Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Christina83

New Member
Δεν έχω κανένα κέρδος να κάνω διαφήμιση, την εμπειρία μου είπα και πραγματικά νιώθω ότι με έσωσε, όπως και από άλλα προβλήματα που είχα κάποιοι με έστελναν μέχρι για βιοψίες, παραλίγο να μου κάνουν αφαίρεση παρωτίδας και πάλι ο Κανέλλης με έσωσε και μου είπε ότι θεωρούν όγκο τον μασητηρα μυ και τρέχεις χωρίς λόγο σαν μλκας.
Η κόρη μου 8 μηνών ( δυστυχώς μου πήρε όλη την κατασκευή του λαιμού ) σοβαρά προβλήματα αναπνοής ειδικά αν είχε το παραμικρό μπούκωμα, κάτι μεγαλογιατροί μου έκλειναν άμεσο ραντεβού για αφαίρεση αμυγδάλων χωρίς σκέψη, έτσι ξεκίνησε η επαφή μου με τον Κανέλλη, γιατί για μωρό εννοείτε ότι θα ψάξεις τα πάντα, μου χαρακτήρισε δολοφόνους όλους όσοι μου είπαν για χειρουργείο σε τέτοια κιλά μωρού, το παλέψαμε έχουμε φτάσει 10 χρόνων και η κόρη μου δεν χρειάζεται καν να αφαιρέσει αμυγδαλές, όσο μεγαλώνει τόσο ποιο ελεύθερη γίνεται η αναπνοή της, στο ραντεβού με την κόρη μου με είδε και μου είπε καλύτερα να σώσουμε εσένα γιατί δεν είσαι καθόλου καλά, χωρίς να του αναφέρω τίποτα για τα προβλήματα που είχα.
Αυτά που γιατροί κράζουν γιατρούς μόνο μου βρωμάνε και δεν τα ακούω καν. Ξέρω γιατρό που βγαίνει στην tv και είναι δολοφόνος με όλη την έννοια της λέξης δυστυχώς, πάνω στον ανθρώπινο πόνο και στην απελπισία πατάνε πολλοί αλήτες, καλό είναι να ψάχνουμε μόνοι μας και να βγάζουμε τα συμπεράσματά μας.
Μεγάλα ιατρεία Κολωνάκι, διευθυντές παίδων, δεν θα πω ονόματα, μεγάλη προσοχή και πάντα με 2ο άτομο στις επισκέψεις μας που έχει καθαρό μυαλό και μπορεί να αντιληφθεί πράματα.
Δεκτο αυτο που λετε αλλα οταν προκειται για ενα φορουμ με θεμα την αποτυχημενη ρινοπλαστικη τοτε περα απ'το λειτουργικο πρεπει να μιλαμε και για το αισθητικο αποτελεσμα. Εγω λοιπον με βαση την εμπειρια που ειχε η φιλη μου που χειρουργηθηκε απο τον συγκεκριμενο γιατρο και ημουν διπλα της σε ολες τις επισκεψεις, οφειλω να το αναφερω. Επισης δεν προκειτε περι κραξιματος απο την στιγμη που οι γιατροι πρωτα εξεταζαν και εβλεπαν τα προβληματα που εχει η χειρουργημενη μυτη και μετα μαθαιναν το ονομα του γιατρου. Η φιλη μου για χρονια κοιμοταν με το στομα ανοιχτο και πολλες φορες ξυπνουσε με πονοκεφαλο. Ο κος Κανελης της ειπε οτι θα τα φτιαξει ολα αυτα. 1 χρονο μετα το χειρουργειο η φιλη μου οχι μονο ξυπναει με πιο συχνους πονοκεφαλους απο πριν αλλα επισης συνεχιζει και κοιμαται με το στομα ανοιχτο! Οταν λοιπον το ανεφερε αυτο στον Κανελη εκεινος της ειπε οτι φταει η γναθος, ενω πριν την χειρουργησει δεν ειχε αναφερθει ποτε αυτο το ενδεχομενο. Οποτε ναι δεν αμφισβητω οτι σας βοηθησε με το λειτουργικο κομματι, αλλα την φιλη μου και αισθητικα και λειτουργικα την "χαντακωσε". Θα συμφωνησω ομως με το τελευταιο που ειπατε, Παντα 2ο ατομο μαζι στις επισκεψεις ετσι ωστε για ο,τι ειπωθει να μην μπορει αργοτερα να αμφισβητηθει απο τον γιατρο!
 

