Τζελ φιναστεριδης

Bouklas

Well-Known Member
Το θεμα κύριε μπούκλα είναι οτι ακόλουθεις λάθος θεραπεια, αυτό θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει. Και το χειρότερο είναι συστεινεις θεραπεια με Φίνα σε ανθρώπους που δεν έχουν πρόβλημα με τη ρεντουκταση.
Ώστε τελικά να εμφανίσουν ενα σωρό παρενέργειες και να ταλεπωρηθουν.
Εγώ τουλαχιστον έχω και ενα Πτυχειο απο το Πολυτεχνείο.(και ξερω απο ένζυμα).
Ενω δεινεις συμβουλές χωρις να ρωτήσεις ουτε καν τα επίπεδα των ορμωνων του ερνδιαφερομενου άνθρωπου.
Πρώτον. ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΩ φιναστερίδη σε ανθρώπους! Εάν δεν ξέρεις τι λες και εάν δεν παρακολουθείς τι έχω γράψει καλύτερα να μην γραφεις ασυναρτησίες!

Δεύτερον. Έχεις πρόβλημα κατανόησης απλών και βασικών εννοιών της Ελληνικής γλώσσας. Τι με νοιάζουν εμενα τα πτυχία σου? τι δουλειά έχουν? Πρόσεξες τι έχω γράψει? Δεν έχεις πρόβλημα και ότι ψάχνεσαι. Εάν σε ξίνισαν τα λόγια που εσύ ο ίδιος έχεις δηλώσει τότε είναι δικό σου πρόβλημα, βρές τα με τον εαυτό σου. Να ξέρουμε τι λέμε πριν αρπαζόμαστε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Πρώτον. ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΩ φιναστερίδη σε ανθρώπους! Εάν δεν ξέρεις τι λες και εάν δεν παρακολουθείς τι έχω γράψει καλύτερα να μην γραφεις ασυναρτησίες!

Δεύτερον. Έχεις πρόβλημα κατανόησης απλών και βασικών εννοιών της Ελληνικής γλώσσας. Τι με νοιάζουν εμενα τα πτυχία σου? τι δουλειά έχουν? Πρόσεξες τι έχω γράψει? Δεν έχεις πρόβλημα και ότι ψάχνεσαι. Εάν σε ξίνισαν τα λόγια που εσύ ο ίδιος έχεις δηλώσει τότε είναι δικό σου πρόβλημα, βρές τα με τον εαυτό σου. Να ξέρουμε τι λέμε πριν αρπαζόμαστε.
Εγω κατα τη γνώμη μου καλα κάνω και ψαχνομαι.
Μπορείς να δοκιμασεις το zink gluconate αυτό θα σου κανει μεγάλη διαφορά το δοκίμασε ο κάππα, άλλα το σταμάτησε πρωορα, κακώς βέβαια. Γιατί αυτό κατεβάζει την υψηλη Ιστρονη που είναι το αίτιο της τριχωπτωσης σε εσένα κ τον καππα.
Ελπίζω να μην πειράζει που γράφω οτι έχετε την ιδία περίπτωση με τον Καππά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο καπα γιατί το σταμάτησε αφού του έκανε δουλεια;
Αφου κάθε μήνα αυτό δοκιμάζει και κάτι άλλο, βέβαια αυτό που κανει είναι πολύτιμο για τη επιστήμη, άλλα είναι και θυσια.
Και εσένα λαλακι σου κανει καλό αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

lalakis

Active Member
Όταν σταματάει να του χει απόδοση δοκιμάζει κάτι άλλο η όταν δεν του κάνει απολύτως τίποτα. Δε το κάνει για την επιστημη
 

lalakis

Active Member
Τίποτα από όσα αναφέρετε δε κάνει λύση κ θεραπεία. Και ο τασος με τη σπιρολακτονη που μου λεγε τον ρώτησα και μου πε δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο. Όσοι έχουμε δει αποτελέσματα έχουμε δει μόνο φιναστεριδη κ με τίποτα άλλο
 

Bouklas

Well-Known Member
Εγω κατα τη γνώμη μου καλα κάνω και ψαχνομαι.
Μπορείς να δοκιμασεις το zink gluconate αυτό θα σου κανει μεγάλη διαφορά το δοκίμασε ο κάππα, άλλα το σταμάτησε πρωορα, κακώς βέβαια. Γιατί αυτό κατεβάζει την υψηλη Ιστρονη που είναι το αίτιο της τριχωπτωσης σε εσένα κ τον καππα.
Ελπίζω να μην πειράζει που γράφω οτι έχετε την ιδία περίπτωση με τον Καππά.

