Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

crossfire

Well-Known Member
Ρε φίλε αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις γ@*/το. Δεν υπάρχει λογος να κάνεις πλάκα για ένα θέμα που ο άλλος ψάχνει να βρει λύση και κάνει έρευνα για να λύσει το πρόβλημα του...Προφανώς δεν απευθυνθηκα σε εσένα αλλά σε άτομα που έχουν προσωπική εμπειρία και ίσως δώσουν μια χρήσιμη πληροφορία και σε άλλους...Δεν ξέρω αν τα αποτελέσματα που βλέπω στις φώτο είναι αληθινά αλλά στη περίπτωση που είναι δυστυχώς αυτοι οι γιατροί είναι μίλια μπρστά απο τους Έλληνες που βγάζουν μόνο αποτυχημένα αποτελέσματα και τα πετυχημένα είναι μονο σε πολύ μικρές εύκολες αλλαγές...

βρήκες άνθρωπο να πεις ότι κοροϊδεύει.
Τι να πω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ρε φίλε αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις γ@*/το. Δεν υπάρχει λογος να κάνεις πλάκα για ένα θέμα που ο άλλος ψάχνει να βρει λύση και κάνει έρευνα για να λύσει το πρόβλημα του...Προφανώς δεν απευθυνθηκα σε εσένα αλλά σε άτομα που έχουν προσωπική εμπειρία και ίσως δώσουν μια χρήσιμη πληροφορία και σε άλλους...Δεν ξέρω αν τα αποτελέσματα που βλέπω στις φώτο είναι αληθινά αλλά στη περίπτωση που είναι δυστυχώς αυτοι οι γιατροί είναι μίλια μπρστά απο τους Έλληνες που βγάζουν μόνο αποτυχημένα αποτελέσματα και τα πετυχημένα είναι μονο σε πολύ μικρές εύκολες αλλαγές...
Μην τρελαινεσαι αδερφε. Την αναζητηση δεν θα στη χαλασει λιγο χιουμορ. Ισα Ισα καλο ειναι να το εχουμ χιουμορ στη ζωη μας.

Καλη και η Τουρκια αλλα χαλαρα, μη ψαχνουμε ολα τα τριτοκοσμικα μερη να παμε για να γλυτωσουμε χρηματα.
Κανε την αναζητηση σου εδω και θα βρεις σιγουρα καποιον αξιολογο.
 

zozi

New Member
Μην τρελαινεσαι αδερφε. Την αναζητηση δεν θα στη χαλασει λιγο χιουμορ. Ισα Ισα καλο ειναι να το εχουμ χιουμορ στη ζωη μας.

Καλη και η Τουρκια αλλα χαλαρα, μη ψαχνουμε ολα τα τριτοκοσμικα μερη να παμε για να γλυτωσουμε χρηματα.
Κανε την αναζητηση σου εδω και θα βρεις σιγουρα καποιον αξιολογο.
Αρχικά αδερφός δεν είμαι γιατί είμαι γυναίκα οπως υποδηλώνει ναι το ψευδωνυμο μου...Οσο για τα χρηματα εγραψα πουθενα για χαμηλότερο κοστος και εβγαλες το συμπέρασμα οτι το σχόλιο μου στοχεύει σε αυτο? Τα αποτελέσματα που είδα στιε φώτο σχολίασα τα οποία ξανά τονίζω αν είναι όντως αληθινά είναι συγκλονιστικά. Δεν έχω δεί κανένα Ελληνα γιατρό να έχει κάνει τόσο καλη δουλειά. Αντιθέτως μόνο για αποτυχημένα περιστατικά ακούω και δυστυχώς το επιβεβαιώνω μιας και είμαι και εγώ ενα απο αυτά οπότε δεν θέλω να κάνω τρίτη αποτυχημένη επέμβαση για ευνόητους λόγους. Με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανένα γιατρό γιατί όλοι έχουν αποτυχίες. Οσο για το τριτοκωσμικό μέρος είναι μόνο σε οτι αφορά τη κουλτουρα και τη θρησκεία τους γιατι αν έχεις πάει Κωσταντινούπολη και δεις τι κτήρια και υποδομές έχουν εκεί θα τρίβεις τα μάτια σου απο τη χλιδη. Υπάρχουν μεγάλες ανισότητες συμφωνώ αλλά δεν με νοιάζει αυτο...δεν θα πάω για να μείνω τη δουλειά μου θέλω να κάνω...Και τέλος για να κλείσουμε με αυτό το θέμα όταν κάποιος έχει ένα πρόβλημα και ψάχνει λύση έχω την εντύπωση οτι δεν έχει και πολύ διάθεση για πλάκα... τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμένα. Αν θέλω να δω κάτι αστείο υπάρχει και το Youtube. Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι για να κάνουμε χαβαλέ και να σπαμάρουμε με άσχετα σχόλια αλλά να αλληλοενημερωνόμαστε για ένα θέμα που ψάχνουμε να βρούμε λύση...
 

