Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

ASTA

New Member
ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΚΟΡΥΦΗ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ TIP ΤΗΣ ΜΥΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ
Καλησπέρα, τώρα συνδέθηκα δεν ξέρω αν έχεις ήδη χειρουργηθεί. Αν όχι να επισκεφτείς την Αργυρώ Κυπραίου να συζητήσετε. Είμαι παθούσα με πέντε χειρουργεία στο ενεργητικό μου από τους "κορυφαίους" χειρουργούς. Τον Φεβρουάριο έκανα την πέμπτη επέμβαση στην Κυπραίου και είδα εκεί πολύ κόσμο ευχαριστημένο. Δεν χάνεις τίποτα να την επισκεφτείς, είναι καλοσυνάτη και επεξηγηματική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ASTA

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούργιο μέλος στο forum, ονομάζομαι Κωνσταντίνος και είμαι από την Κύπρο :) Bλέπω εδώ και αρκετό καιρό τα σχόλια στο "Ρινοπλαστική ξανά (tropheus). Θα ήθελα να σας πω και την δική μου ιστορία αν μπορείτε να την ακούσετε θα το εκτιμούσα πολύ! Λοιπόν, είμαι σχεδόν 27 χρονών και όταν ήμουν πολύ μικρός φαίνεται να χτύπησα την μύτη μου και να στράβωσε. Αυτό επηρέασε και το λειτουργικό κομμάτι και μετά από εξέταση διαπιστώθηκε ότι είχα στραβό διάφραγμα. Έτσι όταν ήμουν 20 περίπου χρονών υποβλήθηκα σε εγχείρηση διόρθωσης ρινικού διαφράγματος και μείωση των ρινικών κογχών. Εντωμεταξύ, κατάλαβα ότι ο γιατρός μου αφάιρεσε ένα μέρος του διαφράγματος (χόνδρο) επειδή αυτό έξεχε από το δεξί μου ρουθούνι, και από αυτή την πλευρά έχω τομές του διαφράγματος. Αρχικά, το πρώτο διάστημα μετά την εγχείρηση ένιωθα καλύτερα αλλά με το πέρασμα των χρόνων καταλάβαινα πως δεν ανάπνεα τόσο καλά (ειδικά από το αριστερό μου ρουθούνι). Ακολούθως, μετά από 4 περίπου χρόνια πήγα σε δεύτερο ωριλά και μου είχε πει ότι ο πρώτος γιατρός είχε αφήσει ένα κομμάτι πίσω που μπορούσε να κάνει και πως οι ρινικές μου κόγχες ξανά διογκώθηκαν. Οπότε υποβλήθηκα σε δεύτερη εγχείρηση (διάφραγμα - κόγχες). Ξανά το ίδιο σενάριο, στην αρχή ανάπνεα καλύτερα αλλά με το πέρασμα του χρόνου ένιωθα όπως πρώτα. Και τις δύο εγχειρήσεις τις έκανα σε ιδιωτικά νοσοκομεία. Πρόσφατα επισκέφθηκα ένα τρίτο ωριλά και εξετάζοντάς με με το ενδοσκόπιο (βιντεοκάμερα), μου είπε ότι το διάφραγμα μου είναι αρκετά ίσιο, οι ρινικές κόγχες είναι μια χαρά και πως το πρόβλημα μου εναπόκειται στο ότι υπάρχει