Μινοξιδίλη και επίδραση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
καλημερα,δεν ξερω αν οφείλεται η μινοξυδιλη η καποιος αλλος λογος, κανω χρηση μινο μια εβδομαδα κοντα, ξαφνικα εδω και 3-4 μερες εχω βγαλει σπυρακια στο τριχωτό της κεφαλης...δεν ξερω αν ειναι απο ίδρωτα λογο καλοκαιριου φοραω καπελο,σχεδον κλείνω μηνα απο την μμ.η καποια μόλυνση απο θαλασσα.(αμμο,θαλασσα κτλ) αν και προσεχα,αυριο θα παω σε δερματολόγο,υπαρχει περίπτωση να φταιει η μινοξυδιλη ??
 

kharmacoma

Well-Known Member
Νομίζω πως υπάρχει ναι. Αλλά ότι σου πει ο δερματολόγος. Αφρό βάζεις η υγρό; Ο αφρός γενικά είναι πιο ήπιος.
 

panosss23

Active Member
Νομίζω πως υπάρχει ναι. Αλλά ότι σου πει ο δερματολόγος. Αφρό βάζεις η υγρό; Ο αφρός γενικά είναι πιο ήπιος.
σε υγρο βαζω,αλλα φοβαμαι μην ειναι μόλυνση.ειμαι απο νησι.δερματολογο τωρα απο αυριο θα παω,δεν εχουμε και πολλες επιλογες,ενας ειναι δυστυχώς,απλα φοβαμαι μην εχω καποια επίπτωση με την μμ που εκανα και ειμαι σε αναμμενα καρβουνα
 

Flag17

Well-Known Member
σιγουρα? δεν το βλεπω πουθενα να το γραφουν αλλα ατομα οτι εβγαλαν σπυρακια, μακαρι να ειναι φυσιολογικο
Πρέπει να μην τα αφήνεις τα σπυράκια. Μετά από αποστείρωση να τα σπας να φεύγουν οι νεκρές παγιδευμένες τρίχες. Ανεβασε μια φωτό
 

panosss23

Active Member
Αν είναι φυσιολογικό τότε να μη πάω αύριο στο δερματολόγο..
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-08-22-13-24-06-481_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-08-22-13-24-06-481_com.miui.gallery.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 121
  • Screenshot_2021-08-22-13-23-54-432_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-08-22-13-23-54-432_com.miui.gallery.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 105

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πάντως εγώ όπως ανέφερε και ένα άλλο μέλος γέμισα λευκές τρίχες στα αυτιά

Και εγώ 2 χρόνια τώρα και αναγκάζομαι και τις ξυρίζω με μηχανή. Δεν μαυρίζουν δεν σκουραίνουν, τίποτα. Απλά πετάνε. Πόσο σίγουροι είμαστε πως είναι από την τοπική μινοξ;
 

Gianney

Well-Known Member
Και εγώ 2 χρόνια τώρα και αναγκάζομαι και τις ξυρίζω με μηχανή. Δεν μαυρίζουν δεν σκουραίνουν, τίποτα. Απλά πετάνε. Πόσο σίγουροι είμαστε πως είναι από την τοπική μινοξ;
Λες να παίζει τίποτα άλλο;εγώ το παρατήρησα μετά από κάποιο καιρό που ξεκίνησα Μίνο
 

jersey

Well-Known Member
Στον βελβασακη. Αύριο θα τους ρωτήσω και μάλλον θα πάω και στον δερματολόγο για να μου φύγει το άγχος.
Είναι σοβαρός γιατρός o Βελημβασάκης. Ότι σου πει αυτός αλλά ναι δεν χάνεις τίποτα να πας και στον δερματολόγο, αν και αυτός δεν γνωρίζει από μεταμοσχεύσεις.
Φαντάζομαι θα σου έβαλε περίπου 3000+ grafts ;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πάντως εγώ όπως ανέφερε και ένα άλλο μέλος γέμισα λευκές τρίχες στα αυτιά
Το θεωρώ κάπως απίθανο οι λευκές τρίχες να σχετίζονται με την μινόξ.
Παίρνω μινόξ πάνω από 11 χρόνια, και τις πρωτες λιγοστές άσπρες τρίχες πάνω απο τα αυτιά τις είδα πριν 1-2 χρόνια κάπου μετά τα 32 μου.
 

Gianney

Well-Known Member
Το θεωρώ κάπως απίθανο οι λευκές τρίχες να σχετίζονται με την μινόξ.
Παίρνω μινόξ πάνω από 11 χρόνια, και τις πρωτες λιγοστές άσπρες τρίχες πάνω απο τα αυτιά τις είδα πριν 1-2 χρόνια κάπου μετά τα 32 μου.
Τι να σου πω ρε φίλε,πάντως είναι λίγο ενοχλητικές αλλά οκ.
 

panosss23

Active Member
Είναι σοβαρός γιατρός o Βελημβασάκης. Ότι σου πει αυτός αλλά ναι δεν χάνεις τίποτα να πας και στον δερματολόγο, αν και αυτός δεν γνωρίζει από μεταμοσχεύσεις.
Φαντάζομαι θα σου έβαλε περίπου 3000+ grafts ;
Σωστά. Θα δω πρώτα τι θα πει ο βελ αφού σίγουρα θα το έχει ξανά αντιμετώπισει. Αν δω πολύ ανησυχία ίσως πάω και στον δερμ. Αν τον δω χαλαρό ότι δεν είναι κάτι. Κτλ κτλ. Τότε θα το αφήσω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Λες να παίζει τίποτα άλλο;εγώ το παρατήρησα μετά από κάποιο καιρό που ξεκίνησα Μίνο
Να πω την αληθεια και εγω θεωρω οτι ειναι λιγο περιεργο να εχουν να κανουν αμεσα με μια τοπικη λοσιον που δεν την απλωνεις καν στα σημειο αυτο, πρεπει ομως να αναφερουμε πως ειναι περιεργο.
 
Μπλουζα