Kostas97

Well-Known Member
Αρχικά αδερφός δεν είμαι γιατί είμαι γυναίκα οπως υποδηλώνει ναι το ψευδωνυμο μου...Οσο για τα χρηματα εγραψα πουθενα για χαμηλότερο κοστος και εβγαλες το συμπέρασμα οτι το σχόλιο μου στοχεύει σε αυτο? Τα αποτελέσματα που είδα στιε φώτο σχολίασα τα οποία ξανά τονίζω αν είναι όντως αληθινά είναι συγκλονιστικά. Δεν έχω δεί κανένα Ελληνα γιατρό να έχει κάνει τόσο καλη δουλειά. Αντιθέτως μόνο για αποτυχημένα περιστατικά ακούω και δυστυχώς το επιβεβαιώνω μιας και είμαι και εγώ ενα απο αυτά οπότε δεν θέλω να κάνω τρίτη αποτυχημένη επέμβαση για ευνόητους λόγους. Με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανένα γιατρό γιατί όλοι έχουν αποτυχίες. Οσο για το τριτοκωσμικό μέρος είναι μόνο σε οτι αφορά τη κουλτουρα και τη θρησκεία τους γιατι αν έχεις πάει Κωσταντινούπολη και δεις τι κτήρια και υποδομές έχουν εκεί θα τρίβεις τα μάτια σου απο τη χλιδη. Υπάρχουν μεγάλες ανισότητες συμφωνώ αλλά δεν με νοιάζει αυτο...δεν θα πάω για να μείνω τη δουλειά μου θέλω να κάνω...Και τέλος για να κλείσουμε με αυτό το θέμα όταν κάποιος έχει ένα πρόβλημα και ψάχνει λύση έχω την εντύπωση οτι δεν έχει και πολύ διάθεση για πλάκα... τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμένα. Αν θέλω να δω κάτι αστείο υπάρχει και το Youtube. Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι για να κάνουμε χαβαλέ και να σπαμάρουμε με άσχετα σχόλια αλλά να αλληλοενημερωνόμαστε για ένα θέμα που ψάχνουμε να βρούμε λύση...
Sorry για την αλλαγη φυλου Zozi. :)

Παντως προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν σε καποια τετοια επεμβαση την συγκεκριμενη χωρα.Αρκει να σκεφτεις οτι οι καταρτισμενοι Τουρκοι επιστημονες αναγκαζονται να φυγουν αφου δεν ανεχονται την εκει "δικτατορια", αρα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορουσες εκει να βρεις λυση, καθως επισης και το ποσες μπορει να ειναι η πιθανοτητες οσα περιστατικα βλεπεις να αληθευουν.
 

JORJE

Active Member
Αρχικά αδερφός δεν είμαι γιατί είμαι γυναίκα οπως υποδηλώνει ναι το ψευδωνυμο μου...Οσο για τα χρηματα εγραψα πουθενα για χαμηλότερο κοστος και εβγαλες το συμπέρασμα οτι το σχόλιο μου στοχεύει σε αυτο? Τα αποτελέσματα που είδα στιε φώτο σχολίασα τα οποία ξανά τονίζω αν είναι όντως αληθινά είναι συγκλονιστικά. Δεν έχω δεί κανένα Ελληνα γιατρό να έχει κάνει τόσο καλη δουλειά. Αντιθέτως μόνο για αποτυχημένα περιστατικά ακούω και δυστυχώς το επιβεβαιώνω μιας και είμαι και εγώ ενα απο αυτά οπότε δεν θέλω να κάνω τρίτη αποτυχημένη επέμβαση για ευνόητους λόγους. Με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανένα γιατρό γιατί όλοι έχουν αποτυχίες. Οσο για το τριτοκωσμικό μέρος είναι μόνο σε οτι αφορά τη κουλτουρα και τη θρησκεία τους γιατι αν έχεις πάει Κωσταντινούπολη και δεις τι κτήρια και υποδομές έχουν εκεί θα τρίβεις τα μάτια σου απο τη χλιδη. Υπάρχουν μεγάλες ανισότητες συμφωνώ αλλά δεν με νοιάζει αυτο...δεν θα πάω για να μείνω τη δουλειά μου θέλω να κάνω...Και τέλος για να κλείσουμε με αυτό το θέμα όταν κάποιος έχει ένα πρόβλημα και ψάχνει λύση έχω την εντύπωση οτι δεν έχει και πολύ διάθεση για πλάκα... τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμένα. Αν θέλω να δω κάτι αστείο υπάρχει και το Youtube. Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι για να κάνουμε χαβαλέ και να σπαμάρουμε με άσχετα σχόλια αλλά να αλληλοενημερωνόμαστε για ένα θέμα που ψάχνουμε να βρούμε λύση...
Καλημέρα.Δοκίμασε να κάνεις ένα consultation με τον κ.Πετρόπουλο.Έχω φίλο που είχε φοβερό πρόβλημα αισθητικής κ αναπνοής και χειρουργήθηκε από τον συγκεκριμένο ιατρό.Έπαθα σοκ με το αποτέλεσμα..Απίστευτη φυσικότητα-διόρθωση κ ανάσα επίσης τέλεια...Θεωρώ ότι είναι από τους τοπ στην Ελλάδα.Κάνε ένα συμβουλευτικό ραντεβού μαζί του,δεν έχεις να χάσεις κάτι..
 

sarafidou

New Member
Καλημέρα.Δοκίμασε να κάνεις ένα consultation με τον κ.Πετρόπουλο.Έχω φίλο που είχε φοβερό πρόβλημα αισθητικής κ αναπνοής και χειρουργήθηκε από τον συγκεκριμένο ιατρό.Έπαθα σοκ με το αποτέλεσμα..Απίστευτη φυσικότητα-διόρθωση κ ανάσα επίσης τέλεια...Θεωρώ ότι είναι από τους τοπ στην Ελλάδα.Κάνε ένα συμβουλευτικό ραντεβού μαζί του,δεν έχεις να χάσεις κάτι..

