Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fani3

New Member
Καλησπερα.θελω να κάνω κι εγώ επέμβαση για διαφραγμα και πλαστική.σκεφτομαι να παω στον Λουλουδη.μήπως μπορει καποιος να μου πει γι αυτον,αν εχει προσωπικη εμπειρία;
 

Izabella85

New Member
Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου! ειχες μεγάλο αισθητικό πρόβλημα? πόσα χρήματα πλήρωσες? ο παυλιδέλης πως σου φάνηκε?

Δεν διαφωνώ μαζί σου. Από αποτυχημένη πλαστική σε "άγνωστο" ΩΡΛ-πλαστικό πάω για δεύτερη. Ούτε οικονομία θα κάνω σε ό,τι αφορά τα μούτρα μου. Δεν μου λένε κάτι τα μεγάλα ονόματα, αλλά η δουλειά που θα δω. Μπορεί η δουλειά του ενός να αρέσει σε άλλον και σε μένα όχι. Την 1η φορά έκανα ένα πέρασμα από όλους τους διάσημους Αθηναίους γιατρούς, που μερικοί αναφέρουν εδώ μέσα και δεν με έπεισε κανένας. Τελικά, επειδή είχα και διάφραγμα έκανα στον προαναφερθέντα και ενώ έφτιαξε το διάφραγμα, κατά τα άλλα πέρασε και δεν ακούμπησε. Είναι υποκειμενικό, δεν διαφωνώ. Αλλά για να μην πάω για τρίτη (χωρίς παρεξήγηση), ψάχνω να δω μήπως έκανε κανένας άλλος "κοινός θνητός", εκτός από τη Χατζίδου, που μπορεί να την έκανε έτσι για 1002 λόγους κι εμένα που δεν είμαι τραγουδιάρα να με βγάλει αλλιώς, για να το θέσω κομψά.
 

Izabella85

New Member
Καλησπέρα παιδιά,
Πριν 2 χρόνια αναγκάστηκα να κάνω διορθωτική Ρινοπλαστικη μετά απο απο αποτυχημένη επέμβαση που είχα κάνει προ 5 ετίας. Επισκέφθηκα 5 πλαστικούς χειρουργούς (λύρας, Κοντοές, Παυλιδέλης,Σκούρας). Όλοι μου αναφέρανε ότι θα έπρεπε να πάρω μόσχευμα απο το αυτί και να κάνω ανοιχτή Ρινοπλαστική για να διορθωθεί το πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι εκτός απο το υψηλό κόστος της επέμβασης που μου αναφέρανε δεν ένιωσα καθόλου ανθρώπινη προσέγγιση! Επέλεξα τελικά τα επισκεφτώ τον κο. Μακρυπίδη μετά απο 2 συστάσεις που είχα απο γνωστούς μου. Πρόκειται για εξαιρετικό ιατρό, με ανθρώπινη αντιμετώπιση και κόστος! Είδα τις δουλείες του και μου αρέσανε πολύ. Γι'αυτό και προχώρησα μαζί του. Τον εμπιστεύτηκα απο την αρχή και πραγματικά δικαιώθηκα! Έκανα την επέμβαςη με ανοιχτή ρινοπλαςτική.Εξαιρετικό αποτέλεσμα, δεν πόνεςα καθόλου! Πάνω απο όλα όμως εκτιμώ το ότι είναι τόσο ανθρώπινος!
 
Καλησπέρα παιδιά,
Πριν 2 χρόνια αναγκάστηκα να κάνω διορθωτική Ρινοπλαστικη μετά απο απο αποτυχημένη επέμβαση που είχα κάνει προ 5 ετίας. Επισκέφθηκα 5 πλαστικούς χειρουργούς (λύρας, Κοντοές, Παυλιδέλης,Σκούρας). Όλοι μου αναφέρανε ότι θα έπρεπε να πάρω μόσχευμα απο το αυτί και να κάνω ανοιχτή Ρινοπλαστική για να διορθωθεί το πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι εκτός απο το υψηλό κόστος της επέμβασης που μου αναφέρανε δεν ένιωσα καθόλου ανθρώπινη προσέγγιση! Επέλεξα τελικά τα επισκεφτώ τον κο. Μακρυπίδη μετά απο 2 συστάσεις που είχα απο γνωστούς μου. Πρόκειται για εξαιρετικό ιατρό, με ανθρώπινη αντιμετώπιση και κόστος! Είδα τις δουλείες του και μου αρέσανε πολύ. Γι'αυτό και προχώρησα μαζί του. Τον εμπιστεύτηκα απο την αρχή και πραγματικά δικαιώθηκα! Έκανα την επέμβαςη με ανοιχτή ρινοπλαςτική.Εξαιρετικό αποτέλεσμα, δεν πόνεςα καθόλου! Πάνω απο όλα όμως εκτιμώ το ότι είναι τόσο ανθρώπινος!
Να σε ρωτήσω για τον Λύρα έχω ακούσει πολύ καλά λογια, από την εμπειρία σου τι έχεις να πεις;
 
