Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Rachos3

New Member
Γεια σας παιδια. Προσπαθω κ εγω να κανονισω τα σχετικα αλλα ακομα βρισκομαι στην αναζητηση. Τελευταια ψαχνω πολυ για Κωνσταντινουπολη. Στο ινσταγκραμ τα αποτελεσματα πολλων γιατρων φαινονται εκπληκτικα. Υπαρχουν καποιοι απο αυτους που ειναι επισης στο realself και ειναι πιστοποιημενοι. Οι κριτικες επισης εξαιρετικες. Επιπλεον ρολο παιζει να ειναι board certified.
Να μη τα πολυλογω βρηκα πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση τον Suleyman Tas. Εν συνεχεια, εναν Oreloglou, Murat Enoz, Alpaslan. Ομως παρατηρησα κατι περιεργο: οτι ενω οι μυτες ειναι πραγματικα τελειες με υψηλο κριτηριο αισθητικης, η απο κατω ληψη, δειχνει οτι τα ρουθουνια ειναι στρογγυλα σαν γουρουνιου... κ απογοητευτηκα..
Πρεπει να βοηθηθουμε να βγαλουμε ακρη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

AngelaG

New Member
Καλησπερα σε όλους ..αυτό που θα ήθελα να σας πω εγώ είναι ότι πηγα σε έναν από τους γιατρούς που ονοματίζονται και στο forum αυτό,και δυστυχώς δεν πέτυχε τπτ από όλα αυτά που μου έδειξε ότι θα κάνει στην φωτογραφία ..Γενικά να ξέρετε ότι οι φωτογραφίες που έχουν στις σελίδες τους είναι προϊόν photoshop και δεν είναι όλα πραγματικότητα ..κανένας δεν ανεβάζει την αποτυχία του ..και εγώ φωτογραφήθηκα αλλά δεν ειδα να ανεβάζει και την δίκη μου μύτη ..Να είστε πολύ προσεκτικοί στην επιλογή σας !!Πραγματικα δεν προτείνω κανεναν να πάει σε αυτόν το γιατρό ..οσο καλός και να είναι σαν άνθρωπος μάλλον είναι 50-50 στα χειρουργεία του.
Μαρία για ποιον λες;
 

luby1234

New Member
Καλησπερα , εχω κανει εγω σε Λ. χωρις να ειμαι ευχαριστημενη.Πηγα να φτιαξω προφιλ και χαλασα ανφας. Η μυτη δειχνει πιο χοντρη απο πριν με ενα πλατη ακρορινιο το οποιο απο πλαι φαινεται λεπτο αλλα απο μπροστα χοντρο και κατεβασμενο.Επισης γιατι κανει τις ιδιες μυτες δεν καταλαβαινω.Μακρυες κατεβασμενες ισιες, ενω ισχυριζεται οτι η καθε μυτη γινεται αναλογα με το προσωπο και τα χαρακτηριστικα. Εγω αυτο που βλεπω - τωρα το βλεπω δυστυχως- ειναι ιδιο στυλ σε ολα τα προσωπα.Σε μηνυμα που εστειλα ειπε οτι δεν βλεπει κατι ασχημο παρα μονο μια Τελεια φυσικη μυτη. Εστειλα μηνυμα σε αλλο γιατρο με φωτογραφιες και ειπε πως πιθανον να πρεπει να γινει συνολικα επανεπεμβαση σε οστεινο και χονδρινο μερος. Τι να πω δεν ξερω. Ξερει καποιος για Κων.Μακ ;
 
κυπραιου μετριο αποτελεσμα, ηδη μετα απο σχεδον δυο χρονια αισθανομαι οτι εχει ξαναστραβωσει το διαφραγμα, αισθητικα μαλλον καλο αν και απο την μια πλευρα δεν εχει "ξυσει" το ιδιο οποτε φαινεται ελαχιστα να πεταει παραπανω ( αυτο δινει ενα φυσικο αποτελεσμα), πολυ ακριβη και επισης κανει καθε μερα ενα χειρουργειο με συνεπεια σχεδον να μην θυμαται την περιπτωση σου στα ραντεβου μετα την επεμβαση .
 

Jo Kol

New Member
Καλησπέρα μόλις μπήκα στο φόρουμ! Είμαι για διορθωτική ρινοπλαστικη είμαι από Θεσσαλονίκη και σχεδιάζω να κατέβω Αθήνα να επισκεφθώ Πετρόπουλο κυπραιου μακρυπιδη ματζαρη! Αντιμέτωπιζω δισλειτουργια ρινικων βαλβιδων από κακούς χειρισμούς του... γιατρού που με χειρουργησε! Αντιμετωπίζει καποιος τοο ιιδο πρόβλημα; για να αποκατασταθεί θέλει μοαχευματα
 

Jo Kol

New Member
κυπραιου μετριο αποτελεσμα, ηδη μετα απο σχεδον δυο χρονια αισθανομαι οτι εχει ξαναστραβωσει το διαφραγμα, αισθητικα μαλλον καλο αν και απο την μια πλευρα δεν εχει "ξυσει" το ιδιο οποτε φαινεται ελαχιστα να πεταει παραπανω ( αυτο δινει ενα φυσικο αποτελεσμα), πολυ ακριβη και επισης κανει καθε μερα ενα χειρουργειο με συνεπεια σχεδον να μην θυμαται την περιπτωση σου στα ραντεβου μετα την επεμβαση .
Πόσα σε χρέωσε; πρώτη επέμβαση;
 

Jo Kol

New Member
Καλησπερα , εχω κανει εγω σε Λ. χωρις να ειμαι ευχαριστημενη.Πηγα να φτιαξω προφιλ και χαλασα ανφας. Η μυτη δειχνει πιο χοντρη απο πριν με ενα πλατη ακρορινιο το οποιο απο πλαι φαινεται λεπτο αλλα απο μπροστα χοντρο και κατεβασμενο.Επισης γιατι κανει τις ιδιες μυτες δεν καταλαβαινω.Μακρυες κατεβασμενες ισιες, ενω ισχυριζεται οτι η καθε μυτη γινεται αναλογα με το προσωπο και τα χαρακτηριστικα. Εγω αυτο που βλεπω - τωρα το βλεπω δυστυχως- ειναι ιδιο στυλ σε ολα τα προσωπα.Σε μηνυμα που εστειλα ειπε οτι δεν βλεπει κατι ασχημο παρα μονο μια Τελεια φυσικη μυτη. Εστειλα μηνυμα σε αλλο γιατρο με φωτογραφιες και ειπε πως πιθανον να πρεπει να γινει συνολικα επανεπεμβαση σε οστεινο και χονδρινο μερος. Τι να πω δεν ξερω. Ξερει καποιος για Κων.Μακ ;
Ο μακρυπιδης κάνει επανορθωτικες; ξέρεις;;
 

Jo Kol

New Member
Καλησπέρα σας, ψαχνω και εγω ρινοπλαστικο για 2 φορα γιατι η πρωτη δεν πετυχε οπως θα επρεπε.Μεχρι στιγμης εχω επισκεφθει τον κο Λουλουδη,κο Μακρυπιδη και κο Αθανασιου.Στο μονο που εχω καταληξει ειναι πως θελω ρινοπλαστικο και οχι πλαστικο, οποτε και απεριψα τον τριτο.Παρακαλω αν καποιος εχει κανει προσφατα στον Λουλουδη ας επικοινωνησει μαζι μου γιατι προς τα εκει τεινω..
Ο μακρυπιδης πως σου φάνηκε;
 

Jo Kol

New Member
Αν κάποιος έκανε Διάφραγμα και ρινοπλαστική στην Κυπραίου, ας μου στείλει παρακαλώ μήνυμα με τις εντυπώσεις του. Ευχαριστω πολύ για τον κόπο. Είναι σημαντικό για εμένα.
Και σε εμένα μήνυμα για. Κυπραιου [email protected] το μέιλ μου
 

Jo Kol

New Member
το ξερω γλυκια μου οτι εχει το εχω ξεψαχνισει οχι μονο αυτο... αλλα ποιος γιατρος θα εβαζε φωτο καποια αποτυχια ή κατι που δεν πηγε καλα? γι αυτο θα ηθελα οποιος οντως εχει καποια εμπειρια να την μοιραστει... κοιτα επειδη η ρινοπλαστικη ειναι μεγααααλο λαχειο για αυτο κ το ψαχνω τοσο πολυ... μεχρι στιγμης εχω καταληξει σε δυο λουλουδης κ κυπραιου...
Τελικά που κατέληξες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jo Kol

New Member
Παιδιά καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και πιστεύω με όσα γράφω να βοηθήσω αρκετούς. Έχω υποβληθεί σε τρεις ρινοπλαστικές. Την πρώτη επέμβαση την έκανα ΔΥΣΤΥΧΩΣ στον Βουκιδη το 1990. Ο άνθρωπος αυτός πρέπει να είναι ένας από τους χειρότερους πλαστικούς χειρουργούς στις ρινοπλαστικές. Εκτός από το αισθητικό αποτέλεσμα που δεν ήταν καθόλου καλό (είχε αφαιρέσει μεγάλο τμήμα χόνδρων και η μύτη ήταν υπερβολικά λεπτή από την κορυφή της μέχρι και λίγο πιο πάνω από το ακρορίνιο) είχα πρόβλημα και στην αναπνοή. Την δεύτερη επέμβαση την έκανα το 1991 στο ΥΓΕΙΑ στον Γιάννη Δουλουφάκη. Ο συγκεκριμένος πρότεινε να μου βάλει σιλικόνη(αν θυμάμαι καλά) στο σημείο που είχαν αφαιρεθεί οι χόνδροι κάτι το οποίο δεν δέχθηκα και περιορίστηκε στο να την λεπτύνει ελάχιστα στο κάτω μέρος ώστε να δείχνει πιο συμμετρική. Την τρίτη ρινοπλαστική την έκανα το 2013 στο Μετροπόλιταν στην Αργυρώ Κυπραίου που είναι Ωρλ με ειδίκευση στην ρινοπλαστική. Πρόκειται για μια εξαιρετική γιατρό η οποία αποκατέστησε το πρόβλημα στην αναπνοή αλλά και το αισθητικό παίρνοντας μόσχευμα από το διάφραγμα της μύτης.
Σε παρακαλώ. Στείλε μου λεπτομέρειες για κυπραιου στο μέιλ θα το εκτιμούσα πολύ [email protected] σε ευχαριστώ
 

Jo Kol

New Member
Παρακαλώ όποιος έχει εμπειρία με τον Λουλούδη κ Κυπραίου για κάποια ενημέρωση.

Ευχαριστημένοι με το χειρουργείο και τα αποτελέσματα; Έγινε μαζί με διάφραγμα;
Κόστος επέμβασης; Σε ποια κλινική; Γενικές εντυπώσεις.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Παρακαλώ θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες για την Κυπραιου συγκεκριμένα εάν μπροειςτς στείλτε στο μέιλ μου γιται δεν ξέρω πως λειτουργεί το pm [email protected]
 

Jo Kol

New Member
Δεν εμπιστεύομαι πια τις φωτογραφίες. Τόσο ωραίες που μου τις έδειχναν οι άλλοι δύο χειρουργοί πίστευα ότι έτσι θα γίνω και εγώ. Αφού στο τέλος, μετά από τόσα που έπαθα νομίζω ότι είναι φτιαχτά ή από άλλους γιατρούς από το εξωτερικό. Δεν είμαι σίγουρη για κανέναν γιατρό αλλά τώρα πια πιστεύω ότι αφού χρειάζεται ένας χρόνος για να φανεί ένα σίγουρο αποτέλεσμα ο καθένας από αυτούς μπορεί να σε κοροιδεύει. Στον Λουλ θα πάω να δω τι παίζει δεν διάβασα τίποτα άσχημο για αυτόν. Πάντως πολλά περιστατικά ήταν στην αρχή πολύ ευχαριστημένα και μόλις πέρασε αρκετός καιρός φάνηκε το χάλι. Και με μένα αυτό συνέβη.
Τι σου συνέβη ακριβώς;
 

Jo Kol

New Member
Καλησπέρα παιδιά,
Πριν 2 χρόνια αναγκάστηκα να κάνω διορθωτική Ρινοπλαστικη μετά απο απο αποτυχημένη επέμβαση που είχα κάνει προ 5 ετίας. Επισκέφθηκα 5 πλαστικούς χειρουργούς (λύρας, Κοντοές, Παυλιδέλης,Σκούρας). Όλοι μου αναφέρανε ότι θα έπρεπε να πάρω μόσχευμα απο το αυτί και να κάνω ανοιχτή Ρινοπλαστική για να διορθωθεί το πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι εκτός απο το υψηλό κόστος της επέμβασης που μου αναφέρανε δεν ένιωσα καθόλου ανθρώπινη προσέγγιση! Επέλεξα τελικά τα επισκεφτώ τον κο. Μακρυπίδη μετά απο 2 συστάσεις που είχα απο γνωστούς μου. Πρόκειται για εξαιρετικό ιατρό, με ανθρώπινη αντιμετώπιση και κόστος! Είδα τις δουλείες του και μου αρέσανε πολύ. Γι'αυτό και προχώρησα μαζί του. Τον εμπιστεύτηκα απο την αρχή και πραγματικά δικαιώθηκα! Έκανα την επέμβαςη με ανοιχτή ρινοπλαςτική.Εξαιρετικό αποτέλεσμα, δεν πόνεςα καθόλου! Πάνω απο όλα όμως εκτιμώ το ότι είναι τόσο ανθρώπινος!
Θα μπορούσες να μου στείλεις; μήνυμα για την επανορθωτική με μακρυπιδη;; έχω δυσλειτουργιαα ρινικων βαλβιδων και προει να βάλω κι εγώ μοσχευματα
 

Jo Kol

New Member
Εμενα μου πρότεινε να γινει ολικη επανορθωτικη μολις ειδε φωτο απο την προηγουμενη επεμβαση .
Είδες καμία φώτο από επανορθωτικες;; έχει εμπειρία; έχω nasal valve collapse κια θέλω να ξέρω εάν έχει εμπειρία πάνω σε αυτό
 
Μπλουζα