Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ironmaiden3

New Member
Πόσα σε χρέωσε; πρώτη επέμβαση;
Πρώτη επέμβαση ναι, θέλει 3000-3500€ ανάλογα την περίσταση + τα έξοδα νοσοκομείου , όταν την εκανα εγώ ήταν στο μητέρα που είναι ακριβό νοσοκομείο , δεν ξέρω αν χειρουργεί και κάπου άλλου

Jo Kol

New Member
Πρώτη επέμβαση ναι, θέλει 3000-3500€ ανάλογα την περίσταση + τα έξοδα νοσοκομείου , όταν την εκανα εγώ ήταν στο μητέρα που είναι ακριβό νοσοκομείο , δεν ξέρω αν χειρουργεί και κάπου άλλου
Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες!! Πως πας γενικά;; είναι το αποτέλεσμα που ήθελες;

Aliki1988

New Member
Καλησπέρα, κλείνω σχεδόν ένα χρόνο από την επέμβαση που έκανα και είπα να σας γράψω την εμπειρία μου. Η μύτη μου ήταν μεγάλη γενικά και με καμπούρα/κόκαλο. Δεδομένου ότι δεν είχα την πολυτέλεια του χρόνου, επέλεξα να την κάνω στον Μήτσου στο Υγεία τον περασμένο Αύγουστο. Καταρχήν όσον αφορά την μη ολική νάρκωση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι είδους νάρκωση ήταν. Με έβαλαν στο χειρουργείο και μια ώρα μετά ξύνπησα στο δωμάτιο μου. Συνέχισα να μισοκοιμάμαι και κάπου προς το μεσημέρι, έφυγα μόνη μου από το νοσοκομείο. Πήγα με ταξί σπίτι και όλα καλά. Δεν είχα πολλές μελανιές και ούτε πόναγα ιδιαίτερα. Μια βδομάδα μετά έβγαλα και τις γάζες και ήμουν απλά πρησμένη. Ο γιατρός ήταν πάντα διαθέσιμος για κάθε απορία μου και μπορώ να πω ότι έμεινα πλήρως ικανοποιημένη από τη συμπεριφορά και του γιατρού και του προσωπικού, τόσο κατά τη διάρκεια της επέμβασης όσο και στην διαδικασία της ανάρρωσης.
Όσον αφορά το αποτέλεσμα της επέμβασης. Η μύτη μου όντως είναι ίσια πλέον δλδ η καμπούρα κλπ έχει φύγει τελείως. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να την λεπτύνει λιγο ακόμα αλλά σε γενικές γραμμές είναι εντάξει. Το μόνο μου πρόβλημα, είναι ότι το ακρορίνιο είναι όπως πριν την επέμβαση και πλέον φαίνεται σχετικά μεγάλο. Επίσης στο προφίλ, θα έλεγα ότι φαίνεται σαν να είναι λιγο πεσμένο (το οποίο νομίζω ότι άρχισε να γίνεται εμφανές περίπου 5 μήνες μετά την επέμβαση). Σαφώς δεν είναι κάτι τραγικό, αλλά εάν μπορούσα να ήθελα να το ανασηκώσω λίγα χιλιοστά και να το λεπτύνω κάπως. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να μπω χειρουργείο και μάλιστα με κλειστή επέμβαση (γιατί θα επιλέξω κάτι πιο στανταρ αυτή τη φορά) για μια τόσο μικρή αλλαγή. Αυτά από εμένα.
Μπορεις να μου στειλεις σε pm φωτο πριν κ μετα την επεμβαση;

Μπλουζα