Platanos, dr Jose Lorenzo, FUE, 1451g, 16/10/2021

oreo

Well-Known Member
Για να κλείσω και συγνώμη αν κουράζω καμιά φορά μπορεί να εξυψωνουμε π.χ τον Λορέντζο και να μειώνουμε τον Τιρκάλα και το αντίστροφο λόγω της παρουσίασης του μέλους...Παράδειγμα ο Λορέντζο πολύ σωστά παίρνει φωτό με μακρύ μαλλί ,με κοντό βρεγμένο κτλπ...Για να φαίνονται οι διαφορές που προκύπτουν...Αν όμως μετέπειτα κάποιος μας παρουσιάζει το μαλλί του μόνο κοντό επειδή έτσι γουστάρει και δεν το αφήνει να μεγαλωσει όπως ο @panos1234 Ε τότε αναγκαστικα θα "σαμποτάρει" έμμεσα το αποτέλεσμα ...Αν το παρουσιάζει όπως ο Βλαφο που έχει τη μαλλουρα του και το ευχαριστιεται με φραντζες κτλπ θα το αναδεικνύει...
Εκτός και αν είσαι ο @Giorgos-3 και του αλλάζεις τον αδοξαστο και βγαίνεις με φωτό μετά από κούρεμα και μπάνιο στη θάλασσα...!!
Το πιο σωστό κατ εμε ειναι να παρουσιάζεται το αποτέλεσμα πριν και μετά το κούρεμα,σε όλες τις συνθήκες καιρού,ατημέλητο και φτιαγμένο και ένα βιντεάκι σαν του Πάνου να παίζεις με το μαλλί στεγνό και βρεγμένο...Αυτή είναι η επιτομή της σωστής παρουσίασης...Πολύ δύσκολο μεν αλλά κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου όταν ολοκληρωθεί η δική μου παρουσίαση...
Γράφω πολλά γιατί τους επόμενους μήνες έχω υποχρεώσεις και θα λείψω για κάμποσο...Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός!
Μια χαρά γράφεις gianni και να συνεχίσεις να γράφεις. Όλοι πρέπει να γράφουν και δη αυτοί που έχουν κάνει επέμβαση, γιατί έχει άλλη βαρύτητα η αποψή/γνώμη τους. προυπόθεση πάντα να καταλαβαίνουν και τι γράφουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
"Μαχη" μεταξυ Τυρκαλα(vlafo) και Lorenzo(Cvial)και οχι μονο σε αυτο το νημα!!Βγαζει ματι πλεον!
Μια χαρα ειναι ο φιλος πλατανος!ενα μικρο touch up και τελειωσε!αν ηταν και τα πλαινα του κουρεμενα κοντα θα φαινοταν καλυτερα!
Αυτή η εντύπωση επικρατεί, αλλά είναι λάθος να το αναγάγουμε σε Τυρκαλιάδα και Λορεντζύσσεια.
Το θέμα είναι να υπάρχουν όλα τα στοιχεία σε κάθε μεταμόσχευση που πραγματοποιείται (αλα λορένζο) γιατί έτσι μπορούμε να ερμηνεύσουμε το λάθος (πιθανώς) αν δεν έχει την αναμενόμενη πορεία.
Οπότε πρέπει να φύγουμε απο το τρυπάκι, πήγα στην τάδε κλινική, οι νοσοκόμες ήταν ευγενέστατες, με χάιδεψαν με χάρη, ο γιατρός ήταν καλαμπουρτζής και με κέρασε φασιανό-χαβιάρι στο διάλειμμα, η καθαρίστρια είχε σκουπίσει-σφουγγαρίσει υπέροχα με άρωμα λεβάντας - τι ωραία μυρωδιά. Και στο τέλος λέμε έβγαλα 3432 graft και περιμένω να πανε όλα καλά, χωρίς καμμιά ουσιαστική πληροφορία.
Το μήνυμα δεν είναι προσωπικό, αφορμή το σχόλιο σου για ανούσιες κόντρες όταν δεν υπάρχουν στοιχεία και εποικοδομητική κουβέντα.
 

giannis1991

Well-Known Member
@oreo σε έχω "βαρεθεί" να κάνεις κάθε φορά χαβαλε ,να το γυρνάς στο αστείο και να βάζεις τα τραγουδάκια σου!Αφού το έχεις όταν γράφεις κάτι τέτοια και είσαι ωραίος και μετράς θα σε παρακαλέσω να το συνεχίσεις!!!!Εννοείται να συνεχίσεις και τα άλλα!
 

oreo

Well-Known Member
Για να δούμε και τα νούμερα εδώ.