στένωση ρινικής βαλβίδας με χαλαρό πλάγιο ρινικό χόνδρο στην αριστερή πλευρά. Κάνοντάς μου και ένα τεστ που λέγεται cottle test κατέληξε στο ότι για να ανοίξει η δίοδος του αέρα χρειάζεται μόσχευμα στηρίζοντας την περιοχή και ότι όλο αυτό χρήζει ρινοπλαστικής. Επίσης μου είπε ότι έχω bulbous tip. Λαμβάνοντας όμως υπόψη το ότι πρόκειται για 3ο χειρουργείο ενδεχόμένως να μην υπάρχει χόνδρος για μόσχευμα από το διάφραγμα ως αποτέλεσμα να πρέπει να πάρουν από το αυτί ή το πλευρό. Μου εξήγησε ότι σε μεταγενέστερο χρόνο μπορεί να υπάρξουν επιπλοκές με το μόσχευμα , π.χ. να μην το δεχτεί η μύτη ή να μετατοπιστεί και γι' αυτό το λόγο ήταν επιφυλακτικός και δεν σύστησε 3ο χειρουργείο. Πιο πρόσφατα επισκέφθηκα και ένα γενικό πλαστικό που κάνει και ρινοπλαστικές. Εξετάζοντάς με μου είπε και αυτός ότι το διάφραγμα και οι κόγχες μου είναι εντάξει και πως έχω στένωση των ρινικών βαλβίδων και μου είπε πως θα έπαιρνε χόνδρο για μόσχευμα από το αυτί (μου έκανε και αυτός το cottle test). Παράλληλα θα μου ίσιωνε το ρινικό οστό και θα μείωνε λίγο τους κάτω πλευρικούς χόνδρους επειδή είπε ότι έχω boxy tip (αυτά για αισθητικούς λόγους). Τέλος μου είπε πως θα μου σήκωνε λίγο το tip γιατί θα διευκόλυνε την αναπνοή αλλά και για θέμα αισθητικής και ότι θα μου ίσιωνε το columella (το κάτω μέρος του ακρορινίου) που έχει κλίση στα δεξιά. Τον βρήκα αρκετά σίγουρο και θετικό στο ότι θα υπάρξει βελτίωση, όμως όταν τον ρώτησα για ποσοστό επιτυχίας μου είπε ότι δεν μπορεί να μιλήσει με ποσοστά. Σκέφτομαι να πάρω και άλλες γνώμες και να έρθω και σε γιατρούς στην Ελλάδα.
Παρακαλώ αν μπορείτε να μου συστήσετε κανένα καλό γιατρό από εμπειρία ή αν γνωρίζετε κάποιο άλλο άτομο που να είχε παρόμοιο πρόβλημα και έκανε επανορθωτική και έμεινε ευχαριστημένος θα μου ήταν όλα καλοδεχούμενα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή συνέχεια σε όλους! :)
Καλησπέρα, τώρα συνδέθηκα και δεν ξέρω αν έχεις χειρουργηθεί ήδη. Αν όχι η εμπειρία μου είναι τραγική, με όλα τα μεγάλα ονόματα του χώρου να έχουν κάνει την μία αστοχία μετά την άλλη. Τον Φεβρουάριο χειρουργήθηκα στην Αργυρώ Κυπραίου και χρειάστηκε να πάρει χόνδρο από τοπλευρό. Είναι νωρίς ακόμα για το τελικό αποτέλεσμα αλλά θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με αυτή. Για ότι και αν αποφασίσεις καλή επιτυχία.
 