obi one

Active Member
Δεκτο αυτο που λετε αλλα οταν προκειται για ενα φορουμ με θεμα την αποτυχημενη ρινοπλαστικη τοτε περα απ'το λειτουργικο πρεπει να μιλαμε και για το αισθητικο αποτελεσμα. Εγω λοιπον με βαση την εμπειρια που ειχε η φιλη μου που χειρουργηθηκε απο τον συγκεκριμενο γιατρο και ημουν διπλα της σε ολες τις επισκεψεις, οφειλω να το αναφερω. Επισης δεν προκειτε περι κραξιματος απο την στιγμη που οι γιατροι πρωτα εξεταζαν και εβλεπαν τα προβληματα που εχει η χειρουργημενη μυτη και μετα μαθαιναν το ονομα του γιατρου. Η φιλη μου για χρονια κοιμοταν με το στομα ανοιχτο και πολλες φορες ξυπνουσε με πονοκεφαλο. Ο κος Κανελης της ειπε οτι θα τα φτιαξει ολα αυτα. 1 χρονο μετα το χειρουργειο η φιλη μου οχι μονο ξυπναει με πιο συχνους πονοκεφαλους απο πριν αλλα επισης συνεχιζει και κοιμαται με το στομα ανοιχτο! Οταν λοιπον το ανεφερε αυτο στον Κανελη εκεινος της ειπε οτι φταει η γναθος, ενω πριν την χειρουργησει δεν ειχε αναφερθει ποτε αυτο το ενδεχομενο. Οποτε ναι δεν αμφισβητω οτι σας βοηθησε με το λειτουργικο κομματι, αλλα την φιλη μου και αισθητικα και λειτουργικα την "χαντακωσε". Θα συμφωνησω ομως με το τελευταιο που ειπατε, Παντα 2ο ατομο μαζι στις επισκεψεις ετσι ωστε για ο,τι ειπωθει να μην μπορει αργοτερα να αμφισβητηθει απο τον γιατρο!
26 Φεβρουαρίου, έχω κλείσει για ρινοπλαστικη με τον κ Αηδονη στην Θεσσαλονίκη. Πρόβλημα μεγάλο καθώς έχω σπασμένη μύτη σε 3 σημεία ( παλιές αμαρτίες) κ τελείως στραβό διάφραγμα, κλειστό το ένα ρουθουνι κ με υπολειτουργια το άλλο. Οπότε πάω για γενικό ρεκτιφιέ με τον γιατρό να δίνει προτεραιότητα στην δημιουργία μιας λειτουργικής μύτης κ μετά στο ίσιωμα κ τον καλλωπισμό της. Κόστος, λίγο κάτω από 2000ευρω, ( γιατρός κ κλινική με διανυκτέρευση ) άλλα λόγω της γυναίκας μου που είναι νοσηλεύτρια στην συγκεκριμένη κλινική, έχω κάποια έκπτωση στα έξοδα νοσηλείας. Για τον γιατρό , το έψαξα αρκετά καθώς έχω επισκεφθεί αρκετούς τα τελευταία χρόνια κ έχω μάθει-ακούσει τα καλύτερα. Όλα φυσικά κρίνονται εκ του αποτελέσματος, οπότε ιδωμεν ....
 

Gianni799

New Member
Παιδιά γεια σας. Ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη και εχω κανει μια πολυ μεγαλη ερευνα..αγορας ας πουμε, η οποια ομως δεν καταληγει καπου. Εχω δει πολλους γιατρους σε Αθηνα και θεσσαλονικη
Απο θεσσαλονικη τους εξής:
Στρεβινα, Βαρναλιδη, Γκοτσικα, Παπαιωαννου
Απο Αθηνα: Παυλιδελη, Κυπραιου, Κασιμη, Κόλλια, Αριστομένη, Μιχαλόπουλο και σιγουρα ξεχναω και καποιους.
Δυο γιατρους τους απερριψα λογω της προσομοιωσης, με βαση την οποια καταλαβα οτι η αισθητικη του γιατρου απο τη δικη μου απειχε παρασαγγας. Τη μια ειδικα αν σας την παραθεσω θα συμφωνησετε απολυτα
Πολλοι γιατροι μου φανηκαν βιαστικοι να κλεισουν το χειρουργειο χωρις καν να εχουν αποσαφηνιστει οι λεπτομερειες της επεμβασης και μου φανηκαν απλως αρπακτικα να το πω ετσι απλα, αλλοι ηταν απροθυμοι να απαντησουν ή βαριεστημένοι να ασχοληθούν. Λιγοι απο αυτους ειχαν επαγγελματικη προσεγγιση. Ο ενας ο γιατρος μαλιστα με την τρομακτικα αποτυχημενη προσομοιωση εμφανιζει παρα πολυ ωραια αποτελεσματα στο σαιτ του αλλα εμενα ηθελε να με κανει μις πιγκυ. Δυο απο τους παραπανω γιατρους με απετρεψαν λεγοντας μου οτι εχω ηδη μια καλη μυτη και ειναι ρισκο να διορθωσουμε λεπτομερειες.
Σημαντικο επισης: ειχα επικοινωνια με διασημη τραγουδιστρια η οποια εχει χειρουργηθει με παρα πολυ ωραιο αποτελεσμα κατ'εμε (το ακρορρινιο της ειδικα ειναι απιστευτα ωραια σμιλεγμενο) και με απετρεψε απο το να παω στο δικο της γιατρο, στηλιτευοντας τον κακο του χαρακτηρα και λεγοντας μου οτι δεν εκανε καλη δουλεια σε δυο δικους της ανθρωπους.

Εν τελει κλεινω προς Μιχαλοπουλο, και θα ηθελα να σας παρακαλεσω οποιος εχει προσωπικη γνωμη ή εμπειρια να επικοινωνησει. Σας ευχαριστω πολυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

obi one

Active Member
Παιδιά γεια σας. Ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη και εχω κανει μια πολυ μεγαλη ερευνα..αγορας ας πουμε, η οποια ομως δεν καταληγει καπου. Εχω δει πολλους γιατρους σε Αθηνα και θεσσαλονικη
Απο θεσσαλονικη τους εξής:
Στρεβινα, Βαρναλιδη, Γκοτσικα, Παπαιωαννου
Απο Αθηνα: Παυλιδελη, Κυπραιου, Κασιμη, Κόλλια, Αριστομένη, Μιχαλόπουλο και σιγουρα ξεχναω και καποιους.
Δυο γιατρους τους απερριψα λογω της προσομοιωσης, με βαση την οποια καταλαβα οτι η αισθητικη του γιατρου απο τη δικη μου απειχε παρασαγγας. Τη μια ειδικα αν σας την παραθεσω θα συμφωνησετε απολυτα
Πολλοι γιατροι μου φανηκαν βιαστικοι να κλεισουν το χειρουργειο χωρις καν να εχουν αποσαφηνιστει οι λεπτομερειες της επεμβασης και μου φανηκαν απλως αρπακτικα να το πω ετσι απλα, αλλοι ηταν απροθυμοι να απαντησουν ή βαριεστημένοι να ασχοληθούν. Λιγοι απο αυτους ειχαν επαγγελματικη προσεγγιση. Ο ενας ο γιατρος μαλιστα με την τρομακτικα αποτυχημενη προσομοιωση εμφανιζει παρα πολυ ωραια αποτελεσματα στο σαιτ του αλλα εμενα ηθελε να με κανει μις πιγκυ. Δυο απο τους παραπανω γιατρους με απετρεψαν λεγοντας μου οτι εχω ηδη μια καλη μυτη και ειναι ρισκο να διορθωσουμε λεπτομερειες.
Σημαντικο επισης: ειχα επικοινωνια με διασημη τραγουδιστρια η οποια εχει χειρουργηθει με παρα πολυ ωραιο αποτελεσμα κατ'εμε (το ακρορρινιο της ειδικα ειναι απιστευτα ωραια σμιλεγμενο) και με απετρεψε απο το να παω στο δικο της γιατρο, στηλιτευοντας τον κακο του χαρακτηρα και λεγοντας μου οτι δεν εκανε καλη δουλεια σε δυο δικους της ανθρωπους.

Εν τελει κλεινω προς Μιχαλοπουλο, και θα ηθελα να σας παρακαλεσω οποιος εχει προσωπικη γνωμη ή εμπειρια να επικοινωνησει. Σας ευχαριστω πολυ.
γειά σου φίλε,, από την έρευνα που έκανα κ εγώ αλλά κ την συμβουλή της συζύγου που είναι νοσηλεύτρια σε χειρουργεία κ έχει συμμετάσχει σε πολλές ρινοπλαστικες, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καλύτερα είναι αυτή η επέμβαση να γίνεται από χειρουργό ώρλ κ όχι πλαστικό χειρουργό που κάνει κ στήθος, κοιλιές κλπ. Η διαφορά είναι ότι ο πλαστικός θα κοιτάξει περισσότερο την οπτική κ λιγότερο την λειτουργικότητα ενώ ο ωρλ θα τα συνδυάσει με προτεραιότητα όμως την λειτουργικότητα της μύτης. Για Θεσσαλονίκη ψάξε κ τον Αηδονη, θεωρείται αυθεντία με μεγάλη εμπειρία. Από τους υπόλοιπους, ο Παπαϊωάννου έχει καλή φήμη..Αν μπορείς να περιμένεις, θα σου στείλω φωτογραφίες πριν κ μετά σε 15 μερες γιατί στις 26 Φεβρουαρίου μπαίνω για δύσκολο χειρουργείο με Αηδονη. Μύτη σπασμένη σε 3 σημεία κ στραβή με κλειστό διάφραγμα, εδώ κ 20 χρόνια...
 

