Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Katerina243

New Member
αναμπελ σε ποιον γιατρο εκανες την επεμβαση? κ ποσο σου κοστισε? απο οσο ξερω το ακρορινιο ειναι το τελευταιο που ξεπριζεται... θελει πολυ χρονο κ υπομονη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Katerina243

New Member
αναμπελ ναι ετσι ειναι αφου ειναι πρησμενη θα φαινεται κ πιο μεγαλη.... θα αργησει να φυγει το πρηξιμο τελειος... καμια εμπειρια απο κυπραιου???
 

Giorgio7

New Member
Αν κάποιος έκανε Διάφραγμα και ρινοπλαστική στην Κυπραίου, ας μου στείλει παρακαλώ μήνυμα με τις εντυπώσεις του. Ευχαριστω πολύ για τον κόπο. Είναι σημαντικό για εμένα.
 

Rosie

New Member
Καλησπέρα σε όλους, έχω διαβάσει και τις 32 σελίδες και είμαι πολύ προβληματισμένη, στις 12 Οκτωβρίου μπαίνω για ρινοπλαστικη στο Ερρικος Ντυναν , θα με χειρουργήσουν 2 γιατροί , ένας Ωρλ και ένας πλαστικός , ο Ωρλ για το πρόβλημα του διαφράγματος και τις κόγχες και ο πλαστικός για το αισθητικό κομμάτι, έχω τρομάξει πολύ μ αυτά που έχω ακούσει, ο Ωρλ είναι ο Κύριος Παπάζογλου διευθυντής Ωρλ του Ερρικος Ντυναν και ο Πλαστικός είναι ο κύριος Λύρας. Θα ήθελα αν κάποιος τους γνωρίζει να μου πει την εμπειρία του. Ευχαριστώ.

ΥΓ. Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα , δεν θέλω να βγω από το χειρουργείο με καμία μύτη κουτσουλιά!
 

elenitsa

New Member
Rosie ζήτησες από τον κύριο Λύρα να σου δείξει φωτογραφίες ατόμων που έχει χειρουργήσει (το πριν και το μετά);
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rosie

New Member
Rosie ζήτησες από τον κύριο Λύρα να σου δείξει φωτογραφίες ατόμων που έχει χειρουργήσει (το πριν και το μετά);
Όχι μου έδειξε μόνο στον υπολογιστή πως περίπου θα γίνει η μύτη μου , και μου εξήγησε πως θα γίνει η εγχείρηση , κ μιλήσαμε για την ανάρρωση , ξέρεις κάτι για την δουλειά του; Με κέρδισε σαν γιατρός, φάνηκε πολύ σίγουρος, και μου επειδή του είπα πως δεν θέλω να γίνω άλλος άνθρωπος μου εξήγησε πως η επιτυχημένη ρινοπλαστικη μας δείχνει πιο όμορφους κ ξεκούραστους κ σε καμία περίπτωση άλλους. Όμως έχω τόσο πολύ φοβηθεί που σκέφτομαι σοβαρά να το ακυρώσω. Διάβασα τόσα εδώ που έχω φοβηθεί πολύ.
 
Αν κάποιος έκανε Διάφραγμα και ρινοπλαστική στην Κυπραίου, ας μου στείλει παρακαλώ μήνυμα με τις εντυπώσεις του. Ευχαριστω πολύ για τον κόπο. Είναι σημαντικό για εμένα.
αν βρεις κάποιον στειλε και σε μενα :) έκανα ένα πρώτο ραντεβού μαζι της μου φανηκε πολυ σίγουρη για την δουλειά της απατώντας σε ολες μου τις απορίες και χωρίς να έχω δει άλλο γιατρό θεωρώ οτι θα προχωρήσω μαζι της. Περιμένω βέβαια την Τριτη να δω της προτάσεις της για το αποτέλεσμα σε φωτογραφίες γιατί ακόμα δεν έχω εικόνα για το πως θα δείχνω μετά την επέμβαση. Μου ζήτησε αξονική για να έχει μια ολοκληρωμένη εικόνα, και μετεπειτα θα συζητησουμε τα της επεμβασης
 
Τελευταία επεξεργασία:

elenitsa

New Member
Θα ήθελα να δώσω μερικές συμβουλές σε όσους ενδιαφέρονται να κάνουν την συγκεκριμένη επέμβαση. Η ρινοπλαστική είναι μια από τις δυσκολότερες επεμβάσεις και οι χειρουργοί που την κάνουν πρέπει να είναι άριστοι γνώστες των τεχνικών της ώστε να μην δημιουργήσουν πρόβλημα στη λειτουργία της μύτης και η τελική μορφή της να ΄΄δένει'' απόλυτα με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του προσώπου. Μην πηγαίνετε σε χειρουργούς που ασχολούνται με πολλών ειδών αισθητικές επεμβάσεις. Δεν είναι όλοι καλοί σε όλα. Προτιμήστε χειρουργούς που ασχολούνται ως επί το πλείστον με την ρινοπλαστική. Με αυτόν τον τρόπο περιορίζετε στο ελάχιστο τις πιθανότητες αποτυχίας. Rosie πριν καταλήξεις στον συγκεκριμένο χειρουργό επισκεύτηκες και άλλους και αν ναι ποιούς;
 

Katerina243

New Member
εμενα το μονο που με προβληματιζει οταν αναλαμβανουν δυο γιατροι δλδ ενας ωριλα κ ενας πλαστικος ναι οκ ο καθε ενας ειναι καλος στο ειδος του αλλα μετα ποιος θα αναλαβει την ευθυνη αν κατι παει στραβα?
 
Τελευταία επεξεργασία:
ironmaiden3 ειδες φωτο απο τη δουλεια της??? τις φωτο δεν τις επεξεργαζεται επι τοπου??? σου ειπε κοστος?

Στην δικιά μου περίπτωση όχι, δεν ξέρω τι κάνει με τους υπόλοιπους ασθενείς. Περιμένω μέσα σε αυτή την βδομάδα τις φωτογραφίες.Φωτογραφιες με την δουλεια της εχει πολλες στην σελιδα της στο φβ. Για χρηματα ειναι αληθεια οτι δεν συζητησαμε , θα περιμενω τις φωτος θα της δειξω την αξονικη που μου ζητησε για να συζητησουμε τα της επεμβασης και μετα θα ρωτησω το κοστος που σε τετοιες περιπτωσεις-μπαινει σε δευτερη μοιρα.
 

elenitsa

New Member
Ironmaiden3 ρώτησε την αν μπορεί να σε χειρουργήσει στην κλινική Καρρά που είναι και αυτή πολύ καλή κλινική (παλιά η συγκεκριμένη γιατρός χειρουργούσε και εκεί αλλά δεν ξέρω αν το κάνει ακόμα). Θα πληρώσεις λιγότερα σε σχέση με το ''Μητέρα''.
 

elenitsa

New Member
Rosie μπες στο site e-steki.gr με θέμα την ρινοπλαστική, πήγαινε στη σελίδα 32 και διάβασε το σχόλιο του μέλους mallorca1983.
 
Μπλουζα