konelos

Active Member
Έχω κάνει 2 φορές διάφραγμα, η πρώτη ήταν σε πολύ γνωστό που έχει χειρουργήσει και πολλούς διάσημους καλλιτέχνες, στην αρχή ήταν όλα καλά σε μια 5 ετια όμως ήταν σαν να μην χειρουργήθηκα ποτέ, δυστυχώς αυτός ο γιατρός απεβίωσε σε μικρή ηλικία, επισκέφτηκα μετά από πολύ ψάξιμο άλλο γιατρό, απόρησε με την αποτυχία του προηγούμενου, μου είπε θα σε κάνω να αναπνέεις για όλη σου τη ζωή, είχα σοβαρά προβλήματα άπνοιας, αφαίρεση αμυγδαλών, κόψιμο σταφυλής και μια μύτη χωνί, ύστερα από 10 χρόνια, επιτέλους ακόμα αναπνέω και οσφρίζομαι.
Ο γιατρός λέγεται Κανέλης Νικόλαος Γ., Χαϊδάρι ΑΤΤΙΚΗΣ
Δεν ξέρω με ρινοπλαστική τι κάνει ο συγκεκριμένος και αν κάνει.
 

Kamikazi

New Member
Η δική μου εμπειρία έχει ως εξής. Πριν πολλά χρόνια εμπιστευόμενος έναν γνωστό μας Ωρλ ο οποίος συνεργαζόταν με άλλον Ωρλ που έκανε ρινοπλαστικές μπήκα στην διαδικασία να διορθώσω το πρόβλημα μου (crooked nose) δλδ μυτη που δεν ηταν στο κεντρο του προσώπου και είχε και κλίση το ακρορρίνιο. Ενώ ζητούσα να δω το γιατρο που θα με χειρουργησει δεν εγινε αυτό τον ειδα μετα από μερες μετα την επέμβαση!!. Πήγα σαν πρόβατο στη σφαγή δλδ.Το αποτέλεσμα απογοητευτικό . Η πλαγια ¾ από δεξια καμια σχέση με την αριστερή πλευρα. Επιπλέον ειχα και προβλημα με τα ρουθούνια που πριν δεν ειχα. Το 2015 κάνω διορθωτική στον Κ.Π Του λέω ότι το πρόβλημα μου είναι ότι η μύτη δεν είναι στο κέντρο και οι ασσυμετρίες που δημιουργούνται. Μου δειχνει πως θα γίνει η μύτη μου και συμφωνούμε. Κατάφερε να τη βελτιώσει αρκετά στο anface αλλα στο προφίλ η μυτη δεν ήταν όπως την είχε φτιάξει και ειχαμε συμφωνήσει στον υπολογιστη. Επιπλεον ειχα και ένα γρουμπούλι από δεξιά το οποίο δεχτηκε ότι επρεπε να το αφαιρέσει αλλά δεν πήγα τότε αποδεχόμενος το αποτέλεσμα ότι οκ είναι καλύτερη από πριν και δεν χρειαζεται να μπω ξανα στην διαδικασία. Πριν ένα μηνα περίπου αποφασίζω να τον επισκεφθώ αφού ειχε επιπλεον χόνδρος υποχωρήσει από τη μια πλευρα της μύτης και το γρουμπούλι ειχε γινει μεγαλύτερο. Ήταν σαν να μην εχω κάνει την δευτερη ρινοπλαστικη. Εκανα διορθωτική μου εβγαλε το γρουμπουλι μου μαζεψε καπως το ακρορινιο αλλά ασυμμετριες φουλ (ειδικα στα ρουθούνια) αφου βέβαια η μυτη ποτέ δεν ηρθε στο κεντρο. Σε όλες τις περιπτώσεις τα χρήματα δόθηκαν πριν γίνει η ιατρική πράξη. Τα υπόλοιπα συμπεράσματα δικα σας.
 

Nancy.kar

New Member
Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάνει κάποιος αναιμακτη ρινοπλαστική όπως την αναφέρει.
Εχει αποτελέσματα?
 

Nancy.kar

New Member
Καλημέρα Αρετή.
Να ξέρεις ότι ΔΕΝ είναι ο χειρουργός ο αποκλειστικός παράγοντας της επιτυχίας, αλλά και η αντίδραση του ατομικού οργανισμού. Είχα μια τηλεφωνική επικοινωνία με τον χειρουργό Μητσου Ιωάννη που κάνει στο Ιατρικό Αθηνών. Ο άνθρωπος αυτό μου είπε. Δεν τον ενδιαφέρει να αντλήσει περεταίρω ασθενείς μέσω του διαδικτύου εξάλλου πραγματοποιεί 5 επεμβάσεις την εβδομάδα, αλλά ούτε μου είπε ότι οι άλλοι χειρουργοί είναι κακοί κτλ. Απλά ΔΕΝ ξέρει κανένας τι μέλλει γενέσθαι έπειτα την ρινοπλαστικη. Ο ίδιος προσωπικά δεν χειρουργει με την μέθοδο που συνηθίζεται αλλά με άλλο τρόπο που δεν έχω καταλάβει ακριβώς για να σου πω. Άλλα μου είπε ότι όσο πιο λίγες μεταβολές και διεργασίες εντός της μύτης, τόσο το καλύτερο. Α, και για την τιμή.. μου λέει πεταμένα λεφτά δίνουμε όλοι μας: όταν ο ίδιος χρεώνει +/- €2000 και χωρίς επιπλέον έξοδα νοσηλείας, γιατι κάποιοι άλλοι ζητούν μέχρι και €5000?
Είμαστε στην Ελλάδα της κρίσης και οι περισσότεροι
 

