Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

tol

Well-Known Member
Επίσης πείτε με τρελό, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω βγάλει τρίχες στη hairline, κάποιες από τις οποίες είναι και αρκετά κάτω από τα μεταμοσχευμένα και τις ξυρίζω με ξυράφι για να καταλάβετε. Αυτό δεν υπήρχε πριν το saw και ας χρησιμοποιούσα ένα χρόνο μινοξ. Είναι πολλές περισσότερες από τη φωτό και πάνε μεχρι τα πλάγια..

Φιλε mic6, κατι τετοια αστηριχτα, αναποδεικτα, εκτος πραγματικοτητας γραφεις και τρελαινεται ο Xristoforaz!!!
Λαμβανεις μονο σοου παλμετο? Η και κατι αλλο?
Εχεις προβει σε μεταμοσχευση ποτε?
Τι εννοεις οτι κλεινουν κενα?
Φυτρωνει μαλλι σε κενα-καραφλα σημεια του κεφαλιου σου?
Πχ..στο κραουν η καπου αλλου εχεις επανεκφυση μαλλιων?
Δωσε πληροφοριες για την παλμεταρα, να παρουμε λιγο τα πανω μας!

Οσα αναφερεις στα τελευταια σου post ειναι εντελως αναξιοπιστα και εκτος πραγματικοτητας.

Φαινεται οτι η επιτυχημενη μεταμοσχευση σου σε εκανε να ξεχασεις την προγενεστερη εικονα του μαλλιου σου.

Για να σου τονωσω, λοιπον, τη μνημη σου, επισυναπτω (στο τελος του σχολιου μου) φωτογραφιες δικες σου (μετα τη μεταμοσχευση και πριν ξεκινησεις τη ληψη του saw palmeto). Νομιζω οτι και ενας τυφλος μπορει να διακρινει οτι οι τριχες που εσυ (αυθαιρετα) ισχυριζεσαι πως βγηκαν απο τη χρηση του palmeto, προϋπηρχαν. Η hairline που σου εκαναν στον Bεκρη (ορθως κατα την αποψη μου) ηταν δυο εκατοστα πανω απο τις μαμα τριχες που διεθετες διασπαρτες στο κεντρο της Α ζωνης.

Επομενως, ειναι αναληθη οσα γραφεις, οτι δηθεν το palmeto ευθυνεται για αυτες.

Επισης, το εχω γραψει και αλλες φορες...αυτος που πιστευει οτι δε χανει καμια τριχα καθημερινα, ζει σε αλλο πλανητη ή ανηκει σε καποιο αλλο ειδος και οχι το ανθρωπινο.

Εσυ και ο Kapa νομιζετε και προσπαθειτε να μας πεισετε οτι δε χανετε ουτε μια τριχα!!!

Ολοκληροι επιστημονες, επιστημονικες μελετες γραφουν οτι η ανθρωπινη τριχα εχει φασεις ζωης (αναγενη, τελογενη) και οτι ΟΛΕΣ οι τριχες μετα απο καποιο χρονικο διαστημα πεφτουν και εσεις επιμενετε.

Σας γραφουμε οτι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ειναι φυσιολογικο να χανουν καθημερινα 50 τριχες και εσεις εξακολουθειτε να μην αποδεχεσθε τα πορισματα της επιστημης.

Ακομη και ο Ρουβας, ο Μπεζος και καθε μαλλιας (nw0) χανει κατα μεσο ορο 50 τριχες την ημερα, ενω εσυ και ο Kapa καμια!!! Αληθεια, ποιος νοημων ανθρωπος μπορει να πιστεψει αυτα που γραφετε;

Σου εχω γραψει επανειλημμενα οτι δεν μπορεις να καταμετρησεις και να αντιληφθεις ποσες τριχες χανεις καθημερινα και εσυ επιμενεις οτι δηθεν εχεις ενα προσωπικο σημειωματαριο και καταγραφεις καθε απωλεια τριχας...ειτε στο κρεβατι, ειτε στο δρομο, ειτε στη δουλεια, ειτε οπουδηποτε αλλου.

