Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

hoper

New Member
Όποιοι γνωρίζουν παρακαλώ ας μου απαντήσουν δηλαδή όποιος κάνει διόρθωση διαφράγματος στη μύτη του υπάρχουν πιθανότητες μετά από κάποιο χρονικό διάστημα να στραβώσει πάλι και να είναι και ορατό από τις εμπειρίες που γράφετε ρε παιδιά αυτό καταλαβαίνω τότε τι το κάνουν το χειρουργείο για καλύτερη αναπνοή υποτίθεται το ισιώνουν.Θέλω να ρωτήσω και τους γιατρούς αλλά πάλι από αυτά που διαβάζω εδώ καταλαβαίνω ότι μάλλον ψέμματα θα μου πουν μόνο και μόνο για να το κάνω. Σας παρακαλώ εσάς που έχετε εμπειρίες πραγματικά πείτε μου βοηθήστε με γιατί το σκέφτομαι όλη μέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ASTA

New Member
Τον Μιχαλόπουλο τον επέλεξα μετά από μία ώρα συζήτηση μαζί του και γιατί μου τον σύστησαν πλαστικοί χειρουργοί που τον είχαν δάσκαλο. Τον αποκαλούσαν δάσκαλο στη ρινοπλαστική. Ο προηγούμενος που με χειρούργησε ωρλ ειδικός στη ρινοπλαστική ήταν, και δεν έκανε τίποτα σπουδαίο. Τον Παναγιωτόπουλο μου τον σύστησε συγγενής μου γιατρός που δουλεύει μαζί του στο 401 ως ιδιαίτερα σπουδαγμένο. Ισχύει βεβαίως το να βάλει ο Θεός το χέρι του όποιος και να σε περιλάβει να μην είσαι ούτε το ελάχιστο ποσοστό αποτυχίας του κάθε γιατρού γιατί για όποιον του συμβεί θα είναι το 100%
 

hoper

New Member
Καλησπέρα! Ψάχνω γιατρό να κάνω επανορθωτική ρινοπλαστική. Όποιος έχει κάνει επιτυχημένη επανορθωτική ας μου πει την εμπειρία του και σε ποιόν γιατρό πήγε. Αυτός που μου έκανε την πρώτη και αποτυχημένη πλαστική είναι αυτός που δεν έχει ούτε ένα κακό σχόλιο στα forums για εκείνον. Υπάρχουν ψεύτικοι λογαριασμοί που του κάνουν διαφήμιση πιστεύω γιατί και εγώ έτσι την πάτησα.
Μήπως μπορείς να μου πεις το όνομα του γιατρού που έκανες την αποτυχημένη ρινοπλαστική γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω το χειρουργείο να μην επιλέξω τον ίδιο
 

hoper

New Member
Γεια σας,είμαι καινούργια στο φόρουμ, υπάρχει κάποιος που έχει κάνει ρινοπλαστικη στη Θεσσαλονίκη και έχει μείνει ευχαριστημένος? Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μύνημα αν θέλετε,ευχαριστώ πολύ!!!
Καλησπέρα μήπως σου απάντησε κάποιος που να έχει μείνει ευχαριστημένος από ρινοπλαστική γιατί το ψάχνω και εγώ θα με βοηθούσες αν ενημέρωνες και εμένα ευχαριστώ
 

hoper

New Member
Τον Μιχαλόπουλο τον επέλεξα μετά από μία ώρα συζήτηση μαζί του και γιατί μου τον σύστησαν πλαστικοί χειρουργοί που τον είχαν δάσκαλο. Τον αποκαλούσαν δάσκαλο στη ρινοπλαστική. Ο προηγούμενος που με χειρούργησε ωρλ ειδικός στη ρινοπλαστική ήταν, και δεν έκανε τίποτα σπουδαίο. Τον Παναγιωτόπουλο μου τον σύστησε συγγενής μου γιατρός που δουλεύει μαζί του στο 401 ως ιδιαίτερα σπουδαγμένο. Ισχύει βεβαίως το να βάλει ο Θεός το χέρι του όποιος και να σε περιλάβει να μην είσαι ούτε το ελάχιστο ποσοστό αποτυχίας του κάθε γιατρού γιατί για όποιον του συμβεί θα είναι το 100%
Από ότι διάβασα πιο πάνω εννοείς τον Σκούρα έτσι? Τόσο πολύ μεγάλη ζημιά κάνει ο σκούρας? και ακούγεται τόσο πολύ το όνομά του ότι είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα και έχει πολύ καλή αισθητική στις μύτες που φτιάχνει αλλά από αυά που διαβάζω εδώ όχι μόνον από εσάς αλλά και από τον tropheus δεν είναι καλός στο αποτέλεσμα, δηλαδή τι? μας κοροιδεύουν ότι έχει τόση μεγάλη εμπειρία?
 

