Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Να επισημάνω ότι η κοπέλα το μόνο που ζήτησε ήταν να φύγει το κόκαλο να φτιάξει τα ρουθούνια γιατί την δυσκόλευαν στην αναπνοη και να ανασηκωθεί λιγάκι η άκρη της μύτης. Αντ' αυτού της έφαγε υπερβολικα την ράχη της μύτης και της "πάτησε" μέσα όλη την άκρη με αποτέλεσμα να φαίνεται πιο χοντρή και με μια στρογγυλή άκρη χωρίς λόγο.


Συγγνωμη , αυτο που μας δειχνεις ειναι κακη δουλεία? εγω μια χαρα την βλεπω την μύτη !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Συγγνωμη , αυτο που μας δειχνεις ειναι κακη δουλεία? εγω μια χαρα την βλεπω την μύτη !
Δεν είπα για κακη δουλειά, αλλά κι αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Ο γιατρός την θεωρούσε εξαιρετικη δουλειά ενώ η κοπέλα δεν έμεινε ευχαριστημένη γιατί δεν ζήτησε κάτι τέτοιο. Κι εμένα σαν μύτη δεν μου φάνηκε χάλια, το θέμα είναι ότι σαν αποτέλεσμα είναι άσχετο με βάση αυτα που είχε ζητήσει η κοπελα από τον γιατρό δλδ μια ίσια μυτη και επίσης η συμπεριφορά του γιατρού όταν τον ρωταγε η κοπέλα γιατί έδωσε αυτό το σχήμα στην μύτη της εφόσον δεν ζήτησε κάτι τέτοιο εκείνος απαντούσε "μια χαρά είναι η μύτη σου, ασχολησου με κάτι άλλο". Από τον γιατρό δεν υπήρξε καμία ενημέρωση πριν το χειρουργείο, μέχρι να την πιάσει η αναισθησία αυτός ήταν άφαντος.
 

HelenaT

New Member
Ρε παιδια μηπως καποιος εχει κανει σε Μιχαλοπουλο ή Πετροπουλο να μου πει μια γνωμη; Ευχαριστωωωωω
 

sarafidou

New Member
Δεν είπα για κακη δουλειά, αλλά κι αυτό είναι στην κρίση του καθενός. Ο γιατρός την θεωρούσε εξαιρετικη δουλειά ενώ η κοπέλα δεν έμεινε ευχαριστημένη γιατί δεν ζήτησε κάτι τέτοιο. Κι εμένα σαν μύτη δεν μου φάνηκε χάλια, το θέμα είναι ότι σαν αποτέλεσμα είναι άσχετο με βάση αυτα που είχε ζητήσει η κοπελα από τον γιατρό δλδ μια ίσια μυτη και επίσης η συμπεριφορά του γιατρού όταν τον ρωταγε η κοπέλα γιατί έδωσε αυτό το σχήμα στην μύτη της εφόσον δεν ζήτησε κάτι τέτοιο εκείνος απαντούσε "μια χαρά είναι η μύτη σου, ασχολησου με κάτι άλλο". Από τον γιατρό δεν υπήρξε καμία ενημέρωση πριν το χειρουργείο, μέχρι να την πιάσει η αναισθησία αυτός ήταν άφαντος.
κλασσικα πραγματα ρε παιδια. γιατροι ειναι τι περιμενετε. ειδικα οι πλαστικοι σχεδον ολοι ετσι ειναι,
εννοω εχει διαφορα ενας καρδιολογος απο ενα πλαστικο. αλλο ηθος
 

ILI!

New Member
Καλησπέρα. Παιδιά μηπώς έχει κάποιος εμπειρία με τον Πρόδρομο Παπαϊωάννου . Θελώ να κάνω επανορθωτική ρινοπλαστική και έχει εδω και 2 χρόνια που ψάχνω να βρω τον καλύτερο. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει, το ιμαιλ μου είναι [email protected]. Ευχαριστώ
 

zozi

New Member
Καλημέρα.Δοκίμασε να κάνεις ένα consultation με τον κ.Πετρόπουλο.Έχω φίλο που είχε φοβερό πρόβλημα αισθητικής κ αναπνοής και χειρουργήθηκε από τον συγκεκριμένο ιατρό.Έπαθα σοκ με το αποτέλεσμα..Απίστευτη φυσικότητα-διόρθωση κ ανάσα επίσης τέλεια...Θεωρώ ότι είναι από τους τοπ στην Ελλάδα.Κάνε ένα συμβουλευτικό ραντεβού μαζί του,δεν έχεις να χάσεις κάτι..
Θα μπορούσες να του πεις να επικοινωνήσει μαζί μου η να μου στείλει φώτο με καλυμμένα χαρακτηριστικά; Θα ήθελα να δω και εγώ το αποτέλεσμα που λες
 