Ειλικρινα λυπαμαι για τον τονο των γραφομενων μου...αλλά δεν μπορω να ανεχθω να βιάζεται η λογικη η δικη μου και αλλων μελων του forum...δεν μπορω να ανεχθω να γραφονται αναποδεικτα στοιχεια που παρασυρουν απειρα μελη και καλλιεργουν φρουδες ελπιδες.

Διαβαζουν για δηθεν τριχες που φυτρωσαν, για δηθεν τριχες που δεν πεφτουν ποτε και ελπιζουν πως βρεθηκε το φαρμακο κατα της αλωπεκιας.

Θα σε παρακαλουσα, λοιπον, φιλε mic6, να προσπαθεις να αποφευγεις να γραφεις τετοιες αστηρικτες αποψεις...χαλιναγωγησε λιγο τον υπερμετρο ενθουσιασμο σου...μην προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου και τους αλλους για πραγματα που ολοφανερα ειναι εκτος πραγματικοτητας και αντιβαινουν της λογικης.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200704-153916.png
    Screenshot_20200704-153916.png
    403.1 KB · Προβολές: 59
  • Screenshot_20200704-153526.png
    Screenshot_20200704-153526.png
    485 KB · Προβολές: 74
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23298508/
εδω συγκριτικη μελετη saw palmetto με φιναστεριδη για 2 χρονια . 1mg fina vs 320mg saw . 38% ανταποκριση και αυξημενη τριχοφυια στο saw , 68% στο 1mg φινα . Μας λεει δηλαδη πως δουλευει απλα λιγοτερο καλα απο φινα . Τουλαχιστον σε αυτη τη μελετη για 2 χρονια.

εδω δειχνει πως το saw palmetto επιρεαζει την τριχοφυια επιρεαζοντας το TGF-b pathway . Πολυ περιληπτικα DHT-> Αυξημενη TGF-b . Οποτε μειωνεις ειτε dht , ειτε tgf-b , ειτε και τα 2 , με διαφορα φαρμακα ή και μη, μεστοχο την προστασια του μαλλιου.

Υπαρχουν μερικες ακομα μελετες που δειχνουν μειωση dht κτλ αλλα οπως φαινεται δουλευει ( και) με διαφορετικο μηχανισμο

Οπως και να χει εγω θα προτιμουσα να υπηρχε πολυ μεγαλυτερος ογκος δημοσιευσεων και μελετων , πιο αυστηρων , και σε μεγαλυτερα δειγματα ανθρωπων . Αν μου λεγε καποιος Μακη πρεπει οπωςδηποτε να παρεις saw palmetto , θα διαλεγα σε χαπι και οχι τοπικα για μεγαλυτερη ευκολια. Εψαξα στο iherb ειδα εχει με 10 ευρω . Οποτε και τιποτα να μη κανει τουλαχιστον μικρη η ζημια .
 

vag25

Well-Known Member
Οποτε ας πουμε μπακαλιστικα οτι στην καλυτερη θα λειτουργει σαν low dose φιναστεριδης. Aυτη που προτεινει ο lorenzo δηλαδη σε ορισμενες περιπτωσεις. Δεν θα ηταν ασχημη ιδεα σαν λυση αν μειωνε την πιθανοτητα για παρενεργειες.
 

makis25

Well-Known Member
δε μπορω να πω με βεβαιοτητα vag , χρειαζομαστε καλυτερη τεκμηριωση . Που ξερεις ισως δρα και συνεργικα μαζι με αλλα φαρμακα ή προιοντα . Για παρενεργειες επισης δε μπορω να πω . Αν μου το διναν δωρο μαλλον θα το επαιρνα . Μονος να το αγοραζα δε ξερω . Παιρνω πολυ δυνατοτερα πραγματα εξαλλου. Αν δεν επαιρνα τιποτα ισως το δοκιμαζα . Αλλα αν το δοκιμαζα θα το δοκιμαζα για 6 μηνες , 1 χρονο τουλαχιστον . Το μαλλι ειναι σα το Τιτανικο , θελει πολυ χρονο να παρει τη στροφη ακομα και να στριψεις το τιμονι εγκαιρως .


