Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

gerassis

Well-Known Member
Γεια σας για αρχη...
2 ειναι τα saw palmetto που ειναι με σωστη επεξεργασία στην Ελλαδα.
Prostamol και το Libeprosta
To πρωτο κανει 22 ευροτα 60 χαπια (1 τν ημερα).
δεν υπαρχει λογος να τσιγκουνεύεσαι 2,3 ευρο.
;)
Προσοχή να αναγράφει Standardized Saw Palmetto. Οπου δεν αναφέται δε το ακουμπάω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panvn

Member
Και σε μένα μετά από ένα μήνα σταμάτησε η τριχόπτωση εντελώς ακόμα και με δυνατό τρίψιμο δεν πέφτει ούτε τριχουλα. 320mg soft gels saw και 400mg pumpkin seed oil ημερησιως. Καμία παρενέργεια, αντίθετα με βρίσκω πιο ορεξατο σεξουαλικά.
Για κάποιο λόγο και εγώ την ίδια εμπειρία έχω να ξέρεις τώρα.. Στον μήνα πάνω!
 

dlazaros

Well-Known Member
Προσοχή να αναγράφει Standardized Saw Palmetto. Οπου δεν αναφέται δε το ακουμπάω
Ξέρει κάποιος εάν το βάμμα saw palmetto είναι καλύτερο ή χειρότερο και εαν προτείνεται και για τοπική εξωτερική χρήση? (https://www.sensities.com/votanotherapeia/vammata-votanon/2480/serenoa-palmeto-vamma).

Το μόνο που βρήκα είναι της now 320mg τα 90(με 1 μαλακή κάψουλα την ημέρα) απο iherb στα 15€ με 6 μεταφορικά (https://gr.iherb.com/pr/now-foods-saw-palmetto-extract-320-mg-90-veggie-softgels/6106). Υπάρχει κάτι οικονομικότερο ή έχει κανεις κωδικό έκπτωσης?
 

gerassis

Well-Known Member
21€ για 3 μήνες είναι παρα πολυ καλή τιμή. Μη ξεχνας οτι έρχεται απο εξωτερικό και οτιδήποτε πανω απο 21€ (χωρίς μεταφορικά) έχει τελωνείο. Οπότε εδω είσαι
 

Georgie

Well-Known Member
Ξέρει κάποιος εάν το βάμμα saw palmetto είναι καλύτερο ή χειρότερο και εαν προτείνεται και για τοπική εξωτερική χρήση? (https://www.sensities.com/votanotherapeia/vammata-votanon/2480/serenoa-palmeto-vamma).

Το μόνο που βρήκα είναι της now 320mg τα 90(με 1 μαλακή κάψουλα την ημέρα) απο iherb στα 15€ με 6 μεταφορικά (https://gr.iherb.com/pr/now-foods-saw-palmetto-extract-320-mg-90-veggie-softgels/6106). Υπάρχει κάτι οικονομικότερο ή έχει κανεις κωδικό έκπτωσης?
6 € μεταφορικά ?
Που μένεις ρε φίλε California?
 

gerassis

Well-Known Member
Πολύ θα ήθελα να μπορούσα να αγόραζα τις μεγάλες συσκευασιες των 180 τμχ που με 2 βγάζεις έτος, άλλα θα με κοπανήσει το τελωνειο.
Από την άλλη τα Ελληνικά καταστήματα βαράνε υπεραξία στα προϊοντα της Saw και δε συμφαίρουν οικονομικά
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Πολύ θα ήθελα να μπορούσα να αγόραζα τις μεγάλες συσκευασιες των 180 τμχ που με 2 βγάζεις έτος, άλλα θα με κοπανήσει το τελωνειο.
Από την άλλη τα Ελληνικά καταστήματα βαράνε υπεραξία στα προϊοντα της Saw και δε συμφαίρουν οικονομικά
Θα έρθω Αθηνα τον Ιούνιο . Εχω ενα που το παρέλαβα απο I herb πριν απο ενα μηνα οταν σκέφτηκα να του δώσω ενα ακόμη go .
Δε το εχω ανοίξει
Αν το θέλεις σε τιμη κόστους χωρις μεταφορικά αφού είχα παρει και αλλα πράγματα μαζι .
Εγω το γύρισα σε pumpkin seed oil
Στο μαλλι δεν είδα διαφορα, αλλα σου κανει ωραίο δερμα και κοιμάσαι σα πουλάκι :)
 