ASTA

New Member
Μάλλον η μεγάλη τηλεοπτική προβολή θα έπρεπε νωρίτερα βέβαια να με βάλει σε σκέψεις. Ίσως να είναι ύποπτη η τόση διαφήμιση. Το θέμα είναι η συμπεριφορά αφού γίνει το λάθος. Η προσοχή που χρειάζεται ένα περιστατικό που θα μπει στο χειρουργείο τρίτη φορά. Όλα ήταν μια πανάκριβη ξεπέτα. Μη βιάζεσαι να επιλέξεις. Είναι η πιο δύσκολη χειρουργική επέμβαση στο πρόσωπο και αφορά ένα όργανο που κάνει σπουδαία δουλειά. Στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι.
 

ASTA

New Member
Θα χειρουργηθώ σε δυο μήνες περίπου απο τον Μιχαλόπουλο Βασίλη. Θα ενημερώσω σχετικά,αν δεν βιάζεσαι να χειρουργηθείς, που σίγουρα δεν πρέπει να βιαστείς.
 

Venus

New Member
Θα χειρουργηθώ σε δυο μήνες περίπου απο τον Μιχαλόπουλο Βασίλη. Θα ενημερώσω σχετικά,αν δεν βιάζεσαι να χειρουργηθείς, που σίγουρα δεν πρέπει να βιαστείς.
Σίγουρα θέλεις να χειρουργηθείς από τον Μιχαλόπουλο; επειδή ψάχνω και εγώ να κάνω επανορθωτική ρινοπλαστική, είδα τις φωτογραφίες του στο σαιτ του και είναι επιεικώς o_O
 
Τελευταία επεξεργασία:

Venus

New Member
Ενδιαφέρομαι για επανορθωτική ρινοπλαστική. Δεν έχω επισκεφθεί ακόμα κανέναν γιατρό αλλά βρήκα ενδιαφέρον στις φωτογραφίες του χειρουργού ΩΡΛ Κόλλια Παναγιώτη καθώς και του Μπαλώμα Κων/νου. Ξέρεις κανείς κάποια σχετικά πράγματα για τους χειρουργούς αυτούς; Γιατί δεν σας κρύβω ότι πολύ φοβάμαι μήπως λειτουργεί και photoshop κατάσταση!
 

Δόμνα

New Member
Για τον Κόλλια το μόνο που ξέρω είναι ότι κάνει ρινοπλαστικές κλειστού τύπου αλλά δεν είμαι σίγουρη αν αληθεύει. Τον άλλο δεν τον ξέρω καθόλου. Έχεις μήπως ακούσει τίποτα για τον Ιωάννη Μήτσου; Στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα σε ποιόν εκανες την πρώτη ρινοπλαστική αν μπορείς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hoper

New Member
Ενδιαφέρομαι για επανορθωτική ρινοπλαστική. Δεν έχω επισκεφθεί ακόμα κανέναν γιατρό αλλά βρήκα ενδιαφέρον στις φωτογραφίες του χειρουργού ΩΡΛ Κόλλια Παναγιώτη καθώς και του Μπαλώμα Κων/νου. Ξέρεις κανείς κάποια σχετικά πράγματα για τους χειρουργούς αυτούς; Γιατί δεν σας κρύβω ότι πολύ φοβάμαι μήπως λειτουργεί και photoshop κατάσταση!
ΔΕΝ γνωρίζω για τους παραπάνω γιατρούς τίποτα και εγώ πάντως δεν εμπιστεύομαι τις φωτογραφίες που αναρτούν αν ήταν αλήθεια τότε όλοι κάνουν υπέροχη δουλειά και δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανένας δυσαρεστημένος. το πρώτο χειρουργείο σε ποιόν το έκανες και γιατί δεν έμεινες ευχαριστημένη? λειτουργικό θέμα ή αισθητικό ή και τα δύο?
 