edit Και μιας και εχω πολυ καιρο να το πω , θελω να θυμισω παλι κατι σε οσους διαβασουν που το επαναλαμβανω κατα διαστηματα.
Αν κανει καποιος οποιαδηποτε θεραπεια για το μαλλι και το μαλλι με το περασμα του χρονου παραμενει ιδιο ή περιπου ιδιο με ελαχιστες, ή λιγες απωλειες , τοτε παλι ειναι επιτυχια. Τοτε παλι αυτο σημαινει πως δουλευει η θεραπεια μια χαρα . Επιτυχια για μια θεραπεια δεν ειναι μονο ξαφνικα να φυτρωνει πολυ μαλλι και να κραταει για πολλα χρονια ετσι . Αυτο συμβαινει στους λιγους . Επιτυχια μιας θεραπειας ειναι και η συντηρηση ή εστω και οι ελαχιστες δυνατες απωλειες. Και ενα τετοιο σεναριο παλι δειχνει πως οι θεραπειες που κανει ο καθε ενας δουλευουν . Δε θα πρεπει να απογοητευει ενα τετοιο αποτελεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Οποτε ας πουμε μπακαλιστικα οτι στην καλυτερη θα λειτουργει σαν low dose φιναστεριδης. Aυτη που προτεινει ο lorenzo δηλαδη σε ορισμενες περιπτωσεις. Δεν θα ηταν ασχημη ιδεα σαν λυση αν μειωνε την πιθανοτητα για παρενεργειες.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23298508/
εδω συγκριτικη μελετη saw palmetto με φιναστεριδη για 2 χρονια . 1mg fina vs 320mg saw . 38% ανταποκριση και αυξημενη τριχοφυια στο saw , 68% στο 1mg φινα . Μας λεει δηλαδη πως δουλευει απλα λιγοτερο καλα απο φινα . Τουλαχιστον σε αυτη τη μελετη για 2 χρονια.

εδω δειχνει πως το saw palmetto επιρεαζει την τριχοφυια επιρεαζοντας το TGF-b pathway . Πολυ περιληπτικα DHT-> Αυξημενη TGF-b . Οποτε μειωνεις ειτε dht , ειτε tgf-b , ειτε και τα 2 , με διαφορα φαρμακα ή και μη, μεστοχο την προστασια του μαλλιου.

Υπαρχουν μερικες ακομα μελετες που δειχνουν μειωση dht κτλ αλλα οπως φαινεται δουλευει ( και) με διαφορετικο μηχανισμο

Οπως και να χει εγω θα προτιμουσα να υπηρχε πολυ μεγαλυτερος ογκος δημοσιευσεων και μελετων , πιο αυστηρων , και σε μεγαλυτερα δειγματα ανθρωπων . Αν μου λεγε καποιος Μακη πρεπει οπωςδηποτε να παρεις saw palmetto , θα διαλεγα σε χαπι και οχι τοπικα για μεγαλυτερη ευκολια. Εψαξα στο iherb ειδα εχει με 10 ευρω . Οποτε και τιποτα να μη κανει τουλαχιστον μικρη η ζημια .

Φιλοι μου, φυσικα δεν αποθαρρυνω κανεναν απο την προσπαθεια να βρει καθε δυνατη λυση/θεραπεια για το μαλλι του.

Οταν ομως διαβαζω σχολια, οπως αυτα που γραφει ο φιλος mic6, για τη δηθεν επιτυχια μιας θεραπειας, τοτε σταματω να πιστευω οτιδηποτε.

