Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Maniatsk

New Member
Καλησπέρα σας. Ο ΩΡΛ μου εδώ και κάποια χρόνια με παροτρύνει να κάνω διόρθωση του διαφράγματος (καθώς λόγω αλλεργικής και αγγειοκινητικής ρινίτιδας υποφέρω όλο και περισσότερο) και θεωρεί πως αν διορθώσω το ένα πρόβλημα θα ρυθμίσω και τα υπόλοιπα. Έχω πάρει την απόφαση και θα προβώ σε λειτουργική και ταυτόχρονα αισθητική ρινοπλαστική. Έχει κάνει κάποιος την επέμβαση στον ΩΡΛ Μιχαήλ Τσούνη να μου πει την εμπειρία του; Μου τον σύστησαν ως καλό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maniatsk

New Member
Μια φίλη έκανε Αθήνα στον Μιχάλη Τσούνη πριν λίγους μήνες, μέχρι τώρα είναι πολύ ευχαριστημένη, θα δείξει όμως στο μέλλον αν έκανε καλή δουλειά ή οχι.
Η φίλη σου έκανε λειτουργική ή αισθητική επέμβαση? Κλείνω και εγώ προς αυτό τον γιατρό και θέλω να κάνω τόσο διάφραγμα όσο και πλαστική κυρίως στο ακρορίνιο. Είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα? Επίσης το κόστος γνωρίζεις ποιο είναι?
 

Peter Pan

Active Member
Η φίλη σου έκανε λειτουργική ή αισθητική επέμβαση? Κλείνω και εγώ προς αυτό τον γιατρό και θέλω να κάνω τόσο διάφραγμα όσο και πλαστική κυρίως στο ακρορίνιο. Είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα? Επίσης το κόστος γνωρίζεις ποιο είναι?
Λειτουργική κ αισθητική μαζί, μέχρι τώρα όλα καλά κ κοντεύει χρόνο. Αν θυμάμαι καλά περίπου 3000 ευρώ πλήρωσε.
 

Maniatsk

New Member
Λειτουργική κ αισθητική μαζί, μέχρι τώρα όλα καλά κ κοντεύει χρόνο. Αν θυμάμαι καλά περίπου 3000 ευρώ πλήρωσε.
Κατά μέσο όρο για συνδυαστική επέμβαση η τιμή εκεί κυμαίνεται. Στο αισθητικό κομμάτι έγινε καλή δουλειά, έτσι όπως την ήθελε; Γιατί για το λειτουργικό ξέρω ότι έχει σίγουρα καλά αποτελέσματα.
 

BirdTalk

Member
Καλησπέρα σας. Ο ΩΡΛ μου εδώ και κάποια χρόνια με παροτρύνει να κάνω διόρθωση του διαφράγματος (καθώς λόγω αλλεργικής και αγγειοκινητικής ρινίτιδας υποφέρω όλο και περισσότερο) και θεωρεί πως αν διορθώσω το ένα πρόβλημα θα ρυθμίσω και τα υπόλοιπα. Έχω πάρει την απόφαση και θα προβώ σε λειτουργική και ταυτόχρονα αισθητική ρινοπλαστική. Έχει κάνει κάποιος την επέμβαση στον ΩΡΛ Μιχαήλ Τσούνη να μου πει την εμπειρία του; Μου τον σύστησαν ως καλό.
Τσούνη? Δεν ειστε στα καλα σας μου φαινεται...που ζειτε?
 

BirdTalk

Member
Κατάλαβα, που έκανες την πρώτη σου επέμβαση; Για επανορθωτικη πηγαίνουν αρκετοί στον Λουλούδη από όσο ακούμε εδώ μέσα. Ψαξτο όσο μπορείς καλύτερα.
Ο Λουλουδης δεν ειναι τοσο καλος οσο προβαλλει οτι ειναι, σε περιπτωση που θελει κανεις σοβαρο αισθητικο improvement και παει σ αυτον μπορει να καταληξει με crook nose κτλ...
 

AngelaG

New Member
Κατάλαβα, που έκανες την πρώτη σου επέμβαση; Για επανορθωτικη πηγαίνουν αρκετοί στον Λουλούδη από όσο ακούμε εδώ μέσα. Ψαξτο όσο μπορείς καλύτερα.
Εγώ έκανα στον λουλουδη τον Μάρτιο επανορθωτικη και μου την έκανε τέλεια. Οχι απλά καλή. Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω πριν κ μετα
 

kollaps

Member
Καλησπέρα,
Είχα γράψει και παλαιότερα στο forum. Το 2015 χειρουργήθηκα από τον Δ.Λ. πριν γίνει φίρμα. Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη ούτε στο αισθητικό και ιδίως ούτε στο λειτουργικό κομμάτι καθώς εδώ και 7 χρόνια δεν αναπνέω. Έχω επισκεφθεί κατά καιρούς πολλούς ρινοπλαστικούς. Έχω πάει στον Μήτσου, τον Παυλιδέλη, τον Μιχαλόπουλο, τον Σκούρα, τον Μακρυπίδη και τον Γκερμπεσιώτη. Πρόσφατα ένας πολύ καλός ωρλ που πήγα να εξετάσει το λειτουργικό κομμάτι μόνο, με παρέπεμψε για ΕΠΑΝΟΡΘΩΤΙΚΗ στον Βοΐλα και την Κυπραίου. Την τελευταία την επισκέφθηκα πριν λίγες μέρες. Έχω κλείσει ραντεβού να δω τον Βοΐλα και έχω κλείσει και με τον Καρκατσούλη να δω τι φρούτο είναι κι αυτός. Όποιος έχει υποβληθεί σε επανορθωτική ή έχει εμπειρία με τους συγκεκριμένους γιατρούς ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Κάτι τέτοια διαβάζω και δεν πάω ούτε για αφαίρεση αμυγδαλών.. Αν είναι δυνατόν δηλαδή να πας για διόρθωση διαφράγματος και να βγεις με μεγαλύτερο πρόβλημα και να πρέπει να τρέχεις για διορθωτικές μετά.
 

