυτοι οι ανθρώποι ποτεδεν κανουν πίσω σε μια πρόκληση ασ πούμε επαγγελματική, παντού θέλουν να παιρνουν μερος και όλα πολλα. τα όποια εγώ τα βρησκω και Πόλυ θετικά.
Και αύτη η περίπτωση είναι αρκέτα σπανια, θα λέγαμε καπου στο 1% των περιπτώσεων τροιχωπτωσης.
Θα μπορούσες να το μετρήσεις το ένζυμο στη theracell.com είναι λίγο ακριβό βέβαια.
 

sadel

Active Member
Οι ορμόνες είναι σαν τον βηχα, το χρήμα, ή τον ερωτα, δηλ.δεν μπορούν να κρυφτούν γιατί έχουν Πόλυ συγκεκριμένη επίδραση στην συμπεριφορά των ανθρώπων. Στην Αμερικη μάλλιστα με ενα ερωτηματολόγιο σου βρίσκουν γρήγορα γρηγορα τα επίπεδα των όρμων σου.
Επειδη έχω Επαγγελματικό Συνεργάτη ακριβως με θέμα στο ίδιο ένζυμο, ξέρω λοιπον οτι αυτοι οι ανθρώποι ποτεδεν κανουν πίσω σε μια πρόκληση ασ πούμε επαγγελματική, παντού θέλουν να παιρνουν μερος και όλα πολλα. τα όποια εγώ τα βρησκω και Πόλυ θετικά.
Και αύτη η περίπτωση είναι αρκέτα σπανια, θα λέγαμε καπου στο 1% των περιπτώσεων τροιχωπτωσης.
Θα μπορούσες να το μετρήσεις το ένζυμο στη theracell.com είναι λίγο ακριβό βέβαια.

μηπως ξερεις να λες και το φλιτζανι;
 
="sadel, post: 142838, member: 1727"]μηπως ξερεις να λες και το φλιτζανι;
Τα ερωτηματολόγια (όσο και Αν σού φενεται αστείο οτι μπορούν να προβλέψουν τοις τιμες των ορμωνων) βγαίνουν γιατι οι άνθρωποι δεν μετράναι τοις ορμονες τους. Αν σε ερωτήσει όμως στο ερωτηματολόγιο ποτε πηγες τελευτάια φόρα με γυναίκα, και απαντήσεις πριν 5 χρονιά. Τοτε στο αποτέλεσμα θα σου βγάλει οτι εχεις πολύ χαμηλή Τ και πολύ χαμηλή DHT.
Και φυσικά δεν θα απέχει απ την πραγματικότητα.
Όσο για σένα εχεις δοκιμάσει τo emu oil, σίγουρα θα σου κανει Κάλο πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμα ηταν ετσι οπως τα λες μεψτι εμου οηλ ολοι θα παιρναν αυτο και οχι τη φινα
Το emu oil φιλε λαλακι κανει μονο οταν εχουμε αυξημενη α-διονη και Εστρονη. (Δηλ. DHT κανονική)
Η περιπτωση αυτη είναι αρκετά σπάνια δηλ. 1 έως 3% των συνολικών ορμονικων περιπτώσεων.
Αν λάτρεις φινα εδώ θα μειώσεις και άλλο την DHT και θα εχεις αρνητικές συνεπειες στη λίμπιντο (το οποίο δενθελει κανένας).

Ενω η Φίνα κανει μονο όταν έχουμε αυξημένη DHT και κανονική Εστραδιολη και κανονικη α-διονη.
Και τοτε έχει ελάχιστες παρενέργειες(προπαντως με λιγο grapee seed oil)
 

sadel

Active Member
Τα ερωτηματολόγια (όσο και Αν σού φενεται αστείο οτι μπορούν να προβλέψουν τοις τιμες των ορμωνων) βγαίνουν γιατι οι άνθρωποι δεν μετράναι τοις ορμονες τους. Αν σε ερωτήσει όμως στο ερωτηματολόγιο ποτε πηγες τελευτάια φόρα με γυναίκα, και απαντήσεις πριν 5 χρονιά. Τοτε στο αποτέλεσμα θα σου βγάλει οτι εχεις πολύ χαμηλή Τ και πολύ χαμηλή DHT.
Και φυσικά δεν θα απέχει απ την πραγματικότητα.
Όσο για σένα εχεις δοκιμάσει τo emu oil, σίγουρα θα σου κανει Κάλο πολύ.

δεν με εχεις πεισει ακομα. λειπει η επικληση στην αυθεντια. ως τι μας τα λες ολα αυτα;
 

istorias

Chalandri
Γιώργοbioherbal έχεις πάει το θέμα αλλού και κάνεις έτσι το forum δύσχρηστο. Το θέμα μας είναι το συγκεκριμένο τζελ φιναστερίδης. Οκ μας είπες ότι το emu oil είναι καλύτερο (αν θέλουμε το κρατάμε). Από εκεί και μετά το μόνο που κάνεις είναι να χειροτερεύεις τα πράγματα. Λες για ερωτηματολόγια (με ερωτήσεις αστείες), εστραδιόλες, αλόη, φαρμακεία και ό,τι άλλο υπάρχει και δεν μας αφορά. Το θέμα του θρεντ είναι :

Το συγκεκριμένο τζελ φιναστερίδης. Είναι αποδεδειγμένο ότι δουλεύει (χωρίς τις συνήθεις παρενέργειες που είχαν άλλα τζελ); Εάν ναι από που το παίρνουμε.

Όλα τα άλλα πρέπει να μπουν αλλού.
 

tasos33

Well-Known Member
γιωργο εχουν δικιο τα παιδια στο ειχα γραψει κ τις πρωτες μερες που ηρθες στο φορουμ..κανε ενα θεμα κ γραψε ...πχ αν εχουμε ψηλα τηνdht πρεπει να παιρνουμε αυτο εκει το αλλο...ετσι αχταρμα που τα γραφεις μπερδευομαστε κτιποτα δεν θυμομαστε...
 
Μπλουζα