gerassis

Well-Known Member
Θα έρθω Αθηνα τον Ιούνιο . Εχω ενα που το παρέλαβα απο I herb πριν απο ενα μηνα οταν σκέφτηκα να του δώσω ενα ακόμη go .
Δε το εχω ανοίξει
Αν το θέλεις σε τιμη κόστους χωρις μεταφορικά αφού είχα παρει και αλλα πράγματα μαζι .
Εγω το γύρισα σε pumpkin seed oil
Στο μαλλι δεν είδα διαφορα, αλλα σου κανει ωραίο δερμα και κοιμάσαι σα πουλάκι :)
Ειμαι Σαλονικα Γιώργο
 

zaxas87

Member
Saw palmetto 320 mg(standarized Now).
Καλησπερα σε ολους εφερα καταλαθος 2 κουτια ενω θα χρησιμοποιησω το 1 εχει 90 καψουλες(1 την ημερα) για 3 μηνες ειναι 320mg της now standarized. Για οποιον ενδιαφερεται το δινω οσο το αγορασα 15 ευρω. ημερομηνια ληξης 10/22. περιοχη Αττικη.
Now-Foods-Saw-Palmetto-Extract-320mg-–-90-vcaps.jpg
 

Markonhs

New Member
Παιδια καλησπερα, ποια ειναι η γνωμη σας για βαμμα σε τοπικη χρηση; Σκεφτομαι να βαζω λιγο βαμμα που βρισκω σε μαγαζια βοτανολογιας περιπου στα 15 ευρω, μαζι με την μινοξιδιλη καθε βραδυ, και ενδεχομενως να το παιρνω απο στοματος οπως προοριζεται
 

gerassis

Well-Known Member
Γιατι δε χρησιμοποιεις τη λοτιον της Evdermia. 19€ την αγοραζα και πηγαινε 1.5 μηνα
 

Markonhs

New Member
Γιατι δε χρησιμοποιεις τη λοτιον της Evdermia. 19€ την αγοραζα και πηγαινε 1.5 μηνα

Σκεφτομαι οτι αυτη εχει 15% saw palmetto στα 60 ml. Αν παρω το βαμμα μιλαμε σιγουρα για μεγαλυτερο ποσοστο και ενδεχομενως οπως διαβασα και απτο εξωτερικο να μπορει να μπει σε μπουκαλακι σπρει και να ψεκαζω μαζι με τη μινοξιδιλη ειτε επισης να βαλω 10 σταγονες απτο βαμμα μαζι με ελαιολολαδο και να το αφησω στα μαλλια 1 ωρα με συχνοτητα 3 φορες την εβδομαδα
 

gerassis

Well-Known Member
Σκεφτομαι οτι αυτη εχει 15% saw palmetto στα 60 ml. Αν παρω το βαμμα μιλαμε σιγουρα για μεγαλυτερο ποσοστο και ενδεχομενως οπως διαβασα και απτο εξωτερικο να μπορει να μπει σε μπουκαλακι σπρει και να ψεκαζω μαζι με τη μινοξιδιλη ειτε επισης να βαλω 10 σταγονες απτο βαμμα μαζι με ελαιολολαδο και να το αφησω στα μαλλια 1 ωρα με συχνοτητα 3 φορες την εβδομαδα
Πιστευω θα κανεις μεγαλο κόπο για μικρο κερδος. Αφου θα παιρνεις ηδη το soft gel.
 
Μπλουζα