Peter Pan

Active Member
Μια φίλη έκανε Αθήνα στον Μιχάλη Τσούνη πριν λίγους μήνες, μέχρι τώρα είναι πολύ ευχαριστημένη, θα δείξει όμως στο μέλλον αν έκανε καλή δουλειά ή οχι.
 

Peter Pan

Active Member
Απαραδεκτα αποτελέσματα κατ’ έμε, βλέπω και τα βίντεο που ανεβάζει στο YouTube. Δεν δουλεύει καθόλου το ακρορρινιο και σε όσα περιστατικά είδα ότι έκανε παρεμβάσεις εκεί ήταν αποτυχημένο το αποτέλεσμα, κατ’ έμε ξαναλέω. Μπορώ να παραθέσω κ εικόνες για το τι ακριβώς εννοώ.
Αυτό είναι ένα θέμα που με πονάει και είμαι αυστηρός αλλά θεωρώ ακριβοδίκαιος. Δεν μπήκα καν στο κόπο να τον επισκεφτώ με βάση όσα είδα.
Προσοχή στις κρίσεις μας και σε τι προτρέπουμε τους άλλους. Και ότι λέω σε όλους, η ικανότητα και η μαεστρία του γιατρού εντοπίζεται στις παρεμβάσεις στο ακρορινιο. Ένας υβος λειενεται σχετικά εύκολα για να βγει ένα ωραίο προφίλ! Μη κοιτάτε μόνο λήψεις προφίλ! Ζητάτε φωτογραφίες ανφας!
Καταρχάς είσαι άνδρας ή γυναίκα; Κάποιοι το έχουν καλύτερα με τις ανδρικές μύτες κ κάποιοι με τις γυναικείες.
 

Gianni799

New Member
Καταρχάς είσαι άνδρας ή γυναίκα; Κάποιοι το έχουν καλύτερα με τις ανδρικές μύτες κ κάποιοι με τις γυναικείες.
Άντρας. Ωστόσο τα αποτελέσματα δεν μου άρεσαν και στα δυο φύλα. Προσωπική άποψη φυσικά. Εσυ ποιον αλλον έχεις υπό όψιν ίσως;
 

Peter Pan

Active Member
Άντρας. Ωστόσο τα αποτελέσματα δεν μου άρεσαν και στα δυο φύλα. Προσωπική άποψη φυσικά. Εσυ ποιον αλλον έχεις υπό όψιν ίσως;
Αν μπορείς να πας εξωτερικό, εδώ Ελβετία που ζω υπάρχει ο Dr. Thomas Hundt που θεωρείται από τους καλύτερους. Για Ελλάδα, θα εμπιστευόμουν τον Μιχαλόπουλο, μόνο καλά λόγια έχω ακούσει, νομίζω τον επισκέφτηκες ήδη είπες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zoro84

New Member
Καλησπερα παιδια
Εκανα το πολυπόθητο χειρουργείο προχθές. Όταν αλλάζω την κάτω γαζούλα που κρύβει τα ρουθουνια και βλέπω τα ρουθουνια μου, φαίνονται υπερβολικά φαρδιά και διογκωμένα. Είναι φυσιολογικό επειδή είναι παραγεμισμένα με τις γάζες κ τα ταμπόν; Ήθελα να μου πείτε αν το είχε προσέξει κ κανεις άλλος όταν έκανε
Καλησπέρα, είναι φυσιολογικό μην ανησυχείς, στον μήνα θα δεις μεγάλη διαφορά, σε ποιον γιατρό έκανες την επέμβαση σου;
 

Zoro84

New Member
Γνώμες για Αργυρω Κυπραιου; Έχει χειρουργηθεί κάποιος από αυτήν ;
Έχουμε διαβάσει εδω μέσα κάποιους που έμειναν ευχαριστημένοι κ κάποιους που δεν τρελάθηκαν. Το πρόβλημα είναι ότι αρκετά μέλη είναι ενεργά στο φόρουμ μόνο όταν έχουν ανάγκη, αφού κάνουν την δουλειά τους εξαφανίζονται κ έτσι δεν μπορούμε να έχουμε καλύτερη εικόνα.
 

