Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis9282

Member
Συνήθως σταματάμε όταν κάτι δε μας κάνει και αναζητάμε κάτι άλλο γ'αυτό σε ρώτησα.Απλώς εγώ είπα για το zix ΄ποιος επίσημος φορέας εγγυάται ότι αυτά τα υλικά κάνουν δουλειά ότι δεν κάνουν κακό λχ ή δεν κάνουν τίποτα.Θέλω να πω με απλά λόγια ποιος έβγαλε αυτή τη λοσιόν και διαπίστωσε ότι είναι dht.Τα λέω αυτά αλλά να πω ότι βάζω τώρα το zix αλλά έχω κάποιους ενδιασμούς.
 

cool11

Well-Known Member
sakis9282 είπε:
Με το που σταμάτησα τη μινοξιδίλη(λογω απίστευτων παρενεργειων μετα από 1.5 χρόνο) αραίωσα αρκετά θα έλεγα μέσα στο καλοκαίρι.Βάζω το zixII εδω και ένα μηνα διότι το είχα παρατήσει.Απλώς έχω την εντύπωση ότι παλιότερα που έβαζα revivogen ήταν καλύτερα.Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι μπερδεμένος.Απλως το δεύτερο είναι εργοστασιακό και φαντάζομαι έχει περάσει ελέγχους κτλ.Για το zix έχω αμφιβολίες αν κάνει δουλειά μιας και είναι ιδιοκατασκευή αμφιβόλου αποτελέσματος,εννοώ μη εγκεκριμένου από κάποιο φορέα.Τι πιστεύετε ρε παιδιά;

Αμαν! Καιρο ειχα να ακουσω αποψη υπερ του revivogen εναντι του zix!


Fenimore είπε:
sakis9282 είπε:
Ναι αλλά το σταμάτησες.

Το σταμάτησα για να δοκιμάσω και άλλο προιόντα. Αυτό όμως δεν σημένει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναρχίσω κάτι παρόμοιο μελλοντικά.

Υπαρχει κατι εναλλακτικο, εμπορικο σκευασμα εστω, αλλα να ειναι αποτελεσματικο και επιπλεον...φτηνο?
Παιδια, στην ελλαδα της κρισης, η ενασχοληση του κρατηματος των μαλλιων καταντα πολυ δυσκολη υποθεση.
Υπαρχει φτηνη εναλλακτικη?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδια, στην ελλαδα της κρισης, η ενασχοληση του κρατηματος των μαλλιων καταντα πολυ δυσκολη υποθεση.
Υπαρχει φτηνη εναλλακτικη?



big3q.png
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
sakis9282 είπε:
Συνήθως σταματάμε όταν κάτι δε μας κάνει και αναζητάμε κάτι άλλο γ'αυτό σε ρώτησα.Απλώς εγώ είπα για το zix ΄ποιος επίσημος φορέας εγγυάται ότι αυτά τα υλικά κάνουν δουλειά ότι δεν κάνουν κακό λχ ή δεν κάνουν τίποτα.Θέλω να πω με απλά λόγια ποιος έβγαλε αυτή τη λοσιόν και διαπίστωσε ότι είναι dht.Τα λέω αυτά αλλά να πω ότι βάζω τώρα το zix αλλά έχω κάποιους ενδιασμούς.

http://www.follicle.com/section2/2.html

http://www.livestrong.com/article/538315-azelaic-acid-zinc-b6-for-hair-loss/
 

sakis9282

Member
Fenimore είπε:
sakis9282 είπε:
Συνήθως σταματάμε όταν κάτι δε μας κάνει και αναζητάμε κάτι άλλο γ'αυτό σε ρώτησα.Απλώς εγώ είπα για το zix ΄ποιος επίσημος φορέας εγγυάται ότι αυτά τα υλικά κάνουν δουλειά ότι δεν κάνουν κακό λχ ή δεν κάνουν τίποτα.Θέλω να πω με απλά λόγια ποιος έβγαλε αυτή τη λοσιόν και διαπίστωσε ότι είναι dht.Τα λέω αυτά αλλά να πω ότι βάζω τώρα το zix αλλά έχω κάποιους ενδιασμούς.

http://www.follicle.com/section2/2.html

http://www.livestrong.com/article/538315-azelaic-acid-zinc-b6-for-hair-loss/

Μάλιστα,αλλα αναφέρει αυτόνομα συστατικά σ'αυτά τα λινκ και όχι την παρασκευή του ζιχ.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
sakis9282 είπε:
Μάλιστα,αλλα αναφέρει αυτόνομα συστατικά σ'αυτά τα λινκ και όχι την παρασκευή του ζιχ.