Maria Vicko

New Member
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Θα αναφερθώ στην κλινική ωρλ,ο ιατρός Κωνσταντίνος Τιτέλης είναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ,για τις επεμβάσεις του ΖΗΤΑΕΙ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ των 1000€ και άνω(φυσικά χωρίς απόδειξη)για να χαλάει τις ζωές των ανθρώπων δημιουργώντας τους προβλήματα στο αισθητικό αλλά και λειτουργικό κομμάτι της μύτης!Η συμπεριφορά του γενικότερα είναι αντιεπαγγελματική και πιο πολύ αυτό φαίνεται την στιγμή που αναφέρεις την δυσαρέσκεια σου,περιφρονεί την άποψη σου και δεν δέχεται καμία γνώμη,για το μόνο πράγμα που ενδιαφέρεται είναι τα λεφτά!Έκανα ρινοπλαστική στον συγκεκριμένο (δυστυχώς) και από ίσια μύτη με καμπούρα χωρίς προβλήματα αναπνοής απέκτησα στραβή μύτη,δεν μπορώ να αναπνεύσω πια αλλά έχω μια μύτη χωρίς καμπούρα!Οποίος σκέφτεται να πάει για έλεγχο,επέμβαση και οτιδήποτε άλλο δεν το συνιστώ εκτός αν θέλει να χάσει χρήματα και να αποκτήσει επιπλέον σοβαρότερα προβλήματα!Ελπίζω με αυτήν την αξιολόγηση να σώσω κόσμο,να μην κάνουν το λάθος και πατήσουν το πόδι τους εκεί!Τέλος θα ήθελα να αναφέρω ότι ο λογαριασμός δεν είναι αληθινός για ευνόητους λόγους!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Λεφτά κάτω από τραπέζι η όχι εμενα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γίνει καλή δουλειά, αν και δεν είναι σωστό φυσικά. Αλλα σε τέτοιες περίπτωσις ηχογράφηση στα κρυφά. Εγώ πριν πολλά χρονια αγόρασα ένα volvo s60 για τον πατέρα μου, ο πολίτης μας είπε έχει συναγερμό το αυτοκίνητο, τέλος πάντων το αγοράσαμε από αντιπροσωπεία volvo. Όταν ήρθαμε σπίτι διαπιστώσαμε ότι δεν είχε συναγερμό το αυτοκίνητο οποτε πήρα τηλέφωνο και τον ηχογράφησα όλοι την συζήτηση, και όντως παραδέχτηκε ότι μας είπε ότι είχε συναγερμό. Του λέω ποσο κάνει να βάλουμε συναγερμό, μας είπε γύρο στα 700-800 euro. Του λέμε εσείς θα τον περάσετε δωρεάν γιατί μας είπες ψέματα. Δεν το δέχτηκε γιατί έλεγε ότι το αγοράσαμε φτηνά το αυτοκίνητο, του έκλεισα το τηλέφωνο. Περνώ στα κεντρικά τις volvo τους εξήγησα ότι τον έχω ηχογραφημένο και ότι πούλησε το volvo με συναγερμό αλλα δεν έχει και τον έχω ηχογράφηση . Μου είπαν θα σε πάρουμε τηλέφωνο αύριο. Με πήραν και μου είπαν η πας και περνάς συναγερμό από εκεί που αγόρασες το αυτοκίνητο η θα σου στείλουν 1000Euro. Εμείς διαλέξαμε τα λεφτά. Χωρίς το ηχογράφημα δεν θα περνάμε τίποτα. Αν δεν δίναν τα λεφτά η δεν βάζαν συναγερμό θα τους έκανα ρόμπα στα forums εδώ στην σουηδία, δυσφήμιση δεν θέλει κανένας. Οποτε ηχογράφηση και κάμερα αν γίνετε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria Vicko