Ακούω πολλα καλά για τον Λουλουδη, όποιος έχει προσωπική εμπειρία ας την μοιραστεί μαζί μας και το οικονομικό που ζήτησε γιατί ακούω κάνει εξωφρενικά πόσα από τους διάσημους τηλεορασακιδες 4000 5000 και......
 

GIOABC

New Member
Να προσθεσω πως τελικα και εγω εκανα την επεμβαση εδω και 12 ημερες περιπου....οσον αφορα το αποτελεσμα ειμαι ευχαριστημενος (κυριως πειραξα το αισθητικο, κογχες και μια μικρη παρεμβαση στο διαφραγμα οχι ομως ολικη αναπλαση του διαφραγματος καθως θεωρουσα οτι δεν ειχα σοβαρο προβλημα ) απο εκει και περα σιγουρα αναλογα το προβλημα του καθενος θα υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση πιστευω...αν καποιος θελει πληροφοριες μπορει να επικοινωνισει.
 
Να προσθεσω πως τελικα και εγω εκανα την επεμβαση εδω και 12 ημερες περιπου....οσον αφορα το αποτελεσμα ειμαι ευχαριστημενος (κυριως πειραξα το αισθητικο, κογχες και μια μικρη παρεμβαση στο διαφραγμα οχι ομως ολικη αναπλαση του διαφραγματος καθως θεωρουσα οτι δεν ειχα σοβαρο προβλημα ) απο εκει και περα σιγουρα αναλογα το προβλημα του καθενος θα υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση πιστευω...αν καποιος θελει πληροφοριες μπορει να επικοινωνισει.
Σε ποιόν πήγες; ;
 

Izabella85

New Member
Να σε ρωτήσω για τον Λύρα έχω ακούσει πολύ καλά λογια, από την εμπειρία σου τι έχεις να πεις;
Είναι επαγγελματίας, αλλά μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι με είδε αρχικά κάποιος βοηθός τύπου υπέυθυνος δημοσίων σχέσεων και μετά ο ίδιος. Δεν αφιέρωσε πολύ χρόνο στην περίπτωση μου και γι αυτό δεν τον εμπιστεύτηκα.
 

Izabella85

New Member
Αρκετά θα έλεγα,ήταν χοντρή μπροστά και έπρεπε να μειωθεί το μέγεθος κατα βάση και μετά η μικρή καμπούρα στη ράχη της μύτης. Όσον αφορά στο οικονομικό ίσως είναι λάθος να πω ποσό γιατί αλλάζει ανάλογα με την περίπτωση. Πάντως ήταν ο πιο οικονομικός , ευέλικτος και πραγματικά με βοήθησε και σε αυτό
 

GIOABC

New Member
Στον Μητσου...οποιος ενδιαφερεται μπορει να επισκεφθει το σαιτ που εχει στο ιατρικο και να διαβασει εκει τα αναφερει ολα καθως και τροπο επικοινωνιας ,και αν χρειαστει ραντεβου δωρεαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

black sheep

New Member
Tropheus τελικά αξίζει να πάει κανείς στον τελευταίο γιατρό που πήγες;
Θέλω να κάνω μια δεύτερη επέμβαση γιατί η πρώτη ήταν ότι χειρότερο σε αποτέλεσμα! Είχα μια φαρδιά μύτη με τέλειο όμως προφίλ και χωρίς καθόλου καμπύλη....πολυ ίσια. ...
Τώρα έχω ένα προφίλ που όλοι με ρωτάνε αν είχα κάποιο ατύχημα και η ίδια μύτη μου πλέον γέρνει δεξιά και είναι θεοχοντρη και στραβή στο κάτω μέρος!
Είμαι πλέον πολύ άσχημη :(

Ελπίζω εσύ επιτέλους να είσαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα σου!
 

black sheep

New Member
Isabella 85 θα εκτιμούσα πολύ αν και εσύ θα μπορούσες να πληροφορησεις λίγο περισσότερο για την επέμβασή σου.... Είσαι φαίνεται από τους λιγους που είσαι ευχαριστημένη :)
 

black sheep

New Member
Fani3 σου εχω απαντήσει. ...λογικα δες τα spam σου στο εμαιλ σου.
Καλή επιτυχία και να είσαι πολύ προσεκτική!
 