Αναφέρουν τα συστατικά που υπάρχουν μέσα στο zix, τα οποία είναι dht-blocker. Αυτη δεν ήταν η απορία σου? Κατά πόσο τα συστατικά του zix είναι επίσημα dht-blocker ή όχι.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ότι συστατικό έχει μέσα το zix είναι αποδεδειγμένα φυσικά blocker, επίσης τα ίδια συστατικά υπάρχουν και στο revivogen που κάνει 150€..
 

sakis9282

Member
Δε με καταλάβατε,ίσως δε το διατύπωσα σωστά.Εννοώ ότι αν όλα μαζί όπως είναι στο ζιχ κάνουν δουλειά.Πολλά dht μαζεμένα.
Κάτι άλλο.Δεν ξέρω πόσο διάστημα κρατάει το ζιχ.Είχα φτιάξει μια μεγάλη ποσότητα που βρίσκεται στο ψυγείο και την έχω 6μηνο+ κοντά.Δε δείχνει να χάλασε αλλά στις ιδιοκατακευές δεν ξέρεις ποτέ την ημερομηνία λήξης.Επίσης το Ηair Muck το έχω ένα χρόνο και δε γνωρίζω αν έχει χαλάσει ή πόσο ακόμα αντέχει.Δηλ. μη βάζω κάτι στο κεφάλι μου στο οποίο κάποια ουσία να έχει αλλοιωθεί.
 

sakis9282

Member
Νομίζω ότι το ζιχ μου κάνει παρενέργειες.Έχω παρόμοια συμπτώματα με τη μινοξιδίλη σε μικρότερο βαθμό.Ταχυκαρδία και ζάλη.Βάζω ένα μήνα καθημερινά.Δεν βλέπω και σταμάτημα στην τριχόπτωση.Κάποιο άλλο φάρμακο δεν παίρνω πάντως.Ίσως είμαι και ο 1ος που συμβαίνει αυτό.
 

alex2539

New Member
παιδια καλησπέρα

Σκέφτομαι να παραγγείλω το super zix kit απο εδώ: http://advinfoprod.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm
βγαίνει περίπου 60 ευρώ με μεταφορικά.

Επειδή δεν έχω καμία εμπειρία με ανάλογα προιόντα, εχω λίγες ερωτησούλες πριν προχωρήσω

α) Τι θα πρέπει να περιμένω απο αυτο στην αρχή? Επιπλέον τριχόπτωση για αρχή ή απλώς θα μειωθεί? αν βέβαια "πιάνει" πάνω μου!!
β) Το βάζεις στο κεφάλι και μετά απο λίγη ώρα μπορεις να τα φτιάξεις ως συνήθως και να βγεις έξω?
γ) Σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει αλωπεκία, αλλά πάσχει απο άλλο λόγο τριχόπτωσης ισως προσωρινό, είναι δυνατόν να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα

Επίσης αν κάποιος απο εσας έχει τα υλικά και δεν το χρησιμοποιεί πια, θα μπορούσε να μου στείλει ένα pm και να τα βρούμε στην τιμή. Θα ήθελα να το δοκιμάσω λίγο πιο πριν μη παραγγείλω τσαμπα όλη την ποσότητα απο πάνω για ένα χρόνο που διαρκει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
alex2539 είπε:
παιδια καλησπέρα

Σκέφτομαι να παραγγείλω το super zix kit απο εδώ: http://advinfoprod.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm
βγαίνει περίπου 60 ευρώ με μεταφορικά.

Επειδή δεν έχω καμία εμπειρία με ανάλογα προιόντα, εχω λίγες ερωτησούλες πριν προχωρήσω

α) Τι θα πρέπει να περιμένω απο αυτο στην αρχή? Επιπλέον τριχόπτωση για αρχή ή απλώς θα μειωθεί? αν βέβαια "πιάνει" πάνω μου!!
β) Το βάζεις στο κεφάλι και μετά απο λίγη ώρα μπορεις να τα φτιάξεις ως συνήθως και να βγεις έξω?
γ) Σε περίπτωση που κάποιος δεν έχει αλωπεκία, αλλά πάσχει απο άλλο λόγο τριχόπτωσης ισως προσωρινό, είναι δυνατόν να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα

Επίσης αν κάποιος απο εσας έχει τα υλικά και δεν το χρησιμοποιεί πια, θα μπορούσε να μου στείλει ένα pm και να τα βρούμε στην τιμή. Θα ήθελα να το δοκιμάσω λίγο πιο πριν μη παραγγείλω τσαμπα όλη την ποσότητα απο πάνω για ένα χρόνο που διαρκει.

α) μπορεί να έχεις ένα μικρό shedding, μπορεί και όχι. Επίσης μπορει να δεις μείωση της τριχόπτωσης, αλλα αν σε "πιάσει" μπορει να προσφέρει συντήρηση.

β) όταν στεγνώσει τινάζεις λίγο τα μαλλιά να ξεκοκαλώσουν, και τα φιξάρεις κανονικά, απλά τα gel, αφρός , πηλός κτλ να μην ακουμπάνε στο σκαλπ.

γ) όχι.
 
