Rogaine / Regaine FAQ

simpa

Active Member
Να σου πω εγω κατι αλλο, εγω εχω παντου μαλλια και εχω διαχυτη αραιωση οταν βαζω μινοξιδιλη τα μαλλια μου κολλανε μεταξυ τους γινονται γλειωδη κλπ. Επειδη πιστευω οτι ετσι ειναι οι περισσοτεροι χρηστες μινοξιδιλης τη βαζουν μονο βραδυ και οτι αποτελεσμα βλεπεις ειναι απο αυτο. Εστω οτι σου λενε οτι οι 2 φορες την ημερα ειναι πιο αποτελεσματικη δοση(που πιστευω οτι ειναι) θα το κανεις; Εγω παντως δεν θα το εκανα.
Ναι, υγρό βάζω εγώ και μη σου πω μου κάνει και styling η μινοξ.
Απλα με χ2 αν δεν ειναι μεγάλη η διαφορά, καλύτερα να μην μπουκώσει το κεφάλι με υγρα, και ξεμπουκωσει το πορτοφόλι απο λεφτά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

simpa

Active Member
Παιδιά κάνα καλό site για παραγγελία μινοξιδίλης kirkland η rogaine?
Μόλις αγόρασα απο φαρμακείο αφρό 40 ευρώ και δεν πρόκειται να το ξανακάνω.

simpa

Active Member
Ευχαριστώ.

Επίσης, ξέρει κανείς γιατί στον αφρο δεν βαζουν την ουσια propylene glycol? Στο υγρό γιατί την βάζουν αφου προκαλεί προβλήματα μετά την χρήση?

Pq010

New Member
Γεια σας θα ηθελα μια αποψη.
Πριν καμια 10ετια ειχα δοκιμασει το Regaine σε σπρει αλλα το σταματησα μετα απο καποιες βδομαδες γιατι μου εκανε αλλεργεια και κοκκινιλες στο κεφαλι.
Πιστευετε οτι ο Regaine σε αφρο θα μου κανει τα ιδια προβληματα?
Γιατι ειδικα το τελευταιο 4μηνο εχω συνεχομενη τρειχοπτωση.

Harris_G

Well-Known Member
Πιο καλος ο αφρος στην αποφυγη δερματικων παρενεργειων, το εχω τεσταρει τουλαχιστον 4 φορες απο αλλαγη.

Pq010

New Member
Πιο καλος ο αφρος στην αποφυγη δερματικων παρενεργειων, το εχω τεσταρει τουλαχιστον 4 φορες απο αλλαγη.
Εσυ χρησιμοποιησεις ακομα το Regaine?
Ισχυει αυτο που γραφει ενας φιλος πιο πισω οτι μετα τους 15μηνες σταματησε να του κανει δραση?

Harris_G

Well-Known Member
Εσυ χρησιμοποιησεις ακομα το Regaine?
Ισχυει αυτο που γραφει ενας φιλος πιο πισω οτι μετα τους 15μηνες σταματησε να του κανει δραση?
Εμενα με κραταει. Πολυ πιθανον να μην ειναι το ιδιο αποτελεσματικο οπως στην αρχη, αλλα εν παση περιπτωσει βοηθαει.

Kostas97

Well-Known Member
Εχω βρει αυτο για online αγορα.
Αν και γραφει περι Female pattern hairloss, 5% ειναι.
Βλεπετε καποια διαφορα απο το κλασσικο?>?

paulos05

New Member
Παιδια καλησπέρα,
Εδω και 3 χρόνια χρησιμοποιώ φιναστεριδη με πολυ καλα αποτελεσματα.Δυστυχώς έκανα διάλειμμα απο αυτην το περασμένο καλοκαίρι και τον Οκτώβρη άρχισε παλι η τριχόπτωση σε μεγάλο βαθμο μαζί με λεπτη τριχα και λαδωμένη. Την ξανα ξεκινησα αμεσως και αρχες Μαρτίου μετα απο συμβουλη γιατρου ξεκινησα να βαζω και Regaine. Tον Μαιο σταθεροποιηθηκε εντελως η τριχoπτωση και το μαλλι εγινε ξανα γερο. Εδω και 1 εβδομαδα εχει ξανααρχισει η τριχοπτωση μονο με μικρες τριχες. Πιστευεται ειναι θεμα του regaine η περναω shredding phase?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