Mit

New Member
Έχουμε διαβάσει εδω μέσα κάποιους που έμειναν ευχαριστημένοι κ κάποιους που δεν τρελάθηκαν. Το πρόβλημα είναι ότι αρκετά μέλη είναι ενεργά στο φόρουμ μόνο όταν έχουν ανάγκη, αφού κάνουν την δουλειά τους εξαφανίζονται κ έτσι δεν μπορούμε να έχουμε καλύτερη εικόνα.
Ναι λογικό επίσης είναι και λίγο υποκειμενικό θέμα και πως ήταν και πριν οι μύτες, γενικά αυτή φαίνεται να κάνει φυσικά και όχι τις κλασικές σκαμμενες, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος σταθερά καλός γιατρός στην ρινοπλαστικη στην Ελλάδα
 

Mit

New Member
Καλησπερα παιδια
Εκανα το πολυπόθητο χειρουργείο προχθές. Όταν αλλάζω την κάτω γαζούλα που κρύβει τα ρουθουνια και βλέπω τα ρουθουνια μου, φαίνονται υπερβολικά φαρδιά και διογκωμένα. Είναι φυσιολογικό επειδή είναι παραγεμισμένα με τις γάζες κ τα ταμπόν; Ήθελα να μου πείτε αν το είχε προσέξει κ κανεις άλλος όταν έκανε
Καλησπέρα στείλτε μας ένα Feedback από την επέμβαση
 

Mit

New Member
Τ
Καλησπέρα, τώρα συνδέθηκα και δεν ξέρω αν έχεις χειρουργηθεί ήδη. Αν όχι η εμπειρία μου είναι τραγική, με όλα τα μεγάλα ονόματα του χώρου να έχουν κάνει την μία αστοχία μετά την άλλη. Τον Φεβρουάριο χειρουργήθηκα στην Αργυρώ Κυπραίου και χρειάστηκε να πάρει χόνδρο από τοπλευρό. Είναι νωρίς ακόμα για το τελικό αποτέλεσμα αλλά

θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με αυτή. Για ότι και αν αποφασίσεις καλή επιτυ
Καλησπέρα, τώρα συνδέθηκα και δεν ξέρω αν έχεις χειρουργηθεί ήδη. Αν όχι η εμπειρία μου είναι τραγική, με όλα τα μεγάλα ονόματα του χώρου να έχουν κάνει την μία αστοχία μετά την άλλη. Τον Φεβρουάριο χειρουργήθηκα στην Αργυρώ Κυπραίου και χρειάστηκε να πάρει χόνδρο από τοπλευρό. Είναι νωρίς ακόμα για το τελικό αποτέλεσμα αλλά θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με αυτή. Για ότι και αν αποφασίσεις καλή επιτυχία.
Τελικά πως πήγε η τελευταία επέμβαση; Φαντάζομαι ξέρεις ότι στις 5 επεμβάσεις η μύτη είναι πολύ επιβαρυμένη
 

Peter Pan

Active Member
Ναι λογικό επίσης είναι και λίγο υποκειμενικό θέμα και πως ήταν και πριν οι μύτες, γενικά αυτή φαίνεται να κάνει φυσικά και όχι τις κλασικές σκαμμενες, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος σταθερά καλός γιατρός στην ρινοπλαστικη στην Ελλάδα
Εγώ από άτομα που γνωρίζω και έχω μιλήσει μαζί τους, μου έχουν πει πως βασικός παράγοντας είναι το τι πρόβλημα έχεις, αν έχεις λειτουργικό, ο ωρλ είναι μονόδρομος, αν είναι απλά αισθητικό, πλαστικός με ειδίκευση στην ρινοπλαστικη, ο καλύτερος κατά την γνώμη μου είναι ο Μιχαλόπουλος Βασίλης, ο μόνος στην Ελλάδα που ακολουθεί όλες τις νεες τεχνικές όπως η preservation rhinoplasty. Γενικα καλό είναι να πας μόνος/μόνη και να επισκεφτείς 3-4 να μιλήσεις μαζί τους.
 

Mit

New Member
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές.
Το χειρουργείο είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου. Θα γίνει στο νοσοκομείο "Μητέρα" (εκεί χειρουργεί η Δρ Κυπραιου, νομίζω ότι είναι μάλιστα Διευθύντρια της ΩΡΛ Κλινικης..)
Οτιδήποτε νέα θα σας ενημερώσω)
Καλησπέρα τελικά πως πήγε η επέμβαση ;
 
Μπλουζα