Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Therapist

New Member
Καλημέρα, έχω ανοίξει ήδη ένα σχετικό νήμα αλλά δεν πήρα καμία απάντηση. Ανεβάζω και εδώ μια ανάρτηση και περιμένω τη βοήθειά σας παρακαλώ.

Πριν 10 χρόνια υποβλήθηκα σε ανοιχτή ρινοπλαστική για διόρθωση διαφράγματος και "μάζεμα" της μύτης. Το αισθητικό αποτέλεσμα είναι μέτριο αλλά το λειτουργικό είναι κακό με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία και να κάνω εύκολα ρινοκολπίτιδες και ιγμορίτιδες. Οι ελεύθερη κατάδυση είναι επίσης πιο προβληματική από πριν.

Το χειρουργείο έγινε στη Θεσσαλονίκη από ωρυλά και πλαστικό ταυτόχρονα. Από τότε έχω επισκεφτεί καμία δεκαριά ωρυλά για την αποκατάσταση του διαφράγματος, κογχοπλαστική και αφαίρεση πολυπόδων που φαίνονται στην αξονική και με το ενδοσκόπιο ότι πρέπει να διορθωθούν / αφαιρεθούν.
Να ξαναπειράξω τη μύτη δεν θέλω γιατί είχα κατααγχωθεί την πρώτη φορά και από ότι διαβάζω έχει πολύ μεγάλο ποσοστό αποτυχίας η επανορθωτική ρινοπλαστική, οπότε μόνο το λειτουργικό κομμάτι με ενδιαφέρει.

Στη Θεσσαλονίκη ο πολύδιαφημισμένος Κων/δης με ξεπέταξε στην εξέταση και δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι, ο Καρ/ντζος στον Α. Λουκά ούτε 5 λεπτά εξέταση στο πόδι και περίπου τα ίδια όλοι οι υπόλοιποι.... Με τι καρδιά να πας να σε χειρουργήσουν αυτοί οι άνθρωποι όταν δεν μπαίνουν στη διαδικασία της σωστής και ολοκληρωμένης κλινικής εξέτασης?

Ο μόνος που ασχολήθηκε αρκετή ώρα και "είδε" τα προβλήματα μου είναι ο Λου/δης στον Γέρακα στην Αθήνα. Σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε αυτόν μετά από 10 χρόνια ψαξίματος αν και με αποθάρρυνε λίγο γιατί θα ήθελε να μου κάνει την επέμβαση με την ανοικτή μέθοδο που όλα φαίνονται πιο καθαρά από ότι λέει.
Ο άλλος που μου πρότειναν είναι ένας Τ. Τερζής αλλά δεν τον έχω επισκεφτεί ακόμη.

Θα παρακαλούσα πολύ Όσους Άνδρες και Γυναίκες Έχουν Χειρουργηθεί από τον Συγκεκριμένο Γιατρό στον Γέρακα ή τον Τερζή να με Βοηθήσουν Άμεσα στέλνοντας μου μήνυμα για την έκβαση του χειρουργείου ώστε να είναι η Τελευταία μου επέμβαση στη μύτη και να αποκτήσω σωστή αναπνοή και υγεία!
Σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να χειρουργηθώ γιατί δεν πάει άλλο με την αναπνοή αυτή που έχω.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Veroni

New Member
Καλημέρα, έχω ανοίξει ήδη ένα σχετικό νήμα αλλά δεν πήρα καμία απάντηση. Ανεβάζω και εδώ μια ανάρτηση και περιμένω τη βοήθειά σας παρακαλώ.

Πριν 10 χρόνια υποβλήθηκα σε ανοιχτή ρινοπλαστική για διόρθωση διαφράγματος και "μάζεμα" της μύτης. Το αισθητικό αποτέλεσμα είναι μέτριο αλλά το λειτουργικό είναι κακό με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία και να κάνω εύκολα ρινοκολπίτιδες και ιγμορίτιδες. Οι ελεύθερη κατάδυση είναι επίσης πιο προβληματική από πριν.

