Stratos, 3rd operation, last dance..

Stratos

Well-Known Member
Στρατο καταρχην καλη επιτυχία, εκάνες πολυ καλη επιλογη με Yaman σε VFM αλλά αφου εχουμε πλεον κορυφαιο VFM στο σπιτι μας δεν υπαρχει λογος για ταξιδι εξω. Καλή επιτυχία!

Κάποιοι γιατροί ισχυρίζονται οτι ναι μεν a priori δεν ειναι καλης ποιοτητας τα body grafts αλλα οταν μεταφερονται στο κεφαλι, εχει παρατηρηθει οτι αλλαζουν και μιμούνται τα hair grafts λόγω του αιματώνονται όπως τα δεύτερα. Εχει αρκετη λογική.
Συμφωνώ αλλά έχω μια επιφύλαξη στο κόστος. Ο yaman θέλει 2000ευρω όσα και να βάλω. Ο Τυρκαλας δεν νομίζω να δεχθεί να βάλει ''μονο'' 2000grafts και να πληρώσω και εκεί 2000ευρω. Θα μου πει πάμε για 3000-3500 οπότε κόστος γύρω στα 3500.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ αλλά έχω μια επιφύλαξη στο κόστος. Ο yaman θέλει 2000ευρω όσα και να βάλω. Ο Τυρκαλας δεν νομίζω να δεχθεί να βάλει ''μονο'' 2000grafts και να πληρώσω και εκεί 2000ευρω. Θα μου πει πάμε για 3000-3500 οπότε κόστος γύρω στα 3500.
Δεν είναι έτσι.
Θα σου πει μόλις σε δει από κοντά,μην είσαι σίγουρος ότι θα σου πει πάμε να βγάλουμε 3000g
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σου πει όσα μπορούμε να βγάλουμε θα τα βγάλουμε.
Και θα σου κάνει μια ακριβή εκτίμηση όταν δει όλο το κεφάλι σου.
Πρώτα πας και τον βλέπεις και μετά αποφασίζεις.
 

jersey

Well-Known Member
Συμφωνώ αλλά έχω μια επιφύλαξη στο κόστος. Ο yaman θέλει 2000ευρω όσα και να βάλω. Ο Τυρκαλας δεν νομίζω να δεχθεί να βάλει ''μονο'' 2000grafts και να πληρώσω και εκεί 2000ευρω. Θα μου πει πάμε για 3000-3500 οπότε κόστος γύρω στα 3500.
ο Yaman νομίζω κερδίζει έδαφος και η προσέγγιση του είναι πιο ρεαλιστική και ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Αφού έκανες και τις 2 προηγούμενες επεμβάσεις σου εκεί και πήγαν καλά, θα έλεγα να πας Yaman πάλι.
 

Stratos

Well-Known Member
ο Yaman νομίζω κερδίζει έδαφος και η προσέγγιση του είναι πιο ρεαλιστική και ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Αφού έκανες και τις 2 προηγούμενες επεμβάσεις σου εκεί και πήγαν καλά, θα έλεγα να πας Yaman πάλι.
o Yaman με ξέρει και έχει δει το κεφάλι μου, ο Τυρκαλάς από φωτογραφίες και μια τηλεσυνάντηση κρίνει ότι έχω πολλά ακόμα, αλλά όταν με δει απο κοντά πιστεύω θα αναθεωρήσει για το πόσα έχω διαθέσιμα. Το πάσχα που θα πάω θα δούμε, θα ενημερώσω έτσι και αλλιώς..
εδώ που τα λέμε βέβαια από τις φώτο δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπει τα grafts.. κρανίου τόπο βλέπω εγώ και μεγάλο κενό πίσω που δεν καλύπτεται με τίποτα.. εν τω μεταξύ ούτε και τα γένια είναι πυκνά και αυτά..
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 88
  • 2.jpg
    2.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 74
  • 3.jpg
    3.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 65
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 84
Τελευταία επεξεργασία:

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Στράτο να σε ρωτήσω, επειδή προσανατολίζομαι και 'γω για Γιαμάν για την πρώτη μου.

Μου έχει πει πως προτείνει DHI συνεδρία με 3500-4000 grafts (Θα δούμε επιτόπου πόσα χρειάζονται όντως, είμαι NW3V-4). Απ'όσο ξέρω, έχει ομάδα τριών τεχνικών που κάνουν εξαγωγή/τοποθέτηση, οπότε είναι ρεαλιστικό να πάρουν και να φυτέψουν αυτά τα μοσχεύματα σε μια οχτάωρη συνεδρία; Επίσης, αν κατάλαβα καλά, η DHI ουσιαστικά είναι FUE μόνο που αντί να σου τραβήξουν τα μοσχεύματα, να τα κρατήσουν στο μούσκιο και να τα φυτέψουν μετά, μια που στα παίρνουν και μια που στα φυτεύουν; Θεωρητικά έτσι κερδίζεις χρόνο και έχεις καλύτερη επούλωση;

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Stratos

Well-Known Member
κλείσαμε ένα χρόνο, λήπτρια και δότρια είναι όπως την βλέπετε.
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 67
  • 4.jpg
    4.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 65
  • 7.jpg
    7.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 75
  • 8.jpg
    8.jpg
    575.2 KB · Προβολές: 76
  • 9.jpg
    9.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 76

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σου έχει φτιάξει φοβερή hairline, φτού φτού! Η δότρια επίσης φαίνεται σε καλή κατάσταση, με γειές και να το χαίρεσαι!
 