black sheep

New Member
Εγώ είχα ρωτήσει έναν στη Γερμανία και άστο δεν το έχουν οι άνθρωποι.. Μπορεί η ιατρική να είναι προχωρημένη εκεί αλλά στις επεμβάσεις έχουν μαύρα μεσάνυχτα. Άσε που κοστίζει πάνω από 5500
Ουτε η Βουλγαρία είναι λύση βέβαια με 1000 πχ αλλά απλά λέω πως είχαν τα πράγματα.
Εδώ έχει 2-3 καλούς από όσο διάβασα. Εγώ πήγα στο λιγότερο διαφήμισμενο δεν τρέχει στα κανάλια, και επειδή ήταν γνώστης μου το απέδειξε αργότερα. Ευτυχώς για εμένα. Καλό κουράγιο
Ποιος ηταν;
 

black sheep

New Member
Γεια σας παιδια πριν 11 μερες εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη με τον γνωστο πλαστικο Ζ.Μ στο μετροπολιταν και το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου!ασχετα οτι πριν μιλησα με εναν συνεργατη του και μετα ολες τις αλλαγες μου τις εκανε ενας αλλος συνεργατης του!ο γιατρος με ειδε δυο φορες και μου ειπε οτι η περιπτωση μου ειναι ευκολη οποτε και εγω τον εμπιστευτηκα!πηγα απο τις 9 στο νοσοκομειο για να κανω τις εξετασεις μου και κατα τη μια μου ειπαν οτι θα εμπαινα χειρουργιο..αλλα ηρθε ο γιατρος και μου ειπε οτι προεκυψε ενα δικαστηριο και πρεπει να φυγει!μακαρι εκεινην την στιγμη να μου εκοβε και να εφευγα θα ευχαριστουσα τον θεο τωρα!λοιπον με τα πολλα μπαινω κατα τις 5 για να φωτογραφισει την μυτη μου και του λεω οτι δεν θελω να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα μου και οτι θελω να ξεφορτωθω την μικρη καμπουρα που εχω και μου ειπε οτι πρεπει να στην σηκωσω ελαχιστα γτ παει προς τα κατω οταν γελας...το θεμα ειναι οτι πανω στην ναρκωση πρεπει να ξυπνησα γτ ενιωθα καποιον νε με σπρωχνει πισω και ακουγα και καποιον να μιλαει..πραγματικα ολα αυτα τα θυμαμαι αμυδρά και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν ξυπνησα καποιος γιατρος μου ειπε οτι ημουν πολυ ανησυχη και θα με δειρει..αλλα εγω ημουν με παγο στο προσωπο και δεν μπορουσα να μιλησω νομιζα οτι θα πεθανω!
τελος παντον περναει μια εβδομαδα και βγαζω τον ναρθηκα...ουτε καθρεφτη δεν ειχαν θα με εδιωχνε χωρις να την δω καν... επρεπε να του το πω εγω για να με παρει στην τουαλετα να την δω στην αρχη μου αρεσε αλλα μετα που με παρατηρουσα ειχα απογοητευτει πληρως!απο το πλαι μου ελεγε οτι θα μου την κανει ισια ελληνικη και μου την εκανε σαν γαλλικη πες νταξ ηξερα οτι δεν θα εβγαινε τελεια αλλα απο την στιγμη που πληρωνω δεν θελω να γινονται τετοια λαθη!!!! τα ρουθουνια μου εχουν ανεβει αρκετα απο οσο ηθελα με αποτελεσμα απο μπροστα να μην μου αρεσει μοιαζω με ζωακι πραγματικα...παιδια δεν ξερω τι να κανω ειμαι αποοητευμενη θελω να γυρισω τον χρονο πισω και να τα σβησω ολα!οποιος εχει παρομοιο περιστατικο ας μου απαντησει :)
Μου είχε συμβεί και μένα αυτό στο χειρουργείο! Είναι φρικτή αίσθηση! Ελπίζω να μη συμβεί σε κανέναν!!
Δεν πονάει, αλλά είναι φρικτό! Δεν μπορεις να μιλησεις, να κουνηθεις, Ούτε να ανοίξεις τα μάτια! Μόνο ακούς και νιώθεις αυτό το "σπρώξιμο ".
Κατόπιν ψαξιματος βρήκα ότι φταίει ότι η λάθος δοσολογία
Αναισθητικου!
 