Το χειρουργείο έγινε στη Θεσσαλονίκη από ωρυλά και πλαστικό ταυτόχρονα. Από τότε έχω επισκεφτεί καμία δεκαριά ωρυλά για την αποκατάσταση του διαφράγματος, κογχοπλαστική και αφαίρεση πολυπόδων που φαίνονται στην αξονική και με το ενδοσκόπιο ότι πρέπει να διορθωθούν / αφαιρεθούν.
Να ξαναπειράξω τη μύτη δεν θέλω γιατί είχα κατααγχωθεί την πρώτη φορά και από ότι διαβάζω έχει πολύ μεγάλο ποσοστό αποτυχίας η επανορθωτική ρινοπλαστική, οπότε μόνο το λειτουργικό κομμάτι με ενδιαφέρει.

Στη Θεσσαλονίκη ο πολύδιαφημισμένος Κων/δης με ξεπέταξε στην εξέταση και δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι, ο Καρ/ντζος στον Α. Λουκά ούτε 5 λεπτά εξέταση στο πόδι και περίπου τα ίδια όλοι οι υπόλοιποι.... Με τι καρδιά να πας να σε χειρουργήσουν αυτοί οι άνθρωποι όταν δεν μπαίνουν στη διαδικασία της σωστής και ολοκληρωμένης κλινικής εξέτασης?

Ο μόνος που ασχολήθηκε αρκετή ώρα και "είδε" τα προβλήματα μου είναι ο Λου/δης στον Γέρακα στην Αθήνα. Σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε αυτόν μετά από 10 χρόνια ψαξίματος αν και με αποθάρρυνε λίγο γιατί θα ήθελε να μου κάνει την επέμβαση με την ανοικτή μέθοδο που όλα φαίνονται πιο καθαρά από ότι λέει.
Ο άλλος που μου πρότειναν είναι ένας Τ. Τερζής αλλά δεν τον έχω επισκεφτεί ακόμη.

Θα παρακαλούσα πολύ Όσους Άνδρες και Γυναίκες Έχουν Χειρουργηθεί από τον Συγκεκριμένο Γιατρό στον Γέρακα ή τον Τερζή να με Βοηθήσουν Άμεσα στέλνοντας μου μήνυμα για την έκβαση του χειρουργείου ώστε να είναι η Τελευταία μου επέμβαση στη μύτη και να αποκτήσω σωστή αναπνοή και υγεία!
Σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να χειρουργηθώ γιατί δεν πάει άλλο με την αναπνοή αυτή που έχω.
Ευχαριστώ πολύ!
Εγώ ενδιαφερόμουν για ρινοπλαστικη και διάφραγμα ταυτόχρονα γιατι έχω σπασμένη μύτη και είναι ασύμμετρη και σοβαρό πρόβλημα αναπνοής. Οσο μεγαλώνω παρατήρησα οτι γίνεται χειρότερο. Επισκέφτηκα τον Λουλ. και δεν έμεινα πολυ ευχαριστημένη να είμαι ειλικρινής. Η εξέταση δεν κράτησε ούτε 20 λεπτά ενώ μου χαν πει στη γραμματεία οτι κρατάει μια ώρα. Χτες επισκέφτηκα τον Σκ. εμεινα πολυ ευχαριστημένη. Είναι ιδιαίτερος ανθρωπος έχει ένα δικό του χιούμορ αλλά ενιωσα εμπιστοσύνη. Έχει κάνει και η ξαδέρφη μου σε αυτόν ρινοπλαστική και διάφραγμα. Άλλος άνθρωπος έγινε. Πολύ ευχαριστημένη. Θα σου πρότεινα να τον επισκεφτείς να δεις τι θα σου πει. Εκείνος πραγματοποιεί κλειστή ρινοπλαστική. Τωρα η καθε περιπτωση είναι διαφορετική και σιγουρα δεν ταιριάζουν ΄όλοι με όλους. Υπομονή και καλή τύχη! :)
 