ο φιλος σας ειχε καλα αποτελεσματα , αλλα καποιοι γνωστοι παλι, οχι... :/
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αρχικά αδερφός δεν είμαι γιατί είμαι γυναίκα οπως υποδηλώνει ναι το ψευδωνυμο μου...Οσο για τα χρηματα εγραψα πουθενα για χαμηλότερο κοστος και εβγαλες το συμπέρασμα οτι το σχόλιο μου στοχεύει σε αυτο? Τα αποτελέσματα που είδα στιε φώτο σχολίασα τα οποία ξανά τονίζω αν είναι όντως αληθινά είναι συγκλονιστικά. Δεν έχω δεί κανένα Ελληνα γιατρό να έχει κάνει τόσο καλη δουλειά. Αντιθέτως μόνο για αποτυχημένα περιστατικά ακούω και δυστυχώς το επιβεβαιώνω μιας και είμαι και εγώ ενα απο αυτά οπότε δεν θέλω να κάνω τρίτη αποτυχημένη επέμβαση για ευνόητους λόγους. Με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανένα γιατρό γιατί όλοι έχουν αποτυχίες. Οσο για το τριτοκωσμικό μέρος είναι μόνο σε οτι αφορά τη κουλτουρα και τη θρησκεία τους γιατι αν έχεις πάει Κωσταντινούπολη και δεις τι κτήρια και υποδομές έχουν εκεί θα τρίβεις τα μάτια σου απο τη χλιδη. Υπάρχουν μεγάλες ανισότητες συμφωνώ αλλά δεν με νοιάζει αυτο...δεν θα πάω για να μείνω τη δουλειά μου θέλω να κάνω...Και τέλος για να κλείσουμε με αυτό το θέμα όταν κάποιος έχει ένα πρόβλημα και ψάχνει λύση έχω την εντύπωση οτι δεν έχει και πολύ διάθεση για πλάκα... τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμένα. Αν θέλω να δω κάτι αστείο υπάρχει και το Youtube. Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι για να κάνουμε χαβαλέ και να σπαμάρουμε με άσχετα σχόλια αλλά να αλληλοενημερωνόμαστε για ένα θέμα που ψάχνουμε να βρούμε λύση...

Zozi, εν μέρει έχεις δίκιο. Από την άλλη όμως στα φόρουμ γίνεται και μια πιο χαλαρή κουβέντα. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς.
 

angie

New Member
Καλησπεερα.. λοιπόν αρχικά να πω ότι είμαι καινούργια στο φόρουμ.. καθομουν τώρα και παίζει να έχω διαβάσει ότι υπάρχει σε κριτική σε φόρουμ για τους ρινοπλαστικους στην Αθήνα... από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει και κάποιος αξιόπιστος (αν και η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα σε 1-2).. όποτε σκεφτόμουν (επειδή έχω και ασφάλεια) να πάω στο μητερα(-υγεία) να κάνω την πλαστική μύτης που θελω (μιας που παίζει να με χρεώσουν και λιγότερο γιατι μαλλον έχω και θέμα με το διάφραγμα) .. σοου αν έχει κάνει κάποιος πλαστική εκεί αν γινεται να μου πει εντυπώσεις! (πς είμαι 18 αλλά θελω να την κάνω φέτος αν γινεται την πλαστική και ευελπιστώ να μην μου πάρουν το σκαλπ με τις τιμές!)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria Vicko

New Member
Όσοι είναι Θεσσαλονίκη και σκέφτονται για ρινοπλαστική μακριά από Γεννηματά και συγκεκριμένα από τον ωρλ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΤΙΤΕΛΗ,δεν ξέρει καθόλου να κανει μύτες αλλά ζητάει 1.000€ και παραπάνω φυσικά για να χαλάσει μύτες!Προσπαθω να σώσω κόσμο!δεν είναι δυσφήμηση αλλά πραγματικό γεγονός που δυστυχώς το περνάω!
 
Όσοι είναι Θεσσαλονίκη και σκέφτονται για ρινοπλαστική μακριά από Γεννηματά και συγκεκριμένα από τον ωρλ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΤΙΤΕΛΗ,δεν ξέρει καθόλου να κανει μύτες αλλά ζητάει 1.000€ και παραπάνω φυσικά για να χαλάσει μύτες!Προσπαθω να σώσω κόσμο!δεν είναι δυσφήμηση αλλά πραγματικό γεγονός που δυστυχώς το περνάω!

λυπαμαι για την εμπειρια σου, αλλα συγχωρα με και ολας.. πηγες σε γιατρο που σου ζητησε μονο 1000 EUR? για ρινοπλαστικη?
 

Maria Vicko

New Member
λυπαμαι για την εμπειρια σου, αλλα συγχωρα με και ολας.. πηγες σε γιατρο που σου ζητησε μονο 1000 EUR? για ρινοπλαστικη?
Σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ την έκανα,κανονικά ούτε 1000 έπρεπε να δώσω!Αυτο που ήθελα να κάνω δεν αξιζε 3.500,και αν το σκεφτείς ο πλαστικός δεν παίρνει τα 3.500 ,τα περισσότερα χρήματα πηγαίνουν στην κλινική και στην αναισθησία,ο ιατρός παίρνει γύρω στα 1.000 με 1.500!
 