New Member
Λεφτά κάτω από τραπέζι η όχι εμενα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γίνει καλή δουλειά, αν και δεν είναι σωστό φυσικά. Αλλα σε τέτοιες περίπτωσις ηχογράφηση στα κρυφά. Εγώ πριν πολλά χρονια αγόρασα ένα volvo s60 για τον πατέρα μου, ο πολίτης μας είπε έχει συναγερμό το αυτοκίνητο, τέλος πάντων το αγοράσαμε από αντιπροσωπεία volvo. Όταν ήρθαμε σπίτι διαπιστώσαμε ότι δεν είχε συναγερμό το αυτοκίνητο οποτε πήρα τηλέφωνο και τον ηχογράφησα όλοι την συζήτηση, και όντως παραδέχτηκε ότι μας είπε ότι είχε συναγερμό. Του λέω ποσο κάνει να βάλουμε συναγερμό, μας είπε γύρο στα 700-800 euro. Του λέμε εσείς θα τον περάσετε δωρεάν γιατί μας είπες ψέματα. Δεν το δέχτηκε γιατί έλεγε ότι το αγοράσαμε φτηνά το αυτοκίνητο, του έκλεισα το τηλέφωνο. Περνώ στα κεντρικά τις volvo τους εξήγησα ότι τον έχω ηχογραφημένο και ότι πούλησε το volvo με συναγερμό αλλα δεν έχει και τον έχω ηχογράφηση . Μου είπαν θα σε πάρουμε τηλέφωνο αύριο. Με πήραν και μου είπαν η πας και περνάς συναγερμό από εκεί που αγόρασες το αυτοκίνητο η θα σου στείλουν 1000Euro. Εμείς διαλέξαμε τα λεφτά. Χωρίς το ηχογράφημα δεν θα περνάμε τίποτα. Αν δεν δίναν τα λεφτά η δεν βάζαν συναγερμό θα τους έκανα ρόμπα στα forums εδώ στην σουηδία, δυσφήμιση δεν θέλει κανένας. Οποτε ηχογράφηση και κάμερα αν γίνετε.
Το θέμα είναι πως δεν έγινε καλή δουλειά και με κορόιδεψε!Κι εγώ το ίδιο έπρεπε να κάνω,σκέφτηκα κάποια στιγμή να κινηθώ νομικά αλλά δυστυχώς ακόμα και στο εξιτήριο δεν υπήρχε πουθενά το όνομα του….
 

Maria Vicko

New Member
Είναι εξειδικευμένος στη ρινοπλαστικη ο συγκεκριμένος η μόνο ΩΡΛ?
ΩΡΛ αλλά κάνει και πλαστικές από παλιάΕγώ απλά είχα καμπούρα ήθελα να την κάνει ίσια δεν ήξερα πως θα ήταν ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ….αυτός μου είπε πως θα την έκανε ίσια και δεν θα πείραζε καθόλου το ανφας κάτι το οποίο δεν τήρησε και τώρα η μύτη μου είναι στραβή εξαιτίας του!
 

Christina83

New Member
Έχω κάνει 2 φορές διάφραγμα, η πρώτη ήταν σε πολύ γνωστό που έχει χειρουργήσει και πολλούς διάσημους καλλιτέχνες, στην αρχή ήταν όλα καλά σε μια 5 ετια όμως ήταν σαν να μην χειρουργήθηκα ποτέ, δυστυχώς αυτός ο γιατρός απεβίωσε σε μικρή ηλικία, επισκέφτηκα μετά από πολύ ψάξιμο άλλο γιατρό, απόρησε με την αποτυχία του προηγούμενου, μου είπε θα σε κάνω να αναπνέεις για όλη σου τη ζωή, είχα σοβαρά προβλήματα άπνοιας, αφαίρεση αμυγδαλών, κόψιμο σταφυλής και μια μύτη χωνί, ύστερα από 10 χρόνια, επιτέλους ακόμα αναπνέω και οσφρίζομαι.
Ο γιατρός λέγεται Κανέλης Νικόλαος Γ., Χαϊδάρι ΑΤΤΙΚΗΣ
Δεν ξέρω με ρινοπλαστική τι κάνει ο συγκεκριμένος και αν κάνει.