Therapist

New Member
Εγώ ενδιαφερόμουν για ρινοπλαστικη και διάφραγμα ταυτόχρονα γιατι έχω σπασμένη μύτη και είναι ασύμμετρη και σοβαρό πρόβλημα αναπνοής. Οσο μεγαλώνω παρατήρησα οτι γίνεται χειρότερο. Επισκέφτηκα τον Λουλ. και δεν έμεινα πολυ ευχαριστημένη να είμαι ειλικρινής. Η εξέταση δεν κράτησε ούτε 20 λεπτά ενώ μου χαν πει στη γραμματεία οτι κρατάει μια ώρα. Χτες επισκέφτηκα τον Σκ. εμεινα πολυ ευχαριστημένη. Είναι ιδιαίτερος ανθρωπος έχει ένα δικό του χιούμορ αλλά ενιωσα εμπιστοσύνη. Έχει κάνει και η ξαδέρφη μου σε αυτόν ρινοπλαστική και διάφραγμα. Άλλος άνθρωπος έγινε. Πολύ ευχαριστημένη. Θα σου πρότεινα να τον επισκεφτείς να δεις τι θα σου πει. Εκείνος πραγματοποιεί κλειστή ρινοπλαστική. Τωρα η καθε περιπτωση είναι διαφορετική και σιγουρα δεν ταιριάζουν ΄όλοι με όλους. Υπομονή και καλή τύχη! :)
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια σου. Εμένα ο Λου με είχε εξετάσει κανά 50' σίγουρα, βέβαια ήταν και πριν 10 χρόνια ενώ τώρα έχει γίνει και πολύ γνωστός.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την επέμβαση που πραγραμματίζεις, θα έχω υπόψη μου τον Σκούρα. Ηδη έχω διαβάσει αρκετά - θετικά και αρνητικά.
 

Veroni

New Member
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια σου. Εμένα ο Λου με είχε εξετάσει κανά 50' σίγουρα, βέβαια ήταν και πριν 10 χρόνια ενώ τώρα έχει γίνει και πολύ γνωστός.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την επέμβαση που πραγραμματίζεις, θα έχω υπόψη μου τον Σκούρα. Ηδη έχω διαβάσει αρκετά - θετικά και αρνητικά.
Tα είχα δει κι εγώ τα αρνητικά και με έχει επηρεάσει αλλα σε εκείνο το σημείο πιστευα οτι θα προχωρησω με Λου. Οταν τον επισκεφτηκα αλλαξα γνωμη και συνέχισα να ψάχνω. Οπότε ψάξε όσο μπορείς ζήτα να δεις παραπάνω δουλειές απ οσες έχουν δημοσιευμένες!
 

Therapist

New Member
Tα είχα δει κι εγώ τα αρνητικά και με έχει επηρεάσει αλλα σε εκείνο το σημείο πιστευα οτι θα προχωρησω με Λου. Οταν τον επισκεφτηκα αλλαξα γνωμη και συνέχισα να ψάχνω. Οπότε ψάξε όσο μπορείς ζήτα να δεις παραπάνω δουλειές απ οσες έχουν δημοσιευμένες!
Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχουν παρόμοιες περιπτώσεις και να έχουν τα χειρουργεία θετική έκβαση από ένα γιατρό που δεν σε βλέπει σαν ευρώ.
Το ψάχνω καιρό απλά είμαι δύσκολη περίπτωση καθώς σε μια χειρουργημένη μύτη με οστεοτομίες για να ισιώσεις το διάφραγμα θα ακούσεις 10 διαφορετικές γνώμες. Εγώ ας πούμε δεν θέλω να ξαναμπώ στη διαδικασία επανεπέμβασης για να μην μου βγει πιο μικρή η ήδη "μαζεμένη" μύτη μετά το χειρουργείο ή και εντελώς αποτυχία.
Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια. Περιμένω και από άλλους απόψεις αν είναι δυνατόν.
 
Καλησπέρα σας,κλείνω ένα μήνα από την ρινοπλαστικη επέμβαση που έκανα και ήθελα μα ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος που έκανε την ιδια επέμβαση και εαν στην αρχή η μύτη του στο προφιλ του φαινόταν στην προβολή πιο μακριά και με τον καιρό μικρυνε και μπήκε πιο μέσα?Ευχαριστώ πολύ!
 

zozi

New Member
Καλησπέρα παιδια! Πρόσφατα είδα στo instagram διαφημίσεις ρινοπλαστικών απο τη Κωσταντινούπολη και όσο έκανα follow σε γιατρούς τόσο μου έβγαιναν και άλλοι απο εκεί και έπαθα πλάκα με τη δουλειά απο 2-3! Αν είναι όντως αληθινές οι φώτο και όχι photoshop οι γιατροί κάνουν θαύματα! Τρομερές αλλαγές, μεγάλες και πολυ πετυχημένες και φυσικές. Έχει κάνει κάποιος εκεί ρινοπλαστική ? Ξέρετε αν τα αποτελέσματα είναι αληθινά?
 