Maria Vicko

New Member
Σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ την έκανα,κανονικά ούτε 1000 έπρεπε να δώσω!Αυτο που ήθελα να κάνω δεν αξιζε 3.500,και αν το σκεφτείς ο πλαστικός δεν παίρνει τα 3.500 ,τα περισσότερα χρήματα πηγαίνουν στην κλινική και στην αναισθησία,ο ιατρός παίρνει γύρω στα 1.000 με 1.500!
Να ξες πως δεν το λέω με κακιά,έχω μάθει το μάθημα μου πλέον αν και αργά αλλά το θέμα δεν είναι αυτό!Το θέμα είναι να σώσουμε κόσμο από ανίκανους ιατρούς και φυσικά αυτοί οι ιατροί να παρατήσουν το επάγγελμα τους!
 

Georgie

Well-Known Member
Να ξες πως δεν το λέω με κακιά,έχω μάθει το μάθημα μου πλέον αν και αργά αλλά το θέμα δεν είναι αυτό!Το θέμα είναι να σώσουμε κόσμο από ανίκανους ιατρούς και φυσικά αυτοί οι ιατροί να παρατήσουν το επάγγελμα τους!
Μπορείς μα βάλεις μια φωτογραφία απο τη μυτη που λες οτι σου κατεστρεψε?
Να πάρουν και τα μέλη μια ιδέα .
Μπορεις να κρύψεις τα αλλα χαρακτηριστικά σου .
Όπως βλεπεις το φορουμ στα νήματα των παρουσιάσεων εχουν φωτογραφικό υλικό για την απόδειξη του καλού η του κακού αποτελέσματος .
Έτσι βοηθάς τους άλλους υποψήφιους για τη σωστή επιλογή .
Αυτο βέβαια δεν ειναι υποχρεωτικό, αλλα ειναι πιο ηθικό, ειδικά οταν καταγγελεις κλινικές η Γιατρούς .
Αλλιώς εύκολα μπορει κάποιος να υποθέσει οτι απλώς συκοφαντείς .
Το καταλαβαίνεις ελπιζω οτι δεν ειναι προσωπικός χαρακτηρισμός .
Καλή σου μερα
 

Maria Vicko

New Member
Μπορείς μα βάλεις μια φωτογραφία απο τη μυτη που λες οτι σου κατάστρεψε?
Να πάρουν και τα μέλη μια ιδέα .
Μπορεις να κρύψεις τα αλλα χαρακτηριστικά σου .
Όπως βλεπεις το φορουμ στα νήματα των παρουσιάσεων εχουν φωτογραφικό υλικό για την απόδειξη του καλού η του κακού αποτελέσματος .
Έτσι βοηθάς τους άλλους υποψήφιους για τη σωστή επιλογή .
Αυτο βέβαια δεν ειναι υποχρεωτικό, αλλα ειναι πιο ηθικό, ειδικά οταν καταγγελεις κλινικές η Γιατρούς .
Αλλιώς εύκολα μπορει κάποιος να υποθέσει οτι απλώς συκοφαντείς .
Το καταλαβαίνεις ελπιζω οτι δεν ειναι προσωπικός χαρακτηρισμός .
Καλή σου μερα
Φυσικά και καταλαβαίνω,οποίος θέλει να δει το αποτέλεσμα μπορώ να το στείλω σε προσωπικό μήνυμα!Δεν συκοφαντώ απλά αναφέρω πραγματικά γεγονότα,δεν έχω να κερδίσω εγώ κάτι αλλά τα άτομα που σκέφτονται να χειρουργηθούν από αυτόν!
 