green

New Member
Επειδή διαβάζω να ψάχνετε για μια γυναίκα ΩΡΛ για ρινοπλαστική, θα σας πρότεινα να την αποφύγετε. Δεν είναι ούτε σωστή επαγγελματίας. Ούτε άνθρωπος. Και αυτό θα πρέπει να το κοιτάτε σε κάποιον που πρόκειται να σας χειρουργήσει. Έδωσε γνωμάτευση με περιγραφή των προβλημάτων που είχε δει σε ασθενή με αποτυχημένη ρινοπλαστική και μετά έλεγε ότι δεν είναι έτσι όπως τα έγραψε. Αν πάλι παρακολουθήσει κανείς τις παρουσιάσεις που κάνει σε συνέδρια, μπροστά σε συναδέλφους της, τα λέει αλλιώς. Μακριά από αυτή την "κυρία". Επίσης, αν η επέμβαση αφορά μόνο αισθητική επέμβαση να πάτε σε πλαστικό χειρουργό και καλύτερα να πάτε στο εξωτερικό.
 

Τζο

New Member
Επειδή διαβάζω να ψάχνετε για μια γυναίκα ΩΡΛ για ρινοπλαστική, θα σας πρότεινα να την αποφύγετε. Δεν είναι ούτε σωστή επαγγελματίας. Ούτε άνθρωπος. Και αυτό θα πρέπει να το κοιτάτε σε κάποιον που πρόκειται να σας χειρουργήσει. Έδωσε γνωμάτευση με περιγραφή των προβλημάτων που είχε δει σε ασθενή με αποτυχημένη ρινοπλαστική και μετά έλεγε ότι δεν είναι έτσι όπως τα έγραψε. Αν πάλι παρακολουθήσει κανείς τις παρουσιάσεις που κάνει σε συνέδρια, μπροστά σε συναδέλφους της, τα λέει αλλιώς. Μακριά από αυτή την "κυρία". Επίσης, αν η επέμβαση αφορά μόνο αισθητική επέμβαση να πάτε σε πλαστικό χειρουργό και καλύτερα να πάτε στο εξωτερικό.
Καλησπέρα!για Αθήνα λες για κυρία ωρλ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Delay

Member
Μπορω να προτεινω Αθανασιο Σκουρα στην σκουφα στο κεντρο,εχω κανει σε αυτον,παρα πολυ καλος και χωρις πρηξιμο!!
 
Καλησπέρα σε ποιον γιατρό πηγές και σ έκανε την μύτη λοξή όπως λες ; Αν μπορείς γράψε το αρχικό του από το όνομα και επίθετο. Εγώ έκανα εδώ και 3 μήνες στον τσουνη
 

AngelaG

New Member
ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΦΩΤΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΟΡΘΩΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΛΟΥΛΟΥΔΗ!!!
 

Συνημμένα

  • 375196885_832764951896821_3615460473112907762_n.jpg
    375196885_832764951896821_3615460473112907762_n.jpg
    268.6 KB · Προβολές: 84
  • 375629756_689882619678816_8545660894412220619_n.jpg
    375629756_689882619678816_8545660894412220619_n.jpg
    134.1 KB · Προβολές: 81

Donna

New Member
Τσούνη? Δεν ειστε στα καλα σας μου φαινεται...που ζειτε?
Γεια.Γιατί το λες αυτό?Το ρωτάω γιατί πήγα να τον δω αλλά δεν μου εξήγησε τι ακριβώς θα κάνει.Πάντως είναι ο μόνος που έχει παρα πολλές καλές κριτικές.
 

Donna

New Member
Καλησπερα , εχω κανει εγω σε Λ. χωρις να ειμαι ευχαριστημενη.Πηγα να φτιαξω προφιλ και χαλασα ανφας. Η μυτη δειχνει πιο χοντρη απο πριν με ενα πλατη ακρορινιο το οποιο απο πλαι φαινεται λεπτο αλλα απο μπροστα χοντρο και κατεβασμενο.Επισης γιατι κανει τις ιδιες μυτες δεν καταλαβαινω.Μακρυες κατεβασμενες ισιες, ενω ισχυριζεται οτι η καθε μυτη γινεται αναλογα με το προσωπο και τα χαρακτηριστικα. Εγω αυτο που βλεπω - τωρα το βλεπω δυστυχως- ειναι ιδιο στυλ σε ολα τα προσωπα.Σε μηνυμα που εστειλα ειπε οτι δεν βλεπει κατι ασχημο παρα μονο μια Τελεια φυσικη μυτη. Εστειλα μηνυμα σε αλλο γιατρο με φωτογραφιες και ειπε πως πιθανον να πρεπει να γινει συνολικα επανεπεμβαση σε οστεινο και χονδρινο μερος. Τι να πω δεν ξερω. Ξερει καποιος για Κων.Μακ ;
Μπορεις να μου πεις περισσοτερα για Λ.?
 
Μπλουζα