zozi

New Member
ο φιλος σας ειχε καλα αποτελεσματα , αλλα καποιοι γνωστοι παλι, οχι... :/
Όπως έγραψα και σε αυτόν που είπε για το Πετρόπουλο θα μπορούσες και εσύ να πεις στους φίλους σου να μου στείλουν σε dm καμία φωτο με το αποτέλεσμα;
 

alexme

New Member
Παιδιά, συγνώμη για την ενόχληση αλλά έχω πάθει κόλλημα με τη μύτη μου σε τέτοιο σημείο που με πιάνουν τα κλάματα. Σκέφτομαι να κάνω ανόρθωση ακρορινίου με τοπική αναισθησία και η σελίδα του Λυρά το αναφέρει. Μπορείτε να μου πείτε την εμπειρία σας μαζί του( αν είχατε). Ευχαριστώ από τώρα
 
κλασσικα πραγματα ρε παιδια. γιατροι ειναι τι περιμενετε. ειδικα οι πλαστικοι σχεδον ολοι ετσι ειναι,
εννοω εχει διαφορα ενας καρδιολογος απο ενα πλαστικο. αλλο ηθος
Δυστυχώς έτσι είναι. Και η κοπέλα πέρα από το αισθητικό κομμάτι έχει θέμα και με το λειτουργικό. Νιώθει ότι είναι μονίμως μπουκωμενη γιατί έτσι όπως της "πάτησε" την μύτη της έκλεισε πιο πολύ τα ρουθούνια με αποτέλεσμα και πάλι να μην αναπνέει καλά. Δλδ τελείως απαράδεκτος σαν γιατρός.
 

Veroni

New Member
Tα είχα δει κι εγώ τα αρνητικά και με έχει επηρεάσει αλλα σε εκείνο το σημείο πιστευα οτι θα προχωρησω με Λου. Οταν τον επισκεφτηκα αλλαξα γνωμη και συνέχισα να ψάχνω. Οπότε ψάξε όσο μπορείς ζήτα να δεις παραπάνω δουλειές απ οσες έχουν δημοσιευμένες!

UPDATE!
Τελικά την έκανα την λειτουργική ρινοπλαστική στον Σκ. Έμεινα πολυ ευχαριστημένη. Απολύτως φυσικό το αποτέλεσμα. Βέβαια δεν είχε κάτι πολύ έντονο να αλλάξει αλλα με το λειτουργικό κομμάτι είχα μεγάλο πρόβλημα. Προσωπικά εγώ στη μια βδομάδα ξεκίνησα και ανέπνεα και μέρα με την μέρα ακόμα καλύτερα. Έχει ιδιαίτερο χαρακτήρα αλλά τι σημασία έχει όταν το αποτέλεσμα είναι αυτό που θες. Εύχομαι να βρείτε κι εσείς τον γιατρό που σας ταιριάζει! Και να προτιμάτε ωτορινολαρυγγολόγους για ρινοπλαστική και όχι πλαστικούς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marvel

New Member
Καλησπέρα εχω διαβάσει παρά πολλά σχετικά με ρινοπλαστικη αλλά δεν μπορώ ακόμα να καταλήξω σε γιατρό .Ενδιαφέρομαι για αισθητική αποκλειστικά επέμβαση . Όσοι είστε απο Θεσσαλονίκη μοιραστείτε γιατρούς κ εμπειριες . Εχω επισκεφτεί Αριστομένη , εχω στα πλάνα μου τον ωρλ Γκουντάκο (από Θεσσαλονίκη) , ωρλ Λουλουδη και Παυλιδελη (από Αθήνα).
Κάθε γνώμη καλοδεχούμενη.
 

Maria Vicko

New Member
Καλησπέρα εχω διαβάσει παρά πολλά σχετικά με ρινοπλαστικη αλλά δεν μπορώ ακόμα να καταλήξω σε γιατρό .Ενδιαφέρομαι για αισθητική αποκλειστικά επέμβαση . Όσοι είστε απο Θεσσαλονίκη μοιραστείτε γιατρούς κ εμπειριες . Εχω επισκεφτεί Αριστομένη , εχω στα πλάνα μου τον ωρλ Γκουντάκο (από Θεσσαλονίκη) , ωρλ Λουλουδη και Παυλιδελη (από Αθήνα).
Κάθε γνώμη καλοδεχούμενη.
Πως σου φάνηκε ο Αριστομένης;
 

Marvel

New Member
Πως σου φάνηκε ο Αριστομένης;
Πολύ φιλικός και πρόθυμος να σου εξηγήσει ότι θέλεις . Μου είπε τι θα διόρθωνε στην δίκη μου περίπτωση , του έδειξα και εγώ πως την φαντάζομαι .Ήταν αρκετά άνετος και μιλούσε με σιγουριά (σαν να ξέρει τι κάνει) . Μάλιστα μου είπε ότι εκείνη την μέρα είχε δυο χειρουργεία για μύτη . Μου έδειξε και δουλειές του που ήταν καλές. Μου είπε ότι είναι μια ώρα το χειρουργείο και η τιμή ήταν μέσα στα αναμενόμενα ποσά. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να εχω άποψη γτ δεν εχω κάποιον γνωστό να έχει χειρουργηθεί σε αυτόν τον γιατρό.
 

Maria Vicko

New Member
Πολύ φιλικός και πρόθυμος να σου εξηγήσει ότι θέλεις . Μου είπε τι θα διόρθωνε στην δίκη μου περίπτωση , του έδειξα και εγώ πως την φαντάζομαι .Ήταν αρκετά άνετος και μιλούσε με σιγουριά (σαν να ξέρει τι κάνει) . Μάλιστα μου είπε ότι εκείνη την μέρα είχε δυο χειρουργεία για μύτη . Μου έδειξε και δουλειές του που ήταν καλές. Μου είπε ότι είναι μια ώρα το χειρουργείο και η τιμή ήταν μέσα στα αναμενόμενα ποσά. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να εχω άποψη γτ δεν εχω κάποιον γνωστό να έχει χειρουργηθεί σε αυτόν τον γιατρό.
Είχες κάνει στο παρελθόν ρινοπλαστικη;ή αυτή θα είναι η πρώτη;Αν επισκεφτείς τον Γκουντάκο θα μπορούσες να μας πεις την εμπειρία σου;Και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Marvel

New Member
Είχες κάνει στο παρελθόν ρινοπλαστικη;ή αυτή θα είναι η πρώτη;Αν επισκεφτείς τον Γκουντάκο θα μπορούσες να μας πεις την εμπειρία σου;Και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Αυτή είναι η πρώτη . Φυσικά και θα σας ενημερώσω για τον κύριο Γκουντάκο
 

Marvel

New Member
Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο θέμα. Αλλά για όσους είναι από βόρεια ελλάδα, έχω ακούσει καλά λόγια για έναν γιατρό στην Βέροια. Έχω δει και δύο αποτελέσματα live. Το ένα ενός γνωστού μου και το άλλο ενός φίλου μου. Βέβαια δεν τα κοίταξα σχολαστικά τα αποτελέσματα αλλά φαινόταν αρκετά καλά με μια γρήγορη ματιά. Και οι δύο (τουλάχιστον έτσι λενε) έχουν μείνει ευχαριστημένοι. Όνομα δεν συγκράτησα μιας και δεν με ενδιαφέρει το θέμα.
Καλησπέρα μπορείς ν μας πεις όνομα γιατρού ;
 

Leoni

New Member
Eχει κινηθει καποιος εδω νομικα μετα απο κακο χειρουργειο? Ο γιατρος που μ εκανε τη μυτη μ εχει κανει μεγαλη ζημια και σκεφτομαι τις επιλογες που εχω...
 

platanos

Well-Known Member
Eχει κινηθει καποιος εδω νομικα μετα απο κακο χειρουργειο? Ο γιατρος που μ εκανε τη μυτη μ εχει κανει μεγαλη ζημια και σκεφτομαι τις επιλογες που εχω...
Γιατί δε λες το όνομα του γιατρού εδώ καταρχάς να σώσεις κόσμο? Και το λέω γιατί όπως καταλαβαίνω εκτός από αισθητικό, το πρόβλημά σου θα ναι και λειτουργικό, κάτι που είναι ακόμα πιο σημαντικό και σοβαρό!
 

Leoni

New Member
Γιατί δε λες το όνομα του γιατρού εδώ καταρχάς να σώσεις κόσμο? Και το λέω γιατί όπως καταλαβαίνω εκτός από αισθητικό, το πρόβλημά σου θα ναι και λειτουργικό, κάτι που είναι ακόμα πιο σημαντικό και σοβαρό!

Ακριβως για το λογο που εγραψα, γιατι δεν μου επιτρεπει ο νομος αυτη τη στιγμη. Οταν βγαλω ακρη ευχαριστως να πω και το ονομα του. Το προβλημα ειναι οτι οι ιδιοι οι γιατροι ειναι κλικες μεταξυ τους και προσπαθω να μαθω αν καποιος αλλος εχει μπει σε ιδια διαδικασια για να ξερω τι αντιμετωπιζω. Μεχρι στιγμης μου εχουν πει τρεις γιατροι οτι εχω προβλημα και εσωτερικο και εξωτερικο. Εχει γινει ζημια στα κοκαλα, στις κογχες και στο διαφραγμα ( ειναι ορατα και στο ματι τα προβληματα).Οποτε οχι δεν ειναι μονο αισθητικο το προβλημα..
 
Μπλουζα