Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ri@

New Member
χαιρετω την παρεα! ηρθε κ η σειρα μου επιτελους να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας! εκανα κ εγω την πολυποθητη επεμβαση επιτελους! ολα μου τα χρονια αναπνεα απο το στομα ειχα χασει την οσφρηση μου ειχα οπισθορρινικη καταρροη εξαιτιας στραβου διαφραγματος κ απο κογχες κ η μυτη μου ηταν μονιμα μπουκωμενη... εκανα την επεμβαση κυριως για λειτουργικους λογους κ για αισθητικους αφου εκανα παραλληλα κ ρινοπλαστικη.. μετα απο ποσα χρονια ψαξιμο... εχω γραψει κ παλιοτερα εδω ψαχνοντασ να βρω τον καταλληλο γιατρο κατεληξα θεωρω στον καλυτερο! χτες εκοψα τα ραμματα κ μου εβγαλε τα αυτοκολλητα πανω απο τη μυτη ο γιατρος δεν βαζει πωματισμους μεσα στη μυτη ουτε ναρθηκα μονο τα αυτοκολλητα.. απο την πρωτη στιγμη που βγηκα απο το χειρουργειο αναπνεα κανονικα δεν πονεσα ουτε λεπτο παρολο που χρειαστηκε να σπασει τα κοκκαλα της μυτης..δεν με πειραξε η ναρκωση καθολου φοβερος ο αναισθησιολογος γιατι παλαιοτερα που ειχα κανει δυο χειρουργια όχι απλα η ναρκωση με ειχε πειραξει κ ξερναγα αλλα καταλαβαινα κ τι μου εκαναν… μεγαλο το σοκ οποτε καταλαβαινετε πως ημουν όταν πηγα να κανω στις 7 του μηνα την επεμβαση.. την ιδια μερα μετα από πεντε ωρες παρακολουθησης στην κλινικη πηρα εξιτηριο δοξα το θεο όλα καλα δεν καταλαβα τπτ… το αποτελεσμα το αισθητικο ξεπερασε κάθε προσδοκια μου πραγματικα τοσο καλο δεν θα μπορουσα να το φανταστω ο ανθρωπος ‘’κενταει’’! φοβερος γιατρος κ απιστευτος σαν ανθρωπος!!! μετανιωσα που δεν την εκανα πριν δεκα χρονια αλλα ποτε δεν ειναι αργα.. ο γιατρος μου ειναι ο ιωαννης πετροπουλος είναι στρατιωτικος γιατρος στο 401.. εγω εκανα την επεμβαση στο ερρικος ντιναν.. εχω κλεισει ηδη μια βδομαδα χειρουργημενη κ ειμαι σουπερ
 

zozi

New Member
γιατι δεν πετυχε;; ειναι πολλες οι 2 για καποιον σαν το Λ.
περιεργο φαινεται...
Και όμως στη πρώτη βγήκα παραμορφωμένη και στη δεύτερη το αποτέλεσμα είναι από μέτριο έως κακό θα έλεγα γιατί δεν ταιριάζει καθόλου στο πρόσωπο μου παρά το γεγονός ότι υποστηρίζει και ο ίδιος ότι κάνει αυτό που ταιριάζει σε κάθε πρόσωπο... Γενικά είμαι πολύ απαγοητευμενη!
 

zozi

New Member
Δυστυχως γνωστα ολ' αυτα που γραφεις... οταν γινει η στραβη ολοι τα ιδια λενε. Εξαλου στο λενε κ απο πριν οτι δεν εγγυοντε τιποτα...
στειλε μου τ'ονομα του σε μηνυμα,
Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μ γράψεις και εμένα σε προσωπικό μήνυμα το όνομα του γιατρού;;;
 