Andria

New Member
Καλησπερα παιδια!θα ηθελα κ εγω να σας πω τη δικη μου εμπειρια σχετικα με την ρινοπλαστικη.πριν εναμιση χρονο αποφασισα κ εγω να αλλαξω την μυτη μου.απο καποιον γνωστο ειχα ακουσει για τον ζηση μπουκουβαλα κ ετσι ειπα να τον επισκεπτω.αφου εκλεισα καποιο ραντεβου στο γραφειο του στο συνταγμα εκει με υποδεχτηκε καποιος συνεργατης του ανδρεας ο οποιος μου εξηγησε σχετικα με τη ρινοπλαστικη τη διαδικασια του χειρουργειου καθως κ το ποσο.να σημηθειωθει οτι δεν μιλησα με τον ιδιο τον μπουκουβαλα(τον οποιο ειδα τη μερα του χειρουργειου οπου κ εκει ειδε τη μυτη μου για πρωτη φορα).αφου αποφασισα να προχωρησω εκει το ποσο που πληρωσα ηταν 3.500e.το χειρουργειο εγινε στο metropolitan. Η μυτη μου αρχικα ηταν γαμψη με υβο στραβο διαφραγμα κ εκανε καμπουρα προς τα κατω.τωρα εναμιση χρονο μετα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου. η μυτη μου ειναι ακομα πρησμενη κ στραβη κ σε καμια περιπτωση το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που θελω.ετσι πηρα την αποφαση την περασμενη τριτη να επισκεπτω τον κ.λουλουδη στον γερακα.με υποδεχτηκε ο ιδιος ο οποιος κ μου εξηγησε τι εχει συμβει με τη μυτη μου.ο μπουκουβαλας μου εχει φαει περισσοτερο χονδρο απο τη μια πλευρα με αποτελεσμα να ειμαι ακομα πρησμενη κ να φαινεται στραβη η μυτη μου.εχει κανει καποιος πλαστικη στον λουλουδη???σκεφτομαι να κανω εκει την δευτερη επεμβαση.οσο για τον μπουκουβαλα δεν θα τον συστηνα σε καμια περιπτωση.
 

evaki

New Member
Καλησπερα! εγω εκανα επεμβαση στο διαφραγμα μαζι με ρινοπλαστικη στον dr λ0υλ0υδη και μπορω να πω οτι ειναι απλα ΑΨΟΓΟΣ σε αυτο που κανει, καθως κ πολυ ευγενικος ανθρωπος!
 

evaki

New Member
Καλησπερα παιδια!θα ηθελα κ εγω να σας πω τη δικη μου εμπειρια σχετικα με την ρινοπλαστικη.πριν εναμιση χρονο αποφασισα κ εγω να αλλαξω την μυτη μου.απο καποιον γνωστο ειχα ακουσει για τον ζηση μπουκουβαλα κ ετσι ειπα να τον επισκεπτω.αφου εκλεισα καποιο ραντεβου στο γραφειο του στο συνταγμα εκει με υποδεχτηκε καποιος συνεργατης του ανδρεας ο οποιος μου εξηγησε σχετικα με τη ρινοπλαστικη τη διαδικασια του χειρουργειου καθως κ το ποσο.να σημηθειωθει οτι δεν μιλησα με τον ιδιο τον μπουκουβαλα(τον οποιο ειδα τη μερα του χειρουργειου οπου κ εκει ειδε τη μυτη μου για πρωτη φορα).αφου αποφασισα να προχωρησω εκει το ποσο που πληρωσα ηταν 3.500e.το χειρουργειο εγινε στο metropolitan. Η μυτη μου αρχικα ηταν γαμψη με υβο στραβο διαφραγμα κ εκανε καμπουρα προς τα κατω.τωρα εναμιση χρονο μετα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου. η μυτη μου ειναι ακομα πρησμενη κ στραβη κ σε καμια περιπτωση το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που θελω.ετσι πηρα την αποφαση την περασμενη τριτη να επισκεπτω τον κ.λουλουδη στον γερακα.με υποδεχτηκε ο ιδιος ο οποιος κ μου εξηγησε τι εχει συμβει με τη μυτη μου.ο μπουκουβαλας μου εχει φαει περισσοτερο χονδρο απο τη μια πλευρα με αποτελεσμα να ειμαι ακομα πρησμενη κ να φαινεται στραβη η μυτη μου.εχει κανει καποιος πλαστικη στον λουλουδη???σκεφτομαι να κανω εκει την δευτερη επεμβαση.οσο για τον μπουκουβαλα δεν θα τον συστηνα σε καμια περιπτωση.

Καλησπερα! εγω εκανα ρινοπλαστικη στον λουλουδη κ εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη! τελειο αποτελεσμα κ καθολου πονος! πολυ καλος γιατρος κ πολυ ευγενικος ανθρωπος!
 
Μπλουζα