Active Member
Παιδια καλησπέρα,
Εδω και 3 χρόνια χρησιμοποιώ φιναστεριδη με πολυ καλα αποτελεσματα.Δυστυχώς έκανα διάλειμμα απο αυτην το περασμένο καλοκαίρι και τον Οκτώβρη άρχισε παλι η τριχόπτωση σε μεγάλο βαθμο μαζί με λεπτη τριχα και λαδωμένη. Την ξανα ξεκινησα αμεσως και αρχες Μαρτίου μετα απο συμβουλη γιατρου ξεκινησα να βαζω και Regaine. Tον Μαιο σταθεροποιηθηκε εντελως η τριχoπτωση και το μαλλι εγινε ξανα γερο. Εδω και 1 εβδομαδα εχει ξανααρχισει η τριχοπτωση μονο με μικρες τριχες. Πιστευεται ειναι θεμα του regaine η περναω shredding phase?
Shredding phase. Mην αγχώνεσαι. Αφού ξεκίνησες την φιναστερίδη αδερφέ, πότε ξεκίνησες να παρατηρείς τα πρώτα αποτελέσματα και πότε θεωρείς πως πήρες το μάξιμουμ από αυτή ; Σε ποιο χρονικό σημείο χρήσης της η εικόνα σου ήταν η ΤΟΠ από άποψη βελτίωσης ;

paulos05

New Member
Shredding phase. Mην αγχώνεσαι. Αφού ξεκίνησες την φιναστερίδη αδερφέ, πότε ξεκίνησες να παρατηρείς τα πρώτα αποτελέσματα και πότε θεωρείς πως πήρες το μάξιμουμ από αυτή ; Σε ποιο χρονικό σημείο χρήσης της η εικόνα σου ήταν η ΤΟΠ από άποψη βελτίωσης ;
Καλησπέρα και αυχαριστω για την απαντηση.Την πρωτη φορα που πηρα μετα απο 6 μηνες περιπου το μαλλι ειχε γινει οπως στα παιδικα μου χρονια χωρις να χανω τιποτα. Επισης την δευτερη φορα που ξεκινησα τον οκτωβριο μετα από 6 μήνες πάλι το μαλλι εστρωσε τρομερα μαζι με χρηση regaine από Μαρτιο. Τωρα το μαλλι εχει χοντρη τριχα γενικα αλλα παρατηρω αυτην την τριχοπτωση ξαφνικα μικρων τριχων. γενικα από την συνεχομενη χρηση φιναστεριδης (οταν δεν εκανα διαλλειμα) παντα το μαλλι ηταν αψογο.

Legwg James

Active Member
Καλησπέρα και αυχαριστω για την απαντηση.Την πρωτη φορα που πηρα μετα απο 6 μηνες περιπου το μαλλι ειχε γινει οπως στα παιδικα μου χρονια χωρις να χανω τιποτα. Επισης την δευτερη φορα που ξεκινησα τον οκτωβριο μετα από 6 μήνες πάλι το μαλλι εστρωσε τρομερα μαζι με χρηση regaine από Μαρτιο. Τωρα το μαλλι εχει χοντρη τριχα γενικα αλλα παρατηρω αυτην την τριχοπτωση ξαφνικα μικρων τριχων. γενικα από την συνεχομενη χρηση φιναστεριδης (οταν δεν εκανα διαλλειμα) παντα το μαλλι ηταν αψογο.
Σε ευχαριστώ και εγώ για την απάντηση αγορίνα ! Να χαίρεσαι τη μαλλουρα σου και να μην ανησυχείς το shredding phase είναι φυσιολογικό είτε είσαι χρήστης φινας είτε όχι ! Θα κρατήσει λογικά 1-2 βδομάδες και μετά θα επανέλθεις στις κανονικές απώλειες. Συνέχισε τη θεραπεία σου ως έχει και μη μασάς :)

Μπλουζα