Rogaine / Regaine FAQ

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
Έχει δοκιμάσει κάποιος αφρό folligein? Σκέφτομαι να παραγγείλω από biovea, από goldhair φοβάμαι να παραγγείλω μετά απο αυτό που είχα πάθει.Γενικα αν μπείτε amazon de έχει κάτι γερμανικές μάρκες υγρής μινοξιδιλης πολύ οικονομικές .

Ο άφρος αυτός νομιζώ είναι ότι χειρότερο έχω πάρει κατά της ΑΓΑ.

Μέτα την 10η-11η χρήση απλά βγάζει μόνο υγρό αντί για αφρό όσο και να ανακινήσεις πριν, επισής κολλάει υπερβολικά μεταξύ τους τις τριχές πραγμά που κάνει αδύνατον το να βγείς έξω μετά τη χρήση του.

Είχα πάρει το μπουκάλι 150+ μλ που είναι για τρίμηνο, τώρα ίσως έπεσα σε κακό batch ή η συγκεκριμένη συσκευασία να έχει το θέμα λόγο του πιο μεγάλου όγκου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Quarantine

Active Member
Ο άφρος αυτός νομιζώ είναι ότι χειρότερο έχω πάρει κατά της ΑΓΑ.

Μέτα την 10η-11η χρήση απλά βγάζει μόνο υγρό αντί για αφρό όσο και να ανακινήσεις πριν, επισής κολλάει υπερβολικά μεταξύ τους τις τριχές πραγμά που κάνει αδύνατον το να βγείς έξω μετά τη χρήση του.

Είχα πάρει το μπουκάλι 150+ μλ που είναι για τρίμηνο, τώρα ίσως έπεσα σε κακό batch ή η συγκεκριμένη συσκευασία να έχει το θέμα λόγο του πιο μεγάλου όγκου.
Σου λέω φίλε ήμουν μια χαρά με regaine το οποίο είχα αγοράσει από το εξωτικό και με το που δοκιμάζω τον αφρό από goldhair είχα αγοράσει και εξάδα ο μαύρος ήταν σαν να έχω κόψει την μινοξιδιλη, αμέσως σταμάτησα την χρήση.Απο αμαζόν που αγόρασα κιρκλαντ υγρη δεν είχα πρόβλημα για fake προϊόν αλλά είχα πάλι μια πτώση λόγο υφής, κάθε φορά που έβαζα έπεφταν πολλές τρίχες λόγο λαδιλας στον νιπτήρα.Πολύ χάλια μινοξιδιλη, σκέτη λαδιλα ,για να γίνει σωστή απορρόφηση έπρεπε να κάθεσαι 30 λεπτά.Δεν ξανά μπλέκω με κιρκλαντ,βάζω αξελαν τώρα που κάνει καλή και γρήγορη απορρόφηση και τέλος.
Κάποια στιγμή θα αγοράσω από αμαζον de δύο γερμανικές μάρκες καινούργιες και φθηνές,η μία είναι η minoxicutan.Δεν ξέρω για εσάς αλλά τα Γερμανικά προϊόντα τα εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.
 

asdasd

Member
Είχα αγοράσει από goldhair αφρο Kirkland και είχα δει τρομερή πτώση σαν να μην έβαζα τίποτα,
παίζει να μου έδωσαν fake,από αμαζον το liquid Kirkland ήταν μια χαρά αλλά πολύ λαδιλα.Για εμένα είναι η χειρότερη μάρκα εβερ η Kirkland.
Τώρα βάζω αξελαν που το βρίσκω στο φαρμακείο.Θα ήθελα να ξανά δοκιμάσω το rogaine όχι το regaine μπορει να είναι το ίδιο αλλά όταν έβαζα rogaine σαν να είχα δει μια βελτίωση, σκέφτομαι μήπως το αμερικάνικο είναι καλύτερο .
Πήρα και εγώ Kirkland από goldhair , έκανα αλλαγή από regaine σε Kirkland υγρό , έχω shedding κ ήθελα να πιστέψω ότι είναι εποχιακό η επειδή έκανα αλλαγή στην μάρκα(πολλές φορές έβαζα μια φορά την μέρα αλλά και πάλι ) , μήπως η Kirkland είναι μούφα ;
 

