Μινοξιδίλη και επίδραση

bobby

Well-Known Member
Τιποτα δεν ειναι τα 49. Στη δουλειά μου περνάνε κάτι παππούδες που ζωή να έχουν οι άνθρωποι, έχουν ρημάξει τα φαρμακεία για βιαγκρα. Μόνο περί θηλυκών μιλάνε όχι αστεία. Ντούρασελ είσαι.
Το μόνο μπλε χάπι που παίρνω είναι το προσκαρ κομμένο στα 4......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όχι ρε φίλε, απο καρδιάς σου εύχομαι, κεφάλι φίσκα στο μαλλί
Βρε όρεο πλακα κανω προφανώς. Είμαστε τόσο κοντά να κάνουμε αυτό με τα δάχτυλα που έκανε ο GOKU και ξαφνικά χαλάει. Που θα πάει, θα το βρούμε.

Υ.Γ. Καλά και καράφλα να με πεις χαρά μου χαριτολογώντας να ξέρεις. Όλα τα φιλαράκια έτσι με λενε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες ξεθάβω αυτό το νήμα μόνο και μόνο για να ρωτήσω κάτι και ενδεχομένως αν χρειαστεί να προσφέρω βοήθεια σε κάποιο άλλο μέλος. Μετά από περίπου δεκαημερο χρησης της μινοξ με trioxidil από τη foligain η φάση εξελίσσεται όπως με εκείνη της hairgen, φαγούρα και πολλά κομμάτια ξεραμενου δέρματος που κολλάνε στα μαλλιά. Όπως φαίνεται σύντομα θα χρειαστεί να γυρίσω τη μπιφτεκα σε αφρό καθώς δε βγαίνει η φάση. Ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματακια απλα για τα οποία απαντήσεις σαφείς δε μπορώ να βρω :
1) Υπάρχει πιθανότητα όλο αυτό με το ξεραμενο δέρμα να ναι uno reverse card φαση? Δηλαδή να βάζεις 5% μινοξ και να απορροφαται πολύ μικρότερη ποσότητα αυτής με τη περισσότερη να κάθεται πάνω στο δέρμα και να το ξεραινει πηγαίνοντας σε πίσω αντί να σου δίνει μπουστ;
2) Μήπως η συνθήκη του ξεραμενου σκαλπ γυρίζει πίσω όλο το μπουστ που θα μπορούσες να πάρεις από φιναστεριδη και οτιδήποτε άλλο γενικότερα; Μήπως σε ένα ξεραμενο δέρμα είναι πιο δύσκολο να αναπτυχθούν / παχυνουν/εμφανιστούν οι υπάρχουσες /νέες τρίχες;
 

Kostas97

Well-Known Member
Μάγκες ξεθάβω αυτό το νήμα μόνο και μόνο για να ρωτήσω κάτι και ενδεχομένως αν χρειαστεί να προσφέρω βοήθεια σε κάποιο άλλο μέλος. Μετά από περίπου δεκαημερο χρησης της μινοξ με trioxidil από τη foligain η φάση εξελίσσεται όπως με εκείνη της hairgen, φαγούρα και πολλά κομμάτια ξεραμενου δέρματος που κολλάνε στα μαλλιά. Όπως φαίνεται σύντομα θα χρειαστεί να γυρίσω τη μπιφτεκα σε αφρό καθώς δε βγαίνει η φάση. Ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματακια απλα για τα οποία απαντήσεις σαφείς δε μπορώ να βρω :
1) Υπάρχει πιθανότητα όλο αυτό με το ξεραμενο δέρμα να ναι uno reverse card φαση? Δηλαδή να βάζεις 5% μινοξ και να απορροφαται πολύ μικρότερη ποσότητα αυτής με τη περισσότερη να κάθεται πάνω στο δέρμα και να το ξεραινει πηγαίνοντας σε πίσω αντί να σου δίνει μπουστ;
2) Μήπως η συνθήκη του ξεραμενου σκαλπ γυρίζει πίσω όλο το μπουστ που θα μπορούσες να πάρεις από φιναστεριδη και οτιδήποτε άλλο γενικότερα; Μήπως σε ένα ξεραμενο δέρμα είναι πιο δύσκολο να αναπτυχθούν / παχυνουν/εμφανιστούν οι υπάρχουσες /νέες τρίχες;
Σιγουρα η υγεια του scalp παιζει ρολο.
Δοκιμασε αφρο. Νομιζω θα σου λυσει τα χερια.
Προσωπικα χρησιμοποιω ανα διαστηματα 3/εβδομαδα ducray kertyol PSO.Για απολεπιση.
Επισης καποιους μηνες lotion με ψευδαργυρο Ducray. Κανει πολυ καλη δουλεια. Αισθανεσαι την ανανεωση του δερματος.
Πολυ δυνατη ηταν και η bioclin antidandruff αλλα καταργηθηκε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σιγουρα η υγεια του scalp παιζει ρολο.
Δοκιμασε αφρο. Νομιζω θα σου λυσει τα χερια.
Προσωπικα χρησιμοποιω ανα διαστηματα 3/εβδομαδα ducray kertyol PSO.Για απολεπιση.
Επισης καποιους μηνες lotion με ψευδαργυρο Ducray. Κανει πολυ καλη δουλεια. Αισθανεσαι την ανανεωση του δερματος.
Πολυ δυνατη ηταν και η bioclin antidandruff αλλα καταργηθηκε.

Κατα 99 % εχω σμηγματορροικη δερματίτιδα. Θα παραθέσω και φωτογραφία του πως μοιαζει το κεφάλι μου μετα απο 2 φορες μινοξ. Εχω 2 σαμπουαν, το ενα το biorga to cystiphane και το αλλο το Epicrin. Λες η φάση αυτή να καθυστερεί το προγκρες ; Θα παω αμεσα σε δερματολόγο να πάρω άποψη.

1634851913119.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flag17

Well-Known Member
Κατα 99 % εχω σμηγματοροικη δερματίτιδα. Θα παραθέσω και φωτογραφία του πως μοιαζει το κεφάλι μου μετα απο 2 φορες μινοξ. Εχω 2 σαμπουαν, το ενα το biorga to cystiphane και το αλλο το Epicrin. Λες η φάση αυτή να καθυστερεί το προγκρες ; Θα παω αμεσα σε δερματολόγο να πάρω άποψη.

Προβολή συνημμένου 41756
Και εγώ έχω σμυγματοροικη όσο κρυώνει ο καιρός γίνεσαι χειρότερα. Λογικά ότι άρχισε να ψυχραινει στο έκανε έντονο
 

Flag17

Well-Known Member
Κανεις κατι γι αυτο εσυ αγορινα ;
Όταν το είχα έντονο fungoral σαμπουάν 2-3 φορές την εβδομάδα. Με την πάροδο των ετών έχει μειωθεί δεν είναι μόνο στο κεφάλι είναι και σε μούσι φρύδια. Έχεις ερυθρότητα σε σημεία?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όταν το είχα έντονο fungoral σαμπουάν 2-3 φορές την εβδομάδα. Με την πάροδο των ετών έχει μειωθεί δεν είναι μόνο στο κεφάλι είναι και σε μούσι φρύδια. Έχεις ερυθρότητα σε σημεία?

Σε ολο το σωμα εχω γενικά ξηροδερμία, ας μην είμαι ψεύτης. Αυτό που με έχει ιντριγκάρει τώρα φουλ είναι μην όλη αυτή η ξηροδερμία και το σμήγμα που μαζεύεται στο κεφάλι σαμποτάρει τις θεραπείες και κάνω τόσα πράγματα για να παίρνω πίσω ένα 40-50 %. Αυτο σκέφτομαι τώρα. Απο θεραπείες τώρα κάνεις κάτι ;
 

Flag17

Well-Known Member
Σε ολο το σωμα εχω γενικά ξηροδερμία, ας μην είμαι ψεύτης. Αυτό που με έχει ιντριγκάρει τώρα φουλ είναι μην όλη αυτή η ξηροδερμία και το σμήγμα που μαζεύεται στο κεφάλι σαμποτάρει τις θεραπείες και κάνω τόσα πράγματα για να παίρνω πίσω ένα 40-50 %. Αυτο σκέφτομαι τώρα. Απο θεραπείες τώρα κάνεις κάτι ;
Μινοξιδιλη και φίνα. Αν έχεις σμήγμα σε φάση έντονου ερεθισμού μπορείς να βάλεις mometasone τοπικά, και σε 1-2 μέρες θα έχουν φύγει. Απλά δεν είναι να βάζεις συνέχεια είναι κορτιζονουχο. Μόνιμη θεραπεία δεν υπάρχει να πεις έφυγε πάει
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μινοξιδιλη και φίνα. Αν έχεις σμήγμα σε φάση έντονου ερεθισμού μπορείς να βάλεις mometasone τοπικά, και σε 1-2 μέρες θα έχουν φύγει. Απλά δεν είναι να βάζεις συνέχεια είναι κορτιζονουχο. Μόνιμη θεραπεία δεν υπάρχει να πεις έφυγε πάει

Σκεφτομαι αφρο μινοξ να μην εχουμε τα ιδια. Βεβαια θυμαμαι οταν εβαζα αφρο για καποιο λογο κοκκινιζε το κεφαλι μου χωρις να εμφανίζονται βεβαια αυτα τα κομματάκια δερματος. Τελος υπαρχει η λυση του χαπιου που πραγματικα δε με ψηνει καθολου γιατι 99 % οτι τριχα βγαλει θα ναι στο σωμα και οχι στο μαλλι. Θα τα ζυγίσω και θα πράξω αναλόγως. Δε με εχει πεισει και η φιναστεριδη ρε γαμωτο οτι μπορει να κρατησει και να μπουσταρει κι ολας τα μαλλια μονη της.
 
Μπλουζα