Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

sakis9282

Member
στο zix2 με προβληματίζει ότι στο hairmuck δεν έχει ημερομηνια λήξης.Είναι ιδιοκατασκευτή το συγκεκριμενο.Το εχω 1 χρόνο και φοβάμαι μην εχει χαλάσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex2539

New Member
Τελικα εφτασαν σημερα τα υλικα απο το site που εγραψα πιο πανω. Η διαδικασια κατασκευης ηταν δυο λεπτα υποθεση...και αν!!!

Ποτε πρεπει να το χρησιμοποιώ...? Σκεφτομουν για αρχη καθε βραδυ πριν τον υπνο...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
alex2539 είπε:
Τελικα εφτασαν σημερα τα υλικα απο το site που εγραψα πιο πανω. Η διαδικασια κατασκευης ηταν δυο λεπτα υποθεση...και αν!!!

Ποτε πρεπει να το χρησιμοποιώ...? Σκεφτομουν για αρχη καθε βραδυ πριν τον υπνο...

Αν δεν βάζεις κάτι άλλο, η συνιστώμενη δοσολογία είναι 2 φορές x 2 ml την μέρα.
 

alex2539

New Member
Δηλαδη με μια φορα καθε βραδυ δεν γινεται τιποτα?
Θα μπορουσα να το βαζω και το πρωι αλλα μπορω μετα να φτιαξω τα μαλλια οπως συνηθως? Αργει να στεγνωσει?
Ποιες ειναι οι καλυτερες ωρες?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
alex2539 είπε:
Δηλαδη με μια φορα καθε βραδυ δεν γινεται τιποτα?
Θα μπορουσα να το βαζω και το πρωι αλλα μπορω μετα να φτιαξω τα μαλλια οπως συνηθως? Αργει να στεγνωσει?
Ποιες ειναι οι καλυτερες ωρες?

Το zix ουτος ή άλλος είναι αδύναμο, οπότε δεν πρέπει να περιμένεις πολλά. Τώρα τι να σου πω... αν δεν έχεις χρόνο, από το τίπτοα βάζε μία φορά... αλλά όπως είπα μην περιμένεις πολλά.

Δεν αργεί πολύ να στεγνώσει, τινάζεις τα μαλλιά λιγο να ξεκοκαλόσουν και τα φιξάρεις κανονικά (με προσοχή να μην ακουμπάν τα προιοντα styling στο δέρμα).

Για ώρες όποτε σε βολεύει... πχ πολύ πρωι με αργά μεσημέρι ή νωρίς απόγευμα, αργά πρωί με αργά απόγευμα ή βράδυ.
 

cool11

Well-Known Member
Δηλαδη με zix για dht blocker, και regain για regrowth, και fungoral σαμπουαν, δεν ειμαι καπως καλα καλυμμενος;
Πλεον εχω καταλαβει, για μια συντηρηση ελπιζουμε, οτι τιποτε αλλο καλυτερο.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Δηλαδη με zix για dht blocker, και regain για regrowth, και fungoral σαμπουαν, δεν ειμαι καπως καλα καλυμμενος;
Πλεον εχω καταλαβει, για μια συντηρηση ελπιζουμε, οτι τιποτε αλλο καλυτερο.

Είναι μια πολύ καλή medium/light θεραπεία.
 

cool11

Well-Known Member
Fenimore είπε:
cool11 είπε:
Δηλαδη με zix για dht blocker, και regain για regrowth, και fungoral σαμπουαν, δεν ειμαι καπως καλα καλυμμενος;
Πλεον εχω καταλαβει, για μια συντηρηση ελπιζουμε, οτι τιποτε αλλο καλυτερο.

Είναι μια πολύ καλή medium/light θεραπεία.

Τοπικα τι αλλο θα προτεινες να βαλω?
Η κατασταση μου ειναι γενικα υπο ελεγχο, norwood και τετοια δεν ξερω, κροταφοι το αδυνατο σημειο. Γενικα την παλευω.
Τι αλλο προτεινεις, απο τοπικα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Τοπικα τι αλλο θα προτεινες να βαλω?
Η κατασταση μου ειναι γενικα υπο ελεγχο, norwood και τετοια δεν ξερω, κροταφοι το αδυνατο σημειο. Γενικα την παλευω.
Τι αλλο προτεινεις, απο τοπικα?