Σύμφωνα με τα στοιχεία που παρέθεσε ο @CVIAL, η πύκνωση ήταν σε μια περιοχή 70cm2

24 graft/cm2 μπήκαν στα 50cm2 24 x 50= 1200, δηλαδή με φύτρωση 95% 22,8 graft/cm2

10 graft/cm2 στα 20cm2 10 x 20 = 200, δηλαδή με φύτρωση 95% 9,5 graft/cm2

120 graft στα temples, δηλαδή με φύτρωση 95% 114 grafts

Σύνολο 1520graft



Το σταθμισμένο πάχος τρίχας είναι (βάζω τα έξτρα 69 στα temporal όπως λέει και ο @CVIAL)

[(0,050 x 369) + (0,057 x 451) + (0,060 x 700)]/1520 = (18,45 + 25,707 + 42)/1520 ≈ 0,0567

Για να έχει CV 5,4 θα έπρεπε να έχει 5,4 /(0,0567 x 2,62) = 36,35 graft/cm2

Άρα λοιπόν το ερώτημα είναι το εξής:

Είχε στις περιοχές που (θεωρητικά) φύτρωσαν 22,8 graft/cm2 άλλα (36,35-22,8=13,55) 13-14 graft/cm2 ?

Προσωπική μου άποψη μάλλον όχι
… αλλά χωρίς μετρήσεις πριν σίγουρος δεν μπορώ να είμαι, απλά βλέποντας την πανοραμική εικόνα (φωτο) πριν την ΜΜ στην περιοχή ενδιαφέροντος δεν μου φαίνεται να έχει (13 ή 14 x 70) 910 ή 980 grafts αυτή η περιοχή…..

Η hairline του είναι δυνατή είναι όμως δύο περιοχές (φωτο) που μου φαίνονται προβληματικές. Πιστεύω θα δώσει και άλλο μέχρι τον 12ο αλλά μάλλον θα χρειαστεί ένα touchup.

Σε κάθε περίπτωση και εγώ πιστεύω ότι τα 1520 δεν ήταν αρκετά για να τελειώσει με την μία. Ήθελε μερικά παραπάνω.
Μπράβο για την ανάλυση και για τον χρόνο σου φίλε μπομπυ. Κατ εμε και προφανώς είναι προσωπική άποψη 2 πράγματα. Το ένα δεν θα το πω :p . Το άλλο είναι για την τοποθέτηση στην περιοχή πίσω απο την hairline λοιπόν όπου εστιαζεται το πρόβλημα. Με τα graft που μπήκαν + τα graft που προυπήρχαν, στην καλύτερη των περιπτώσεων (η οποία είναι να είχε 100% φύτρωση και λόγο 2.1 σε αυτά που είχαν μείνει απο hdc) είναι 106 hair/cm2. Συνυπολόγισε το texture των μαλλιών, ειδικά αν είναι νωπό και η εικόνα, είναι αναμενόμενη.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ νομίζω ότι δημιουργείται λάθος εικόνα και λάθος συμπεράσματα..θέλω κάποιος,πέραν των αριθμών αυτών του Μπόμπυ,οι οποίοι είναι σωστοί,να μου πει αν ξέρει,τι ακριβώς πυκνότητα εχε πριν ο πλάτανος σε hairline ,forelock και γενικά σε όση α ζώνη δουλευτηκε τώρα με λορετζο..να δούμε τι είχε,τι μπήκε και τι έχει φυτρώσει μέχρι τώρα..γτ για εμένα το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό ..να δούμε αν έπρεπε να μπουν περισσότερα grafts εξαρχής η είχε μειωμένη φυτρωση για να τελειώνουμε.
 

Didier11

Active Member
@oreo όπως έχεις καταλάβει κι εγώ κι ο Γιάννης αν και κάναμε και οι δύο επέμβαση στον Λορέντζο, αναφέρουμε χωρίς φόβο και πάθος τα όποια «στραβά» αντιλαμβανόμαστε. Κάποιες φορές μπορεί να κάνουμε και λάθος αλλά γι’ αυτό είναι το φόρουμ, για να ανταλλάσσουμε απόψεις και να μαθαίνουμε. Ούτε δικάζουμε κανέναν, ούτε θεοποιούμε κάποιον. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, οπότε όλοι εκ του αποτελέσματος κρίνονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Μπράβο για την ανάλυση και για τον χρόνο σου φίλε μπομπυ. Κατ εμε και προφανώς είναι προσωπική άποψη 2 πράγματα. Το ένα δεν θα το πω :p . Το άλλο είναι για την τοποθέτηση στην περιοχή πίσω απο την hairline λοιπόν όπου εστιαζεται το πρόβλημα. Με τα graft που μπήκαν + τα graft που προυπήρχαν, στην καλύτερη των περιπτώσεων (η οποία είναι να είχε 100% φύτρωση και λόγο 2.1 σε αυτά που είχαν μείνει απο hdc) είναι 106 hair/cm2. Συνυπολόγισε το texture των μαλλιών, ειδικά αν είναι νωπό και η εικόνα, είναι αναμενόμενη.
Εγώ από τις φώτο πριν δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα τι υπήρχε πριν...... η πανοραμική με τα μακρυά μαλλιά είναι "κρανίου τόπος" αυτή με τα κοντά καλύτερη. Αν είχε 1000 graft "μαμά" στην περιοχή το αποτέλεσμα θα έπρεπε να ήταν καλύτερο (πίσω από την hairline εννοώ - η hairline είναι καλή) αν όχι τότε είναι φυσιολογικό. Χωρίς μετρήσεις πρίν (τι υπάρχει από "μαμά") δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα τίποτα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλει ένα Touchup πίσω από την hairline στα σημεία που έχω μαρκάρει σε προηγούμενο ποστ μου.

Για το πρώτο που δεν λες, να μαντέψω ότι κάτι δεν σου αρέσει στον σχεδιασμό?
 

oreo

Well-Known Member
@oreo όπως έχεις καταλάβει κι εγώ κι ο Γιάννης αν και κάναμε και οι δύο επέμβαση στον Λορέντζο, αναφέρουμε χωρίς φόβο και πάθος τα όποια «στραβά» αντιλαμβανόμαστε. Κάποιες φορές μπορεί να κάνουμε και λάθος αλλά γι’ αυτό είναι το φόρουμ, για να ανταλλάσσουμε απόψεις και να μαθαίνουμε. Ούτε δικάζουμε κανέναν, ούτε θεοποιούμε κάποιον. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, οπότε όλοι εκ του αποτελέσματος κρίνονται.
Αυτό είπα κ εγώ, απλά χρησιμοποίησα άλλα λόγια. Αν υπάρχουν τα στοιχεία κουβέντα στην κουβέντα, μέσω trial and error βγαίνει το αποτέλεσμα. Για εμένα χαρά μου είναι να μην πηγαίνει σε κανέναν στραβά τίποτα. Έτσι παίρνω δύναμη και χαλαρά vibes ώστε να διορθώσω και εγώ χωρίς δεύτερες σκέψεις αυτό που με "χαλάει".
 

oreo

Well-Known Member
Εγώ από τις φώτο πριν δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα τι υπήρχε πριν...... η πανοραμική με τα μακρυά μαλλιά είναι "κρανίου τόπος" αυτή με τα κοντά καλύτερη. Αν είχε 1000 graft "μαμά" στην περιοχή το αποτέλεσμα θα έπρεπε να ήταν καλύτερο (πίσω από την hairline εννοώ - η hairline είναι καλή) αν όχι τότε είναι φυσιολογικό. Χωρίς μετρήσεις πρίν (τι υπάρχει από "μαμά") δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα τίποτα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλει ένα Touchup πίσω από την hairline στα σημεία που έχω μαρκάρει σε προηγούμενο ποστ μου.

Για το πρώτο που δεν λες, να μαντέψω ότι κάτι δεν σου αρέσει στον σχεδιασμό?
Η πανοραμική με τα μαλιά δεν δικαιώνει με τίποτα το κοντοκουρεμένο, όπως αντιλαμβανόμαστε την εικόνα. Θέλω να βρώ την φώτο που είχε ανεβάσει η HdC όταν είχε κάνει την πρώτη μετ και θα σου πω τα υπόλοιπα. Πρωτίστως να πω στον φίλο platano, οτι το κεφάλι του στα 4.5 cm είναι σαν αγριοπούρναρο και μόνο εμείς εδώ αντιλαμβανόμαστε με αυτές τις φώτο την διαφορά.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό,είναι το πιο σημαντικό πράγμα..ας μάθουμε τι προϋπήρχε εκεί,ώστε να δούμε αν πήγε η όχι καλά αυτή η επέμβαση .ότι ίσως χρειαζόταν και άλλα μοσχεύματα ,πολύ πιθανό.
Αν είχε 1000 graft "μαμά" στην περιοχή το αποτέλεσμα θα έπρεπε να ήταν καλύτερο (πίσω από την hairline εννοώ - η hairline είναι καλή) αν όχι τότε είναι φυσιολογικό. Χωρίς μετρήσεις πρίν (τι υπάρχει από "μαμά") δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα τίποτα.
 

tol

Well-Known Member
οι φώτο του προ μμ είναι με μαλλί 15cm! άρα μη συγκρίσιμα

Αν θυμαμαι καλα, ειναι η πρωτη φορα που θα εκφερω γνωμη, θα σχολιασω αποτελεσμα του Λορεντζο.

Φιλε CVIAL, εχεις αναφερει αρκετες φορες το θεμα με το μηκος του μαλλιου σε μια μεταμοσχευση. Τονισες συχνα οτι το μαλλι του φιλου platanou ηταν μακρυ πριν τη μεταμοσχευση, ενω τωρα πιο κοντο. Εχεις απολυτο δικιο οτι το μακρυ μαλλι δινει illusion.

Ομως, παραθετω και τη φωτογραφια του φιλου platanou πριν τη μμ με πολυ κοντο μαλλι (περιπου 1 cm).

Screenshot_20220529-010254~2.png




η πανοραμική με τα μακρυά μαλλιά είναι "κρανίου τόπος" αυτή με τα κοντά καλύτερη. Αν είχε 1000 graft "μαμά" στην περιοχή το αποτέλεσμα θα έπρεπε να ήταν καλύτερο

Φιλε bobby, δε νομιζω να πεφτω τοσο πολυ εξω στην εκτιμηση/παρατηρηση που θα κανω.

Ως μελος του forum πανω απο 6 χρονια, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που εχω δει τοσο μαλλι (και μαλιστα πολλα grafts μεταμοσχευμενα, αρα υγιη) πριν απο μια μεταμοσχευση. Με σχεδον ξυρισμενο μαλλι και η εικονα ειναι πολυ καλη. Φαινεται οτι τα κενα ειναι πολυ μικρα.

Προσωπικα βλεπω μια περιοχη προς μεταμοσχευση που καθε αλλο παρα "κρανιου τοπος" ειναι. Το αντιθετο μαλιστα...αν ηθελα και εγω να ειμαι υπερβολικος, θα ελεγα οτι ειναι "ζουγκλα Αμαζονιου".

Φυσικα, ουτε το ενα (κρανιου τοπος), ουτε το αλλο (ζουγκλα Αμαζονιου) ισχυει.

Αναμφισβητητα, ομως, υπαρχει αρκετο και υγιες μαλλι. Ο λογος των grafts και το παχος της τριχας ξεφευγει κατα πολυ απο το συνηθες. Τα grafts που μπηκαν ισοδυναμουν με πανω απο 2000 grafts σε φυσιολογικες συνθηκες. Το NW ειναι μικρο...στο crown το προβλημα ειναι ελαχιστο, αρα υπαρχει η καλυψη απο πισω.

Επομενως, με βαση αυτη την εικονα και αυτες τις παραμετρους, προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι το αποτελεσμα μεχρι στιγμης δεν ειναι για χειροκροτημα.

Καταληγω σκεφτομενος το εξης...

Αν καποιος με τετοιο μαλλι στον (αναντιρρητα) σπουδαιο Λορεντζο, δεν κατορθωνει να αποκτησει μια εικονα "μπετον", τοτε σε τι να ελπιζει ενας "κοινος θνητος" με πολυ λιγοτερα μαμα μαλλια, με λογο πολυ μικροτερο, με τριχα πολυ λεπτοτερη και με μεγαλυτερη βαθμιδα NW;

Μηπως η προσδοκια καποιων να αποκτησουν μαλλι που θα "στεκεται" σε οποιεσδηποτε συνθηκες, ειναι ενα απιαστο, απλησιαστο ονειρο; Μηπως δεν αρκουν μονο δυο μεταμοσχευσεις (οπως στην περιπτωση του platanou), αλλα τρεις και τεσσερεις και μαλιστα σε κορυφαιους γιατρους;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Αυτό,είναι το πιο σημαντικό πράγμα..ας μάθουμε τι προϋπήρχε εκεί,ώστε να δούμε αν πήγε η όχι καλά αυτή η επέμβαση .ότι ίσως χρειαζόταν και άλλα μοσχεύματα ,πολύ πιθανό.
Αυτό είναι γραμμένο, κατα προσέγγιση, στην πρώτη σελίδα και με βάση αυτό το σχολιό μου #244
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω και θα με θυμηθείτε αν πάει για συμπληρωματική δεν θα ναι για 300-400 που λέτε ... Θα πιάσει τα 1000 γιατί είχε βαθος η αραίωση.... Επιμένω ότι χρειαζόταν αλλά 1000.....
 

Gianney

Well-Known Member
Νομίζω ο φίλος tol έκανε το πιο πετυχημένο σχόλιο με αυτά τα λίγα που ξέρω και εγώ.
 

seeker

Verified MM member
Είναι λίγο παραπλανητικές οι φωτό του πριν στην κλινική είναι η αλήθεια και φαίνεται από αυτη που μόλις έβαλε ο tol. Σούπερ φωτεινές με προβολέα απο πάνω και με τα μαλλιά τραβηγμένα έτσι ώστε να φαίνεται συγκεκριμένο κενό σε συγκεκριμένο σημείο (πίσω απο το hairline).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όλη μέρα σήμερα στο γραφείο για μάζεμα δουλειών της προηγούμενης εβδομάδας και είπα στον Platano το απογευματάκι να περάσει να του ρίξω μια ματιά. Εμφανίστηκε με μαλλί 1.5cm! Σε αυτό το μήκος το μαλλί συμπεριφέρεται σαν ίσιο, τα χτένισμα και τον έβγαλα με το iphone 12pro max κάτω από ισχυρό φως γραφείου (όσοι έχουν έρθει ξέρουν). Τον πήρα μάλιστα και από την "αδύναμη" πλευρά. Τα συμπεράσματα δικά σας.
IMG_6118r.jpg


Πήρα και κάποιες φώτο με μικροσκόπιο έτσι ώστε να έχω ένα reference για τον επόμενο μήνα που θα τον δει ο Λορενζο. Δεν θέλω να κάνω δηλώσεις για φυτρώσεις κλπ, θα τα πούμε αναλυτικά σε ένα μήνα. Θα σταθώ σε μια μόνο φώτο που είναι ενδεικτική.

Στον κίτρινο κύκλο βλέπουμε ένα 4τριχο που μόνο η μια του τρίχα είναι αναπτυγμένη, οι υπόλοιπες 3 είναι μικρές και τώρα ξεκινάνε να αναπτύσσονται (αν είναι βέβαια από αυτή την μμ και δεν είναι ένα 4τριχο που στην 1η μμ σακατεύτηκε και δεν έδωσε πλήρως αναπτυγμένες τις υπόλοιπες τρίχες), στον κόκκινο κύκλο ομοίως ένα 4τριχο που 2 τρίχες είναι αναπτυγμένες και οι υπόλοιπες 2 πλήρως αναπτυγμένες σε μήκος αλλά πολύ λεπτές και σίγουρα τους επόμενους μήνες θα παχύνουν προσφέροντας κάλυψη, στον άσπρο κύκλο ένα 2τριχο με 1 τρίχα πλήρως αναπτυγμένη και 1 τρίχα που αναπτύσσεται σε μήκος και πάχος.

Γενικά όλο το κεφάλι του έχει μια παρόμοια εικόνα. Θεωρώ λοιπόν ότι και τους επόμενους μήνες θα δει βελτίωση λόγω αυτού του φαινομένου. Ένα 20% ακόμα είναι πολύ πιθανό. Τα υπόλοιπα τέλος Ιουνίου.

20220529180146r.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν θυμαμαι καλα, ειναι η πρωτη φορα που θα εκφερω γνωμη, θα σχολιασω αποτελεσμα του Λορεντζο.