υπάρχει περίπτωση το superzix να μου προκαλεί τριχόπτωση?
το ξεκίνησα Ιούλιο και απο τότε χάνω περισσότερα απο ότι πριν!
είναι και η εποχιακή!
επίσης χρησιμοποιούσα το pantene για πολύ καιρό και διάβασα ότι μπόρει να προκαλέσει τριχώπτωση και αυτό και το σταμάτησα!

αξίζει να του δώσω ακόμα λίγο καιρό?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
mastermind είπε:
υπάρχει περίπτωση το superzix να μου προκαλεί τριχόπτωση?
το ξεκίνησα Ιούλιο και απο τότε χάνω περισσότερα απο ότι πριν!
είναι και η εποχιακή!
επίσης χρησιμοποιούσα το pantene για πολύ καιρό και διάβασα ότι μπόρει να προκαλέσει τριχώπτωση και αυτό και το σταμάτησα!

αξίζει να του δώσω ακόμα λίγο καιρό?

Δεν νομίζω να ευθύνετε στο zix, μπορεις πχ να το κόψεις για λίγο και να το ξαναρχίσεις για να σιγουρευτείς...

Επίσης μην λούζεσε με γνωστές μάρκες σαμπουάν που διαφημίζουν, είναι τίγκα στα χημικά.
 
τώρα λούζομαι με το h&s endurance! άκουσα καλά λόγια
μπορείς να προτείνεις κάποιο άλλο?

επίσης οι τρίχες που πέφτουν έχουν άσπρη μπαλίτσα απο κάτω
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
mastermind είπε:
τώρα λούζομαι με το h&s endurance! άκουσα καλά λόγια
μπορείς να προτείνεις κάποιο άλλο?

επίσης οι τρίχες που πέφτουν έχουν άσπρη μπαλίτσα απο κάτω

Σαμπουάν κετοκοναζόλης 3 λουσίματα την εβδομάδα. Τις καθημερινές πράσινο σαπούνι.
 
Το σαμπουαιν κετοκοναζολης το χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες και το μειωσα στη μια φορα ! Να το συνεχισω στις 3?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
mastermind είπε:
Το σαμπουαιν κετοκοναζολης το χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες και το μειωσα στη μια φορα ! Να το συνεχισω στις 3?

Όπως θες κάντο, πειραματίσου και δες σε πως ανταποκρίνεσε καλύτερα...
 

spyder

New Member
Γεια σας!!
Είμαι νέος στο φόρουμ και ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα κάποιο online μαγαζί που να έχει κάποιο Super Zix II Kit.
Βρήκα κάποια λινκς , αλλά πλέον έχουν πέσει και δεν δουλεύουν, όσα βρήκα σε αυτό το φόρουμ.
Οπότε για να κερδίσω χρόνο, σας κάνω δύο ερωτήσεις:
1) Υπάρχει κάποιο έτοιμο κιτ που αγοράζω και απλώς προσθέτω το νερό και το οινόπνευμα; Αν ναι, δώστε κανένα λινκ γιατί δεν βρίσκω κάτι τέτοιο και θα ήταν σούπερ.
2) Αν δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο κιτ, τότε ποια είναι η πιο «νοικοκυρεμένη» λύση; Δηλαδή υπάρχει κάποιο online μαγάζι που να μπορώ να πάρω όλα αυτά τα συστατικά; Το λέω για να μην παίρνω το κάθε συστατικό από διαφορετικό μαγαζί, και μαζεύονται έτσι πολλά μεταφορικά έξοδα.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
spyder είπε:
Γεια σας!!
Είμαι νέος στο φόρουμ και ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα κάποιο online μαγαζί που να έχει κάποιο Super Zix II Kit.
Βρήκα κάποια λινκς , αλλά πλέον έχουν πέσει και δεν δουλεύουν, όσα βρήκα σε αυτό το φόρουμ.
Οπότε για να κερδίσω χρόνο, σας κάνω δύο ερωτήσεις:
1) Υπάρχει κάποιο έτοιμο κιτ που αγοράζω και απλώς προσθέτω το νερό και το οινόπνευμα; Αν ναι, δώστε κανένα λινκ γιατί δεν βρίσκω κάτι τέτοιο και θα ήταν σούπερ.
2) Αν δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο κιτ, τότε ποια είναι η πιο «νοικοκυρεμένη» λύση; Δηλαδή υπάρχει κάποιο online μαγάζι που να μπορώ να πάρω όλα αυτά τα συστατικά; Το λέω για να μην παίρνω το κάθε συστατικό από διαφορετικό μαγαζί, και μαζεύονται έτσι πολλά μεταφορικά έξοδα.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm το αριστερό κουτάκι. Τα έχει ξεχωριστά τα συστατικά και ακολουθείς τις οδηγείες της πρώτης σελίδας για να το φτιάξεις.
Οινόπνευμα και απιονισμένο νερό αγοράζεις από φαρμακείο και σουπερ μαρκετ.
 
Μπλουζα