Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

Harris_G

Well-Known Member
Αν σου είπε ο ουρολόγος πάντως ότι το κινητό κάνει κακό στο σπέρμα μάλλον δεν πρέπει να παίρνεις όλα όσα λέει σαν δεδομένα. Και στο λέω φιλικά
Αυτο εξηγω φιλε spi, οτι δε κανει συστασεις χωρις λογο, τον ρωταω συνεχεια μηπως αυτο πειραζει μηπως το αλλο κλπ και συνεχεια με κοροιδευει δεν ειναι της τρομοκρατικης σχολης γιατρων. Αρα για να μου το πει αυτο, δε το ειπε ετσι κλαιν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ολα τα πιστωνουμε στη φινα ενω υπαρχουν απειρες αιτιες.
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Αυτο εξηγω φιλε spi, οτι δε κανει συστασεις χωρις λογο, τον ρωταω συνεχεια μηπως αυτο πειραζει μηπως το αλλο κλπ και συνεχεια με κοροιδευει δεν ειναι της τρομοκρατικης σχολης γιατρων. Αρα για να μου το πει αυτο, δε το ειπε ετσι κλαιν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ολα τα πιστωνουμε στη φινα ενω υπαρχουν απειρες αιτιες.
Ααα οκ σόρρυ άλλο κατάλαβα!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αυτο εξηγω φιλε spi, οτι δε κανει συστασεις χωρις λογο, τον ρωταω συνεχεια μηπως αυτο πειραζει μηπως το αλλο κλπ και συνεχεια με κοροιδευει δεν ειναι της τρομοκρατικης σχολης γιατρων. Αρα για να μου το πει αυτο, δε το ειπε ετσι κλαιν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ολα τα πιστωνουμε στη φινα ενω υπαρχουν απειρες αιτιες.
Ο mic6 με το παλμετο βλεπει αποτελεσμα χωρις παρενεργειες ενω με φινα θα εβλεπε αποτελεσμα με παρενεργειες..αυτη ειναι η διαφορα..και δε θα εφταιγαν αλλοι παραγοντες!
Αλλα οι περισσοτεροι κοιτανε τι εχει εγκριθει απ το fda..γι αυτο πιανονται κοροιδα!
Ομως και το λειζερ που εγκριθηκε απ το fda, αμφισβητειται απο πολλους, ενω περιμενουμε ακομα απαντηση απ τους ασθενεις του κυριου Αναστασακη για την αποτελεσματικοτητα του(και δεν ειρωνευομαι..πραγματικα θελουμε να μας μιλησουν για τη χρηση του και τι ειδανε στην πορεια)!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Καί εμένα μου δουλεύει μια χαρά... ίσως είναι η ηλικία η οργανισμός μου.. αλλά κλείνουν κενά .
Λαμβανεις μονο σοου παλμετο? Η και κατι αλλο?
Εχεις προβει σε μεταμοσχευση ποτε?
Τι εννοεις οτι κλεινουν κενα?
Φυτρωνει μαλλι σε κενα-καραφλα σημεια του κεφαλιου σου?
Πχ..στο κραουν η καπου αλλου εχεις επανεκφυση μαλλιων?
Δωσε πληροφοριες για την παλμεταρα, να παρουμε λιγο τα πανω μας!
 

gerassis

Well-Known Member
Απλα στην παχυνση της τριχας συνεισφερει το παλμετο? Στην επανεκφυση οχι?
Το λειζερ που χρησιμοποιει ο κυριος Αναστασακης κανει δουλεια η ειναι μαπα το καρπουζι?
Εννοω αν το χρησιμοποιουμε καθε μερα απο 7 λεπτα πχ για ενα εξαμηνο θα δουμε regrowth η απλα επιβοηθηση στη φυτρωση μετα απο μεταμοσχευση? Απαντησε μου εσυ η ο κυριος Αναστασακης η και οι δυο αν θελετε!
Επισης, αν εβαζα κατι για regrowth θα ηταν δενδρολιβανο για το οποιο υπαρχουν δυο ερευνες, η μια λεει οτι κανει regrowth και η αλλη οτι σταματα τη dht...δεν ειναι απλο δεντρακι οπως πιστευουν σχεδον ολοι!
Αλλα ενταξει, γιατι να βαλει κανεις minox η δενδρολιβανο αν πραγματικα δινει επανεκφυση το λειζερ που προτεινει για χρηση στους ασθενεις του ο κυριος Αναστασακης? Δινει ομως ή οχι? Εδω ειναι το θεμα!

Το LLLT συμπεριλαμβάνεται πια στις εγκεκριμένες μεσοπρόθεσμες θεραπείες κατά τις τριχόπτωσης. Για να δείς αποτέλεσμα πρέπει να αγοράσεις κάποιο ακριβό καπέλο. Έχει σημασία πόσες διόδους (μάτια) έχει το καπέλο. Το LLLT προκαλεί υπεραιμία με αποτέλεσμα τη καλύτερη θρέψη της ρίζας . Αυτό είναι το μεγάλο του Ατού αλλά οι τιμές είναι ακόμη απαγορευτικές. Αν οι ρίζες είναι νεκρές ότι και να βάλεις ότι και να πάρεις δε θα δεις διαφορά. Εκεί πας σε μμ που είναι πιο οριστική λύση. Το καπέλο είναι μια καλή λύση κυρίως όταν έχεις αραιώση σε όλο το τριχωτό της κεφαλής. δηλάδη σε διάχυτη αλλωπεκία. Εγώ θα προβώ σε συμπληρωματική επέμβαση πύκνωσης το χειμώνα (Φεβ) καθώς πέρσι ήρθε το Lock down και δε την έκανα. Καπέλο θα αγοράσω όταν πέσουν αρκετά οι τιμές.
Όσον αφορά το Saw palmetto εγω ειμαι ευχαριστημένος και δε θα το κόψω.
 

Συνημμένα

  • lllt.jpg
    lllt.jpg
    243.2 KB · Προβολές: 64
Μόνο σε μένα δουλεύει το saw? Εξακολουθώ να μη βλέπω τρίχα στα χέρια μου από όταν το ξεκίνησα ενώ πριν έβλεπα από αρκετές έως πολλές, ειδικά κατά την εφαρμογή της μινοξ. Επίσης να πω ότι αραίωσα τη μινοξ σε μια φορά κάθε δύο μέρες με απώτερο στόχο να την κόψω τελείως μέχρι το φθινόπωρο και να μείνω με το saw.
Φιλε μου δουλευει το παλμετο και σε εμενα εβγαλα νεες τριχες στην χερλαιν σαν να αρχιζει παλι να σχηματιζετε το σταματησα γτ μ εκανε ξυροδερμια στο πεος και τωρα αρχισα παλι την μηση δοση χωρις προβληματα .. εμενα μου εδωσε αποτελεσματα στους 5+ μηνες
 

tasos33

Well-Known Member
Ο mic6 με το παλμετο βλεπει αποτελεσμα χωρις παρενεργειες ενω με φινα θα εβλεπε αποτελεσμα με παρενεργειες..αυτη ειναι η διαφορα..και δε θα εφταιγαν αλλοι παραγοντες!
Αλλα οι περισσοτεροι κοιτανε τι εχει εγκριθει απ το fda..γι αυτο πιανονται κοροιδα!
Ομως και το λειζερ που εγκριθηκε απ το fda, αμφισβητειται απο πολλους, ενω περιμενουμε ακομα απαντηση απ τους ασθενεις του κυριου Αναστασακη για την αποτελεσματικοτητα του(και δεν ειρωνευομαι..πραγματικα θελουμε να μας μιλησουν για τη χρηση του και τι ειδανε στην πορεια)!
Έχεις αρχίσει να παραληρεις.
 

crossfire

Well-Known Member
Ο mic6 με το παλμετο βλεπει αποτελεσμα χωρις παρενεργειες ενω με φινα θα εβλεπε αποτελεσμα με παρενεργειες..αυτη ειναι η διαφορα..και δε θα εφταιγαν αλλοι παραγοντες!
Αλλα οι περισσοτεροι κοιτανε τι εχει εγκριθει απ το fda..γι αυτο πιανονται κοροιδα!
Ομως και το λειζερ που εγκριθηκε απ το fda, αμφισβητειται απο πολλους, ενω περιμενουμε ακομα απαντηση απ τους ασθενεις του κυριου Αναστασακη για την αποτελεσματικοτητα του(και δεν ειρωνευομαι..πραγματικα θελουμε να μας μιλησουν για τη χρηση του και τι ειδανε στην πορεια)!


Ουτε καν ξέρεις τι σημαίνει fda και τι σημαίνει έγκριση από fda .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Εντωμεταξυ ο fda έχει εγκρίνει εκατοντάδες φάρμακα που χρησιμοποιουμε
Το εγραψα περισσοτερο διοτι στο φβ της κλινικης του κυριου Αναστασακη τονιζοταν η εγκριση του λειζερ για την ανδρογενετικη αλωπεκια! Αν ανατρεξεις στη συγκεκριμενη σελιδα θα το διαπιστωσεις!
Ο Νικος κι ο Γερασης απαντησαν οτι βοηθηθηκαν αρκετα απ το σοου παλμετο...ενω πηρα και κατευθυνση για τη χρηση του σωστου λειζερ..για αυτο το λογο ειναι ενημερωτικο το φορουμ κι οχι για να δημιουργουνται εριδες κι ουτε για να υπαρχουν διαξιφισμοι για το τι γνωριζει και τι δε γνωριζει κανεις σχετικα με το fda..ουτε φυσικα για να βγαινουν συμπερασματα περι ανθρωπου που παραληρει οταν εκφραζει την αποψη του η όταν καταγραφει αποριες οι οποιες στη συνεχεια απαντιουνται απ τα καλοπροαιρετα μελη του hairlossgr !
 

tasos33

Well-Known Member
Το εγραψα περισσοτερο διοτι στο φβ της κλινικης του κυριου Αναστασακη τονιζοταν η εγκριση του λειζερ για την ανδρογενετικη αλωπεκια! Αν ανατρεξεις στη συγκεκριμενη σελιδα θα το διαπιστωσεις!
Ο Νικος κι ο Γερασης απαντησαν οτι βοηθηθηκαν αρκετα απ το σοου παλμετο...ενω πηρα και κατευθυνση για τη χρηση του σωστου λειζερ..για αυτο το λογο ειναι ενημερωτικο το φορουμ κι οχι για να δημιουργουνται εριδες κι ουτε για να υπαρχουν διαξιφισμοι για το τι γνωριζει και τι δε γνωριζει κανεις σχετικα με το fda..ουτε φυσικα για να βγαινουν συμπερασματα περι ανθρωπου που παραληρει οταν εκφραζει την αποψη του η όταν καταγραφει αποριες οι οποιες στη συνεχεια απαντιουνται απ τα καλοπροαιρετα μελη του hairlossgr !
Ο Μικ δεν χάνει τρίχα βασικά γιατί σχεδόν όλα του τα μαλλιά είναι μμ και ακολουθούν ένα φυσιολογικό κύκλο πλέον.

Ο Μικ έχει πάρει φίνα?
Εάν έπαιρνε πως ξέρεις ότι θα έχει παρενέργειες? Δε λέω ότι δε θα είχε άλλα απο που προκύπτει το συμπέρασμα αυτό?
Επίσης αν έπαιρνε και δεν είχε παρενέργειες ποιος σου είπε ότι θα είχε αποτέλεσμα?
Όταν λες πιάνονται κορόιδα όσοι βλέπουν εγκεκριμένα φάρμακα από fda η ΕΟΦ τι εννοείς? Ότι οι καρκινοπαθείς ή αλλοι με σοβαρές ασθένειες είναι χαζοί που λαμβάνουν θεραπείες από τέτοιους οργανισμούς?
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο Μικ δεν χάνει τρίχα βασικά γιατί σχεδόν όλα του τα μαλλιά είναι μμ και ακολουθούν ένα φυσιολογικό κύκλο πλέον.

Ο Μικ έχει πάρει φίνα?
Εάν έπαιρνε πως ξέρεις ότι θα έχει παρενέργειες? Δε λέω ότι δε θα είχε άλλα απο που προκύπτει το συμπέρασμα αυτό?
Επίσης αν έπαιρνε και δεν είχε παρενέργειες ποιος σου είπε ότι θα είχε αποτέλεσμα?
Όταν λες πιάνονται κορόιδα όσοι βλέπουν εγκεκριμένα φάρμακα από fda η ΕΟΦ τι εννοείς? Ότι οι καρκινοπαθείς ή αλλοι με σοβαρές ασθένειες είναι χαζοί που λαμβάνουν θεραπείες από τέτοιους οργανισμούς?
Το εχω σκεφτει αυτο για τον mic αλλα ο ιδιος δηλωνει πως πριν τη χρηση παλμετο ειχε τριχοπτωση! Αυτο μην το παραλειπεις!
Εμενα η φιναστεριδη μου εβγαλε παρενεργειες, αν σε εσενα δε βγαζει τοτε να τη λαμβανεις εφ ορου ζωης επι καθημερινης βασεως!
Σχετικα με το fda τωρα, να τα πεις στον κυριο Αναστασακη αυτα...η κλινικη του ανερτησε οτι το λειζερ πλεον εχει εγκριθει για την ανδρογενετικου τυπου αλωπεκια!
Συμφωνω με Γεραση, αν πεσουν οι τιμες τοτε αξιζει το συγκεκριμενο λειζερ με τις πολλες διοδους!
 

manly_Man

Well-Known Member
εγω δεν ειδα κατι ουσιαστικο με την χρηση του saw palmetto (και το επαιρνα ταυτοχρονα και στις 2 μορφες του: και softgel και σε λοσιον με saw palmetto!!!), ελαττωθηκε καπως η τριχοπτωση αλλα μεχρι εκει...ουτε σταθεροποιηση ειδα ουτε δυναμωσαν οι τριχες ουτε επανεκφυση...και ετσι το σταματησα μετα απο 6μησι μηνες δοκιμης!
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Το LLLT συμπεριλαμβάνεται πια στις εγκεκριμένες μεσοπρόθεσμες θεραπείες κατά τις τριχόπτωσης. Για να δείς αποτέλεσμα πρέπει να αγοράσεις κάποιο ακριβό καπέλο. Έχει σημασία πόσες διόδους (μάτια) έχει το καπέλο. Το LLLT προκαλεί υπεραιμία με αποτέλεσμα τη καλύτερη θρέψη της ρίζας . Αυτό είναι το μεγάλο του Ατού αλλά οι τιμές είναι ακόμη απαγορευτικές. Αν οι ρίζες είναι νεκρές ότι και να βάλεις ότι και να πάρεις δε θα δεις διαφορά. Εκεί πας σε μμ που είναι πιο οριστική λύση. Το καπέλο είναι μια καλή λύση κυρίως όταν έχεις αραιώση σε όλο το τριχωτό της κεφαλής. δηλάδη σε διάχυτη αλλωπεκία. Εγώ θα προβώ σε συμπληρωματική επέμβαση πύκνωσης το χειμώνα (Φεβ) καθώς πέρσι ήρθε το Lock down και δε την έκανα. Καπέλο θα αγοράσω όταν πέσουν αρκετά οι τιμές.
Όσον αφορά το Saw palmetto εγω ειμαι ευχαριστημένος και δε θα το κόψω.
οσον αφορα το LLLT καπελο και να μη δωσει πολλα στο θεμα τριχοπτωση, πιστευω θα ειναι ενα ομορφο αξεσουαρ και χρησιμο ειδικα για τους καλοκαιρινους μηνες οπου εχει πολυ ηλιο....
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά σε όλη μου τη ζωή είχα τριχόπτωση όταν έβαζα ζελέ, όταν λουζόμουν, όταν τα έτριβα με πετσέτα κλπ. Όχι μόνο από τη λήπτρια αλλά και από τη δότρια. Αυτό δεν το σταμάτησε ούτε η μινοξ. Όταν λέω τριχόπτωση εννοώ πως έβλεπα στάνταρ δέκα τριχούλες στο χέρι μου κάθε φορά. Ε λοιπόν, αυτό κόπηκε μαχαίρι από όταν άρχισα να παίρνω saw. Και όπως έχω ξαναγράψει, ταυτόχρονα νιώθω και το ουροποιητικό μου να λειτουργεί καλύτερα. Ίσως δουλεύει σε συγκεκριμένους οργανισμούς. Σε εμένα πάντως δουλεύει 100%. Μείωσα τη μινοξ στο μισό του μισού, δηλαδή βάζω μια φορά τις 2 μέρες, και δεν έχω δει καμία διαφορά. Το saw είναι το μικρό θαυματουργό μου χαπάκι.
 

mic6

Well-Known Member
Επίσης πείτε με τρελό, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω βγάλει τρίχες στη hairline, κάποιες από τις οποίες είναι και αρκετά κάτω από τα μεταμοσχευμένα και τις ξυρίζω με ξυράφι για να καταλάβετε. Αυτό δεν υπήρχε πριν το saw και ας χρησιμοποιούσα ένα χρόνο μινοξ. Είναι πολλές περισσότερες από τη φωτό και πάνε μεχρι τα πλάγια..
 

Συνημμένα

  • 20200704_112520.jpg
    20200704_112520.jpg
    354.1 KB · Προβολές: 72
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Επίσης πείτε με τρελό, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω βγάλει τρίχες στη hairline, κάποιες από τις οποίες είναι και αρκετά κάτω από τα μεταμοσχευμένα και τις ξυρίζω με ξυράφι για να καταλάβετε. Αυτό δεν υπήρχε πριν το saw και ας χρησιμοποιούσα ένα χρόνο μινοξ. Είναι πολλές περισσότερες από τη φωτό και πάνε μεχρι τα πλάγια..
Ελα πες ότι παίρνεις φίνα, μη το κρύβεις αλλο
 
Μπλουζα