Φιλε CVIAL, εχεις αναφερει αρκετες φορες το θεμα με το μηκος του μαλλιου σε μια μεταμοσχευση. Τονισες συχνα οτι το μαλλι του φιλου platanou ηταν μακρυ πριν τη μεταμοσχευση, ενω τωρα πιο κοντο. Εχεις απολυτο δικιο οτι το μακρυ μαλλι δινει illusion.

Ομως, παραθετω και τη φωτογραφια του φιλου platanou πριν τη μμ με πολυ κοντο μαλλι (περιπου 1 cm).

Προβολή συνημμένου 49710





Φιλε bobby, δε νομιζω να πεφτω τοσο πολυ εξω στην εκτιμηση/παρατηρηση που θα κανω.

Ως μελος του forum πανω απο 6 χρονια, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που εχω δει τοσο μαλλι (και μαλιστα πολλα grafts μεταμοσχευμενα, αρα υγιη) πριν απο μια μεταμοσχευση. Με σχεδον ξυρισμενο μαλλι και η εικονα ειναι πολυ καλη. Φαινεται οτι τα κενα ειναι πολυ μικρα.

Προσωπικα βλεπω μια περιοχη προς μεταμοσχευση που καθε αλλο παρα "κρανιου τοπος" ειναι. Το αντιθετο μαλιστα...αν ηθελα και εγω να ειμαι υπερβολικος, θα ελεγα οτι ειναι "ζουγκλα Αμαζονιου".

Φυσικα, ουτε το ενα (κρανιου τοπος), ουτε το αλλο (ζουγκλα Αμαζονιου) ισχυει.

Αναμφισβητητα, ομως, υπαρχει αρκετο και υγιες μαλλι. Ο λογος των grafts και το παχος της τριχας ξεφευγει κατα πολυ απο το συνηθες. Τα grafts που μπηκαν ισοδυναμουν με πανω απο 2000 grafts σε φυσιολογικες συνθηκες. Το NW ειναι μικρο...στο crown το προβλημα ειναι ελαχιστο, αρα υπαρχει η καλυψη απο πισω.

Επομενως, με βαση αυτη την εικονα και αυτες τις παραμετρους, προσωπικη ταπεινη αποψη ειναι οτι το αποτελεσμα μεχρι στιγμης δεν ειναι για χειροκροτημα.

Καταληγω σκεφτομενος το εξης...

Αν καποιος με τετοιο μαλλι στον (αναντιρρητα) σπουδαιο Λορεντζο, δεν κατορθωνει να αποκτησει μια εικονα "μπετον", τοτε σε τι να ελπιζει ενας "κοινος θνητος" με πολυ λιγοτερα μαμα μαλλια, με λογο πολυ μικροτερο, με τριχα πολυ λεπτοτερη και με μεγαλυτερη βαθμιδα NW;

Μηπως η προσδοκια καποιων να αποκτησουν μαλλι που θα "στεκεται" σε οποιεσδηποτε συνθηκες, ειναι ενα απιαστο, απλησιαστο ονειρο; Μηπως δεν αρκουν μονο δυο μεταμοσχευσεις (οπως στην περιπτωση του platanou), αλλα τρεις και τεσσερεις και μαλιστα σε κορυφαιους γιατρους;

Η φώτο που μόλις έβαλα στο προηγούμενο ποστ έχει περίπου το ίδιο μήκος με αυτή που πόσταρες, καλύτερο φωτισμό, καλύτερη κάμερα και (αποψή μου) περιμένει 20% βελτίωση. Με 1500g.
 

oreo

Well-Known Member
Ο δάσκαλος δεν πέφτει εύκολα έξω ,απλά δεν είναι εύκολο να το χωνέψει κάποιος λόγω ονόματος .. πιστεύω .
Φίλε Gianney υπάρχουν τα νούμερα αναλυτικά και εξ αυτών το συμπέρασμα που βγαίνει. Για να συμφωνήσει κάποιος με αυτό που λες χρειάζεται μια απόδειξη αριθμητικής ανάλυσης, πέρα αυτών που έχουν ειπωθεί βέβαια.
Η φώτο του Cvial δείχνει μια αρκετά θετική έκβαση μελλοντικά για τον πλατανο κ χαίρομαι που την βλέπω.
 
Μπλουζα