Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Πόσα σε χρέωσε; πρώτη επέμβαση;
Πρώτη επέμβαση ναι, θέλει 3000-3500€ ανάλογα την περίσταση + τα έξοδα νοσοκομείου , όταν την εκανα εγώ ήταν στο μητέρα που είναι ακριβό νοσοκομείο , δεν ξέρω αν χειρουργεί και κάπου άλλου
 

Jo Kol

New Member
Πρώτη επέμβαση ναι, θέλει 3000-3500€ ανάλογα την περίσταση + τα έξοδα νοσοκομείου , όταν την εκανα εγώ ήταν στο μητέρα που είναι ακριβό νοσοκομείο , δεν ξέρω αν χειρουργεί και κάπου άλλου
Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες!! Πως πας γενικά;; είναι το αποτέλεσμα που ήθελες;
 

Aliki1988

New Member
Καλησπέρα, κλείνω σχεδόν ένα χρόνο από την επέμβαση που έκανα και είπα να σας γράψω την εμπειρία μου. Η μύτη μου ήταν μεγάλη γενικά και με καμπούρα/κόκαλο. Δεδομένου ότι δεν είχα την πολυτέλεια του χρόνου, επέλεξα να την κάνω στον Μήτσου στο Υγεία τον περασμένο Αύγουστο. Καταρχήν όσον αφορά την μη ολική νάρκωση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι είδους νάρκωση ήταν. Με έβαλαν στο χειρουργείο και μια ώρα μετά ξύνπησα στο δωμάτιο μου. Συνέχισα να μισοκοιμάμαι και κάπου προς το μεσημέρι, έφυγα μόνη μου από το νοσοκομείο. Πήγα με ταξί σπίτι και όλα καλά. Δεν είχα πολλές μελανιές και ούτε πόναγα ιδιαίτερα. Μια βδομάδα μετά έβγαλα και τις γάζες και ήμουν απλά πρησμένη. Ο γιατρός ήταν πάντα διαθέσιμος για κάθε απορία μου και μπορώ να πω ότι έμεινα πλήρως ικανοποιημένη από τη συμπεριφορά και του γιατρού και του προσωπικού, τόσο κατά τη διάρκεια της επέμβασης όσο και στην διαδικασία της ανάρρωσης.
Όσον αφορά το αποτέλεσμα της επέμβασης. Η μύτη μου όντως είναι ίσια πλέον δλδ η καμπούρα κλπ έχει φύγει τελείως. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να την λεπτύνει λιγο ακόμα αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει. Το μόνο μου πρόβλημα, είναι ότι το ακρορίνιο είναι όπως πριν την επέμβαση και πλέον φαίνεται σχετικά μεγάλο. Επίσης στο προφίλ, θα έλεγα ότι φαίνεται σαν να είναι λιγο πεσμένο (το οποίο νομίζω ότι άρχισε να γίνεται εμφανές περίπου 5 μήνες μετά την επέμβαση). Σαφώς δεν είναι κάτι τραγικό, αλλά εάν μπορούσα να ήθελα να το ανασηκώσω λίγα χιλιοστά και να το λεπτύνω κάπως. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να μπω χειρουργείο και μάλιστα με κλειστή επέμβαση (γιατί θα επιλέξω κάτι πιο στανταρ αυτή τη φορά) για μια τόσο μικρή αλλαγή. Αυτά από εμένα.
Μπορεις να μου στειλεις σε pm φωτο πριν κ μετα την επεμβαση;
 

akisv

New Member
Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη. γνωρίζετε κάτι για τον κύριο Αθ. Αντωνιάδη; Ευχαριστώ και αναμένω
 

Jo Kol

New Member
Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη. γνωρίζετε κάτι για τον κύριο Αθ. Αντωνιάδη; Ευχαριστώ και αναμένω
Ναι τον γνωρίζω αλλά δεν έχω δει δουλειές του σε μύτες,πλαστικός ειναι καλύτερα να πας σε καποιος ειδικευμένο και όχι σε καποιον που κάνει τα παντα
 

akisv

New Member
Ναι τον γνωρίζω αλλά δεν έχω δει δουλειές του σε μύτες,πλαστικός ειναι καλύτερα να πας σε καποιος ειδικευμένο και όχι σε καποιον που κάνει τα παντα
ευχαριστώ πολύ αλλά έχω ακούσει τόσους με θετικά και αρνητικά που εχω μπερδευτει. μήπως τελικά ειναι joker και η πολλή εξειδίκευση και τα πολλά κουστούμια; έχει κάνει περίπου 150 ρινοπλαστικές δεν εχω δει φωτό, αλλά και μήπως οι άλλοι θα σου πούν και τις αποτυχίες τους; χλωμό... τουλάχιστον χρεώνει 2500 + την κλινική. Εχω πάντως χαμηλά τον πήχυ θέλω λίγα πράγματα.
 

