Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Lena!!!

New Member
Καλησπέρα σας!!!
Χρειάζομαι τη βοήθεια σας, πείτε μου σας παρακαλώ σε ποιους γιατρούς έχετε κάνει ρινοπλαστικη κ διάφραγμα μαζί κ έχετε μείνει απόλυτα ικανοποιημένοι. Ποιους μου προτείνετε;;
.Κάθε βοήθεια θα φανει πολύτιμη καθώς ζω τον τελευταίο καιρό στο εξωτερικό, αλλά θα ηθελα να κάνω την εγχείρηση στην Ελλάδα. Θα με ενδιέφερε να μου απαντήσουν κ άτομα που είχαν εμπειρία με κυριο Ι.Πετρόπουλος η κ.Λουλουδη . Οποίος θέλει μπορεί να μου στείλει στο ε-μαιλ kalaitzidaki.elena@gmail.com
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Koala

New Member
Καλησπέρα εγώ έκανα ρινοπλαστικη στο Λύρα κ έμεινα πολύ ευχαριστημένη
Καλησπερα

είμαινέα στη συζήτηση .. θέλω να ρωτήσω σχετικά με τον λιρα είναι καλός να κάνω το ακρονιρειο της μύτης με τοπική αναισθησία ;;Έχω κάνει πρόσφατα επέμβαση ρινοπλαστικη και διάφραγμα έχουν περάσει 30 μέρες από τότε και τώρα που κάπως ξεπριζεταθη η μύτη βλέπω πως το μπροστά πάλι Γέρνει δεξιά ..το είχα πει στον γιατρό και λέει πωδ ακόμα θέλει να ξεπριστει .
Εσείς τι γνώμη έχετε ;;

mike007

New Member
Καλησπερα

είμαινέα στη συζήτηση .. θέλω να ρωτήσω σχετικά με τον λιρα είναι καλός να κάνω το ακρονιρειο της μύτης με τοπική αναισθησία ;;Έχω κάνει πρόσφατα επέμβαση ρινοπλαστικη και διάφραγμα έχουν περάσει 30 μέρες από τότε και τώρα που κάπως ξεπριζεταθη η μύτη βλέπω πως το μπροστά πάλι Γέρνει δεξιά ..το είχα πει στον γιατρό και λέει πωδ ακόμα θέλει να ξεπριστει .
Εσείς τι γνώμη έχετε ;;
που εκανες τη ρινοπλαστικη? μας βοηθαει να ξερουμε. για τον συσκεκριμενο( Λυρα) δε ξερω κατι εγω ωστε να σε βοηθησω.. :/

mike007

New Member
Εγώ, έπειτα από μια πολύ μεγάλη ταλαιπωρία, θα επιλέξω τελικά την Κυπραιου. Έκανα τον 11/2016 μια διορθωτική σε Δημόσιο Νοσοκομείο (Πανεπιστήμιακο Νοσοκομείο Ιωαννίνων) με χρήση μοσχεύματος. Στην αρχή ήταν οκ, όμως το μόσχευμα από το αυτί με τον καιρό "γύρισε" (warping) και η κατάσταση έγινε χειρότερη από πριν το 2016.
Έτσι επισκέφθηκα την κυρία Κυπραιου, η οποία μου ανέλυσε την μέθοδο που θα υιοθετήσει (χρήση μοσχεύματος από πλευρικό χονδρό). Περιμένω να προγραμματισμό της επέμβασης μετά από τις 15 Σεπτεμβρίου.. Θα σας ενημερώσω αναλυτικά..
καλημερα! τι εγινε με την εγχειρηση? ολα ΟΚ?

mike007

New Member
Καλησπερα ! Ακριβως το ιδιο και εγω λακκούβα στην μεση και ειναι χειροτερη απο πριν κανω το χειρουργειο για εκεινον το αποτελεσμα είναι μια χαρα και αν κατι δεν ειναξ τοσο καλο γτ τυφλος δεν ειναι το βλεπει οτι δεν ειναι ομορφη μυτη μ λεει οτι έφταιγε το μασαζ π εκανα
ολοι αυτο λενε. οταν καπως δεν εχει βγει καλο αποτελεσμα, κανε μασαζ και θα φτιαξει... ειναι δυνατον? ΜΑΣΑΖ? επιστημονες ανθρωποι?

E_Thess

New Member
Καλησπέρα! Έκανα επανορθωτικη στην Κυπ.. πριν σχεδόν ένα χρόνο. Δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν είναι όπως το περίμενα. Ούτε λειτουργικά ούτε αισθητικά.

mike007

New Member
Προσωπικά, έχω στρέψει το βλέμμα μου πλέον εδώ και καιρό στο εξωτερικό, ειδικά αφότου έμαθα ότι υπάρχει μία καινούρια μέθοδος ρινοπλαστικής που έχει ήδη διαδωθεί αρκετά τα τελευταία 2 χρόνια (preservation rhinoplasty) και έχει πολλά ωφέλη. Αλλά είναι πολλά τα εμπόδια, ειδικά τώρα πια με την πανδημία, και καμιά φορά κοιτάω πάλι προς Ελλάδα μεριά μπας και, αλλά δεν ξέρω.

Προς το παρόν μόνο 1 γιατρός έχω βρει να έχει υιοθετήσει αυτή την τεχνική στην Ελλάδα, ο Β. Μιχαλόπουλος. Θεωρείται από τους καταξιωμένους της Ελλάδας από ότι έχω καταλάβει, ωστόσο δεν μπορώ να βρω πρόσφατα περιστατικά ούτε καμία κριτική πουθενά, πέρα από πολύ λίγες αναφορές σε 1-2 φόρουμ (1 είναι αυτό εδώ) οπότε αν έχει κάποιος εμπειρία, ας μου στείλει μήνυμα παρακαλώ.

Επίσης, ένας άλλος γιατρός που φαίνεται αρκετά καλός και ποστάρει πολλά περιστατικά στο insta του είναι ο Ι. Πετρόπουλος. Ωστόσο, κατά 90% δείχνει μόνο προφίλ τις μύτες που φτιάχνει, που προσωπικά με ενοχλεί. Δεν ξέρω αν θα ταίριαζε στην περίπτωσή μου, αλλά αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να τον κοιτάξει.
ο Μιχ. οντως το site του και το fb του ανυπαρκτα...
Ο Πετρ "φαινεται" αξιολογη περιπτωση.. και χειρουργει κ Λαρισα.

mike007

New Member
παρατηρειται το φαινομενο πολλοι Χειρουργοι ν'ανεβαζουν φωτος απο παλιες εγχειρησεις, επειδη δεν εχουν κατι πιο νεο ν'ανεβασουν. μη πεφτετε στη λουμπα... :eek:;).

Niki91

New Member
Εγω εκανα στον Λουλ. πριν απο δυομιση εβδομαδες περιπου και ακομα νιωθω χαλια...Η μυτη μου βεβαια ειναι πολυ πρησμενη ακομα για να κρινω το τελικο αισθητικο αποτελεσμα αλλα ειναι σαφες πως απο τη μια πλευρα ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη και μαλιστα πιο μεγαλη απο οτι ηταν πριν.Απο μπροστα ειναι επισης πιο μεγαλη απο πριν αλλα το τιπ ειναι πολυ πρησμενο για να πω.Απο λειτουργικης αποψης δεν αναπνεω ακομα καθολου καλα και υποτιθεται εφτιαξε το "θεοστραβο" μου διαφραγμα οπως το αποκαλεσε....υπερβολη κατ'εμε γτι ανεπνεα αρκετα καλα.Και ολα αυτα για μια απλη καμπουριτσα.Απο συμπεριφορα καλος μεν αρχικα μετα δε θελει πολλα πολλα.Ελπιζω να σε καλυψα.
Kalispera, tha mporeis na mou dwseis feedback me to apotelesma?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike007

New Member
γνωμη μου ειναι μη πολυβασιζεστε στα "ONOMATA" οσοι θελετε να κανετε τετοιες εγχειρησεις. δε ξερω ανα ειναι τοσο καλο αν εισαι ονομα.. εχουμε διαβασει κ ακουσει πολλα για "ονοματα" χειρουργων που στην ουσια πετσοκοβουν & μετα ΔΕΝ ειδα ΔΕΝ ξερω, εγω το βλεπω τελειο........

Τελευταία επεξεργασία:

Δόμνα

New Member
Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς την ωρλ Ειρήνη Μάντζαρη; Είδα μερικές φωτογραφίες από τις επεμβάσεις που 'χει κανει και μου άρεσε γενικότερα η δουλειά της. Όποιος έχει κάποια πληροφορία για τη συγκεκριμένη ας με ενημερώσει παρακαλώ πολύ.

Μπλουζα