alex7

Well-Known Member
εγω νομίζω έχεις δότρια αν και πολύ περιορισμένη.Οτι υπάρχει φυσικά θα πρέπει να πάει στο κράουν
 

Stratos

Well-Known Member
πράμα δεν έχει μείνει από δότρια στο κεφάλι, όσα και να βγάλω από εδώ και πέρα θα φαίνεται κενό.
θα βγάλω μόνο από γένια και βλέπουμε.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Το crown είναι πολύ μεγάλο προκειμένου να καλυφθεί ικανοποιητικά με γένια και τη δότρια. Ίσως με τρίχες από στήθος θα μπορούσε να φτιάξει ένα ωραίο υπόστρωμα, αλλά ακόμα κι εκεί, πιστεύω υπάρχουν όρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Το αν έχει μείνει κάτι από δότρια θα στο πει από κοντά ο γιατρός, εσύ δεν μπορείς να ξέρεις. Λογικά κάτι θα έχει μείνει να βγάλεις και από δότρια πέρα από τα γένια. Μπορεί να γίνει ομογενοποίηση της δότριας οπότε δεν θα φαίνεται κάτι άσχημο και στη δότρια.

Ωραία φυσικότητα και πυκνότητα έχει πάντως η hairline σου...άντε να σουλουπώσεις και όσο είναι εφικτό το crown και να κλείσεις τον κύκλο σου.
 

Chris34

Active Member
Μια χαρά σε σχέση με το που ήσουν και που εφτασες.
Εγώ θα την ζοριζα κι άλλο τη δοτρια μου για να έχω καλύτερη πυκνότητα στη ληπτρια.
 

Stratos

Well-Known Member
O Τυρκαλας έχει αναμονή Γενάρη 23, εγώ λόγω δουλειάς μπορώ μόνο σε διακοπές σχολείων, η τσέπη δε σηκώνει και πολλά οπότε έκλεισα Χριστούγεννα στο yaman με 2000ευρω όσα grafts και αν βάλουμε, θα ξηλώσουμε γένια και ότι βρει από κεφάλι.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ωραίος Στράτο, καλή επιτυχία, πιστεύω πως με γένια και αν πιάσετε και στήθος θα γίνει ποιοτική δουλειά!

ΥΓ Παίζει να είμαστε κοντά το Δεκέμβρη, στοχεύω να κλείσω εκεί 17-18/12.
 

alex7

Well-Known Member
Ωραίος Στράτο, καλή επιτυχία, πιστεύω πως με γένια και αν πιάσετε και στήθος θα γίνει ποιοτική δουλειά!

ΥΓ Παίζει να είμαστε κοντά το Δεκέμβρη, στοχεύω να κλείσω εκεί 17-18/12.
δεν κάνουν οι τρίχες από το στήθος φίλε.Τα έχουμε ξαναγράψει στο φόρουμ.Αν βάλεις από εκεί θα είσαι το μισό καιρό καραφλός.Δεν έχουν μεγάλο χρόνο ζωής
 

montecristo

Well-Known Member
O Τυρκαλας έχει αναμονή Γενάρη 23, εγώ λόγω δουλειάς μπορώ μόνο σε διακοπές σχολείων, η τσέπη δε σηκώνει και πολλά οπότε έκλεισα Χριστούγεννα στο yaman με 2000ευρω όσα grafts και αν βάλουμε, θα ξηλώσουμε γένια και ότι βρει από κεφάλι.
Πολύ καλή τιμή σου έκανε o yaman. Ο συγκεκριμένος γιατρός φαίνεται καλή επιλογή, αν κρίνουμε από το αποτέλεσμα που σου έδωσε αλλά και γενικά από άλλα αποτελέσματα του που έχουν δημοσιευτεί. Το σκέφτομαι και εγώ για yaman.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Έλα ρε, κοίτα να δεις που πάντα μαθαίνω κάτι σε αυτό το φόρουμ! Δεν είχα ιδέα! Είχα μια έτσι αμυδρή αντίληψη πως τις χρησιμοποιούν σαν 'υπόστρωμα' όταν πρόκειται να καλύψουν μεγάλα κενά. Είναι λογικό αυτό που λες.
 

Stratos

Well-Known Member
Πολύ καλή τιμή σου έκανε o yaman. Ο συγκεκριμένος γιατρός φαίνεται καλή επιλογή, αν κρίνουμε από το αποτέλεσμα που σου έδωσε αλλά και γενικά από άλλα αποτελέσματα του που έχουν δημοσιευτεί. Το σκέφτομαι και εγώ για yaman.
έχει ανεβάσει την τιμή ο Υαμαν, στην αρχή μου έλεγε 3500ευρώ. Όταν του είπα ότι έχω κάνει ήδη δύο σε αυτόν, ότι έχω ανεβάσει σε φόρουμ το αποτέλεσμα και ότι του έστειλα άλλα τρία άτομα γνωστούς μου από Κρήτη που μένω μου είπε 2000ευρώ.
 

bobby

Well-Known Member
έχει ανεβάσει την τιμή ο Υαμαν, στην αρχή μου έλεγε 3500ευρώ. Όταν του είπα ότι έχω κάνει ήδη δύο σε αυτόν, ότι έχω ανεβάσει σε φόρουμ το αποτέλεσμα και ότι του έστειλα άλλα τρία άτομα γνωστούς μου από Κρήτη που μένω μου είπε 2000ευρώ.
Το πετρέλαιο φταίει….. βρήκανε όλα τα λαμόγια να αυξήσουν τις τιμές στα πάντα λόγω του πολέμου …..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα