Stratos, 3rd operation, last dance..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έχει και 2η χειρουργική αίθουσα να κάνει και άλλα χειρουργεία αλλά να επιβλέπει μόνο.
Μόνος του δεν μπορεί χρειάζεται και άλλο γιατρό.
 

giannis1991

Well-Known Member
Τιμή δεν θα σου πει πιστευω πολυ παραπανω αλλά ενημέρωσε μας το Πάσχα αν μπορει να ξεκλεψει μια ημερομηνία πιο κοντινή ή αν έχει κάποια έκτακτη ακυρώση... Επίσης για το πως χρεώνει επίσημα...
Τώρα η επιλογή δυσκολη... Ο Yaman από τη μια σε άφησε περα για περα ευχαριστημενο αλλά ο Τιρκαλας δείχνει πολυ αξια σημάδια... Νομίζω θα επέλεγα Τιρκαλα παντως... Και για άλλους λόγους...
 

Stratos

Well-Known Member
Εννοείται ότι προτιμώ και εγώ starks αλλά παίζει ρόλο και το χρήμα. Ο yaman ζητάει 2000euro όσα grafts και να βαλω. H starks στη βιντεοκλήση μου είπε διήμερη για 3000 grafts οπότε θα πάει ψηλά λογικά. Δυσκολη η απόφαση. Όταν θα ανέβω θα το παζαρεψω για μία συνεδρία στα 2000-2500 grafts..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εννοείται ότι προτιμώ και εγώ starks αλλά παίζει ρόλο και το χρήμα. Ο yaman ζητάει 2000euro όσα grafts και να βαλω. H starks στη βιντεοκλήση μου είπε διήμερη για 3000 grafts οπότε θα πάει ψηλά λογικά. Δυσκολη η απόφαση. Όταν θα ανέβω θα το παζαρεψω για μία συνεδρία στα 2000-2500 grafts..
Μην παζαρεψεις τα μοσχεύματα και τον χρόνο ...άσε τον να κάνει ότι νομίζει ...παζαρεψε την τιμή μεμονωμένα.... Θα τα βρείτε....
 

Stratos

Well-Known Member
Γιώργο αν είναι να βάλω 3000grafts ο Yaman θα πάρει 2000euro. H starks θα πάει διήμερη. Πόσο λες να τη χρεώσει; Το λιγότερο 3Κ θα θέλει
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο αν είναι να βάλω 3000grafts ο Yaman θα πάρει 2000euro. H starks θα πάει διήμερη. Πόσο λες να τη χρεώσει; Το λιγότερο 3Κ θα θέλει
Μην είναι αποκλειστικό κριτήριο τα λεφτά ειδικά αν μιλάμε για μικρές διαφορές μέχρι 500€ πάνω κάτω .... Βάλε τα όλα σε μια ζυγαριά και απόφασισε... Απλα αν έχεις όντως αποφασίσει τιρκαλα άσε τον να κανει αυτό που νομίζει και μην τον πιέσεις πάνω στην δουλειά του ... Πίεσε στο οικονομικό μόνο .... Αν πάει για διήμερη και σου βάλει 3000 δεν θα σου πάρει 4000€.... Μέχρι 3500€ πιστεύω θα πάει .....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν έχει σταθερή τιμή άσχετα με το πόσα βάλει; Με το graft χρεώνει;
Σου λέει 2500€ μια μέρα 4000€ στην 2ημερη αλλά μόνο αν πλησιάζει έστω και τα ανάλογα μοσχεύματα.... Αν σου βάλει 3000 μοσχεύματα σε διήμερη πιστεύω θα πάει 3200€ με 3500€ Μαξ ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Σου λέει 2500€ μια μέρα 4000€ στο μέρες αλλά μόνο αν πλησιάζει έστω και τα ανάλογα μοσχεύματα.... Αν σου βάλει 3000 μοσχεύματα σε διήμερη πιστεύω θα πάει 3200€ με 3500€ Μαξ ...
George δε νομίζω να είναι έτσι και θα σου εξηγήσω γιατί το λέω .
Είχαμε διαφωνήσει ως προς τη τιμολογιακή πολιτική της Starks όταν εσύ έλεγες ότι πάει με το τριχοθυλάκιο και σου έλεγα ότι δεν είναι έτσι , το θυμάσαι?
Αυτή τη στιγμή και από την έρευνα που έχω κάνει λόγο του ότι συντομα θα πραγματοποιήσω δεύτερη μεταμόσχευση , η Starks είναι μακράν η πιο busy κλινική στη χώρα.
Δε νομίζω ότι έχουν τη δυνατότητα να κάνουν εκπτώσεις με βάση τα τριχοθυλάκια ανάλογα με το περιστατικό αφού η ζήτηση είναι τεράστια για το μέγεθος της κλινικής .
Συν του ότι κάθε περιστατικό είναι διαφορετικό . Δε μπορούν να εξαχθούν 2-2.5Κ τη μέρα για όλα τα περιστατικά ακόμα και με motorized εξαγωγή .
Βασικά το λογικό και το πιο ωφέλιμο για τον ασθενή είναι μια εξαγωγή max μέχρι 2000 την μέρα εάν είναι δυνατόν , με μέσο όρο τα 1800 για να έχει μικρότερη ταλαιπωρία η δοτρια και το περιστατικό ,δηλαδή λιγότερες ενέσεις αναισθησίας κλπ .
4000 € για 3200 μέχρι 4000 τχ είναι πολυ ok η τιμή . Δε νομίζω να υπάρχει πιο VFM στην Ελλάδα .
Το ζητούμενο είναι το αποτέλεσμα να δικαιώσει το περιστατικό
 