crossfire

Well-Known Member
Μαζευεις 4000 ευρω και πας τουρκια .
Μόλις φτάσεις εκει , δίνεις 1000 ευρώ και κανεις ρινοπλαστικη.......μετα κάθεσαι 4 με 5 μέρες να συνελθεις και να βγαλεις τον νάρθηκα.
Στη συνέχεια δίνεις αλλά 2500 ευρώ και κανεις μεταμόσχευση ......κάθεσαι 3 μέρες στο ξενοδοχείο που σου δίνουν δωρεάν και μετα βρίσκεις ενα άλλο φθηνό και συνεχίζεις τη διαμονή.
Μετα πας και κανεις μια λευκανση δοντιών με 100 ευρώ και ταυτόχρονα συνεχιζεις τη διαμονή και επισκέπτεσαι την κλινική μεταμόσχευσης για λουσιματα ταυτόχρονα.
Στο τέλος τέλος κανεις και ενα τατουάζ με αλλά 100 ευρώ και είσαι έτοιμος .
Μετα γυρνας Ελλάδα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μαζευεις 4000 ευρω και πας τουρκια .
Μόλις φτάσεις εκει , δίνεις 1000 ευρώ και κανεις ρινοπλαστικη.......μετα κάθεσαι 4 με 5 μέρες να συνελθεις και να βγαλεις τον νάρθηκα.
Στη συνέχεια δίνεις αλλά 2500 ευρώ και κανεις μεταμόσχευση ......κάθεσαι 3 μέρες στο ξενοδοχείο που σου δίνουν δωρεάν και μετα βρίσκεις ενα άλλο φθηνό και συνεχίζεις τη διαμονή.
Μετα πας και κανεις μια λευκανση δοντιών με 100 ευρώ και ταυτόχρονα συνεχιζεις τη διαμονή και επισκέπτεσαι την κλινική μεταμόσχευσης για λουσιματα ταυτόχρονα.
Στο τέλος τέλος κανεις και ενα τατουάζ με αλλά 100 ευρώ και είσαι έτοιμος .
Μετα γυρνας Ελλάδα
παιρνεις και ενα λεχματζουν να φας για το γυρισμο.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sarafidou

New Member
Καλημέρα, έχω ανοίξει ήδη ένα σχετικό νήμα αλλά δεν πήρα καμία απάντηση. Ανεβάζω και εδώ μια ανάρτηση και περιμένω τη βοήθειά σας παρακαλώ.

Πριν 10 χρόνια υποβλήθηκα σε ανοιχτή ρινοπλαστική για διόρθωση διαφράγματος και "μάζεμα" της μύτης. Το αισθητικό αποτέλεσμα είναι μέτριο αλλά το λειτουργικό είναι κακό με αποτέλεσμα να αναπνέω με δυσκολία και να κάνω εύκολα ρινοκολπίτιδες και ιγμορίτιδες. Οι ελεύθερη κατάδυση είναι επίσης πιο προβληματική από πριν.

Το χειρουργείο έγινε στη Θεσσαλονίκη από ωρυλά και πλαστικό ταυτόχρονα. Από τότε έχω επισκεφτεί καμία δεκαριά ωρυλά για την αποκατάσταση του διαφράγματος, κογχοπλαστική και αφαίρεση πολυπόδων που φαίνονται στην αξονική και με το ενδοσκόπιο ότι πρέπει να διορθωθούν / αφαιρεθούν.
Να ξαναπειράξω τη μύτη δεν θέλω γιατί είχα κατααγχωθεί την πρώτη φορά και από ότι διαβάζω έχει πολύ μεγάλο ποσοστό αποτυχίας η επανορθωτική ρινοπλαστική, οπότε μόνο το λειτουργικό κομμάτι με ενδιαφέρει.

Στη Θεσσαλονίκη ο πολύδιαφημισμένος Κων/δης με ξεπέταξε στην εξέταση και δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι, ο Καρ/ντζος στον Α. Λουκά ούτε 5 λεπτά εξέταση στο πόδι και περίπου τα ίδια όλοι οι υπόλοιποι.... Με τι καρδιά να πας να σε χειρουργήσουν αυτοί οι άνθρωποι όταν δεν μπαίνουν στη διαδικασία της σωστής και ολοκληρωμένης κλινικής εξέτασης?

Ο μόνος που ασχολήθηκε αρκετή ώρα και "είδε" τα προβλήματα μου είναι ο Λου/δης στον Γέρακα στην Αθήνα. Σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε αυτόν μετά από 10 χρόνια ψαξίματος αν και με αποθάρρυνε λίγο γιατί θα ήθελε να μου κάνει την επέμβαση με την ανοικτή μέθοδο που όλα φαίνονται πιο καθαρά από ότι λέει.
Ο άλλος που μου πρότειναν είναι ένας Τ. Τερζής αλλά δεν τον έχω επισκεφτεί ακόμη.

Θα παρακαλούσα πολύ Όσους Άνδρες και Γυναίκες Έχουν Χειρουργηθεί από τον Συγκεκριμένο Γιατρό στον Γέρακα ή τον Τερζή να με Βοηθήσουν Άμεσα στέλνοντας μου μήνυμα για την έκβαση του χειρουργείου ώστε να είναι η Τελευταία μου επέμβαση στη μύτη και να αποκτήσω σωστή αναπνοή και υγεία!
Σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να χειρουργηθώ γιατί δεν πάει άλλο με την αναπνοή αυτή που έχω.
Ευχαριστώ πολύ!
ο λελουντις ειναι κ ο ιδιος δυτης αποτι ξερω... τωρα τι αν σου πω
 

HelenaT

New Member
Καλησπέρα! Χρονια πολλα και καλη χρονιά σε όλους! Εκανα τελικα την επεμβαση στον Λ. Εχει περασει ενα μισης μηνες και ειμα ακομα πρησμένη ειδικα στο ακρορινιο π ειναι και το σημειο π δεν μ αρεσει! Εχω μια πρωτη εντυπωση αλλα προς το παρον η μυτη μ δεν μ αρεσει. Ειμαι λιγο επιφυλκτικη ομως και δεν μπορω να εκφερω ακομα γνωμη για το αν εμεινα ευχαριστημένη ή οχι. Οταν ξεπριστω καλα θα μπορω να απαντησω με βεβαιοτητα. Δεν εχω συναντησει τον γιατρο μετα την αφαιρεση των ραμματων να με δει για να μ πει τη γνωμη τ οποτε οτι κ να πω προς το παρον θα ναι ψεμμα. Φαινεται πως εχει γινει καλη δουλεια...ο γιατρος μ εχει ευθειασει την μυτη γιατι ειχε μια αποκλιση και μ εχει φαγωσει το κοκαλακι.Θα μ λεπτενε και το ακρορινιο απο οτι μ ειπε και θα μ μειωνε κ την προβολη. Παροολα αυτα εμενα η μυτη μ μου φαινεται χοντρη στην ακρη και η προβολη ειναι ακομα μεγαλη. Οσοι με ξερουν και με βλεπουν το αντιλαμβανονται και αυτοι. Πραγματικα ευχομαι να φταιει το πριξιμο για αυτη την εμφανιση της μυτης μ. Αυτο π με ανησυχει ομως ειναι αν τελικα δεν ειναι πρήξιμο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση.
Θα ήθελα να ρωτησω αν ειχε κανενας αντιστοιχο προβλημα με το δικο μ και ειδε θετικα αποτελεσματα μετα απο μηνες οταν ξεπριστηκε κι άλλο. Υπαρχει ελπιδα ή να αρχισω να σκεφτομαι απο τωρα το ενδεχομενο επανεπεμβασης.
Επισης εκανε κανενας άλλος επεμβαση στο σιγκεκριμενο γιατρο και εν τέλη δεν εμεινε ευχαριστημενος? Πως το αντιμετωπισε ο γιατρος?
Θα ανεβασω νεο μηνυμα αν προκυψει κατι νεοτερο
Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη μπορεις να μου πεις αν εμεινες ικανοποιημενη με τον Λουλ.;
 

HelenaT

New Member
Θα χειρουργηθώ σε δυο μήνες περίπου απο τον Μιχαλόπουλο Βασίλη. Θα ενημερώσω σχετικά,αν δεν βιάζεσαι να χειρουργηθείς, που σίγουρα δεν πρέπει να βιαστείς.
Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη μπορεις να μου πεις αν εμεινες ευχαριστημενη με τον Μιχαλοπουλο;;
 