Οταν διαβαζω απο ενα μελος του forum οτι ειναι βεβαιος πως το saw palmetto του εβγαλε νεες τριχες και αποδεικνυεται με φωτογραφιες η αναξιοπιστια των γραφομενων, τοτε τι εχετε να πειτε;

Δειτε τις φωτογραφιες που εχω επισυναψει πιο πανω...δειχνουν ξεκαθαρα οτι ο φιλος mic6 δε θυμαται καν ποια ηταν η εικονα του μαλλιου του. Δε θυμαται οτι ειχε τουλαχιστον 50 τριχες ξεκαρφωτες κατω απο τη hairline στο κεντρο του μετωπου. Η μεταμοσχευση ξεκινησε πανω απο αυτες...και τωρα βγαινει και ισχυριζεται με βεβαιοτητα οτι ειναι αποτελεσμα του saw palmetto!!!

Πως, λοιπον, να πιστεψουμε τετοιες αναληθεις μαρτυριες;

Επισης, οταν διαβαζουμε, παλι απο τον mic6, οτι δηθεν δεν πεφτει ΚΑΜΙΑ τριχα και επιμενει σε αυτη την παραδοξολογια, πώς μπορουμε να εμπιστευθουμε τετοιες μαρτυριες;

Επομενως, πρεπει να στηριζομαστε σε τεκμηριωμενες εμπειριες και οχι σε αβασιμες υποθεσεις.

Νομιζω οτι σε αυτο το νημα (απο τοτε που ο φιλος gerassis ξεκινησε να δινει στοιχεια για τις δοσεις και τα καταλληλα σκευασματα saw palmetto) πολλα μελη αποφασισαν να ξεκινησουν τη χρηση του. Οσο, λοιπον, το παρακολουθω, παρατηρω οτι ο αρχικος ενθουσιαμος για το "θαυμα της φυσης" εχει κοπασει. Πολλα ειναι τα μελη που δηλωσαν οτι δεν ειχαν καμια θετικη επιδραση και διεκοψαν τη θεραπεια. Εχουν μεινει ελαχιστοι "δον Κιχωτες" που παλευουν με υπερμετρο ζηλο να μας πεισουν για τα αποτελεσματα του. Τελικα, ομως, και αυτων οι μαρτυριες, οπως αποδεικνυεται, δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.
 

tol

Well-Known Member
Ελα πες ότι παίρνεις φίνα, μη το κρύβεις αλλο
Εγω εχω βγαλει τετοιες ξεμπαρκες με Βιταμινες+ τακτικα Fungoral
Φιλε taso, ουτε 5 mg φινας καθημερινα δε θα μπορουσαν να δωσουν τετοιες τριχες στο σημειο αυτο της hairline και μαλιστα στην ηλικια που βρισκεται ο φιλος mic6.
Σε ηλικιες ανω των 40 η φιναστεριδη αποδιδει κυριως στις πισω ζωνες...στις μπροστα βοηθα για συντηρηση.

Φιλε Harri, ελπιζω να μην ειναι και οι δικες σου "μουφα" ή "κατα φαντασιαν" τριχες. Οπως μπορεις να διαπιστωσεις απο τις φωτογραφιες που παραθετω πιο πανω, οι τριχες του mic6 που πιστεψες οτι ηταν αποτελεσμα του saw palmetto, ηταν απλα δικες του τριχες που ειχε ξεχασει πως προϋπηρχαν και νομιζει πως το "θαυμα της φυσης" ηταν η αιτια της επαναφυτρωσης τους.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Επίσης πείτε με τρελό, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω βγάλει τρίχες στη hairline, κάποιες από τις οποίες είναι και αρκετά κάτω από τα μεταμοσχευμένα και τις ξυρίζω με ξυράφι για να καταλάβετε. Αυτό δεν υπήρχε πριν το saw και ας χρησιμοποιούσα ένα χρόνο μινοξ. Είναι πολλές περισσότερες από τη φωτό και πάνε μεχρι τα πλάγια..
Τέτοιες τρίχες ξεμπαρκες είχα κ εγώ κ μάλλον συμβαίνει σε όλους τους γλομπους που έμειναν με μια τρίχα στην Χίο κ μια τρίχα στην Κέρκυρα κ κάνουν μμ με οριοθέτηση χερλαιν υποχρεωτικά πιο ψηλά ...μάλιστα εγώ τις χτύπησα κ με λέιζερ (τι ειρωνία) να φύγουν οριστικά γιατί τις ξυριζα. Προφανώς τις είχες ξεχάσει κ μπερδεύτηκες .... Τόσο γερή τρίχα κ δυνατή ξέρεις πολύ καλά δεν κάνει τίποτα ακόμα που να έχει ανακαλυφθεί....
 