Με έχεις μπερδέψει με κάποιον άλλο, δεν εξηγείται αλλιώς. Πάλι ασυναρτησίες γραφεις.

Καλά κανεις και ψάχνεσαι εγώ απλά έγραψα τα δικά σου λόγια, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.
 

sadel

Active Member
Τίποτα από όσα αναφέρετε δε κάνει λύση κ θεραπεία. Και ο τασος με τη σπιρολακτονη που μου λεγε τον ρώτησα και μου πε δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο. Όσοι έχουμε δει αποτελέσματα έχουμε δει μόνο φιναστεριδη κ με τίποτα άλλο

φιλε λαλακη, αν το κροουν μου ειναι τελειως αδειο σε ακτινα 5 εκατοστα και παρω φινα, θα δω να ξαναβγαινουν τριχες; γιατι εγω πιστευω πως αυτοι οι θυλακες εχουν νεκρωθει για παντα.
 

lalakis

Active Member
Δε ξέρω να σ πω πάντως εγώ είχα πολύ άραιωση κ τα μαλλιά μετά από ένα χρόνο φίνά είχαν γίνει όπως όταν ήμουν 16
 

zafi1988

Member
Εχω καταλαβει οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο καθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στις ουσιες που δοκιμαζουμε κ με την φιναστεριδη οποτε κατι αναλογο συμβαινει πιστευω..
 

Georgex6

Well-Known Member
Kαλημερα παιδια οι πιο παλιοι θα με θυμουνται επαιρνα φινα απο το 2007 συνεχομενα και μου ειχε βγαλει πολλα sides κυριως ψυχολογικα, εχω να παρω φιναστεριδη απο τον προηγουμενο ιουλιο και ολο αυτο το διαστημα των 6 7μηνων εχω δοκιμασει παρα πολλα σκευασματα, μεσα σαυτα ειναι και η τοπικη φιναστεριδη με τη προφατη ερευνα hydroxypropyl chitosan http://www.google.com/patents/EP2153836A1?cl=en τη δινω σε μια φιλη μου φαρμακοποιο και εκεινη τη δινει με τη σειρα της σε ενα εργαστηριο και τη φτιαχνει δεν την εχω παρει 6 μηνες αυστηρα γιατι δοκιμασα παρα πολλα παλι πραγματα(palmetto b sitosterol caffeine κλπ κλπ) εχω παρει ομως 3 μπουκαλια των 100ml 50ευρω το μπουκαλι αυτο που εχω δει ειναι πρωτον εχω ξεχασει τις παρενεργιες της oral κοιμαμαι υσηχος πολλες ωρες σημαντικο γιατι ειχα μεγαλο θεμα με τον υπνο σηκωνομουνα ξαφνικα μεστον υπνο μου και σκεφτομουνα στεναχωρα πραγματα χωρις λογο, ειμαι πιο χαρουμενος πιο χαλαρος ξεκουραζεται το σωμα μου καλυτερα γενικοτερα μεγαλη διαφορα προς το καλο
το μαλλι δυστηχως εχει μια μικρη εξασθενιση αλλα οπως προειπα δεν ειμουνα σταθερος στη τοπικη φινα
επισης δεν εχω καταλαβει και μαλλον πρεπει να ειναι αλλη η πατεντα που χρησιμοποιει ο χασσον με το εργαστηριο στην ιταλια
στο οποιο εστειλα εμαιλ και μου δωσανε τη συνταγη που αναφερεται ποιο πριν στο νημα θελουν συνταγη απο γιατρο και κανει 65 + μεταφορικα τους ρωτησα ποσο διαρκει και μου ειπαν οτι μπορεισ να βαζεισ 2 3 φορες την εβδομαδα και μπορει να σου διαρκεσει 2 3 μηνες
εγω αν βαζω τη τοπικη που μου φταιχνει η φιλη μου πρωι βραδυ κραταει ενα μηνα δεν εχει τα sides της οραλ παντως για μενα αυτοι που ειναι ακομα μικροι και μικρα nw οι αυτοι που κρατιουνται καλα απο οραλ αλλα θελουν να σταματησουν γιατι δεν αντεχουν αλλο πρεπει να κινηθουν προσ τη τοπικη και αν κανει δουλεια το gel που οπως προειπα νομιζω ειναι διαφορετικη συνταγη με αυτη που φτιαχνω τοτε θα ειμουν προθυμος να τη δοκιμασω και ασ ειναι μονο 30 μλ
αυτο που θελω τωρα να ξεκαθαρισω γιατι δεν εχω ασχοληθει οσο θα επρεπε ειναι αν μπορει να φτιαξει η φιλη μου αυτο που φτιαχνει ο χασσον και το ιταλικο εργαστηριο
ευχαριστω και συγνωμη αν γραφω λιγο βιαστικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
γιωργο bioherb μερικα απο τα λεγομενα σου ειναι πολυ σωστα και θα ηθελα να διαβασω τις θεσεισ σου ως προσ την αντιμετωπιση της τριχοπτωσησ οντως με την οραλ φιναστεριδη οπως προειπεσ ειχα ξεχασει τη σημαινει ονειρα και καλοσ υπνοσ και το καταλαβαινω τωρα που την εχω κοψει
αλλα και μερικα πραγματα που λες συγνωμη για την εκφραση αλλα ακουγονται σαν μπαρουφες οταν λες πχ οτι το emu oil μπορει να αντικαταστησει την φιναστεριδη
προσωπικα δερματολογοσ που πηγαινα πριν χρονια μου ειχε πει οτι ειχε δοκιμασει τοπικη φιναστεριδη σε πολλες βερσιον στους πελατες τους ακομα και με ενεσεις αλλα δεν ειχε το αναλογο αποτελεσμα ποθ ειχε το χαπι
η βερσιον με chitosan που χρησιμοποιω μπορω να δηλωσω οτι δεν εχει καθολου sides τωρα συγκριτικα με το χαπι νομιζω οτι δεν εχει την ιδια ισχυ αλλα κανει καποια δουλεια δεν ειναι οτι δεν κανει τιποτα
 

Georgex6

Well-Known Member
George επειδη σκεφτομαι να ξεκινησω oral φιναστεριδη για κανα 3/4 μηνο μεχρι το καλοκαιρι αλλα επειδη εχω ηρεμησει τελειως με τις παρενεργιες, σκεφτομουν να παραγγειλω αυτο http://www.k-max.gr/anti-sides.html μηπως τις μετριασει και την παλεψω
αλλα πηρα τηλεφωνο στην εταιρεια και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πλεον αυτο το προιον :/
τι μπορω να παρω απο συμπληρωματα για να μετριασω τις παρενεργιες ? σκεφτομαι για grape seed oil και maca
εχεισ τιποτα να μου προτεινεισ απο online pharmacy?
 

Panvn

Member
Έχει κανεις εικόνα από το gel φιναστεριδης που έχει στη σελίδα του ο Βεκρής; Έχουμε ακούσει κάτι;
 

lalakis

Active Member
Θα ενημερωσω σε 40 μερες περιπου που θα κλεισω 2μηνο με τζελ φινα.εχω βγαλει χνουδι σε κροταφους (κ καποιες τριχες)μεσα σε 20 μερες χρησης,μακαρι να γινουν τριχες κανονικες
 

Bill 10

Member
Θα ενημερωσω σε 40 μερες περιπου που θα κλεισω 2μηνο με τζελ φινα.εχω βγαλει χνουδι σε κροταφους (κ καποιες τριχες)μεσα σε 20 μερες χρησης,μακαρι να γινουν τριχες κανονικες
Να ρωτησω κατι,Τελικα το χαπι φιναστεριδης εχεις επιπτωσεις??Η μπορει κ να μην εχει??Αν εχει ποιες ειναι??
 

dim d

Well-Known Member
Να ρωτησω κατι,Τελικα το χαπι φιναστεριδης εχεις επιπτωσεις??Η μπορει κ να μην εχει??Αν εχει ποιες ειναι??
Eιναι σογουρα η καλυτερη θεραπεια..παιρνουμε πολλοι χωρις καποιο θεμα. Το ζητημα ειναι οτι πολλοι με ολη την τρομολαγνεια που ακουν αργουν η δεν ξεκινουν καθολου.
 
  • Like
Reactions: tol

Nik.Mos

Well-Known Member
Μολις ειδα ενα βιντεο του δBisanga που εξηγει την αποτελεσματικοτητα της φινας τζελ σε συνδυασμο με χαπι μινοξιδιλης.
Bεβαια με το που ακουω χαπι μινοξιδιλης νιωθω ηδη χτυποκαρδια ,προτιμω χαπι φινας αν και ειμαι κατα της
 
Μπλουζα