Jo Kol

New Member
ευχαριστώ πολύ αλλά έχω ακούσει τόσους με θετικά και αρνητικά που εχω μπερδευτει. μήπως τελικά ειναι joker και η πολλή εξειδίκευση και τα πολλά κουστούμια; έχει κάνει περίπου 150 ρινοπλαστικές δεν εχω δει φωτό, αλλά και μήπως οι άλλοι θα σου πούν και τις αποτυχίες τους; χλωμό... τουλάχιστον χρεώνει 2500 + την κλινική. Εχω πάντως χαμηλά τον πήχυ θέλω λίγα πράγματα.
Κι εγώ ετσι έλεγα και έκανα ήδη μια αποτυχημένη ρινοπλαστικη (όχι στον Αθανασιάδη) μετάνιωσα πιυ δεν πήγα σε εξειδικευμένο! Όταν λέμε εξειδίκευση μιλάμε για πιστοποιήσεις με χαρτιά και ψάξιμο, όχι επειδή είναι σίγουρο ότι θα πετύχει αλλά επειδη οι πιθανότητες να πετύχει είναι σαφώς περισσότερες!!
 

akisv

New Member
Κι εγώ ετσι έλεγα και έκανα ήδη μια αποτυχημένη ρινοπλαστικη (όχι στον Αθανασιάδη) μετάνιωσα πιυ δεν πήγα σε εξειδικευμένο! Όταν λέμε εξειδίκευση μιλάμε για πιστοποιήσεις με χαρτιά και ψάξιμο, όχι επειδή είναι σίγουρο ότι θα πετύχει αλλά επειδη οι πιθανότητες να πετύχει είναι σαφώς περισσότερες!!
Ευχαριστώ και πάλι. Κάποια πρόταση για Θεσσαλονίκη; Να είσαι καλά για το ενδιαφέρον.
 

Jo Kol

New Member
Ευχαριστώ και πάλι. Κάποια πρόταση για Θεσσαλονίκη; Να είσαι καλά για το ενδιαφέρον.
Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη, μη σε πάρω στον λαιμό μου βεβεια δεν ξέρω και ποιο είναι το πρόβλημα σου! εγώ για το θέμα μου θα κατέβω Αθήνα αναγκαστικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akisv

New Member
Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη, μη σε πάρω στον λαιμό μου βεβεια δεν ξέρω και ποιο είναι το πρόβλημα σου! εγώ για το θέμα μου θα κατέβω Αθήνα αναγκαστικα
ένα συμαζεμα στα ρουθούνια λιγο την καμπουρίτσα και μειωση του μήκους κατα το εφικτό. Και δε με παίρνεις στο λαιμό σου, μεγάλα παιδιά ήμαστε, τη γνώμη σου ζητάω γιατί τα πέρασες. Ευχαριστώ.
 

Jo Kol

New Member
ένα συμαζεμα στα ρουθούνια λιγο την καμπουρίτσα και μειωση του μήκους κατα το εφικτό. Και δε με παίρνεις στο λαιμό σου, μεγάλα παιδιά ήμαστε, τη γνώμη σου ζητάω γιατί τα πέρασες. Ευχαριστώ.
Κι εγώ έλεγα κάποτε.. "λίγο τα ρουθούνια να μικρυνω και να φύγει λίγο το γάμψο ακρορινιο και κατέληξα με δυσλειτουργια ρινικής βαλβίδας, με τη ρινοπλαστικη και το μηδαμηνονειναι σημαντικό!! Θα πας σε εξειδικευμένο χειρουργό που ειδικεύεται σε χειρουργείο ρινος και έχει ευρωπαϊκά πιστοποιητικά!! Ακουσε με!! Δες τα βιογραφικά τους σύγκρινε και αποφάσισε!! Καλή επιτυχία!!
 

akisv

New Member
Κι εγώ έλεγα κάποτε.. "λίγο τα ρουθούνια να μικρυνω και να φύγει λίγο το γάμψο ακρορινιο και κατέληξα με δυσλειτουργια ρινικής βαλβίδας, με τη ρινοπλαστικη και το μηδαμηνονειναι σημαντικό!! Θα πας σε εξειδικευμένο χειρουργό που ειδικεύεται σε χειρουργείο ρινος και έχει ευρωπαϊκά πιστοποιητικά!! Ακουσε με!! Δες τα βιογραφικά τους σύγκρινε και αποφάσισε!! Καλή επιτυχία!!
Ευχαριστώ για όλα τα σχόλια και σου εύχομαι και εγώ όλα να πάνε επιτέλους κατ'ευχην και για πάντα.
 

E_Thess

New Member
Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο φόρουμ κ ήθελα να ενημερώσω ότι η Κυπραιου χειρουργει και στην Θεσσαλονίκη πλέον!
 

Vivi 94

New Member
Καλησπερα ! Θα ηθελα να σας πω και εγω την δικη μου εμπειρια πριν 1 χρονο χειρουργηθηκα απο τον Αθ. Σκ. Θεωρειτε απο τους κορυφαίους αλλα μια σκετη αποτυχια ειχα σοβαρό θεμα με ρην αναπνοη και ειπα οτι αφου θα κανω που θα κανω χειρουργειο να διορθωσω και το αισθητικο κομματι απο θεμα αναπνοης υπαρχει μεγαλη βελτιωση αλλα απο θεμα εμφανισης ειναι χαλια καλυτερη ηταν πριν η μυτη μου οταν του ειπα οτι δεν μου αρεσει ξεκινησε να μου λεει οτι ειναι πρισμενη και οτι θα φτιαξει επεισης ειχα μεγαλο προβλημα με το ροχαλιτο το οποιο δεν εφυγε μεχρι να κλεισουμε το χειρουργιο ηταν πολυ προσιτός μετα αφου πηρε τα λεφτα τιποτα δεν σου δινει καμια σημασια . Θα ηθελα οποιος ξερει να μου πει αποψη για τον λουλουδι η τον παυλιδελη η αν ξερει καποιος η απο προσωπικη εμπειρια καποιον γιατρο σκεφτομαι να ξανα χειρουργηθω αλλα φοβαμαι
 

Vivi 94

New Member
Νομίζω πως όλοι όσοι έχουμε περάσει την εμπειρία μιας αποτυχημένης ρινοπλαστικής νιώθουμε περίεργα συναισθηματα.Εμένα προσωπικά με πήγε πίσω σε όλους τους τομείς. Η μύτη μου ξεπρηζοταν και μέχρι το 17.Θα ήθελα πραγματικα να παρακάλεσω οσους έχουν κανεί επανορθωτικη και εμείναν ευχαριστημενοι να μου στείλουν μήνυμα δν θέλω τρίτο τετάρτο χειρουργείο ειλικρινά Όσον αφορά αν το παραδεχτηκε ο Σκούρας όχι φυσικά από την αρχή με έβγαζε τρελή και υπερβολική Σε ευχαριστώ Κατερίνα μακάρι να κάνω σωστή επιλογή αυτήν την φορά και σε όλα τα παιδιά που σκοπεύουν να κάνουν πρώτο δεύτερο κοκ χειρουργείο εύχομαι σε όλους να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο
Καλησπερα ! Ακριβως το ιδιο και εγω λακκούβα στην μεση και ειναι χειροτερη απο πριν κανω το χειρουργειο για εκεινον το αποτελεσμα είναι μια χαρα και αν κατι δεν ειναξ τοσο καλο γτ τυφλος δεν ειναι το βλεπει οτι δεν ειναι ομορφη μυτη μ λεει οτι έφταιγε το μασαζ π εκανα
 

E_Thess

New Member
Θα ήθελα γνώμες για Κυπραίου παιδιά σας παρακαλώ από άτομα που έχουν χειρουργηθεί απο αυτή... Είναι sos έχω ήδη κλείσει ραντεβού μαζί της κ θα προχωρήσω άμεσα αν όλα πάνε καλά....
Καλησπέρα! Έκανες τελικά στην Κυπραιου?
 
Μπλουζα