Harris_G

Well-Known Member
Φιλε taso, ουτε 5 mg φινας καθημερινα δε θα μπορουσαν να δωσουν τετοιες τριχες στο σημειο αυτο της hairline και μαλιστα στην ηλικια που βρισκεται ο φιλος mic6.
Σε ηλικιες ανω των 40 η φιναστεριδη αποδιδει κυριως στις πισω ζωνες...στις μπροστα βοηθα για συντηρηση.

Φιλε Harri, ελπιζω να μην ειναι και οι δικες σου "μουφα" ή "κατα φαντασιαν" τριχες. Οπως μπορεις να διαπιστωσεις απο τις φωτογραφιες που παραθετω πιο πανω, οι τριχες του mic6 που πιστεψες οτι ηταν αποτελεσμα του saw palmetto, ηταν απλα δικες του τριχες που ειχε ξεχασει πως προϋπηρχαν και νομιζει πως το "θαυμα της φυσης" ηταν η αιτια της επαναφυτρωσης τους.
Tol 10-15 βγαινουν ετσι ξεκαρφωτα, δε λεει κατι, κλαιν
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλε taso, ουτε 5 mg φινας καθημερινα δε θα μπορουσαν να δωσουν τετοιες τριχες στο σημειο αυτο της hairline και μαλιστα στην ηλικια που βρισκεται ο φιλος mic6.
Σε ηλικιες ανω των 40 η φιναστεριδη αποδιδει κυριως στις πισω ζωνες...στις μπροστα βοηθα για συντηρηση.

Φιλε Harri, ελπιζω να μην ειναι και οι δικες σου "μουφα" ή "κατα φαντασιαν" τριχες. Οπως μπορεις να διαπιστωσεις απο τις φωτογραφιες που παραθετω πιο πανω, οι τριχες του mic6 που πιστεψες οτι ηταν αποτελεσμα του saw palmetto, ηταν απλα δικες του τριχες που ειχε ξεχασει πως προϋπηρχαν και νομιζει πως το "θαυμα της φυσης" ηταν η αιτια της επαναφυτρωσης τους.
Διαβασα για πετυχημενη μεταμοσχευση και χαρηκα..νομιζα εννοουσες εμενα...χαχαχα! Μετα καταλαβα οτι αναφεροσουν στον μικ!!!
Δηλαδη οι τριχες δεν ειναι τελικα απο το παλμετο?.....μη με προσγειωνεις ετσι αποτομα!
Ωραια, παμε παρακατω!
Ειπα στον κυριο Παπανικολαου να μου γεμισει τους κροταφους να μη σχηματιζονται γωνιες..το εκανε σε μικρο βαθμο μονο στο δεξιο κροταφο..αλλα γενικα εφτιαξε καλη χερλαιν...απο εκει και περα...ειχα σκοπο να υποβληθω σε επεμβαση στον κυριο Τ. αλλα ενθουσιαστηκα απ το αποτελεσμα του ibarumah και ετσι εβαλα στοχο τις δυο συνεδριες στην lp clinic...τελικα εκανα μια!
Ηρθε κι ο hairsick να με επιβεβαιωσει...δηλαδη και σε αυτον ο κυριος Παπανικολαου εκανε μονη συνεδρια!
Μηπως θα πρεπε να με αναλαβει ο κυριος Τ. που ειναι Ελλην και φτηνος με περιπου 1 ευρω το graft?
Τωρα ψαχνω να βρω λυση για κανα θαυματουργο παλμετο αλλα κανει τη μιση δουλεια σε σχεση με φινα συμφωνα με μια ερευνα που παρεθεσε ενας συμφορουμιτης...οποτε ισως να μην πολυαξιζει η καταποση του!
Λεφτα για λειζερ αμφιβολου αποτελεσματικοτητας δεν υπαρχουν!
Φινα την αποκλειω σε εμενα οσο κι αν βοηθαει!
Αρα πρεπει να μαζευτουν χρηματα μπας και προβω σε ακομα μια συνεδρια! Ρε τι τραβανε οι ραφλες!.....!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