Με αυτό το σχήμα είσαι οκ για μετρια θεραπεία. Αν θες αργότερα μπορείς να αντικαταστήσεις το dht-blocker με κάποιο πιο δυνατό, αλλά όπως σου είχα πει και παλιότερα δεν μπορώ εγώ να σου προτείνω κάποιο, πρεπει εσυ να αποφασίσεις κατα πόσο θες να ρισκάρεις σε θέμα παρενεργειών.
 

cool11

Well-Known Member
Ε νομιζω οτι με τα τοπικα δεν παιζουν σοβαρες παρενεργειες, γι αυτο λεω για τοπικα.
Τι μπορω να προσθεσω ακομη? Τι mainstream και σχετικα δοκιμασμενο απο πολυ κοσμο θα μπορουσα να βαλω ακομη?
 

GUK

New Member
παιδιά εγώ αντί για αποσταγμένο έβαλα φυσιολογικό ορό 0,9 % λέτε να μην δουλέψει?υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που απαιτείται
αποσταγμένο ύδωρ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ixwr

New Member
RE: Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!
Τι θα χρειαστούμε:
-1 δοχείο το οποίο να μπορεί να πάρει περίπου 250 ml. Καλό είναι 2 κουτιά από regaine σε υγρή μορφή ή παλιά δοχεία του revivogen (με το dropper που έχει).
-50mg Ψευδάργυρο ή 220 mg θειικός Ψευδάργυρος (50 mg Ψευδάργυρος = 220 mg θειικός Ψευδάργυρος) σε κάψουλα ή σε σκόνη (από φαρμακείο). [Online Shop]. Σε σκόνη θα έχει και μεζούρα, οπότε μπορούμε εύκολα να το μετρήσουμε.
-3 x κάψουλες των 50mg με βιταμίνη B6 [Online Shop].
-100 ml αποσταγμένο νερό (το πουλάνε σε super market, αυτό που βάζουν στα σίδερα ατμού)
-15ml αιθυλική αλκοόλη 70% (ή απλά οινόπνευμα). Από φαρμακείο.
-10 ml saw palmetto σε υγρή μορφή (500mgs ανα ml ή σε Ελληνικά 2 κουταλάκια του τσαγιού) [Online Shop].
Τώρα το δύσκολο:
-Μονοελαϊκή πολυοξυ-αιθυλενο-σορβιτάνη (ή αλλιώς polysorbate 80). Δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί σε φαρμακείο. Online μπορεί να βρεθεί [Online Shop].

Κατασκευή
Προσθέστε το νερό με την αλκοόλη σε ένα μεγάλο δοχείο, το οποίο έχει καπάκι.
Μετά προσθέστε τον θειικό ψευδάργυρο, την βιταμίνη B6 και το saw palmetto.
(Εάν πάρετε το palmetto από το link που έχω παραπάνω, θα σας έρθει με το δικό του dropper ώστε να δείτε αμέσως την ποσότητα).
Θα πρέπει να βάλετε στο ψυγείο το υπόλοιπο Saw Palmetto που θα μείνει. Μετά προσθέστε 20 σταγόνες από το polysorbate 80. Κλείστε το δοχείο και ανακινήστε το καλά.
Μετά, προσθέστε το υγρό σας σε όποια δοχεία θέλετε (πχ άδεια από Revivogen ή Regaine).
Η αλκοόλη, θα μας εξυπηρετήσει στο να μεταφερθούν τα υλικά μας στον θύλακα αλλά και να μην αναπτυχτούν τίποτα μικρόβια.
Συνιστάτε να βάλετε την λοσιόν αυτήν στο ψυγείο, γιατί η συγκεκριμένη φόρμουλα δεν έχει τα απαραίτητα αντιοξειδωτικά συστατικά για να αποτρέψουν στο Saw Palmetto να μην μυρίσει.

Πώς να το χρησιμοποιήσετε
Χρησιμοποιώντας το dropper που παρέχονταν με το regaine ή το revivogen, τραβήξτε 1-2ml από την λοσιόν. Έχοντας στο ένα χέρι το dropper, πατήστε το να βγάλει λίγη ποσότητα και αμέσως τρίψτε το σημείο με το άλλο χέρι για να αποφύγετε να πέσει λοσιόν στο πρόσωπο.
Αυτή η διαδικασία θα πρέπει να γίνει δύο φορές την ημέρα. Δεν χρειάζεται να υπερβείτε την ποσότητα, καθώς δεν θα δείτε καλύτερα αποτελέσματα.
Αφήστε να περάσουν 3 τουλάχιστον ώρες προτού χρησιμοποιήσετε κάποιο προϊόν που περιέχει μινοξιδίλη.
 