Georgie

Well-Known Member
Ας ειναι έστω με προσωπικό μνμ .
Πρεπει να εχεις υπ´οψιν οτι η ρινοπλαστικη ειναι ίσως η πιο δύσκολη αισθητική επέμβαση .
Ως συνήθως αλλα περιμενεις και αλλα βλεπεις .
Στατιστικά 60% είχα διαβάσει οτι επιστρέφουν για διορθωτική .
Και εχει να κανει πιο πολυ με τις προσδοκίες του περιστατικού και,λιγότερο με την ιατρική ικανότητα .
Βέβαια άλλο καλός Γιατρός και άλλο καλλιτέχνης !
Το δεύτερο ειναι σπάνιο και πληρώνεται αδρά !
 

Maria Vicko

New Member
Μπορείς μα βάλεις μια φωτογραφία απο τη μυτη που λες οτι σου κατεστρεψε?
Να πάρουν και τα μέλη μια ιδέα .
Μπορεις να κρύψεις τα αλλα χαρακτηριστικά σου .
Όπως βλεπεις το φορουμ στα νήματα των παρουσιάσεων εχουν φωτογραφικό υλικό για την απόδειξη του καλού η του κακού αποτελέσματος .
Έτσι βοηθάς τους άλλους υποψήφιους για τη σωστή επιλογή .
Αυτο βέβαια δεν ειναι υποχρεωτικό, αλλα ειναι πιο ηθικό, ειδικά οταν καταγγελεις κλινικές η Γιατρούς .
Αλλιώς εύκολα μπορει κάποιος να υποθέσει οτι απλώς συκοφαντείς .
Το καταλαβαίνεις ελπιζω οτι δεν ειναι προσωπικός χαρακτηρισμός .
Καλή σου μερα
Επίσης ξέχασα να πω,όταν λέω πως κατέστρεψε την μύτη εννοώ πως από το ένα ρουθούνι δεν μπορώ να αναπνεύσω,η μύτη είναι στραβή και το κοκκαλινο αλλά και το χόνδρινο μέρος της μύτης είναι στραβό και γενικά οι δυο μεριές είναι ασύμμετρες!
Ας ειναι έστω με προσωπικό μνμ .
Πρεπει να εχεις υπ´οψιν οτι η ρινοπλαστικη ειναι ίσως η πιο δύσκολη αισθητική επέμβαση .
Ως συνήθως αλλα περιμενεις και αλλα βλεπεις .
Στατιστικά 60% είχα διαβάσει οτι επιστρέφουν για διορθωτική .
Και εχει να κανει πιο πολυ με τις προσδοκίες του περιστατικού και,λιγότερο με την ιατρική ικανότητα .
Βέβαια άλλο καλός Γιατρός και άλλο καλλιτέχνης !
Το δεύτερο ειναι σπάνιο και πληρώνεται αδρά !
Για 60% δεν έχω ακούσει αλλά για 10-15%!Τελος πάντων τώρα έγινε,εγώ δεν μπηκα με το σκεπτικό ότι θα την κάνει τέλεια γιατί δεν ζήτησα πολλά πράγματα....Το ΜΟΝΟ που ζήτησα ήταν να μου αφαιρέσει την καμπούρα γι αυτό και πήγα σε νοσοκομείο,δεν ζήτησα να μου αλλάξει το σχήμα της μύτης,να την μικρύνει,να την κάνει πιο λεπτή,να αλλάξει το σχήμα στα ρουθούνια μου κτλπ!Μου είπε πως είναι εύκολο δεν θα πείραζε καθόλου το ανφας παρά μόνο το προφίλ θα το έκανε ίσιο!
 
Φωτογραφιες υπαρχουν??
Να επισημάνω ότι η κοπέλα το μόνο που ζήτησε ήταν να φύγει το κόκαλο να φτιάξει τα ρουθούνια γιατί την δυσκόλευαν στην αναπνοη και να ανασηκωθεί λιγάκι η άκρη της μύτης. Αντ' αυτού της έφαγε υπερβολικα την ράχη της μύτης και της "πάτησε" μέσα όλη την άκρη με αποτέλεσμα να φαίνεται πιο χοντρή και με μια στρογγυλή άκρη χωρίς λόγο.
 
Μπλουζα