Giorgos-3

Well-Known Member
George δε νομίζω να είναι έτσι και θα σου εξηγήσω γιατί το λέω .
Είχαμε διαφωνήσει ως προς τη τιμολογιακή πολιτική της Starks όταν εσύ έλεγες ότι πάει με το τριχοθυλάκιο και σου έλεγα ότι δεν είναι έτσι , το θυμάσαι?
Αυτή τη στιγμή και από την έρευνα που έχω κάνει λόγο του ότι συντομα θα πραγματοποιήσω δεύτερη μεταμόσχευση , η Starks είναι μακράν η πιο busy κλινική στη χώρα.
Δε νομίζω ότι έχουν τη δυνατότητα να κάνουν εκπτώσεις με βάση τα τριχοθυλάκια ανάλογα με το περιστατικό αφού η ζήτηση είναι τεράστια για το μέγεθος της κλινικής .
Συν του ότι κάθε περιστατικό είναι διαφορετικό . Δε μπορούν να εξαχθούν 2-2.5Κ τη μέρα για όλα τα περιστατικά ακόμα και με motorized εξαγωγή .
Βασικά το λογικό και το πιο ωφέλιμο για τον ασθενή είναι μια εξαγωγή max μέχρι 2000 την μέρα εάν είναι δυνατόν , με μέσο όρο τα 1800 για να έχει μικρότερη ταλαιπωρία η δοτρια και το περιστατικό ,δηλαδή λιγότερες ενέσεις αναισθησίας κλπ .
4000 € για 3200 μέχρι 4000 τχ είναι πολυ ok η τιμή . Δε νομίζω να υπάρχει πιο VFM στην Ελλάδα .
Το ζητούμενο είναι το αποτέλεσμα να δικαιώσει το περιστατικό
Άσε αυτές τις αναλύσεις για άλλες κλινικές που δουλεύουν πιο επαγγελματικά-πελατειακα.... Ο τυρκαλας έχει μια διαφορετική προσέγγιση ας πούμε ...δεν είναι ίδρυμα αλλά ας πούμε έχει μια ευελιξία.... Μέχρι και πριν 6 μήνες που έκανα την επέμβαση μου και το συζήτησα ήταν έτσι ακριβώς όπως τα λέω ... Εξάλλου όλα τα περιστατικά προς το παρόν που έχουμε εδώ μέσα το επιβεβαιώνουν αυτό όσο αφορά την την τιμή ... Τώρα αν άλλαξε κάτι τελευταία εγώ δεν τον ξέρω .... Ας μας πούνε οι επόμενοι που θα ακολουθήσουν εδώ...
 

jersey

Well-Known Member
Δεν ειναι όλα τα περιστατικά για 4000 grafts και θα πρέπει να βάζει όσα χρειάζεται ο καθένας. π.χ. αν χρειάζεται να το πάει συντηρητικά κάποιος λόγω ότι δεν έχει και καλή δότρια και να το σπάσει σε 2-3 επεμβάσεις για να επουλώνει καλύτερα η δότρια τότε θα πρέπει να μπορεί να εξάγει 2500 grafts σε μία μέρα. Με motorised είναι εύκολο να εξάγεις τόσα g σε μία μέρα, εδώ οι κοπέλες του Lorenzo έβγαλαν 2800 σε μια μέρα με manual Και δεν μπορεί ο Τυρκαλάς να βγάλει 2500 σε μία ημέρα με motorised; Ή αν χρειάζεται κάποιος 2800-3000g θα πρέπει να βάλει τόσα σε διήμερη και όχι παραπάνω, οπότε η τιμη θα πρέπει να αναπροσαρμόζεται και να κατεβαίνει αναλόγως τα grafts.
 

jersey

Well-Known Member
ε καλά ναι εννοείται αυτό..γιατί το λες ; ότι θα ειναι πιο κουραστικό επειδή το κάνει το ίδιο άτομο και την εξαγωγή και την τοποθέτηση ; ενώ π.χ. ο lorenzo κάνει μόνο την τοποθέτηση ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε βέβαια, η τοποθέτηση με implanter είναι πολύ πιο αργή από την εξαγωγή. Ένα άτομο δεν μπορεί να βγάλει (έστω και με motorised) 2800g και μετά να τα βάλει με implanter μέσα σε μια μέρα. Αν ζοριστείς μπορείς να το κάνεις αλλά όπως καταλαβαίνεις μιλάμε για σκότωμα.
 

jersey

Well-Known Member
Ότι είναι πιο κουραστικό ναι σίγουρα είναι… δεν είπα βέβαια και για 2800. Για 2500 είπα…ας πούμε στην Advanced έχουν αρκετά περιστατικά με 2500 και μέχρι 2700 σε μια μέρα και την κάνει το ίδιο άτομο τόσο την εξαγωγή όσο και την τοποθέτηση όπως και ο Τουρκάλας. Και οι 2 με implanter.
 

Georgie

Well-Known Member
Ότι είναι πιο κουραστικό ναι σίγουρα είναι… δεν είπα βέβαια και για 2800. Για 2500 είπα…ας πούμε στην Advanced έχουν αρκετά περιστατικά με 2500 και μέχρι 2700 σε μια μέρα και την κάνει το ίδιο άτομο τόσο την εξαγωγή όσο και την τοποθέτηση όπως και ο Τουρκάλας. Και οι 2 με implanter.
Δε ξέρω πως έχει περάσει αυτό με την Advanced ότι θα σου βγάλει και θα σου τοποθετήσει 2500 την ημέρα .
Βασικά ούτε οι ίδιοι ξέρουν αφού ως συνήθως δεν υπάρχει πλάνο πριν από την επέμβαση , πάμε και βλέπουμε λένε .
Τα 2500 θεωρητικά είναι το ταβάνι τους και αφορά εύκολα περιστατικά, δηλαδή μη νομίζεις ότι εξετάζουν τη δοτρια αν μπορεί να αντέξει , απλά εάν η εξαγωγή είναι δύσκολη η έχει αιμορραγία, η έχεις θέμα με την αναισθησία κλπ δε θα σου βγάλουν τόσα με τίποτα .
Υπολόγισε μέσο όρο τα 2100 -2200 την ημέρα .

Επίσης σε μια συνεδρία τέτοια των 2500 να ξέρεις ότι υπάρχει συνήθως και ταλαιπωρία για τον ασθενή , δηλαδή περισσότερες ενέσεις, μεγαλύτερο οίδημα και προς το τέλος της συνεδρίας ο πόνος είναι πιο έντονος .
 
Μπλουζα