Venus

New Member
ΔΕΝ γνωρίζω για τους παραπάνω γιατρούς τίποτα και εγώ πάντως δεν εμπιστεύομαι τις φωτογραφίες που αναρτούν αν ήταν αλήθεια τότε όλοι κάνουν υπέροχη δουλειά και δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανένας δυσαρεστημένος. το πρώτο χειρουργείο σε ποιόν το έκανες και γιατί δεν έμεινες ευχαριστημένη? λειτουργικό θέμα ή αισθητικό ή και τα δύο?
Έχεις απόλυτο δίκιο σχετικά με τις φωτογραφίες ότι όλοι εδώ μέσα θα ήμασταν ευχαριστημένοι! που δυστυχώς συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο στο 80% των περιπτώσεων ίσως! Λοιπόν εμένα ήταν καθαρά αισθητικό το πρόβλημα ,παρόλο που με είχε ενημερώσει ότι είχα και κάποιο θέμα λειτουργικό το οποίο το διόρθωσε όπως μου είπε! ευτυχώς αναπνέω αρκετά καλά θεωρώ το ίδιο όπως και πριν.Δεν ξέρω τι έκανε:) . Ο γιατρός ο συγκεκριμένος Ρ.Δ. είναι πλαστικός χειρουργός. Την εγχείρηση την έκανα πριν από 15 χρόνια και στην αρχή ήμουν ευχαριστημένη.Η μύτη μου δεν ήταν πολύ μεγάλη, είχε καμπουρίτσα και ήταν λίγο μακριά. Είναι γεγονός ότι μου διόρθωσε την καμπούρα αλλά παρέμενε μακριά. Όμως ένιωθα καλά γιατί είχε γίνει έστω και κάποια αλλαγή στην μύτη μου όποτε λέω οκ φαίνεται φυσική! Τώρα πάντως το έχω αποφασίσει για την διορθωτική και οποιαδήποτε πληροφορία μας βοηθάει όλους, χειρουργημένους και μη:)
 

hoper

New Member
Έχεις απόλυτο δίκιο σχετικά με τις φωτογραφίες ότι όλοι εδώ μέσα θα ήμασταν ευχαριστημένοι! που δυστυχώς συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο στο 80% των περιπτώσεων ίσως! Λοιπόν εμένα ήταν καθαρά αισθητικό το πρόβλημα ,παρόλο που με είχε ενημερώσει ότι είχα και κάποιο θέμα λειτουργικό το οποίο το διόρθωσε όπως μου είπε! ευτυχώς αναπνέω αρκετά καλά θεωρώ το ίδιο όπως και πριν.Δεν ξέρω τι έκανε:) . Ο γιατρός ο συγκεκριμένος Ρ.Δ. είναι πλαστικός χειρουργός. Την εγχείρηση την έκανα πριν από 15 χρόνια και στην αρχή ήμουν ευχαριστημένη.Η μύτη μου δεν ήταν πολύ μεγάλη, είχε καμπουρίτσα και ήταν λίγο μακριά. Είναι γεγονός ότι μου διόρθωσε την καμπούρα αλλά παρέμενε μακριά. Όμως ένιωθα καλά γιατί είχε γίνει έστω και κάποια αλλαγή στην μύτη μου όποτε λέω οκ φαίνεται φυσική! Τώρα πάντως το έχω αποφασίσει για την διορθωτική και οποιαδήποτε πληροφορία μας βοηθάει όλους, χειρουργημένους και μη:)
Στο 80 τοις εκατο δηλαδη είναι αποτυχημένες ε? τέλεια δεν νομίζω ότι θα εμπιστευτώ κάποιον ποτέ άρα , με φόβισαν πιο πολύ οι εμπειρίες χειρουργημένων πάντως που γράφουν ότι δεν είχαν λειτουργικό πρόβλημα και βγήκαν με λειτουργικό και από ωρλ δηλαδή είναι τρελά αυτά που γίνονται και επίσης κάποιοι άλλοι νομίζω σε αυτό το forum που είχαν ίσια μύτη και βγήκαν με στραβή μετά τι κάνεις πως ζεις δεν ξέρω πριν μπω στο ίντερνετ ήμουν αποφασισμένη τώρα που διαβάζω συνέχεια λέω παναγία μου να μας βοηθήσεις όλους. Η χατζίδου διάβασα πάντως ότι χειρουργήθηκε από τον κασίμη είναι όμως πλαστικός όχι ωρλ, στο λέω γιατι μου άρεσε όπως της την έκανε σε σχέση με πριν
 