Quarantine

Active Member
Πήρα και εγώ Kirkland από goldhair , έκανα αλλαγή από regaine σε Kirkland υγρό , έχω shedding κ ήθελα να πιστέψω ότι είναι εποχιακό η επειδή έκανα αλλαγή στην μάρκα(πολλές φορές έβαζα μια φορά την μέρα αλλά και πάλι ) , μήπως η Kirkland είναι μούφα
Φίλε δεν ξέρω αν πουλάει η golden hair μουφα μινοξιδιλη η αν είναι γενικά η μάρκα, γιατί και από Amazon που αγόρασα τα ίδια σκατα ήταν τελικά.Μπορει να έγραψα πάνω πως δεν είχα πρόβλημα αλλά τώρα που πέρασαν κάτι μήνες από τότε που άλλαξα μάρκα έχω δει βελτίωση.
Συμβουλη μακριά από αυτήν την μάρκα.
Δεν είναι μεμονωμένα περιστατικά,ξέρω και άλλους.Μπορει να βάζουν πραγματική μινοξιδιλη απλά η ποιότητα κατασκευής να μην είναι τόσο καλή και για αυτο να έχουμε shedding.Η υγρή μορφή της κιρκλαντ αν έχεις βάλει ειναι σκέτη λαδιλα,το αξελαν και το regaine όταν τα βάζεις στο κεφάλι γίνεται σχεδόν κατευθείαν απορρόφηση.Αλλοι μπορεί να μην έχουν πρόβλημα τι να πω.Μπορει να μην πουλάνε φουλ μουφα απλά μπορεί να αλλάζουν της ημερομηνίες των ληγμένων και να τα ξανά πουλάνε λίγα λίγα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

orange

Member
χρησιμοποιώ proscar 1/4 8 μήνες και είδα δυνατότερη τρίχα καθώς και μικρή επανέκφυση μπροστά (εκεί εστιάζεται το πρόβλημα). Επειδή έχω λιπαρά μαλλιά αναρωτιέμαι αν θα αξίζει να χρησιμοποιήσω μινοξ, καθώς επίσης αναρωτιέμαι αν η μινόξ, όπως και η φίνα, αν την σταματήσεις χάνεις ότι πήρες από αυτήν..
 

Quarantine

Active Member
χρησιμοποιώ proscar 1/4 8 μήνες και είδα δυνατότερη τρίχα καθώς και μικρή επανέκφυση μπροστά (εκεί εστιάζεται το πρόβλημα). Επειδή έχω λιπαρά μαλλιά αναρωτιέμαι αν θα αξίζει να χρησιμοποιήσω μινοξ, καθώς επίσης αναρωτιέμαι αν η μινόξ, όπως και η φίνα, αν την σταματήσεις χάνεις ότι πήρες από αυτήν..
Δυστυχώς όταν κάνεις διακοπή χάνεις ότι έχεις βγάλει. Δεν νομίζω να σε επηρεάσει ο αφρός μινοξιδιλης στην λιπαρότητα.Έχεις παρενέργειες με το προσκαρ η όλα κομπλέ?
 

orange

Member
Δυστυχώς όταν κάνεις διακοπή χάνεις ότι έχεις βγάλει. Δεν νομίζω να σε επηρεάσει ο αφρός μινοξιδιλης στην λιπαρότητα.Έχεις παρενέργειες με το προσκαρ η όλα κομπλέ?
Νομίζω τίποτα. Τις πρώτες ημέρες είχα μια αύξηση στην λίμπιντο όπου γρήγορα επανήλθε στα φυσιολογικά και εκεί βρίσκεται.
Σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα μινοξ για "ενίσχυση-αναζωογόνηση" στα μπροστά (μιας και για εκεί εχω διαβάσει καλά πράγματα) για ενα διάστημα, όπου έπειτα θα μου τα κράταγε η φινα..
 