Αν ο σκοπός σας ειναι η διαφήμιση του συγκεκριμένου γιατρού εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι οσοι γιατροι τον γνωρίζουν έχουν κακιστη αποψη για την δουλειά του καθως πολλοι εχουν δει απαραδεκτα περιστατικα μετα απο δικα του χειρουργεια αλλα ο εν λογω γιατρος "σωζεται" λογω μαρκετινγκ. Βλεπεται το να δουλευει καποιος στο Μετροπολιταν(απ'τις χειροτερες αλλα και πιο γνωστες ιδιωτικές κλινικες) του προσφερει καλη καλυψη...
Και οχι δεν μιλαω μονο απο ο,τι εχω ακουσει, εχω και γνωστο μου ατομο που χειρουργηθηκε απ'τον συγκεκριμενο. Δυστυχως ολα αυτα τα μαθαμε κατοπιν εορτης βεβαια που πηγαιναμε να ζητησουμε και δευτερη και τριτη γνωμη σε αλλους ωρλ που βλεπανε το αποτελεσμα και το έκριναν απαραδεκτο και αισθητικά και λειτουργικα για ενα χειρουργειο το οποιο εγινε 1 χρονο πριν. Οποτε για να απαντησω στο αν κανει ρινοπλαστικη ή οχι ο συγκεκριμενος θα πω το εξης: Δεν γνωριζει απο ρινοπλαστικη παρ' ολα αυτα ομως δεν προκειται να ενημερωσει τον ασθενη ετσι ωστε να παρει αυτος τα χρηματα και βαζει καποιον ειδικευομενο πλαστικο να κανει την δουλεια. Αυτα εν αγνοια του ασθενη βεβαιως...
 

konelos

Active Member
Αν ο σκοπός σας ειναι η διαφήμιση του συγκεκριμένου γιατρού εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι οσοι γιατροι τον γνωρίζουν έχουν κακιστη αποψη για την δουλειά του καθως πολλοι εχουν δει απαραδεκτα περιστατικα μετα απο δικα του χειρουργεια αλλα ο εν λογω γιατρος "σωζεται" λογω μαρκετινγκ. Βλεπεται το να δουλευει καποιος στο Μετροπολιταν(απ'τις χειροτερες αλλα και πιο γνωστες ιδιωτικές κλινικες) του προσφερει καλη καλυψη...
Και οχι δεν μιλαω μονο απο ο,τι εχω ακουσει, εχω και γνωστο μου ατομο που χειρουργηθηκε απ'τον συγκεκριμενο. Δυστυχως ολα αυτα τα μαθαμε κατοπιν εορτης βεβαια που πηγαιναμε να ζητησουμε και δευτερη και τριτη γνωμη σε αλλους ωρλ που βλεπανε το αποτελεσμα και το έκριναν απαραδεκτο και αισθητικά και λειτουργικα για ενα χειρουργειο το οποιο εγινε 1 χρονο πριν. Οποτε για να απαντησω στο αν κανει ρινοπλαστικη ή οχι ο συγκεκριμενος θα πω το εξης: Δεν γνωριζει απο ρινοπλαστικη παρ' ολα αυτα ομως δεν προκειται να ενημερωσει τον ασθενη ετσι ωστε να παρει αυτος τα χρηματα και βαζει καποιον ειδικευομενο πλαστικο να κανει την δουλεια. Αυτα εν αγνοια του ασθενη βεβαιως...
Δεν έχω κανένα κέρδος να κάνω διαφήμιση, την εμπειρία μου είπα και πραγματικά νιώθω ότι με έσωσε, όπως και από άλλα προβλήματα που είχα κάποιοι με έστελναν μέχρι για βιοψίες, παραλίγο να μου κάνουν αφαίρεση παρωτίδας και πάλι ο Κανέλλης με έσωσε και μου είπε ότι θεωρούν όγκο τον μασητηρα μυ και τρέχεις χωρίς λόγο σαν μλκας.
Η κόρη μου 8 μηνών ( δυστυχώς μου πήρε όλη την κατασκευή του λαιμού ) σοβαρά προβλήματα αναπνοής ειδικά αν είχε το παραμικρό μπούκωμα, κάτι μεγαλογιατροί μου έκλειναν άμεσο ραντεβού για αφαίρεση αμυγδάλων χωρίς σκέψη, έτσι ξεκίνησε η επαφή μου με τον Κανέλλη, γιατί για μωρό εννοείτε ότι θα ψάξεις τα πάντα, μου χαρακτήρισε δολοφόνους όλους όσοι μου είπαν για χειρουργείο σε τέτοια κιλά μωρού, το παλέψαμε έχουμε φτάσει 10 χρόνων και η κόρη μου δεν χρειάζεται καν να αφαιρέσει αμυγδαλές, όσο μεγαλώνει τόσο ποιο ελεύθερη γίνεται η αναπνοή της, στο ραντεβού με την κόρη μου με είδε και μου είπε καλύτερα να σώσουμε εσένα γιατί δεν είσαι καθόλου καλά, χωρίς να του αναφέρω τίποτα για τα προβλήματα που είχα.
Αυτά που γιατροί κράζουν γιατρούς μόνο μου βρωμάνε και δεν τα ακούω καν. Ξέρω γιατρό που βγαίνει στην tv και είναι δολοφόνος με όλη την έννοια της λέξης δυστυχώς, πάνω στον ανθρώπινο πόνο και στην απελπισία πατάνε πολλοί αλήτες, καλό είναι να ψάχνουμε μόνοι μας και να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας.
Μεγάλα ιατρεία Κολωνάκι, διευθυντές παίδων, δεν θα πω ονόματα, μεγάλη προσοχή και πάντα με 2ο άτομο στις επισκέψεις μας που έχει καθαρό μυαλό και μπορεί να αντιληφθεί πράματα.
 