ASTA

New Member
Σίγουρα θέλεις να χειρουργηθείς από τον Μιχαλόπουλο; επειδή ψάχνω και εγώ να κάνω επανορθωτική ρινοπλαστική, είδα τις φωτογραφίες του στο σαιτ του και είναι επιεικώς o_O
Δεν εμπιστεύομαι πια τις φωτογραφίες. Τόσο ωραίες που μου τις έδειχναν οι άλλοι δύο χειρουργοί πίστευα ότι έτσι θα γίνω και εγώ. Αφού στο τέλος, μετά από τόσα που έπαθα νομίζω ότι είναι φτιαχτά ή από άλλους γιατρούς από το εξωτερικό. Δεν είμαι σίγουρη για κανέναν γιατρό αλλά τώρα πια πιστεύω ότι αφού χρειάζεται ένας χρόνος για να φανεί ένα σίγουρο αποτέλεσμα ο καθένας από αυτούς μπορεί να σε κοροιδεύει. Στον Λουλ θα πάω να δω τι παίζει δεν διάβασα τίποτα άσχημο για αυτόν. Πάντως πολλά περιστατικά ήταν στην αρχή πολύ ευχαριστημένα και μόλις πέρασε αρκετός καιρός φάνηκε το χάλι. Και με μένα αυτό συνέβη.
 

Ντιντι

New Member
Καλησπέρα μήπως σου απάντησε κάποιος που να έχει μείνει ευχαριστημένος από ρινοπλαστική γιατί το ψάχνω και εγώ θα με βοηθούσες αν ενημέρωνες και εμένα ευχαριστώ
Οχι αλλά έχω κανει ηδη ρην επέμβαση σε κάποιον γιατρό που βρήκα μέσω Αναζήτησης και είμαι ευχαριστημένη έως τώρα ,αν θες μπορω να σου πω ποιος είναι σε προσωπικό μήνυμα!!!
 

ASTA

New Member
Οχι αλλά έχω κανει ηδη ρην επέμβαση σε κάποιον γιατρό που βρήκα μέσω Αναζήτησης και είμαι ευχαριστημένη έως τώρα ,αν θες μπορω να σου πω ποιος είναι σε προσωπικό μήνυμα!!!
Σε παρακαλώ στείλτο μου, ευχαριστώ !
 

hoper

New Member
Οχι αλλά έχω κανει ηδη ρην επέμβαση σε κάποιον γιατρό που βρήκα μέσω Αναζήτησης και είμαι ευχαριστημένη έως τώρα ,αν θες μπορω να σου πω ποιος είναι σε προσωπικό μήνυμα!!!
ναι αν μπορείς στείλε μου προσωπικό μνμ σευχαριστώ πολύ, πότε την έκανες ?
 

Ντιντι

New Member
ναι αν μπορείς στείλε μου προσωπικό μνμ σευχαριστώ πολύ, πότε την έκανες ?
Γεια σου την εκανα πριν ενα μισή μήνα,το αποτελεσμα έως τώρα μου αρεσει και φαντασου είναι πρισμενη ακόμα,την εκανα στον κύριο Γεωργιάδη Γρηγόρη, Θεσσαλονίκη είναι το ιατρείο του,μπεςσρην ιστοσελίδα του synergy.com
 

hoper

New Member
Γεια σου την εκανα πριν ενα μισή μήνα,το αποτελεσμα έως τώρα μου αρεσει και φαντασου είναι πρισμενη ακόμα,την εκανα στον κύριο Γεωργιάδη Γρηγόρη, Θεσσαλονίκη είναι το ιατρείο του,μπεςσρην ιστοσελίδα του synergy.com
α σευχαριστω παρα πολύ για αισθητικούς λόγους την έκανες έτσι? που νοσηλευτικές? θα μπορουσες να μου στείλεις καμια φωτο πριν και μετά? ή αν δεν θέλεις μπορείς να μου πεις αν είχες θέμα με την κορυφή της μύτης αν ήταν πεσμένη ή λεπτή? σευχαριστώ που απάντησες πάντως
 
Μπλουζα