mic6

Well-Known Member
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε. Τελικά το saw δεν κάνει απολύτως τίποτα σε μένα. Κάθε βράδυ γεμίζει τρίχες το χέρι μου, δεν έχω βγάλει ούτε μια καινούρια και γενικά δε δουλεύει καθόλου. Ευτυχώς που με ξύπνησε ο φίλος ο tol εδώ και κατάλαβα ότι στον ύπνο μου τα έβλεπα όλα έξι μήνες. Μην το δοκιμάσει κανείς.
 

Kostas97

Well-Known Member
Επίσης πείτε με τρελό, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω βγάλει τρίχες στη hairline, κάποιες από τις οποίες είναι και αρκετά κάτω από τα μεταμοσχευμένα και τις ξυρίζω με ξυράφι για να καταλάβετε. Αυτό δεν υπήρχε πριν το saw και ας χρησιμοποιούσα ένα χρόνο μινοξ. Είναι πολλές περισσότερες από τη φωτό και πάνε μεχρι τα πλάγια..
με σκετη μινοξιδιλη πετυχα το ιδιο! :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε. Τελικά το saw δεν κάνει απολύτως τίποτα σε μένα. Κάθε βράδυ γεμίζει τρίχες το χέρι μου, δεν έχω βγάλει ούτε μια καινούρια και γενικά δε δουλεύει καθόλου. Ευτυχώς που με ξύπνησε ο φίλος ο tol εδώ και κατάλαβα ότι στον ύπνο μου τα έβλεπα όλα έξι μήνες. Μην το δοκιμάσει κανείς.
Η ειρωνεια ειναι το αντισταθμισμα της ενδειας επιχειρηματων.
Αντι να παραδεχθεις, φιλε μου, οτι σφαλλεις, επιμενεις στις παραδοξες αποψεις σου.
Σου απεδειξα με φωτογραφιες σου οτι οι δηθεν τριχες του palmetto ηταν δικες σου προϋπαρχουσες και εσυ, χωρις επιχειρηματα, συνεχιζεις να ειρωνευεσαι.

Σου εξηγω τις θεωριες των επιστημονων για τους κυκλους και τη φυσιολογικη αναπτυξη των ανθρωπινων τριχων και εσυ "αγρον ηγοραζες".

Δεν ειναι κακο να παραδεχεται καποιος τις εσφαλμενες αποψεις του..κακο ειναι να προσπαθει με ειρωνειες να διαλεχθει...στο διαλογο δεν εχουμε σκοπο να σωσουμε τις ιδεες μας, φιλε mic, αλλά να σωσουμε την αληθεια...και η αληθεια αποτυπωνεται στις φωτογραφιες και τα επιστημονικα πορισματα.
 

mic6

Well-Known Member
Η ειρωνεια ειναι το αντισταθμισμα της ενδειας επιχειρηματων.
Αντι να παραδεχθεις, φιλε μου, οτι σφαλλεις, επιμενεις στις παραδοξες αποψεις σου.
Σου απεδειξα με φωτογραφιες σου οτι οι δηθεν τριχες του palmetto ηταν δικες σου προϋπαρχουσες και εσυ, χωρις επιχειρηματα, συνεχιζεις να ειρωνευεσαι.

Σου εξηγω τις θεωριες των επιστημονων για τους κυκλους και τη φυσιολογικη αναπτυξη των ανθρωπινων τριχων και εσυ "αγρον ηγοραζες".

Δεν ειναι κακο να παραδεχεται καποιος τις εσφαλμενες αποψεις του..κακο ειναι να προσπαθει με ειρωνειες να διαλεχθει...στο διαλογο δεν εχουμε σκοπο να σωσουμε τις ιδεες μας, φιλε mic, αλλά να σωσουμε την αληθεια..και η αληθεια αποτυπωνεται στις φωτογραφιες και τα επιστημονικα πορισματα.

Ρε φίλε πως να μη σε ειρωνευτω όταν εδώ και δύο μήνες μου λες ότι δε γίνεται να μη βλέπω τρίχες στο χέρι μου; Τι επιχείρημα να έχω για αυτό; Να τρίβω την κεφάλα μου και να σου στέλνω βίντεο; Δεν είπες μόνο αυτό με τις τρίχες μπροστά, είπες κι άλλα. Μπορεί λοιπόν να σε ειρωνεύομαι για τα άλλα.
 

tol

Well-Known Member
Ρε φίλε πως να μη σε ειρωνευτω όταν εδώ και δύο μήνες μου λες ότι δε γίνεται να μη βλέπω τρίχες στο χέρι μου; Τι επιχείρημα να έχω για αυτό; Να τρίβω την κεφάλα μου και να σου στέλνω βίντεο; Δεν είπες μόνο αυτό με τις τρίχες μπροστά, είπες κι άλλα. Μπορεί λοιπόν να σε ειρωνεύομαι για τα άλλα.
Θα καταλαβεις, επιτελους, ειρωνα οτι οι τριχες που πεφτουν δεν ειναι μονο στο χερι; Θα καταλαβεις, επιτελους, οτι οι τριχες πεφτουν σε ανυποπτο χρονο; Θα καταλαβεις οτι ειναι αδυνατο να καταμετρησεις αυτες τις τριχες;

Παρεκαμψες τις αερολογιες που εγραψες για τις δηθεν τριχες που βγηκαν με το palmetto και αρχισες παλι τις ειρωνειες για τις υπολοιπες τριχες του κεφαλιου σου.

Τελικα ειχε απολυτο δικιο το μελος του forum (Konelos, 19 Οκτωβριου 2019..δες το σχολιο του στο νημα της μμ σου) που ειχε γραψει οτι λυπαται που στην πορεια της μμ σου αλλοιωθηκε ο χαρακτηρας σου.

Διαβαζω τα γεματα ειρωνεια και εξυπναδες σχολια που γραφεις ταυτοχρονα σε αλλο νημα (του lococo 2300 grafts στην κλινικη του Βεκρη) και πραγματικα λυπαμαι για τη συμπεριφορα σου. Η αλαζονεια και ο δογματισμος σου πραγματικα ξεπερνουν καθε οριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Θα καταλαβεις, επιτελους, ειρωνα οτι οι τριχες που πεφτουν δεν ειναι μονο στο χερι; Θα καταλαβεις, επιτελους, οτι οι τριχες πεφτουν σε ανυποπτο χρονο; Θα καταλαβεις οτι ειναι αδυνατο να καταμετρησεις αυτες τις τριχες;

Παρεκαμψες τις αερολογιες που εγραψες για τις δηθεν τριχες που βγηκαν με το palmetto και αρχισες παλι τις ειρωνειες για τις υπολοιπες τριχες του κεφαλιου σου.