AngelaG

New Member
Γεια σας, εγω χειρουργηθηκα το 2019 το δεκεμβριο στον Ι.Π. στη λαρισα, ο οποιος χειρουργει και αθηνα και θεσσαλονικη. Μου κανε χαλια μυτη !ενω τον πρωτο μηνα ηταν τελεια μετα επεσε!!!,Μην βλεπετε τις φωτο του που ειναι μονο μετα το χειρουργειο. Εχω μιλησει μεχρι τωρα με 8 κοπελες που τις εχει δημιουργησει προβλημα ,ανελαβε να επαναχειρουργησει μονο τη μια, ευτυχως ειναι πιο καλα η κοπελα τωρα(η οποια χειρουργηθηκε την ιδια μερα με μενα ακριβως μετα απο μενα) 2/2 αποτυχια δλδ! Εγω εχω το λεγομενο polybeak nose ή parrot nose και μου το βεβαιωσαν αλλοι 4 γιατροι! εκλεισα τωρα επανορθωτικη με τον Δ.Λ. αθηνα! εχει κανεις κανει επανορθωτικη στον συγκεκριμενο?πως πηγε? στειλ τε μου inbox
 

Συνημμένα

  • 272853952_511287503940168_8081305643532427893_n.jpg
    272853952_511287503940168_8081305643532427893_n.jpg
    81.1 KB · Προβολές: 51
D

Deleted member 27393

Γεια σας, εγω χειρουργηθηκα το 2019 το δεκεμβριο στον Ι.Π. στη λαρισα, ο οποιος χειρουργει και αθηνα και θεσσαλονικη. Μου κανε χαλια μυτη !ενω τον πρωτο μηνα ηταν τελεια μετα επεσε!!!,Μην βλεπετε τις φωτο του που ειναι μονο μετα το χειρουργειο. Εχω μιλησει μεχρι τωρα με 8 κοπελες που τις εχει δημιουργησει προβλημα ,ανελαβε να επαναχειρουργησει μονο τη μια, ευτυχως ειναι πιο καλα η κοπελα τωρα(η οποια χειρουργηθηκε την ιδια μερα με μενα ακριβως μετα απο μενα) 2/2 αποτυχια δλδ! Εγω εχω το λεγομενο polybeak nose ή parrot nose και μου το βεβαιωσαν αλλοι 4 γιατροι! εκλεισα τωρα επανορθωτικη με τον Δ.Λ. αθηνα! εχει κανεις κανει επανορθωτικη στον συγκεκριμενο?πως πηγε? στειλ τε μου inbox

Έχοντας χειρουργηθεί στο Λ. δις θα σου έλεγα απέφυγε τον οπωσδήποτε.
Στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν θες να σου πω και παραπάνω. Έχω περάσει μεγάλη ταλαιπωρία εξαιτίας του..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D

Deleted member 27393

Έχει χειρουργηθεί κανεις στο Μοιρέα;
Θέλω να κλείσω ραντεβού να ακούσω τι έχει να μου προτείνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα