Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Ντιντι

New Member
Κάποιος / κάποια που να εχει κάνει ρινο-διάφραγμα στη Βιοκλινικη Γαληνός Θεσσαλονίκη? εμπειρίες? θετικές/ αρνητικές?
Καλησπέρα εγώ έκανα στην βιοκλινικη αλλά με ιδιωτικό γιατρό, τι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Melina16

New Member
Καλησπέρα εγώ έκανα στην βιοκλινικη αλλά με ιδιωτικό γιατρό, τι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις?
Καλησπέρα ντιντι, και εγω με ιδιωτικό γιατρό στη Βιοκλινικη λέω να κανω. Θελω να μάθω έμεινες μέσα η βγήκες την ίδια μέρα? ποσών ώρα κράτησε η επέμβαση, μετα απο πόση ώρα ξυπνησες απο την ολική?
 

Ντιντι

New Member
Καλησπέρα ντιντι, και εγω με ιδιωτικό γιατρό στη Βιοκλινικη λέω να κανω. Θελω να μάθω έμεινες μέσα η βγήκες την ίδια μέρα? ποσών ώρα κράτησε η επέμβαση, μετα απο πόση ώρα ξυπνησες απο την ολική?
Καλησπέρα,πρεπει μετα την ολική αναισθησία να διανυκτερεύσεις μια μέρα καθώς θα εχεις καποιες ζαλάδες ,αδυναμία ,ίσως και εμετούς ,προσωπικά εγώ τα είχα όλα και ειδικότερα το τελευταίο ,εκανα εμετό με αίμα για μια μέρα,μην τρομαζεις όμως είναι φυσιολογικό!!εμένα κράτησε 2 ώρες η επέμβαση και ξύπνησα απευθείας απο την αναισθησία,σε σημείο π απορισαν για το ποσο γρήγορα ξύπνησαν,έβλεπα και όνειρο να φανταατεις νευριασα που με διέκοψαν απο το όνειρο,εγώ ήμουν μονη στο δωμάτιο,οι νοσοκόμες ηταν καλες και εξυπηρετικες ,μια χαρά ήταν η κλινική!!
 

jeremi

New Member
Καλή σου μέρα!!!!Επειδή έχω επισκεφτεί τον κ.Μιχαλόπουλο για διάφραγμα και ρινοπλαστική,θέλω να πάρω γνώμες!!!Τελικά χειρουργήθηκες σε εκείνον???
 

@lex

New Member
Να σας ρωτησω,οσοι κάνατε επεμβαση ειτε πλαστική ειτε διαφραγμα, εξετάσεις πριν την επέμβαση γίνονται ? Ακτινογραφία,καρδια η οτιδηποτε αλλο??? Και αν ναι ποτε?
 

grgnik

Member
Να σας ρωτησω,οσοι κάνατε επεμβαση ειτε πλαστική ειτε διαφραγμα, εξετάσεις πριν την επέμβαση γίνονται ? Ακτινογραφία,καρδια η οτιδηποτε αλλο??? Και αν ναι ποτε?
εγω εκανα πριν 2 εβδομαδες.εκανα προεγχηριτικο ελεγχο 15 μερες πριν.Αματολογικες,καρδια,πνευμονες.
 

Katerina243

New Member
καλησπερα παιδια καινουργια στην παρεα!!! ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη βασικα λογου διαφραγματος αρχικα κ δευτερον αφου θα υποβληθω σε αυτβ την διαδικασια να διορθωσω ενα ελαφρυ υβο στην ραχη της μυτης... απο τα τοσα που διαβασα σε διαφορα σαιτ κατεληξα στον λουλ. κ σκεφτηκα να με αναλαβει αυτος... σας παρακαλω οποιος εχει προσωπικη εμπειρια μαζι του παρακαλω πολυ ας επικοινωνησει μαζι μου... καθε πληροφορια ευπροσδεκτη!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Katebto

New Member
καλησπερα παιδια καινουργια στην παρεα!!! ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη βασικα λογου διαφραγματος αρχικα κ δευτερον αφου θα υποβληθω σε αυτβ την διαδικασια να διορθωσω ενα ελαφρυ υβο στην ραχη της μυτης... απο τα τοσα που διαβασα σε διαφορα σαιτ κατεληξα στον λουλ. κ σκεφτηκα να με αναλαβει αυτος... σας παρακαλω οποιος εχει προσωπικη εμπειρια μαζι του παρακαλω πολυ ας επικοινωνησει μαζι μου... καθε πληροφορια ευπροσδεκτη!!!

Εγω εκανα στον Λουλ. πριν απο δυομιση εβδομαδες περιπου και ακομα νιωθω χαλια...Η μυτη μου βεβαια ειναι πολυ πρησμενη ακομα για να κρινω το τελικο αισθητικο αποτελεσμα αλλα ειναι σαφες πως απο τη μια πλευρα ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη και μαλιστα πιο μεγαλη απο οτι ηταν πριν.Απο μπροστα ειναι επισης πιο μεγαλη απο πριν αλλα το τιπ ειναι πολυ πρησμενο για να πω.Απο λειτουργικης αποψης δεν αναπνεω ακομα καθολου καλα και υποτιθεται εφτιαξε το "θεοστραβο" μου διαφραγμα οπως το αποκαλεσε....υπερβολη κατ'εμε γτι ανεπνεα αρκετα καλα.Και ολα αυτα για μια απλη καμπουριτσα.Απο συμπεριφορα καλος μεν αρχικα μετα δε θελει πολλα πολλα.Ελπιζω να σε καλυψα.
 

Ντιντι

New Member
Εγω εκανα στον Λουλ. πριν απο δυομιση εβδομαδες περιπου και ακομα νιωθω χαλια...Η μυτη μου βεβαια ειναι πολυ πρησμενη ακομα για να κρινω το τελικο αισθητικο αποτελεσμα αλλα ειναι σαφες πως απο τη μια πλευρα ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη και μαλιστα πιο μεγαλη απο οτι ηταν πριν.Απο μπροστα ειναι επισης πιο μεγαλη απο πριν αλλα το τιπ ειναι πολυ πρησμενο για να πω.Απο λειτουργικης αποψης δεν αναπνεω ακομα καθολου καλα και υποτιθεται εφτιαξε το "θεοστραβο" μου διαφραγμα οπως το αποκαλεσε....υπερβολη κατ'εμε γτι ανεπνεα αρκετα καλα.Και ολα αυτα για μια απλη καμπουριτσα.Απο συμπεριφορα καλος μεν αρχικα μετα δε θελει πολλα πολλα.Ελπιζω να σε καλυψα.
Μην απογοητεύεται,ειναι αρκετά νωρίς,προσπάθησε να εχεις καλη ψυχολογία και θετική σκέψη!!
 

Katerina243

New Member
αυτο που αλλαζουν συμπεριφορα μετα δεν μπορω να το καταλαβω ειναι δλδ μεχρι να μας τα παρουν μετα ουδεν λαθος αναγνωριζεται... εχω απελπιστει ρε παιδια ειμαι σε αναζητηση γιατρου εδω κ ποσο καιρο κ πραγματικα εχω απογοητευτει... τουλαχιστον για ελλαδα.. πως ησουν μετα το χειρουργειο??? εμεινες μεσα?? ποναγες? οι γαζες οταν βγαινουν πονανε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα πραγματικα εχω αγχωθει... για την κυπραιου καμια αποψη?
 

Katebto

New Member
αυτο που αλλαζουν συμπεριφορα μετα δεν μπορω να το καταλαβω ειναι δλδ μεχρι να μας τα παρουν μετα ουδεν λαθος αναγνωριζεται... εχω απελπιστει ρε παιδια ειμαι σε αναζητηση γιατρου εδω κ ποσο καιρο κ πραγματικα εχω απογοητευτει... τουλαχιστον για ελλαδα.. πως ησουν μετα το χειρουργειο??? εμεινες μεσα?? ποναγες? οι γαζες οταν βγαινουν πονανε? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα πραγματικα εχω αγχωθει... για την κυπραιου καμια αποψη?

Γενικα δεν εχει καθολου πονο ισως λιγο τις πρωτες μερες αλλα τιποτα το σοβαρο.Στην κλινικη μενεις την πρωτη μερα μονο.Αναπνεεις απο κατι σωληνακια, αν σε πειραξει η αναισθησια μπορει να κανεις εμετο...εγω εκανα αρκετες φορες και πρεπει να βαζεις παγο καθ'ολη τη διαρκεια στα ματια σου.Γενικα δυσκολη η πρωτη μερα.Την επομενη εμενα μου εβγαλαν τα σωληνακια απο τα οποια ανεπνεα και τη γαζα κατω απο τη μυτη μου(μπορει να χα και κανα ταμπον δε θυμαμαι).Δεν ποναει σαν διδικασια απλα ειναι αβολο.Απο εκει και περα μενεις μονο με το ναρθηκα.
 

Kalifornia

New Member
Καλησπερα και απο μενα εγω πριν 3 μηνες σχεδον χειρουργηθηκα στον λουλ.επανεγχειρηση απο προηγουμενη αποτυχημενη ρινοπλαστικη!αν με ρωτατε μεχρι στιγμης αναρρωση και αποτελεσμα ειναι θεικα για μενα!εκανε ακριβως οτι ηθελα και ειμαι προς το παρον πολυ ευχαριστημενη!αλλα ειναι φυσικα πολυ νωρις ακομα!ως συμπεριφορα και πριν αλλα και τωρα στο μετα...ηταν αψογος να μου λυσει οτι απορια ηθελα!με βλεπουν πολλοι γνωστοι και δεν καταλαβαινουν καν οτι χειρουργηθηκα απλα βλεπουν μια ομορφη μυτη.
 

Kalifornia

New Member
Και εγω επισης χειρουργηθηκα στον ιδιο γιατρο πριν 3 μηνες και η μυτη μου ειναι τελεια.εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη...αλλα ακομα δεν κρινω γιατι επειδη εχω ξανακανει ρινοπλαστικη αποψη πρεπει να εχεις μονο πανω στον χρονο.
Εγω εκανα στον Λουλ. πριν απο δυομιση εβδομαδες περιπου και ακομα νιωθω χαλια...Η μυτη μου βεβαια ειναι πολυ πρησμενη ακομα για να κρινω το τελικο αισθητικο αποτελεσμα αλλα ειναι σαφες πως απο τη μια πλευρα ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη και μαλιστα πιο μεγαλη απο οτι ηταν πριν.Απο μπροστα ειναι επισης πιο μεγαλη απο πριν αλλα το τιπ ειναι πολυ πρησμενο για να πω.Απο λειτουργικης αποψης δεν αναπνεω ακομα καθολου καλα και υποτιθεται εφτιαξε το "θεοστραβο" μου διαφραγμα οπως το αποκαλεσε....υπερβολη κατ'εμε γτι ανεπνεα αρκετα καλα.Και ολα αυτα για μια απλη καμπουριτσα.Απο συμπεριφορα καλος μεν αρχικα μετα δε θελει πολλα πολλα.Ελπιζω να σε καλυψα.
 

Katebto

New Member
Και εγω επισης χειρουργηθηκα στον ιδιο γιατρο πριν 3 μηνες και η μυτη μου ειναι τελεια.εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη...αλλα ακομα δεν κρινω γιατι επειδη εχω ξανακανει ρινοπλαστικη αποψη πρεπει να εχεις μονο πανω στον χρονο.

Σου εφτιαξε και το διαφραγμα; Απο αποψη αναπνοης πως εισαι; Η μυτη σου αλλαξε πολυ μετα το χρονο;
 
Μπλουζα