dlazaros

Well-Known Member
Νομίζω τίποτα. Τις πρώτες ημέρες είχα μια αύξηση στην λίμπιντο όπου γρήγορα επανήλθε στα φυσιολογικά και εκεί βρίσκεται.
Σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα μινοξ για "ενίσχυση-αναζωογόνηση" στα μπροστά (μιας και για εκεί εχω διαβάσει καλά πράγματα) για ενα διάστημα, όπου έπειτα θα μου τα κράταγε η φινα..
Ανάλογα την "ζημιά" που έχεις μπορεί να κάνει αυτό που θέλεις απο την στιγμή που παίρνεις φίνα. Διάλεξε αφρό και οχι υγρό για να μην τρέχει στο κούτελο/φρύδια και τα αυτιά και γεμίσεις τρίχες εκεί. Ξεκίνα με ενα τρίμηνο και βλέπεις.
 

orange

Member
Ανάλογα την "ζημιά" που έχεις μπορεί να κάνει αυτό που θέλεις απο την στιγμή που παίρνεις φίνα. Διάλεξε αφρό και οχι υγρό για να μην τρέχει στο κούτελο/φρύδια και τα αυτιά και γεμίσεις τρίχες εκεί. Ξεκίνα με ενα τρίμηνο και βλέπεις.
Δεν φοβάμαι κάτι πάρα μόνο μην μου τα λιπαινει, όπου έχοντας λεπτή τρίχα και ίσια θα γίνονται χάλια. Μάλλον αυτό θα κανω μέσα στο χειμώνα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Δεν φοβάμαι κάτι πάρα μόνο μην μου τα λιπαινει, όπου έχοντας λεπτή τρίχα και ίσια θα γίνονται χάλια. Μάλλον αυτό θα κανω μέσα στο χειμώνα.
Η μινόξ υγρό σε κάνει σαν χωριάτικη σαλάτα στα μαλλιά, ο αφρός είναι σαν να έχεις βάλει αλατόνερο ή μούς, είναι ματ και πυκνά.
 

orange

Member
επειδή θέλω να δοκιμάσω minox αφρό και θα δω αν συνεχίσω, η καλύτερη τιμή που βρήκα για ένα τμχ είναι σε φαρμακείο της γειτονιάς μου με το botafex 5% 60ml αφρό με 15€. Εγκρίνεται; Κι αν όχι, ένα τμχ αφρό minox ΄΄επώνυμο΄΄ γνωρίζει κανείς που μπορώ να πάρω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimis90

Active Member
Ψηνομαι να δοκιμάσω να βάλω στα γενια αφρό, στα μαλλιά την έχω κόψει εδώ και χρόνια. θα δώσει ένα boost για χρήση ας πούμε εξάμηνο; ή και στα γενια αν την κόψω χάνω gains;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ψηνομαι να δοκιμάσω να βάλω στα γενια αφρό, στα μαλλιά την έχω κόψει εδώ και χρόνια. θα δώσει ένα boost για χρήση ας πούμε εξάμηνο; ή και στα γενια αν την κόψω χάνω gains;
Το έκανα και εγώ περιστασιακά για 5-6 μήνες όταν ήμουν 30-31.
Μου συμπλήρωσε κάποια μικρά κενά στα γένια.
Μετά το έκοψα φυσικά, δε χάθηκε κάτι.
 

dlazaros

Well-Known Member
Ψηνομαι να δοκιμάσω να βάλω στα γενια αφρό, στα μαλλιά την έχω κόψει εδώ και χρόνια. θα δώσει ένα boost για χρήση ας πούμε εξάμηνο; ή και στα γενια αν την κόψω χάνω gains;
Έβαλα πριν 3 χρόνια αφρό στα μαλλιά και δοκίμασα να βάζω και στα γενια για να γεμίσουν τα μάγουλα που είχαν κενά και εκεί που ενώνεται το μουστάκι με το σαγόνι. Ήμουν 50 και γέλασα όταν έκλεισαν τελείως τα κενά σε 6 μήνες και τα υπόλοιπα έγιναν τούμπανο. Δεν έχασα τίποτα από τότε, όλα έχουν μείνει γεμάτα και πλέον έχω φουλ γενια από ξυρισμένος σε 1-2 εβδομάδες.
 

Kostas97

Well-Known Member
Το έκανα και εγώ περιστασιακά για 5-6 μήνες όταν ήμουν 30-31.
Μου συμπλήρωσε κάποια μικρά κενά στα γένια.
Μετά το έκοψα φυσικά, δε χάθηκε κάτι.
Θα ανοιξω και γω νημα με φωτογραφιες σε ενα σημειο που εχω κενο και θα το ανανεωνω ανα μηνα. Θα χρησιμοιησω το MTE(Minoxidil-Tretinoin) το χω που το χω. Για να δουμε :D
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Παιρνω οραλ μινοξ 5 mg και παραλληλα βαζω και αφρο μινοξ που μου έχει μείνει από το καλοκαίρι στις φαβορίτες και στα μάγουλα εδώ και μήνες. Ενώ έχω γεμάτη γενιάδα με πυκνή μαύρη τρίχα είναι ορισμένα σημεία στις φαβορίτες και τα μάγουλα που δε γεμίζουν με καμία δύναμη ότι και να κάνω και πραγματικά έχω σοκαριστεί. Ενώ το pattern μου είναι ολοκληρωμένης γενιάδας αυτά τα σημεία αρνούνται να συνεργαστούν και δεν καταλαβαίνω το γιατί, μιλάμε έχω τρίχες που φτάνουν μέχρι τα μάτια ψηλά στα μάγουλα και από την οραλ έχω εμφανίσει κάτι γαιδουροτριχες και στα αφτιά. Still, αυτά τα σημεία δεν γεμίζουν με τίποτα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Παιρνω οραλ μινοξ 5 mg και παραλληλα βαζω και αφρο μινοξ που μου έχει μείνει από το καλοκαίρι στις φαβορίτες και στα μάγουλα εδώ και μήνες. Ενώ έχω γεμάτη γενιάδα με πυκνή μαύρη τρίχα είναι ορισμένα σημεία στις φαβορίτες και τα μάγουλα που δε γεμίζουν με καμία δύναμη ότι και να κάνω και πραγματικά έχω σοκαριστεί. Ενώ το pattern μου είναι ολοκληρωμένης γενιάδας αυτά τα σημεία αρνούνται να συνεργαστούν και δεν καταλαβαίνω το γιατί, μιλάμε έχω τρίχες που φτάνουν μέχρι τα μάτια ψηλά στα μάγουλα και από την οραλ έχω εμφανίσει κάτι γαιδουροτριχες και στα αφτιά. Still, αυτά τα σημεία δεν γεμίζουν με τίποτα.
Μια απο τα ίδια, είχα εγκαταλείψει την ιδέα οτι θα γέμιζαν τα σημεία στα μάγουλα και στο σαγόνι αλλά έγινε ανατροπή στο ..50! χαχα
 

Marios1982

Well-Known Member
Παιρνω οραλ μινοξ 5 mg και παραλληλα βαζω και αφρο μινοξ που μου έχει μείνει από το καλοκαίρι στις φαβορίτες και στα μάγουλα εδώ και μήνες. Ενώ έχω γεμάτη γενιάδα με πυκνή μαύρη τρίχα είναι ορισμένα σημεία στις φαβορίτες και τα μάγουλα που δε γεμίζουν με καμία δύναμη ότι και να κάνω και πραγματικά έχω σοκαριστεί. Ενώ το pattern μου είναι ολοκληρωμένης γενιάδας αυτά τα σημεία αρνούνται να συνεργαστούν και δεν καταλαβαίνω το γιατί, μιλάμε έχω τρίχες που φτάνουν μέχρι τα μάτια ψηλά στα μάγουλα και από την οραλ έχω εμφανίσει κάτι γαιδουροτριχες και στα αφτιά. Still, αυτά τα σημεία δεν γεμίζουν με τίποτα.
Oral mino από που παίρνεις ; Είναι φτιαχτή η branded? Έχει τα ίδια side effects με την υγρή ;
 

Marios1982

Well-Known Member
1) Κοτσερωνης
2) Φτιαχτη
3) Αν σε πιασουν πολύ πιο έντονα τα sides της οραλ.
Οκ ευχαριστώ. Δηλαδή και κατακράτηση υγρών έτσι; sides είχα ελάχιστα και από μινο και από φίνα. Η λογική δε λέει ότι και στο οραλ θα ναι έτσι;
 
Μπλουζα