adelino

Member
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανετε!Μετα απο διαφορες δοκιμές κατέληξα αισίως στο super zix ΙΙ χωρις zinc.Δεδομένου οτι θέλω να χρησιμοποιήσω και minox τι δοσολογια προτείνετε σε αυτα τα 2;Ξερω οτι για τα μεγιστα θελουν 2 x 1ml τη μερα εκαστο.Μπορώ να τα βάζω στα καπακια ή θέλει καποια ωρα διαφορά;Θέλει λούσιμο ενδιάμεσα;Περιμένω τα φώτα σας....Ευχαριστώ και καλή δυναμη σε ολους!
 

adelino

Member
adelino είπε:
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανετε!Μετα απο διαφορες δοκιμές κατέληξα αισίως στο super zix ΙΙ χωρις zinc.Δεδομένου οτι θέλω να χρησιμοποιήσω και minox τι δοσολογια προτείνετε σε αυτα τα 2;Ξερω οτι για τα μεγιστα θελουν 2 x 1ml τη μερα εκαστο.Μπορώ να τα βάζω στα καπακια ή θέλει καποια ωρα διαφορά;Θέλει λούσιμο ενδιάμεσα;Περιμένω τα φώτα σας....Ευχαριστώ και καλή δυναμη σε ολους!

anyone?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
adelino είπε:
Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανετε!Μετα απο διαφορες δοκιμές κατέληξα αισίως στο super zix ΙΙ χωρις zinc.Δεδομένου οτι θέλω να χρησιμοποιήσω και minox τι δοσολογια προτείνετε σε αυτα τα 2;Ξερω οτι για τα μεγιστα θελουν 2 x 1ml τη μερα εκαστο.Μπορώ να τα βάζω στα καπακια ή θέλει καποια ωρα διαφορά;Θέλει λούσιμο ενδιάμεσα;Περιμένω τα φώτα σας....Ευχαριστώ και καλή δυναμη σε ολους!

Αν δεν έχει zinc μπορείς να τα βάζεις και χωρίς λούσιμο το ένα με το άλλο. Με λίγη ώρα διαφορά όμως. Πχ βάζεις zix και μετά από κανά μισάωρο - 1 ώρα βάζεις μινοξιδίλη.
 

Silent

New Member
Θα παραγγείλω μέσω χρεωστικής το superzix γτ μέσω paypal δν μπόρεσα....να ρωτήσω...πόσο καιρό κάνει περίπου να έρθει Ελλάδα...?
 

alex2539

New Member
Το χρησημοποιω καπου στον 1 μηνα+ .... Το βαζω μονο καθε βραδυ πριν τον υπνο. Στην δικη μου περιπτωση κανει δουλεια. Εχω δει μεγαλη μειωση της τριχοπτωσης. Βεβαια εγω δεν εχω και πολυ μεγαλο προβλημα τριχοπτωσης...
Μην περιμενετε και θαυματα, αλλα αξιζει καποιος να το δοκιμασει.

Καπου προς το τελος του πρωτου μηνα εδειχνε να χανει την αποτελεσματικοτητα του, αλλα του προσθεσα λιγο οινοπνευμα και λιγο Hairmack που ειχε στο πακετο οποτε ξαναγινε οπως πριν.
 

spyder

New Member
Παιδιά καλησπέρα,
Πήγα σήμερα στον φαρμακοποιό μου και κάναμε μία συζήτηση σχετικά για τα DHT Blockers.
Αφένος μου είπε να αποφύγω χάπια τύπου proscar λόγω των παρενεργειών που προκαλούνται , και αφετέρου του μίλησα για το Super ZIX II.
Δεν το γνώριζε και με ρώτησε τι περιέχει μέσα. Του είπα πως ένα από τα κύρια συστατικά του είναι ο ψευδάργυρος.
Και μου πρότεινε το εξής. Αντί για τοπικά, καλύτερα να πάρω τον ψευδάργυρο σε χάπι. Έτσι θα είναι πολύ πιο δυνατή η δράση του.
Για την ακρίβεια μου πρότεινε τα BioKap. Εκτός από τα απαραίτητα αμινοξέα έχει μέσα ψευδάργυρο, χαλκό (οπότε πάει περίπατο και το Tricomin), αλλά και Σελήνιο.
Μου φάνηκε φοβερή η ιδέα του. Τα χάπια BioKap αν και τα έχω στο μυαλό μου σαν συμπλήρωμα διατροφής για τα μαλλιά , από την άλλη δεν είναι καλύτερο από το Super ZIX II;;;
Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει;
 
Μπλουζα