Τελικα ειχε απολυτο δικιο το μελος του forum (Konelos, 19 Οκτωβριου 2019..δες το σχολιο του στο νημα της μμ σου) που εγραψε πριν απο λιγες ημερες οτι λυπαται που στην πορεια της μμ σου αλλοιωθηκε ο χαρακτηρας σου. Διαβαζω τα γεματα ειρωνεια και εξυπναδες σχολια που γραφεις ταυτοχρονα σε αλλο νημα (του lococo 2300 grafts στην κλινικη του Βεκρη) και πραγματικα λυπαμαι για τη συμπεριφορα σου. Η αλαζονεια και ο δογματισμος σου πραγματικα ξεπερνουν καθε οριο.
Ελλην γιατρος ομως εκανε χαρουμενο τον μικ και αυτο οφειλει να το βγαζει προς τα εξω!
Θα διαφωνησω παντως στο θεμα τριχοπτωσης! Σε ανυποπτο χρονο πραγματι πεφτουν 50 τριχες σε ολους(καραφλες και μη) , αλλα τη συγκριση την εκανε για τις πτωσεις τριχων ΜΟΝΟ στο χερι του πριν τη χρηση παλμετο και μετα τη χρηση παλμετο
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
Είχα κάποτε μυνημα απο ένα παλικάρι που κλαιγότανε ότι η Φίνα (δλδ ότι δυνατότερο υπάρχει) δεν του κάνει τπτ και ότι η αραίωση συνεχίζεται ταχέως Δε δουλέυουν όλα σε όλους. Κάποιοι είναι καταδικασμένοι. Σε εμένα το Saw δούλεψε και είδα τις "παρενέργειες" από την αρχή. δλδ αυξηση λιμπιντο κτλ. Σε κάποιούς όχι. Εγώ το συνεχιζω κανονικά και ψάχνομαι να κόψω τη Κλομπεταζόλη
Και εγώ εχω βγάλει ξεμπαρκες τρίχες εκτος μμ. Ιδίως τη περιόδο που επαιρνα το προϊον της Now με τα πολλά συστατικά (3 κάψουλες μεγάλες)
 

Kostas97

Well-Known Member
Είχα κάποτε μυνημα απο ένα παλικάρι που κλαιγότανε ότι η Φίνα (δλδ ότι δυνατότερο υπάρχει) δεν του κάνει τπτ και ότι η αραίωση συνεχίζεται ταχέως Δε δουλέυουν όλα σε όλους. Κάποιοι είναι καταδικασμένοι. Σε εμένα το Saw δούλεψε και είδα τις "παρενέργειες" από την αρχή. δλδ αυξηση λιμπιντο κτλ. Σε κάποιούς όχι. Εγώ το συνεχιζω κανονικά και ψάχνομαι να κόψω τη Κλομπεταζόλη
Και εγώ εχω βγάλει ξεμπαρκες τρίχες εκτος μμ. Ιδίως τη περιόδο που επαιρνα το προϊον της Now με τα πολλά συστατικά (3 κάψουλες μεγάλες)
Καλησπερα εμενα η γιατρος μου προτεινε εξ αρχης ενα προιον της φαγκρον μινοξιδιλη με κλομπεταζολη, 3 φορες την επισκευτηκα απο τοτε και μου ειπε συνεχιζω κανονικα. Να φανταστω χρησιμοποιειιαποιο τετοιο προιον? Ποια η εμπειρια σου?
 

gerassis

Well-Known Member
Εγω χρησιμοποιώ ένα φτιαχτό απο Θεσσαλονίκη. Εχω μόνο θετικά να πω. Αμεσως το τριχωτο μου ηρέμησε. Σταματησε η φαγουρα και η ξηροδερμια λόγω Regain. Αλλα ο κ. Αναστασακης προτείνει την διακοπή της Κλομπεταζολης (δεν ειναι ο γιατρός μου αλλα τον παρακολουθω στο youtube) και φυσικα θα τον ακούσω άσχετα με τον Φαρμακοποιό μου που ισχυρίζεται τα αντίθετα. Παντως προς το παρον μονο θετικά εχω παρατηρήσει απο τη λοτιον. 19€ τα 90ml. Τζάμπα είναι
 

Συνημμένα

  • IMG_20200623_090710.jpg
    IMG_20200623_090710.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 63
Μπλουζα