princessp

New Member
Παιδιά καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με την ρινοπλαστική. Ο γιατρός που με ανέλαβε ήταν ο Δ.Λ. Είχα στραβό διάφραγμα πράγμα το οποίο έκανε την μύτη μου να έχει κλίση προς τα δεξιά και με το γνωστό σε όλους κόκαλο που σου χαλάει το αισθητικό κομμάτι απ'το πλάι. Η εγχείρηση μου κόστισε 3,500 +100 ευρώ για κόβιντ πλέον λόγω πανδημίας. Περάσανε 6 μήνες, ο γιατρός και οι βοηθοί του εξαιρετικοί, ευγενική, διαθέσιμοι για οποιαδήποτε ερώτηση. Η εγχείρηση κράτησε... 4 ώρες παρακαλώ πολύ. Το αποτέλεσμα αισθητικά μου αρέσει πολύ όσο περνάει ο καιρός, αναπνέω λογικά καλύτερα, αλλά το μόνο που με έχει ανησυχήσει είναι τα ρουθούνια μου. Παιδιά ειλικρινά, είναι τελείως ασύμμετρα. Δεν βλέπω καμία διαφορά ίσα ίσα νιώθω ότι χειροτερεύουν. Μου έχουν πει ότι η μύτη θέλει τουλάχιστον 1 χρόνο για να επουλωθεί, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο τα ρουθούνια θα επανέλθουν. Δεν την νιώθω πρησμένη. Θα ήθελα γνώμη για όποιον είχε το ίδιο πρόβλημα και για revision. Ευχαριστώ.
Εκανα και εγώ στον συγκεκριμένο και το αποτέλεσμα ήταν αποτυχία. Στραβά ρουθούνια, το ένα μόσχευμα έφυγε από τη θέση και μετακινήθηκε πιο ψηλά, το κοκάλο αλλαξε επισης. Εχω αποκτήσει πρόβλημα με την αναπνοή μου, δυστυχώς τα αποτελέσματα που εμφανίζουν είναι μετα το χειρουργείο, μετα απο λίγους μήνες είναι όμως το πραγματικό αποτέλεσμα. Για να απαντήσω στην ερώτηση σου, δεν πρόκειται να αλλάξουν, θα πρέπει να στο διορθώσει ξανά αν σε ενοχλεί τόσο πολύ.
 

Therapist

New Member
ο λελουντις ειναι κ ο ιδιος δυτης αποτι ξερω... τωρα τι αν σου πω
Ναι δύτης είναι αλλά θέλει να μου κάνει τη μύτη από την αρχή και δεν ψήνομαι, έχω συμβιβαστεί με το αισθητικό αποτέλεσμα. Ανάσα καλή θέλω να παίρνω.
 

zozi

New Member
Μαζευεις 4000 ευρω και πας τουρκια .
Μόλις φτάσεις εκει , δίνεις 1000 ευρώ και κανεις ρινοπλαστικη.......μετα κάθεσαι 4 με 5 μέρες να συνελθεις και να βγαλεις τον νάρθηκα.
Στη συνέχεια δίνεις αλλά 2500 ευρώ και κανεις μεταμόσχευση ......κάθεσαι 3 μέρες στο ξενοδοχείο που σου δίνουν δωρεάν και μετα βρίσκεις ενα άλλο φθηνό και συνεχίζεις τη διαμονή.
Μετα πας και κανεις μια λευκανση δοντιών με 100 ευρώ και ταυτόχρονα συνεχιζεις τη διαμονή και επισκέπτεσαι την κλινική μεταμόσχευσης για λουσιματα ταυτόχρονα.
Στο τέλος τέλος κανεις και ενα τατουάζ με αλλά 100 ευρώ και είσαι έτοιμος .
Μετα γυρνας Ελλάδα
Ρε φίλε αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις γ@*/το. Δεν υπάρχει λογος να κάνεις πλάκα για ένα θέμα που ο άλλος ψάχνει να βρει λύση και κάνει έρευνα για να λύσει το πρόβλημα του...Προφανώς δεν απευθυνθηκα σε εσένα αλλά σε άτομα που έχουν προσωπική εμπειρία και ίσως δώσουν μια χρήσιμη πληροφορία και σε άλλους...Δεν ξέρω αν τα αποτελέσματα που βλέπω στις φώτο είναι αληθινά αλλά στη περίπτωση που είναι δυστυχώς αυτοι οι γιατροί είναι μίλια μπρστά απο τους Έλληνες που βγάζουν μόνο αποτυχημένα αποτελέσματα και τα πετυχημένα είναι μονο σε πολύ μικρές εύκολες αλλαγές...
 
Μπλουζα