Maria Vicko

New Member
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Θα αναφερθώ στην κλινική ωρλ,ο ιατρός Κωνσταντίνος Τιτέλης είναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ,για τις επεμβάσεις του ΖΗΤΑΕΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ των 1000€ και άνω(φυσικά χωρίς απόδειξη)για να χαλάει τις ζωές των ανθρώπων δημιουργώντας τους προβλήματα στο αισθητικό αλλά και λειτουργικό κομμάτι της μύτης!Η συμπεριφορά του γενικότερα είναι αντιεπαγγελματική και πιο πολύ αυτό φαίνεται την στιγμή που αναφέρεις την δυσαρέσκεια σου,περιφρονεί την άποψη σου και δεν δέχεται καμία γνώμη,για το μόνο πράγμα που ενδιαφέρεται είναι τα λεφτά!Έκανα ρινοπλαστική στον συγκεκριμένο (δυστυχώς) και από ίσια μύτη με καμπούρα χωρίς προβλήματα αναπνοής απέκτησα στραβή μύτη,δεν μπορώ να αναπνεύσω πια αλλά έχω μια μύτη χωρίς καμπούρα!Οποίος σκέφτεται να πάει για έλεγχο,επέμβαση και οτιδήποτε άλλο δεν το συνιστώ εκτός αν θέλει να χάσει χρήματα και να αποκτήσει επιπλέον σοβαρότερα προβλήματα!Ελπίζω με αυτήν την αξιολόγηση να σώσω κόσμο,να μην κάνουν το λάθος και πατήσουν το πόδι τους εκεί!Τέλος θα ήθελα να αναφέρω ότι ο λογαριασμός δεν είναι αληθινός για ευνόητους λόγους!
 

Maria Vicko

New Member
Οποίος γνωρίζει ΚΑΛΟ πλαστικό στην Θεσσαλονίκη (γιατί θα ήθελα να ξανακάνω για δεύτερη φορά την μύτη μου,)παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου!
 

drstrange

New Member
Καλησπέρα , μήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει χειρουργηθεί (ρινοπλαστική) από τον Ιωάννη Γκουντάκο στη Θεσσαλονίκη να μου πει την εμπειρία του ? Επίσης , για ρινοπλαστική στη Θεσσαλονίκη εκτός από Πετρόπουλο που πλέον χειρουργεί και Θεσσαλονίκη , έχετε να προτείνετε κάποιον?
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !!
 

zozi

New Member
Παιδια καλή χρονιά αρχικά και σας εύχομαι τα καλύτερα...Εχετε γνώμη για τον κ. Κ@σιμη και τη κ.Κυπρ@ιου? Εχει χειρουργηθεί καποιος εκει? Θα μπορούσατε να μου πείτε την εμπειρία σας?
 

sarafidou

New Member
Παιδια καλή χρονιά αρχικά και σας εύχομαι τα καλύτερα...Εχετε γνώμη για τον κ. Κ@σιμη και τη κ.Κυπρ@ιου? Εχει χειρουργηθεί καποιος εκει? Θα μπορούσατε να μου πείτε την εμπειρία σας?
οταν ζητατε γνωμες για γιατρους πρεπει να ξερετε, οτι ολοι τους εχουν τα καλα περιστατικα κ τα περιστατικα που τα καναν σκ@τα. οποτε κ να βρεθει 1-2 να σουν τα καλυτερα λογια τι νοημα εχει??
η Κυπρ@ιου φημιζεται απ τους καλυτερους , αλλα ξερω 2 κοπελες που δεν τους εγινε κ τοσο καλη δουλεια. μπηκαν κατι μοσχευματα μεσα και δε μπορουν να ανπνευσουν. και τις ειπε να ξανακανουν επεμβαση μετα απο 1 χρονο ωστε να τους τ αλλαξει θεση... :mad::mad:
τον αλλο δε το ξερω καθολου
 
Τελευταία επεξεργασία:

sarafidou

New Member
εχω διαβασει τοσα για ρινοπλαστικες που ψαχνω 2 χρονια για πλαστικο κ ακομα δεν εχω κανει. κ μαλλον δε θ κανω κ ποτε. σε βαζουν κ υπογραφεις χαρτια πριν την επεμβαση οτι δεν ευθυνοντε για τπτ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

KATERINA673

New Member
Παιδιά καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με την ρινοπλαστική. Ο γιατρός που με ανέλαβε ήταν ο Δ.Λ. Είχα στραβό διάφραγμα πράγμα το οποίο έκανε την μύτη μου να έχει κλίση προς τα δεξιά και με το γνωστό σε όλους κόκαλο που σου χαλάει το αισθητικό κομμάτι απ'το πλάι. Η εγχείρηση μου κόστισε 3,500 +100 ευρώ για κόβιντ πλέον λόγω πανδημίας. Περάσανε 6 μήνες, ο γιατρός και οι βοηθοί του εξαιρετικοί, ευγενική, διαθέσιμοι για οποιαδήποτε ερώτηση. Η εγχείρηση κράτησε... 4 ώρες παρακαλώ πολύ. Το αποτέλεσμα αισθητικά μου αρέσει πολύ όσο περνάει ο καιρός, αναπνέω λογικά καλύτερα, αλλά το μόνο που με έχει ανησυχήσει είναι τα ρουθούνια μου. Παιδιά ειλικρινά, είναι τελείως ασύμμετρα. Δεν βλέπω καμία διαφορά ίσα ίσα νιώθω ότι χειροτερεύουν. Μου έχουν πει ότι η μύτη θέλει τουλάχιστον 1 χρόνο για να επουλωθεί, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο τα ρουθούνια θα επανέλθουν. Δεν την νιώθω πρησμένη. Θα ήθελα γνώμη για όποιον είχε το ίδιο πρόβλημα και για revision. Ευχαριστώ.
 

sarafidou

New Member
Παιδιά καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με την ρινοπλαστική. Ο γιατρός που με ανέλαβε ήταν ο Δ.Λ. Είχα στραβό διάφραγμα πράγμα το οποίο έκανε την μύτη μου να έχει κλίση προς τα δεξιά και με το γνωστό σε όλους κόκαλο που σου χαλάει το αισθητικό κομμάτι απ'το πλάι. Η εγχείρηση μου κόστισε 3,500 +100 ευρώ για κόβιντ πλέον λόγω πανδημίας. Περάσανε 6 μήνες, ο γιατρός και οι βοηθοί του εξαιρετικοί, ευγενική, διαθέσιμοι για οποιαδήποτε ερώτηση. Η εγχείρηση κράτησε... 4 ώρες παρακαλώ πολύ. Το αποτέλεσμα αισθητικά μου αρέσει πολύ όσο περνάει ο καιρός, αναπνέω λογικά καλύτερα, αλλά το μόνο που με έχει ανησυχήσει είναι τα ρουθούνια μου. Παιδιά ειλικρινά, είναι τελείως ασύμμετρα. Δεν βλέπω καμία διαφορά ίσα ίσα νιώθω ότι χειροτερεύουν. Μου έχουν πει ότι η μύτη θέλει τουλάχιστον 1 χρόνο για να επουλωθεί, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο τα ρουθούνια θα επανέλθουν. Δεν την νιώθω πρησμένη. Θα ήθελα γνώμη για όποιον είχε το ίδιο πρόβλημα και για revision. Ευχαριστώ.
μηπως ειναι ιδεα σου;;; δλδ εστιαζεις πολυ στο κομματι των ρουθουνιων;;
ρωτα τους αλλους που συναντας καθημερινα , ανα βλεποουν οντως κατι , η ειναι αναιπαισθητη αυτη η ασσυμετρια;;
 

takis pan

New Member
Καλησπέρα σε όλες και σε όλους.
Ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική στη πόλη της Θεσσαλονίκης. Από ότι έχω ψάξει μόνος μου στο internet βρήκα έναν Γκουντάκο Δημήτριο ο οποίος είναι και στρατιωτικός ωρλ. Και τον διάσημο Αριστομένη Γιαννόπουλο ο οποίος με ραντεβού διατηρεί και ιατρείο εδώ. Είναι μία επέμβαση που θέλω να τη κάνω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου .Έχω και στραβό διάφραγμα αλλά αυτό το έχω συνηθίσει με τη πάροδο του χρόνου.(εννοείτε πως πάω για ρινοπλαστική μαζί με διάφραγμα).
Θα εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος θα μπορούσε να μου δώσει κάποιες πληροφορίες .Επίσης έχω ακούσει ότι η μία τελική τιμή είναι μεταξύ 2500 -3500 ευρώ...μαζί με έξοδα κλινικής κλπ. Σας ευχαριστώ και ελπίζω να βρεθεί κάποιος που να θέλει να μοιραστεί τις εμπειρίες του για εξιδυκευμένο ρινοπλαστικό αποκλειστικά για Θεσσαλονίκη.
 

sarafidou

New Member
Οτι βλέπεις και χειρότερα, ο συγκεκριμενος γιατρος δεν ασχολειται με ασυμμετριες ..μαλλον γιατι δεν μπορει. Εγω ειχα μια μυτη με καμπουρα αλλα σχετικα λεπτη και τωρα εχω ενα ωραιο προφιλ και ενα ανφας για τον π..., σαν crooked nose περιπου απο αυτο το γιατρο. Περιμενω να τελειωσει αυτο με τον κορονοιο να παω εξωτερικο να την κανω, σιχτηρ με τον αχρηστο πια...
μπορεις να λες οτι παιζεις μποξ γιαυτο ειναι ετσι. χαχααχ
τουλαχιστον εχεις μια δικαιολογια...

περα απο τν πλακα, μαλλον δεν εγινε καλη ενωση της οροφης οταν τεγιναν τα καταγματα
 
Μπλουζα